Následníčka

Následníčka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292453/bmid_naslednicka-QPR-292453.jpg 4 2646 2646

Selekce série

Princezná Eadlyn už odmalička počúvala nekonečný príbeh o tom, ako sa jej mama s ockom zoznámili. Pred dvadsiatimi rokmi sa America Singerová zúčastnila Selekcie a získala si srdce princa Maxona. Odvtedy žili spolu šťastne... Pre Eadlyn bol ich romantický príbeh len rozprávkou. Netúžila ho napodobniť. Ako princezná si však nemôže robiť, čo chce. Neutečie pred vlastnou Selekciou – aj keď urputne namieta. Nečaká, že sa jej príbeh skončí romanticky. Možno sa však jednému mužovi podarí zmocniť sa jej srdca... a možno zistí, že jej „šťastne a naveky“ nie je len tajným želaním.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heir , 2015

Ani832
02.01.2020 3 z 5

Oproti trilogii Selekce je tohle slabota. Hlavní hrdinka nesympatická a obecně jsem od knihy měla mnohem větší očekávání.

TerryDee
10.11.2019 3 z 5

V rámci série Selekce nás čeká další příběh, a to příběh princezny Eadlyn, která musí najít lásku v Selekci, jako předtím její otec Maxon.
Bohužel na původní trilogii to vůbec nemá. Ani zdaleka. Hlavní hrdinka je šíleně nesympatická, a to hlavně díky svému namyšlenému chování. Takového rozmazleného fracka jsem už dlouho nezažila. Aspoň její bratři byli o něco lepší, především Ahren. Ani k jednotlivým nápadníkům jsem si nenašla cestu. Ale nakonec jsem si tam našla svého favorita, a to Kilea. Tak uvidíme, kam až dojde.

Kulivlad
04.11.2019 3 z 5

Selekce je prostě nepřekonatelná, ale tato kniha není vůbec špatná. Originální trilogie to sice není, ale i od této knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za jedno odpoledne.

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

Autorka měla raději zůstat u původní trilogie.

Lucka1355
31.10.2019 2 z 5

Do triologie Selekce jsem se úplně zamilovala, takže jsem byla ráda, když jsem zjistila, že bude pokračování. Na tohle pokračování jsem se hrozně těšila, jelikož nápad na opačnou selekci byl dobrý. Bohužel musím říct, že mě to hodně zklamalo. Hlavní hrdinka Eadlyn mi připadla hodně rozmazlená a nesympatická. Ještě si tedy rozmyslím jestli si další díly této triologie co ještě zbývají přečtu nebo ne.

Haneez
24.10.2019 5 z 5

Krasna

Fallen_angel
04.10.2019 3 z 5

Ze začáku, mě hlavní postava neuvěřitelně štvala. Nechápala jsem, proč je tak rozmazlená a hlavně po kom to má! Ale pak se začala postupně měnit a já jsem ji začala chápat. Líbilo se mi, že aspoň v knize není diskriminace žen! Konec mě hodně překvapil, skoro jsem brečela.

hnilda3
26.09.2019 5 z 5

Ze začátku jsem si asi jako všichni říkala, jak hrozná je hlavní postava, ale bylo fajn číst, jak se mění. Hned jdu na další díl.

6857
16.09.2019 1 z 5

Jestli byly první díly pro nenáročné náctileté, tak tohle je pro nenáročné náctileté po lobotomii. Princezna je rozmazlená slečna, která většinu knížky řeší oblečení, šminky a to, že je nejmocnější na světě. Nakonec najde svého Popeláka, ikdyž se tomu teda vehementně brání... Vládnutí se v knize věnuje pouze omezeně, ale uznávám, že popis zákulisních intrik asi nebyl cílem knihy.

Safira55
16.09.2019 4 z 5

Opravdu je hlavní hrdinka příjemná jak zadnice, ale dej krásné odsipa a opravdu projde změnou za celou knihu kdy si uvědomí že její chování je asi špatné... Sem zvědavá koho si nakonec vezme

Evickar
09.09.2019 2 z 5

Teda,... nechtěla jsem dát na varování svých kolegyň, že tahle kniha je ztráta času, ale sakra!!! Měla jsem je poslechnout! Hlavní hrdinka je sebestředná sobecká nána, která si nevidí do pusy a která si neustále dokola opakuje, že nikdo na světě nemá takovou moc jako ona! Nechápu, jak o ni vůbec někdo z mužů mohl usilovat. Jednu hvězdu dávám za baseball. Tahle scéna mi jako jedna z mála nepřišla nudná. Jinak se zde absolutně nic neděje! U jedné věci jsem si ale u této knihy jistá, a to za kterou postavu bych v ní chtěla být. Počkala bych si hezky na další průvod "královničky" ulicemi města a připravila bych si pěkně velké rajčátko,... nejlépe hodně shnilé...

Ana72154
08.09.2019 5 z 5

Osobně se mi líbili spíše ty první díly, ale i tak mě čtení bavilo. Ten konec mě ale šokoval. Mám takový tušení, jak asi skončí další díl- Koruna....

Luc.i
29.08.2019 4 z 5

Na pokračování jsem se moc těšila, protože selekce mě opravdu bavila. Eadlyn mi chvílemi sice trochu vadila ale myslím že si během knihy prošla proměnou a v Koruně to bude určitě ještě lepší. Nápadníků jsem si sice pamatovala možná tak 6 ale i tak mám své favority. Oproti předchozím dílů to bylo rozhodně slabší, z tématu by se toho dalo dostat víc.Ale musím přiznat že autorka má opravdu zvláštní styl na jména ????
PS : (OBSAHUJE SPOILERY)
Zakončit knihu tím že nevíte jestli jedna z hlavních postav neumře bylo pěkně zákeřný ????. Kdybych neměla doma z knihovny hned další díl tak bych asi ani neusnula

DannyLady
03.08.2019 3 z 5

Na pokračování původní trilogie o Americe jsem se moc těšila, protože série mě nad všechny očekávání naprosto pohltila a nebyla jsem připravená jí ještě nechat jít. Když sem si přečetla popis, že místo 35 dívek tam bude 35 mladíků, musím přiznat, že sem od toho čekala mnohem víc. Pokud by někdo začal spin-offem, asi by ani po dalším díle nesáhl. Ale myslím, že tady se počítá s tím, že čtenář má už k postavám vybudovaný vztah z předešlé série. Chce vědět, jak se milovaným postavám žije po 16 letech od selekce. Chce poznat děti svých oblíbených hrdinů. A proto i když se v tomto díle vlastně ani moc nestalo, mě to bavilo. Postupem jsem i nové postavy začala mít ráda a vybírat si své favority. Eadlyn se mi jako hlavní hrdinka líbí. Je to silná nezávislá mladá žena, která je ale až moc rozmazlená životem v paláci. Tím, že ale dostala možnost poznat životy a příběhy svých nápadníků se postava vyvíjí, a na konci knihy vidím i celkovou změnu, kterou si prošla jako osobnost. Ihned vytahuji z poličky poslední díl a těším se na to, jak autorka tento příběh zakončí.

Anežka537
29.07.2019 3 z 5

Ani jsem nečekala, že by mě kniha nějak víc zaujala. Ano, čte se rychle, ale jinak mi to přišlo hodně předvídatelné a nebylo to ničím zvláštní. Co se týče hlavní postavy, Eadlyn mi nebyla zrovna dvakrát sympatická. Takže pokud jste četli celou Selekci a líbila se vám, doporučuji si tuto knihu přečíst. Nic tím nezkazíte, ale možná budete, podle mého, trochu zklamaní.

knihomolka27
29.07.2019 4 z 5

Knížka byla určitě čtivá, ale přišlo mi , že tomu chybí kouzlo, jaké měly díly předtím. Z toho námětu se dalo vyždímat určitě víc.Škoda

Romča11
10.07.2019 4 z 5

Pokračování Selekce je... zajímavé. Jako fanynka Slekce jsem dychtivě očekávala pokračování, ale přišlo lehké zklamání. Vyhledávala jsem hlavně psáže kde se vyskytují Maxon a America, protože to neustálé remcání a brblání rozmazlené Eadlyn bylo občas nesnesitelné. Částećně ji ale chápu. Vybrat si z 35-ti kluků není lehké. Ale celkově se mi to líbilo, ale vím že je to z velké části protože jsem fanynka téhle série :) Za mě super :)

nikiss76
05.07.2019 3 z 5

Čtvrtý díl Selekce je rozhodně slabší než díly předchozí. První tří díly mě bavily moc, protože jsme se seznámili se selekcí a s příběhem Ameriky a Maxona. Tento díl je věnovaný jejich dceři Eadlyn, která je budoucí nástupkyní na trůn. Eadlyn si prochází selekcí, stejně jako před lety její rodiče.
Tím, že jsem četla předchozí díly, tak jsem měla pocit, že čtu vlastně velmi podobný příběh, pouze s rozdílnou hlavní hrdinkou.
Knihu jsem četla v originále a pokud má někdo zájem si trochu procvičit angličtinu, tak mohu doporučit, kniha je psána velmi čtivě.

Niky91
30.06.2019 3 z 5

Tato kniha bohužel zaostávala za předchozími díly o jejích rodičích.

Akléda_
21.06.2019 3 z 5

Tušila jsem že tahle dulogie která volně navazuje na První nebude tak dobrá a nemýlila jsem se. Eadlyn jsem v lásce moc neměla, byla strašně namyšlená, stále myslela jen na sebe. Navíc je kniha o trochu tlustší než předchozí, což není něco co by pomohlo na kvalitě knihy. Stejně pořád Selekci miluju.