Následníčka

Následníčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292453/bmid_naslednicka-QPR-292453.jpg 4 2655 2655

Selekce série

Princezná Eadlyn už odmalička počúvala nekonečný príbeh o tom, ako sa jej mama s ockom zoznámili. Pred dvadsiatimi rokmi sa America Singerová zúčastnila Selekcie a získala si srdce princa Maxona. Odvtedy žili spolu šťastne... Pre Eadlyn bol ich romantický príbeh len rozprávkou. Netúžila ho napodobniť. Ako princezná si však nemôže robiť, čo chce. Neutečie pred vlastnou Selekciou – aj keď urputne namieta. Nečaká, že sa jej príbeh skončí romanticky. Možno sa však jednému mužovi podarí zmocniť sa jej srdca... a možno zistí, že jej „šťastne a naveky“ nie je len tajným želaním.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heir , 2015

Pegasus
16.06.2019 5 z 5

Musím říct, že pro mě, byla tahle série lepší než Selekce a mnohem víc mě zasáhla. Eadlyn jsem si moc oblíbila, líbilo se mi, jakým prošla vývojem a co všechno musela podstoupit. Skvělý nápad pohled na selekci z druhé strany.

LucyVillain
22.05.2019 4 z 5

Přes poměrně smíšené recenze jsem se trochu bála, ale nakonec musím říct, že se mi knížka hodně líbila (tady v komentářích budu asi výjimka). Začátek byl poněkud pomalejší, ale jakmile se tam objevili vybraní nápadníci, nemohla jsem se od čtení doslova odtrhnout (a že je to už dlouho, co jsem něco takového mohla říct). Hned po dočtení jsem si musela zajet do knihkupectví a dokoupit další díl a už se těším na to, jak to dopadne - sice mám svůj tip, s kým by Eadlyn mohla skončit, ale už se mi to aspoň nezdá tak jasné, jako na začátku. Jako mínus bych uvedla chování hlavní hrdinky, za které by si občas zasloužila minimálně pohlavek (především v první třetině až polovině knihy, pak už je to lepší)... stále jsem si taky nezvykla na Americu, Maxona a Aspena jako dospělé, přijdou mi jako úplně jiní lidé (ale to by mohlo být i tím, že jsem původní trilogii četla už několik let zpátky).

Plná recenze:

domina
10.05.2019 2 z 5

Tato kniha byla opravdu úplně o ničem. Žádná akce, nic zajímavého až na konci trochu rozruch. Princezna je neskutečně nudná ženská.

Catwoman292
07.05.2019 3 z 5

Mám-li být upřímná, knížka mi připadala podivná, nejspíše to bude tím, že představa, že rozpustilá Amerika a princ Maxon jsou rodiči, mě upřímně děsila ( to, že i vaši hrdinové stárnou..) Nakonec ale knížka nebyla až tak špatná a plno postav jsem si oblíbila. Bohužel ne tu hlavní.. Eadlyn byla rozmazlená a arogantní a někdy bych jí nejradši propleskla ;) Kniha sama o sobě byla překvapivě čtivá a nakonec mě i bavila.

6370
30.04.2019 4 z 5

Předchozí díly byly lepší.

Kristý1909
26.04.2019 3 z 5

Selekci jsem si zamilovala téměř hned, ale o tomhle se říct nedá. Kniha je čtivá a krásná. Eadlyn mi přišla hrozně moc nafoukaná a to mi vadilo. Chvíli jsem si myslela že to není dcera Maxona a Mer. Ke konci mě kniha hodně překvapila a chtělo se mi i trochu brečet.

JmenujiSeZuzla
25.04.2019 2 z 5

Pokračování mé oblíbené trilogie Selekce jsem se extrémně bála. Už z důvodu, že první tři knihy nasadily laťku dost vysoko. Příběh byl krásně uzavřený, všechno sedělo a pro fanoušky byla přichystaná i další kniha Šťastně až navěky, kterou také mohu zhodnotit kladně. Dcery jsem se ale obávala důvodně.
Přijde mi to jako šíleně zbytečná kniha. Za celou dobu se prakticky nic nestane a nebo když už se něco stane, přijde mi to buď děsně trapné nebo jakoby to do příběhu nezapadalo.
Jde vidět že autorka umí psát. Je to čtivé a s formální stránkou bych neměla problém. Avšak obsahově to je zcela propadák.
Hlavní hrdinka je příšerná. Je nesympatická, nafoukaná a úplně blbá. Snad u žádně četby se mi nestalo, že by mě hlavní hrdina po celou dobu tak strašně iritoval.
Mimochodem kluci ze selekce byli také zvláštní. Popsaní (vzhledově) tak byli tak tři a další jsem znala pouze po jménech a to většina z nich byla zmíněna možná jednou. Hlavně že celou knihu posloucháme Eadelyniny problémy. Veškeré domněnky co jsem měla o Americe a Maxonovi jakoby nebyly.
Konec byl také šílený - šíleně předvídatelný. Bylo naprosto jasné co se stane. V celé knize byl snad jeden jediný moment který jsem nečekala.
Pokud knihu nutně nepotřebujete číst, nečtěte ji. Nestojí to za to.

Wiktoria
22.04.2019 1 z 5

Ne-e. Zbytečné pokračování. Hlavní hrdinka ne zrovna sympatická. Všichni v paláci (především hrdinové z předchozích knih) se mají hrozně rádi, ale člověk to z té knížky ani necítí.
Nápadníci jeden jako druhý, jen každý další má pitomější jméno, než předchozí. Autorce dělá velký problém napsat normální mužskou postavu. Jsou dětinští, zženštilí, nebo úchylové.
První tři knihy byly ještě fajn odpočinkové čtení, u kterého člověk nemusí myslet, tohle ale už opravdu za moc nestojí.

Bublinka.
12.04.2019 2 z 5

Potomek původních hrdinů selekce je poměrně otravnou a nepříjemnou, do sebe zahleděnou nánou. Ke cti ji musíme alespoň přičíst hluboce zakořeněný smysl pro povinnost. Tohle pokračování mi už přijde spíš jako zoufalý pokus o to, podojit poměrně zajímavý a chytlavý námět ještě jednou. Chlapci byli prakticky jeden jak druhý, charaktery nijak zásadně nevykreslené, jména se pletla... V podstatě nic nového to nepřineslo.

Dada_cte
11.04.2019 4 z 5

Na to, že America a Maxon byli tak úžasní je jejich dcera příliš arogantní a namyšlená. Má své vlastní kouzlo, ale i tak jí dávám pouze 4

LenkaGonn
25.03.2019 3 z 5

YA. Pohádka. Odpočinkové čtení. Dostanete to co očekáváte. Naprosto spokojená. Příjemně překvapená. Líbilo se mi to.

Knihomolka582
20.03.2019 4 z 5

Myslím si, že toto pokračováni už nemuselo být, ale i přesto byla kniha velmi čtivá. Místy jsem měla chut Eadlyn za její chování uškrtit. Je to skoro stejné jako Selekce,ale s tím, že princezna si vybírá muže.

Verunka926
17.03.2019 4 z 5

Tato kniha nebyla už tak skvělá jako předchozí díly, nicméně i přesto se mi líbila. Eadlyn se sice ze začátku chová jako rozmazlená princeznička, ale ke konci knížky už mi byla celkem sympatická.

Paja_Reine
17.03.2019 4 z 5

Když jsem četla Selekci, Elitu a První, byla jsem nadšená. U téhle už tolik ne.
Na můj vkus to bylo až moc natahováné a strašně předvídatelné. I přesto je kniha čtivé napsaná. Pro mě ovšem postrádá určitě kouzlo předchozích dílů.

Brunnetka
15.03.2019 5 z 5

Podle recenzí jsem nevěděla, co čekat. Ale i tahle knížka mě dostala. Sice je škoda, že se úplně přeskočilo období, kdy se America stává královnou a její roky kralování, ale i tak je to čtivé. Knížka mě bavila :)

superleontynka
05.03.2019 2 z 5

(1,5 hvězdy)
Spousta lidí tady vytýka Eadlyn její hloupé chování, mě to však připadá jakožto jediná věc, která je v této knize realistická. Navíc se nejedná o nic přehnaného, mě se třeba relativně líbila. Ale pochopitelně, nejedná se o žádnou YA princezničku, dokonalou Marry Sue, takže není populární. Nicméně, zbytek knihy není nic zajímavého, jedná se o předvídatelný a zbytečně natahovaný děj. Pokud chcete zjistit, jak to vlastně s Americou dopadlo a nechcete nic moc číst, tak si prostě přečtěte první kapitolu Dcery a poslední kapitolu Koruny. Stačí to, opravdu.

Hania932
01.03.2019 5 z 5

I tento díl byl pro mě zážitkem. Kniha byla čtivá, krásně vymyšlená a chvílemi i zábavná.
Eadlyn na mě působila dost arogantně a povrchně. Jako by to byla samozřejmost, že se tak má chová. Zároveň je ale velmi silná a jde si tvrdě za svým a přesto, že se snaží, aby se jí Selekce nedostala pod kůži, trochu jí propadne. Takže jsem si jí celkem oblíbila, i přesto, že je skoro opakem své matky. Je zkrátka svá a nechce, aby jí někdo svazoval.
Vůbec ale nedokážu říct, koho si zvolí za manžela. Já osobně mám ráda Erika, který vůbec není účastníkem Selekce, dále Kila, Henriho a Foxe...takže jsem vážně zvědavá, určitě se rozhodne správně a zmoudří.
A Maxon s Americou jsou pořád stejně úžasní, ten jejich krásný příběh nic nepřekoná, mám je moc ráda a doufám, že vše dobře dopadne, vzhledem k tomu, jak kniha skončila, nechci zase bulet...takže rychle na závěrečný díl ???? 5/5

Eliška12
01.03.2019 5 z 5

Celou Selekci miluji , ale budu milovat i další díly z pohledu mladé a ctižádostivé Eadlyn ?
Toto je důležitá otázka , která mne provázela celým dějem až do posledních stran Koruny . Nevím , jestli se mnou někdo souhlasí , ale Dceru a Korunu nemiluju tak moc jako Selekci . Otázkou zůstavá : Proč ?
Předpokládám jedinou odpovědˇ: Protože Eadlyn . Nemůžu říct , že by mi byla vyloženě nesympatická , ale Americu už pravděpodobně nic nepřekoná . Doufám ale , že nezavrhnete díky mému komentáři čtení této stále ještě velmi dokonalé knihy .

Strážkyně-žab
23.02.2019 4 z 5

Kniha byla dobrá, ale byla by ještě lepší, kdyby měla hlavní postava jinou povahu. Eadlyn je opravdu namyšlená a rozmazlená, což se taky dalo čekat, když byla vychovávána v zámku jako princezna a celý život žije v naprostém luxusu. Je to v podstatě stejné jako u první Selekce, jen z pohledu toho, který vybírá, ne z toho, který je vybírán. Až na chování Eadlyn je tato kniha naprosto skvělá.

Noname836
18.02.2019 2 z 5

Kniha je horší než tři před ní, ale i tak je velmi čtivá. Eadlyn je navíc hrozně rozmazlená a vůbec mi nesedí. Také ten konec s královnou mi přijde divný a uspěchaný. Doufám, že neumře.