Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218381/bmid_elita-Xw0-218381.png 4 4425 716

Selekce série

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí. Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

jitakonik
03.01.2016 3 z 5

Elita se mi líbila o něco méně než Selekce. Milostný trojúhelník mě nebavil. Aspen mi v knize přijde zbytečný, zajímavější by pro mě bylo kdyby autorka popisovala jak se rozvíjí vztah Ameriky a Maxona, potažmo všech účastnic soutěže. Dokážu pochopit, že se nemůže rozhodnout, ale mění názory snad častěji než ponožky. Kniha se ovšem četla dobře a jako oddechové čtení dobry.

LucaMera
03.01.2016 5 z 5

Nemám co vytknout. Selekce byla sice o malinko lepší ale i tak mě Elita opět potěšila. Mnohokrát jsem byla překvapená zvraty. Myslíte si že to bude zrovna takhle, přijde něco nečekaného a najednou se ocitnete na uplně jiné vlně.
Sice mě dohání k šílenství Ameriky nerozhodnost...-no, nebudu spoilerovat(kdo četl, ví co mám na mysli)- a milostný trojúhelník mě taky trochu leze na nervy, ale nadruhou stranu, kdyby tam nebyl, nebylo by asi v tomhle případě o čem psát. (Už od začátku fandím Maxonovi, a asi při tom i nadále zůstanu.) Obdivuju Kieru, že vůbec dokázala něco tak skvělého vymyslet, natož to tak dobře napsat! Nemůžu se dočkat posledního dílu :)

PKunovska
03.01.2016 4 z 5

Perfektní kniha, ale Selekce byla o malinko lepší! :)

Xena011
02.01.2016 5 z 5

Nádherná obálka, ale co se nachází uvnitř knihy je ještě lepší - opravdu jako pohádka, která vás úplně pohltí. Někdy si říkám, jak to vůbec může každého spisovatele napadnout napsat a vymyslet takové krásné příběhy. Jen mě mrzí, že se nejedná o skutečnost, nebo se nějakým zázrakem nemůžu dostat do knihy osobně. Jaks e vyvíjejí jednotlivé osoby je opravdu pozoruhodné, což i jednotlivé zvraty, které se v knize stanou. Koukala jsem i na to, jak se to vyvinulo s Marlee.

Lus2
02.01.2016 5 z 5

Hltala jsem slovo od slova a bylo velice těžké se od knížky odloučit. Mohla bych u ní prosedět celý den, jen abych jí dočetla co nejdříve. Příběh má neuvěřitelný spád, některé věci se dají předvídat, ale mnohé zápletky a nově vzniklé situace tak příběhem zamíchají, že je vše úplně jinak. Jsem opravdu zvědavá, jak vše skončí.
A přesně je zde vystiženo, jak se chovají lidé, kteří se dostanou k moci nad vším a mohou si dělat co chtějí... Buď budou ''kopat'' za blaho všech a nebo si budou ''hrabat'' na vlastním písečku. Uvidíme, která vlastnost nakonec zvítězí.

Barbra06
31.12.2015 4 z 5

Hodnotím jen 4 hvězdičkami a to z toho důvodu, jak si America nemůže vybrat. Dovolila bych si použít její vlastní slova, která řekla Maxonovi, ale spíš mi naprosto přesně sedí k ní samotné: "Jsi jen malý kluk, co v rukou drží hračku, kterou nechce, ale zároveň nesnese, aby ji měl někdo jiný." Takhle já vnímám její vztah k Maxonovi. Kniha se mi jinak moc líbila, ale kdyby America každou kapitolu neměnila názor, kdo je vlastně lepší, bylo by to super. Jinak jí mám jako postavu i ráda. A moc mě zaujalo, jak se to nakonec vyvinulo s Marlee a moc prosím autorku o knihu jen s jejím příběhem.

2368
30.12.2015 3 z 5

Na konci prvního dílu jsem se radovala,že se už konečně rozhodla a bude trochu bojovat.Bohužel to tak ale nebylo,škoda.. a proč se proboha pořád tak uráží? no nevím někdy už je to dost přehnané a zkazilo mi to celkový dojem knihy,obálka je ovšem opět unikátní, vývoj příběhu a popis okolí,šatů atd taktéž skvělý takže se vrhnu i na poslední díl.

šipulka
30.12.2015 5 z 5

Úžasná knížka.

Lindulinek
28.12.2015 3 z 5

Pokračování ve stejném duchu jako první díl. Nerozhodná hlavní hrdinka a její dva muži a příběh pokračuje. Pro náctileté bezva čtení

Natyyy4444
28.12.2015

America mě sice štvala,že si pořád nemůže vybrat,ale jaksi jsem jí chápala..Ale co udělal Maxon! Jak s Kriss tak s Celestou. Nemohla jsem to rozdýchat. A vůbec se mi nelíbí,jak to tam spisovatelka odůvodnila..Maxon mě tímhle tak zklamal. Fandila jsem mu,ať si America vybere jeho,ale teď chci aby si vybrala Aspena! Maxon se mi tímhle tak zhnusil,že celá ta série ztratila na své kráse.

InFinito
23.12.2015 5 z 5

V několika ohledech je trošku se Selekcí rozdílná, ale pořád je to dobrá knížka. Možná mě lehce rozčilovalo, že si America pořád nemohla vybrat, ale na druhou stranu jsem to chápala. Jediné, co bych brala jako opravdové mínus je to, že se mi hůř četla, nemohla jsem se do ní tolik začíst jako do Selekce, ale jinak je to skvělé pokračování a jsem zvědavá, co přinese První.

i.love.books@
23.12.2015 5 z 5

Krása, jak jsem napsala už u Selekce.

Jen nesnáším ASPENAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymní
11.12.2015 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat kdy kniha vyjde a jak to jen šlo hned jsem si ji objednala. Mezi tím co jsem ji četla a máma si mě sem tam zavolala ať jí pomůžu s prací byla jsem celá nabroušená na všechno okolo, jen abych mohla jít zase číst. Knížka se mi opravdu líbila a jsem ráda, že si America a Maxonem přestali vykat, protože to bylo v prvním díle opravdu zvláštní. Přeci nebudete "chodit" s klukem a přitom si nebute tykat. Děj byl podle mě docela nepředvídatelný, jen dvakrát jsem docela odhadla jak to bude dál a to byla situace s rebely když America utekla do lesa a druhá, kterou jsem neodhadla úplně přesně je, že se uvidí s rodinou. Až na to, že jsem čekala, že Gerad přijede taky. S osobami a jejich charakterem jsem moc problém neměla královna se chovala opravdu příjemně, ale co bylo pro mě opravdu překvápko byl král a vlastně i trochu Natalie. Proti králi jsem z počátku nic neměla, ale pak jsem ho propalovala tělem i duší. U Natalie mě překvapilo jaká se z ní stala pohodářka. V prvním díle mi přišla skoro stejná jako ostatní, prostě dělala cokoli, aby se princi zalíbila, ale teď mi připadalo, že je jí jedno a, že jí na tom skoro nezáleží. Plusy si u mě nasbíral Aspen už se nechoval jako úplnej pitomec, ale pořád ho moc nemusím. Mé hodnocení je na všech pět hvězdiček.

Danago
06.12.2015 5 z 5

Mě nepřišla horší než Selekce, prostě je to navazující pokračování ,a také super. Komu se líbil první díl bude spokojený, Dávám 5*.

LyP
03.12.2015

Tenhle díl se mi zdál se všech nejlepší ale doufala jsem ze se America v tomto díle rozhodne pro koho bude,ale bohuzel se tak nestalo.A docela me to stvalo ale naoplatku tim nás autorka vlastne "donutila" si precist další díl.

livres
02.12.2015 5 z 5

Tento díl mi přišel o malinko horší než první. Stále mě zaráží, jak je America nerozhodná...

cie
27.11.2015 1 z 5

"Já chci Maxona, nebo Aspena...nebo Maxona....ale líbat se můžu s oběma!" :-D

Beatrice_s
20.11.2015 1 z 5

Druhý díl této série se v mých očích rozhodně jeví jako slabší. Připadalo mi, že děj se oproti prvnímu dílu docela zasekl na místě a příliš jsme se nikam neposunuli. Hlavní hrdinka zde dál pokračuje v chování, nad kterým mi někdy zůstával rozum stát...

tinka99
18.11.2015 5 z 5

Super, jen mě štve, jak je America nerozhodná....ale už se štrašně těším na První....nemůžu se dočkat, jak to všechno dopadne

ElissAnn
17.11.2015 3 z 5

Co k tomu říct. Možná to, že tahle knížka je velmi oddechová a přečtete jí snadno. Rádi se pousmějete nad "rebelkou" Americou, která si nemůže vybrat mezi svým ex (Aspenem) a princem (Maxonem) = krásný trojuhelník, kterej nesmí chybět v žádný knize. Tady se vlastně řeší převážně to. No prostě jedna velká SHOW SELEKCE!

Pokud jste četli Selekci musíte si i přečíst Elitu - protože už víte co vás (stylem autorky) čeká. Za mě tři hvězdičky a jdu se vrhnout na ten třetí :D.