Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283950/bmid_dcera-6QL-283950.jpg 4 2646 512

Selekce série

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heir , 2015

AnetaM
01.01.2017 5 z 5

Všichni si tady stěžují na rozmazlenou princeznu... Ale mně nevadila. Když někdo vyroste na zámku a od mala ho učí ze je budoucí královna, tak se jinak chovat nemůže.
Kiera Cass je dokonalá spisovatelka. Nemusíte mít rádi ani jednu postavu, přesto knihu čtete. Je ctiva, zábavná, romantická...
A abych napsala o svém favoritovi, tak pokaždé někdo jiný... a určitě budu smutná, když si nevezme všechny :D protože každý má něco do sebe.
A ten konec? Asi nepreziju čekání na další díl :D!

chanahd
30.12.2016 2 z 5

Celkem nudný příběh s velice nesympatickou, namyšlenou, sebestřednou hlavní hrdinkou.

ivca3710
29.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasné! Přijde mi, že u téhle píšu pořád "naprosto úžasné" :D.. (Naše Rozmazlenosti) Eadlyn je někdy pěkná bitch, ale i tak ji nejde nemilovat :D Stejně tak její rodiče :). Přečteno za 3 dny.

Dela90
27.12.2016 4 z 5

Na tento díl jsem se strašně moc těšila. Přiznejme si to, kdo by taky ne. :) Musím se přiznat, že mě knížka z počátku tolik neohromila, jak jsem si původně myslela. Nějak se to všechno vleklo. Nicméně bylo zajímavé pohlížet na Selekci z opačného úhlu ... Akce se dostavila tak v polovině knihy. Na konci jsem se již nemohla odtrhnout. Rozhodně si přečtu další díl. Nicméně myslím si, že první tři díly byly o poznání lepší.

Dakarianna
23.12.2016 3 z 5

Kniha uběhla velmi rychle, v podstatě se nic nestalo. Po výborné trilogii trochu zklamání. Nicméně po dlaším díle asi šáhnu stejně, je to srdcovka.

Roselunda 1928
22.12.2016 4 z 5

Když jsem tuhle knihu četla ve škole, slyšela jsem od spolužáků: "Nechápu, jak se můžeš tak po..... z jedné knížky!" Abych byla upřímná, kdybych se viděla, říkala bych si to samé. Jenže prostě nejde v klidu sedět a přitom všechno prožívat s Eadlyn a jejími blízkými. Dcera mě dokonale vtáhla do děje. Nečekala jsem něco s extra hlubokou myšlenkou, Selekce je série na to, když chcete vypnout mozek a prostě se jen bavit, a přesně to jsem dostala. Ještě dlouho po přečtení jsem seděla a říkala si: "Kile by to měl vyhrát. Henri je sice sladký a moc bych mu to přála, ale podle mě nemá povahu na krá... tedy, pardon, prince chotě. A přála bych si, aby Erik byl pro Eadlyn něco jako Aspen pro Americu, po svatbě s Maxonem, samozřejmě. Prostě Kile je nejlepší... do háje, já tam chci být!"
Nesmím zapomenout dodat, že jsem hrozně ráda, že jsem zjistila, co se stalo s vedlejšími postavami prvních tří dílů. Jen škoda, že jsem občas měla pocit, že čtu jen nějakou velmi vydařenou fanfikci...

A ten konec... Přišlo mi strašně krásné, jak Aspen Maxona utěšoval, že mají mezi sebou takové krásné přátelství. A naší drahé královně moc držím palce! :)

Alethea_k
21.12.2016 5 z 5

Série Selekce se celkově řadí do lepšího průměru v žánru fantasy. Myslím si, že příběh jejich dcery je dokonce lepší než příběh Americy a Maxona v předchozí trilogii. Snad to dopadne tak, jak si přeju. :)

láskyplnáTerez
14.12.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale určitě se nerovná sérii.

Anka.
11.12.2016 5 z 5

Perfektní. Eadlyn je skvělá, líbí se mi její slovní narážky, jak je nepoddajná, oddaná vládnutí. Charakterem je mi blízká.
Co se týče děje, nepřekypovalo to akcí, což může někomu vadit. V porovnání ve Selekcí to bylo méně akční, přesto jsem se nenudila. Konec mě, upřímně, velmi šokoval. Těším se na pokračování.

Luciluc
11.12.2016 3 z 5

K Eadlyn jsem měla zvláštní vztah, takový rozpolcený, v jednu chvíli mi přišla nesnesitelná a namyšlená, vzápětí mi jí bylo líto a v některých situacích jsem ji i chápala. Psychologie postavy mi přišla dobře popsaná, líbilo se mi také pouto Eadlyn-Ahren. Mohlo to ale mít větší spád. Oceňuji však, že předem nevím, koho si Eadlyn vybere. Kile je mi moc sympatický, stejně tak Eikko. Další díl si určitě chci přečíst a doufám, že se charakter Eadlyn bude zlepšovat a že to bude "akčnější".

oolinkaa
10.12.2016 3 z 5

nemůžu si pomoci, musím dát za 3..z tohoto dílu jsem nebyla tak odvařená jako z předešlých, vůbec se mi to nečetlo samo :/ možná je na mě děj už děsně dlouhý, ale spíše je to tím, že to není tak záživné, jako když byla selekce za maxona a americy.. eadlyn to prostě neumí.. nicméně 5. díl si přečtu, a ráda ;)

natalie2171
08.12.2016 4 z 5

Ale tak jó. Líbilo se mi to. Nezním moc přesvědčivě a ani se o to nesnažím. Ta knížka se prostě přímo nabízí a úpěnlivě snaží k tomu, aby jste se navrátili do světa Selekce z trochu jiného pohledu a z této strany ty pocity prožívaly. Příběh byl pěkný, i nápady, jen trochu jednodušší hlavní dějová linka. Obávám se, že to v nadcházející knížce bude pořád to samé. A nebo ne? Autorka nás přeci jen může překvapit. Já bych to jen p5ivítala. P.S: Já tu Eadlyn prostě nemůžu nějak cítit. Nadcházející královna? Jasně, její chování se okecat dá. Ale něco teda... *Kroutí hlavou*

Denčaa
30.11.2016 4 z 5

Další pokračování se výborně četlo. Bohužel, zápletka už tak dobrá nebyla.
Trošku mi přišlo, že Cassová si vycucala příběh z prstu. Ano, chápu, že hlavní hrdinka musí být trošku "hloupá", aby se děj mohl rozvinout do toho, že se z ní stane lepší člověk. Ale nemusí být až protivná, což se autorce podařilo. Určitě si nenechám ujít další díl, ale tipla bych, že Eadlyn měla a má toho pravého celou dobu pod nosem.

AnyBoom
28.11.2016 5 z 5

Líbilo se mi, jak autorka vykreslila takový charakter, jako je Eadlyn. Jen málokteré spisovatelky a spisovatelé vytvoří vědomě postavu s ne tak úplně dobrými vlastnosti, protože přiznejme si, Kyle měl pravdu, když o ní říkal jak je rozmazlená a sebestředná. Jenže kdo by nebyl, žít celý život v paláci, kde nemusí hnout ani prstem. Hrozně za to Kieru Cass obdivuju, protože charaktery vytváří neuvěřitelně.
Celkově se mi Dcera hrozně líbila, škoda jen, že jsem nepoznávala svou milovanou Ameriku, ale tak to chodí, každý se musí změnit. Jejich láska s Maxonem je ovšem nádherná a já můžu jen tiše závidět a doufat ve stejný osud.

Niarra
25.11.2016 5 z 5

Eadlyn je sice úplně jiná, než Amerika, ale to nám dává možnost projít další Selekcí s úplně jiným charakterem v hlavní roli. Eadlyn asi na nikoho nepůsobí dobrým dojmem, ať už na postavy v knize nebo na čtenáře. Postupem času si to ale začíná uvědomovat a věřím, že v dalším díle zcela dospěje a nakonec jí všichni budeme milovat stejně, jako Ameriku. Na Dceři se mi také líbí to, že oproti příběhu Ameriky není vůbec jasné, kdo bude nakonec ten vyvolený. A tak si můžeme projít dvě Selekce, aniž bychom měli pocit, že se děj nudně opakuje. Tedy alespoň já osobně jsem ten pocit neměla ani jednou a knihu jsem si velice užila. A nakonec jedno negativum - nepřečtené stránky mizí stejně rychle, jako u předchozích dílů! :o(

Aspera
24.11.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, hezky napsaná.

Pedruska01
21.11.2016 4 z 5

Začala jsem číst a po několila stránkách jsem odložila - proč vlastně? Je zbytečné tu vypisovat důvody, výmluvy či opravdu oprávněné záležitosti. Leč s malým donucením jsem knihu popadla opětovně a teď si klepu na čelo, k čemu to odložení?
Kniha se četla skvěle a rychle - téměř stejná dynamika příběhu jako celá série, i když tahle kniha je jiný kalibr. Nedokážu mu ani dát přívlastek. Nápad s otočenou - tedy mužskou selekcí, když se na to dívám ze strany, kdo už takový příběh četl, tak musím uznat vůbec nebyl špatný. Autorka rozhodně nešlápla vedle. Každopádně, co tu musím zmínit a rozhodně nejsem první ani poslední je hlavní hrdinka celého příběhu - dcera Americy a Maxona - Eadlyn. Snad téměř polovinu knihy neskutečně rozmazlený, nafoukaný, sobecký spratek narcis! Uff. I když mi dala zabrat, musím říci, že v průběhu se její postava a charakter měnil - lepšil. Poznala jsem to já i snad ona sama, že to vskutku není kus ledu, co se přirovnává k diamantu. Ale, že pod tou slupkou je lidské, zranitelné a bušící srdce. :)
Je pravda, že postupem času, co jsem opustila prvotní příběh selekce: A a M, jsem je po dvaceti letech moc nepoznávala. Dlouhá léta a nehynoucí láska nejen sami k sobě, ale i jejím čtyřem dětem je změnila. Sice bych tam nejspíše uvítala vytáhnout jejich společnou, přesto ne přímo zářící minulost, ale tenhle příběh je už o další generaci. Jsem naprosto nekontrolovaně zvědavá, kdo vlastně se Eadlyn v srdci usadí. Jednou to vypadá jednoznačně, podruhé je těch nápadníků víc než prstů na ruce! Tak jsem z toho blázen... :D
Konec mě dostal. Ať už America nebo Ahren. Parádní i děsný konec zároveň pro další pokračování.
Trochu jsem se toho bála, ale nakonec to stojí za to. :)

teaska
18.11.2016 5 z 5

Podle mě skvěle ale mrzel m konec s Americou...kdo četli tak ví...
těším se na pokračování téhle série
Doporučuji oddychovka

Eevina
15.11.2016 5 z 5

Tak mě se to líbilo. Za mě nejlepší díl z celé Selekce. Jak mě autorka s princem Maxonem zklamala, tak tohle bylo ono. Možná je Eadlyn nesnesitelná, ale rozhodně není tak nemožná jako nerozhodná America. K rozumu došla mnohem dříve než její matka a tím je kniha mnohem lepší. Navíc se mi líbí líčit Selekci i z druhého pohledu a celkově mi to přijde propracovanější než předešlé díly. Co se týče nápadníků, fandím Henrymu a Kilovi, rozhodně ne Erikovi, který podle mě tam nemá co dělat.

rozie
14.11.2016 5 z 5

Hlavní postava se mi líbila. Připomněla mi mě.
Kdo by se chtěl vdát za cizího kluka? Já ne. Taky bych to sabotovala. Během knížky můžeme zahlédnou jak se postava mění. Už si dělá pomalu cestičku ke klukům. A i kvůli Americe se přesvědčila, aby dál nevzdávala hledat manžela. Je mi sympatická i když i ona má pár chyb.