Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283950/bmid_dcera-6QL-283950.jpg 4 2646 512

Selekce série

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heir , 2015

sarahmoon
18.09.2016 3 z 5

Trochu zklamání ... čekala jsem od toho víc. Doufala jsem, že Dcera bude dokonalou třešničkou, ale je to znovu jen část série. Tohle mi už přijde komerční. (Šťastně až navěky, Dcera a její x dalších částí, které si asi stejně přečtu :( )

Jane007
18.09.2016 3 z 5

Knížka se mi líbila. Opět se dobře četla a nechyběla ani hromada nádherných šatů. Skousla jsem kupodivu i Eadlyn, která mi přišla namyšlená, rozmazlená, povrchní, sobecká, apod. Nízký počet hvězdiček je za "bysme" (paní překladatelka by se měla vrátit do školy) a výraz "zahihňala se", který mi začal jít vyloženě na nervy. Vždyť je tolik krásných synonym. Jsem ráda, že se v knížce objevily i staré známé postavy. Těším se na pokračování.

barca8336
18.09.2016 5 z 5

Potřebuju nutně další díl :-D..Doufám, že vyjde brzo. Čekala jsem, že to nebude nic moc, ale mě se to přitom líbilo. Řekla bych, že to bylo stejně skvělé jako Selekce. (Erik favorit č.1) :D

Ažinka
14.09.2016 4 z 5

Knížka určitě nezklamala, i když za původní triologií krapet pokulhává. Možná je to tím, že příběh je napsaný z pohledu toho, kdo "vybírá", a ne toho kdo je "vybírán" - to ale samozřejmě taky není na škodu, je zajímavé vidět Selekci z více stran. Nebo tam chybí ty mladé hašteřivé holky... To je fuk! I tak jsem ji ji přečetla během jednoho dne a byla jsem šíleně zvědavá, jak to dopadne, že jsem to začala číst 5 v angličtině!
Z postav jsem si asi nejvíce oblíbila Ahrena, Kilea a Erika. Tihle tři mají něco do sebe, ačkoli je každý z nich úplně jiný. A koho bych chtěla aby si Eadlyn vzala? Ani nevím! Nechám se překvapit...

Jane-13
13.09.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, protože jako všem knihám od Kiery se jí nedá upřít neuvěřitelná čtivost. Eadlyn je sice rozmazlená, což mi trochu vadilo,ale dalo se to očekávat a líbilo se mi, že není dokonalá. Co se týče selekce, tak je neuvěřitelně zajímavé to sledovat z druhé strany. Možná jsem jedna z mála, ale za mě tým Eikko. Kile by nebyl špatná volba, ale já ho pro Eadlyn brala spíš jako kamaráda a někoho, kdo ji vždy pobavía chápe jí a díky komu dokáže zapomenoutna starosti,ale Eikko je někdo, kdo jí rozumí beze slov a snaží se jí nebýt přítěží a je vůbec naprosto úžasnej :3 A co se týče Henryho, tak ten vždy pobaví :D

křeček27
12.09.2016 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale jak už jsem byla zvyklá na Maxona a Ameriku, tak mě příběh ze začátku moc nenadchnul. Ale jakmile byla zahájena Selekce nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kniha je napsaná bombasticky a moc se těším na další díl. Jsem velmi zvědavá jak to dopadne. Osobně si myslím, že si Eadlyn Kila nevezme, ale doufám v to.... :-D

eva4036
11.09.2016 5 z 5

V minulých dílech si hodně lidí stěžovalo, že se America někdy chovala jako spratek, ale musím říct, že pro mě spíš ten spratek teď byla Eadlyn nebo aspoň na začátku knížky. Ano chápu jí přeci jen Selekci nechtěla a její rodiče jí to vnutili, kdo by byl nadšenej. Po pár kapitolách jsem si ji, ale oblíbila natolik, že jsem knížku doslova hltala a už se moc těším na další díl :)

vlcice326
10.09.2016 5 z 5

Selekce, Elita a První mě tak zaujmuly, že jsem prostě musela pokračovat a koupit si i Dceru. Tady na Databázi jsem se dočetla,že selekce tentokrát bude obráceně - že soutěžit budou kluci.
To jsem si prostě nemohla nechat ujít :D !
Jak tu v komentářích někteří píšou, že Eadlyn jim hrozně vadila a jak byla rozmachaná, tak mě vůbec nevadila a naprosto jsem jí chápala. Královské dítě má všechno co si přeje, ale nikdo si nevybírá, kam se narodí ;) . Jak by bylo vám, kdyby vás někdo nutil k tomuhle a ještě u toho mít diváky a zároveň řešit nepokoje v zemi? Myslim, že nic moc...
Knížka byla super a už se těším na pokračování :)

Sabina.dv
07.09.2016 3 z 5

Když se mi kniha dostala do ruky vůbec jsem netušila co od toho mam čekat, ale naštěstí mě kniha moc mile překvapila. Jelikož jsem si zamilovala předešlé díly tak jsem téhle knize moc šancí nedávala,protože jsem se bála, že se ten děj bude zbytečně táhnout, ale na opak kniha byla napínavá až do poslední stany.
-Kniha se mi jako celek líbila, akorát mi někdy přišlo, že Eadlyn byla hodně rozmazlená. Jinak napínavé až do konce.
Jinak tuhle knihu i předešlé díly moc miluji!!!

DariDerek
04.09.2016 4 z 5

Jak mě tohle bavilo :-) Eadlyn mi (asi jako jen mizivému procentu čtenářek) přišla fajn. Nelezla mi na nervy, naprosto jsem její chování chápala.
Příběh je taky příjemný a ráda si přečtu další díl, protože jsem napnutá, jak to dopadne. Každopádně, za mě tým Kile! :D

JanaDor
03.09.2016 4 z 5

Opět se to dobře četlo. Bavilo mě to a ráda si přečtu další díl. Už jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Je to příjemná oddechovka a pro ty co četli první tři díly, je to milý návrat k postavám po letech. Autorka vše dobře propracovala.
Hlavní hrdinka je na pěst, ale postupně ji to bylo dávano najevo a ona si to uvědomovala. Takže mi to nevadilo.

Tery702
31.08.2016

Musím říct, že když jsem četla různé názory na tuto knihu, tak jsem vůbec nevěděla jestli ji mám číst či ne. Nakonec jsem se rozhodla, že si ji koupím a přečtu. No a popravdě JSEM ZA TO VELMI RÁDA! Zamilovala jsem si ji už od první stránky, podle mě byla úchvatná! A postavu Eydlyn jsem si také zamilovala! Podle mě je tato kniha úžasným pokračováním! Za necelé dva dny jsem jí přečetla jedním dechem! Nedělala jsem nic jiného než četla tuto knihu! Na konci této knihy mi ukápla i slza, podle mě to bylo opravdu velmi povedené a hrozně moc se těším na pokračování! Spisovatelka se opět překonala! Píše opravdu úžasně a jsem ráda, že mohu číst její knihy :) Jsem moc zvědavá jak to všechno skončí a moooc se těším :))

Barbra06
30.08.2016 5 z 5

Tak já se děsila, když jsem četla, že o proti trilogii je to slabé a hlavní hrdinka je na pěst. A ono to podle mě slabé nebylo vůbec. Možná pomalejší rozjezd, než jsme se začalo něco dít. Ale pro mě skvělé pokračování příběhu, který jsem si zamilovala.

Pokud jde o Eadlyn, nebyla to taková katastrofa, jak jsem čekala, když jsem četla komentáře. Chovala se jako typická princezna, ale na druhou stranu nebyla úplně zahleděná jen do sebe. A pokud si vzpomínám ona America taky byla někdy na ránu a to byla jen obyčejná holka a sebevědomí jí nechybělo. Upřímně autorka udělala Eadlyn s takovou povahu náhodou chytře, je opravdu dcerou svých rodičů - prince a tvrdohlavé a sebevědomé dívky.
Jsem zvědavá, jak to dopadne, ale z Eadlyn bude skvělá královna, líbí se mi, že je nezávislá. Rozhodně hlasuju pro Kilea, i když Erik by byl zajímavá volba.

sgjoli
29.08.2016 3 z 5

Oproti původní trilogii mi Dcera přijde o dost slabší, jako by autorka natahovala a natahovala tuto sérii, aby z ní vyždímala, co to dá, na úkor obsahu. No nic – ke knize samotné – Eadlyn je mi teda děsně nesympatická, je hrozně sebestředná, rozmazlená a občas neví, co vlastně chce, a podle toho se chová. I když chápu, že zrovna není v záviděníhodné situaci – všichni do ní odmalička vtloukají, že je následnice trůnu a nic jiného. Ale i tak, prostě mi jako postava vůbec nesedí a vlastně se mi celá kniha nečetla tak dobře, jako předchozí tři díly. Nicméně si určitě přečtu pokračování – chci vědět, jak to dopadne a koho si vezme....

Dym
28.08.2016 3 z 5

Musím se přiznat že díly po Selekci jsem nedočetla ani jeden. Nevím proč mě nezaujaly. Ale Dcera mě mile překvapila, jen je mi hlavní hrdinka trochu nesympatická. Snad se to zlepší v dalším díle

MiaCooperová
27.08.2016 4 z 5

Když jsem četla Dceru poprvé, bylo to zklamání. Ale napodruhé to bylo lepší.:)

kalinka99
26.08.2016 4 z 5

Tenhle díl mě trval o něco déle než ty ostatní. Hlavně ze začátku jsem se do toho nemohla začíst, kdy jsem se dozvěděla, že jsou původní hrdinové z předchozích dílů starší o 20 let. A ještě mě zklamal konec jak byl ukončen tak stroze. Proto dávám jenom 4 hvězdičky.

Ditules
26.08.2016 3 z 5

V podstatě úplně to samé jako Selekce...Akorát mi je hlavní hrdinka méně sympatická. A jsem zvědavá, jestli skončí s tím, s kým si myslím já. :D Trošku mi vadí, že k Americe a Maxonovi cítím odstup.

poly.0@
26.08.2016

Zklamalo mě to . Byla bych ráda kdyby to zůstalo jako triologie :( . Dávám 0,5 hvězdičky

V..endulka
23.08.2016 4 z 5

Mínus jedna hvězdička za to, jak mě rozčilovala ze začátku rozmazlenost Eadlyn :D Jinak hodnotím kladně a těším se na další díl.