Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283950/bmid_dcera-6QL-283950.jpg 4 2646 512

Selekce série

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Heir , 2015

TaLu
09.02.2017 4 z 5

Myslím, že celkem důstojné a plnohodnotné pokračování.
Sice mne tak trochu zarazilo, že toho dcera věděla o Selekci a co během ní prožívali rodiče, tak málo, ale pak jsem si uvědomila, jak i ve skutečnosti víme někdy jen zlomky životů našich rodičů a prarodičů. První tři díly díky tomu napětí ve společnosti, rebelům, kastám a intrikám krále, měly podle mne větší vnitřní náboj, ale i tento příběh se četl velmi dobře.

Hilda_
09.02.2017 4 z 5

Je škoda, že se do hlavní hrdinky nedalo víc vcítit. Možná je to ale dobře, aby mi skok do reality nedal ještě větší ránu do zad.. :D Hlavní hrdinku radši nehodnotím, ale celkový dojem ušel. No, prostě slaďárna pro ženský a já jsem ženská, takže vše v pořádku.. :D

EvikU.
09.02.2017 3 z 5

Ne vždy se vším bych s hlavní hrdinkou souhlasila, ale je to hezky napsaná kniha!

erga
07.02.2017 5 z 5

I na to, že je to už čtvrtý díl má stále poutavý příběh. Z povahy budoucí královny jsem tedy nebyla vůbec nadšená, ale během četby se to zlepšilo.
Avšak předchozí díly, celá éra Madsona a Americy byla o dost poutavější, zajímavější...

orangerose
07.02.2017 5 z 5

tědka je z pohledu dcery Eadlyn- Americy a Maxova, Eadlyn je na začátku hrozně rozmazlená , ke konci knížky se změní k lepšímu, selekce pánská- zase něco nového a rozdílnějšího, Knížka Dcera - mně nadchla , líbí se mi, a určitě půjdu do pátého dílu selekce- koruna, až vyjde , tak jí chci mít v ruce a přečíst si ji :)

Aivinka
05.02.2017 4 z 5

Selekce s Americou se mi líbíla sice víc, ale i Eadlyn má něco do sebe. Upřímě mí favorité jsou zatím všichni přeživší, každý má své kouzlo.

simi28
03.02.2017 4 z 5

Tato kniha mě ani nezklamala ani nenadchla. Selekci mám hrozně ráda, a tak jsem si Dceru musela přečíst. Styl psaní je zase úžasný, ale děj trochu pokulhával. Nejvíce mně ale vadila hlavní hrdinka, která je hrozně sobecká a neustále se lituje. Když má někdo kolem ní opravdu vážný problém, tak si toho samou zaslepeností nevšimne. Můžete si teď říkat, že co bychom měli očekávat od princezny, kterou od narození hýčkají. Ale její otec Maxon je milý, a taky se narodil na zámku. V knize se toho moc nedělo, ale hodně mě překvapil konec, kvůli kterému si určitě přečtu i Korunu, a lhala bych vám, kdybych řekla, že mě nezajímá, koho si Eadlyn vybere.
Závěrem knihu doporučuji, ale nesmíte mít velká očekávání, protože se Selekci nevyrovná.

sim.kit
31.01.2017 3 z 5

Nádherné jako předchozí. Už se těším na Korunku. Jen me mrzí ze hlavni hrdinka je až moc sebejista,.... Ale je to bumba a určitě doporučují.

ReziEngli
25.01.2017 3 z 5

Docela mě zklamalo. Eadlyn se předvedla jako naprostá blbka a namyšlenej fracek. Její chování mě po celou dobu čtení akorát iritovalo. Naprostý rozdíl oproti Americe, její matce. Ale stejně si přečtu i pátý díl, až vyjde, chci se dozvědět, který hlupák si ji nakonec vezme, a jak to dopadne s Americou.

Áňa 998
22.01.2017 2 z 5

Čekala jsem víc.. Předchozí tři díly byly naprosto úžasné. Dcera mě docela zklamala.

klarinet02
20.01.2017 5 z 5

Dokonalá. Na konci jsem se i rozbrečela. Moc se těším na pokračování.

mišule5
20.01.2017 5 z 5

Sladký bonbónek pro ženy... až na ten konec. :-)

Bookgirl
19.01.2017 4 z 5

Celkový dojem ze čtení je dobrý. Kniha mě sice ze začátku nebavila, ale potom se to spravilo.
Bylo to přinejmenším zajímavé. Už se těším na další díl a hlavně doufám že to America přežije!!!

Kritika: Eadlyn mě neskutečně štvala! Vím ale, že se tak chovat musela, jinak by to nebylo ono. Nejvíc mě mrzí, že America přišla o svoji povahu.

Mark2000
18.01.2017 5 z 5

Musím uznat, že po prvních třech dílech jsem byla poněkud rozpačitá a nevěděla jsem, co si o knížce mám myslet. Když jsem brala do ruky čtvrtý díl, tedy Dceru, měla jsem strach, aby to nedopadlo jako s předchozími díly.... Musím ale uznat, že tenhle mi vzal dech. Pro Selekci klasické prostředí královského paláce a trochu problémová hrdinka (v mnoha věcech je ale její chování pochopitelné) utvořilo krásný příběh, Samozřejmě nečekejte nijak náročnou četbu, ale na odpočinek super!!!

Natali11
15.01.2017 5 z 5

Eadlyn mi nevadila,jako 50% čtenářů a plně jsem ji chápala. Moc mě bavila ta kapitola jak hráli kluci baseball a pak se k nim přidala i Eadlyn a ostatní Schreavovi. Doufám že brzy vyjde Koruna,i když už vím kdo se stane jejím manželem ... konec knihy mi přišel trochu urychlený. Jako vždy Kiera nezklamala.

Elis.161
15.01.2017 4 z 5

Čekala jsem to jiný, ale není špatná. :)

LoverBooks
08.01.2017 4 z 5

Kniha byla zase z jiného pohledu a to se mi líbilo. Jen se nemohu rozhodnout, jaký z chlapců je lepší volba.
PS. Jsem jediná, nebo vám taky přijde divný, že Maxon a America jsou rodiči?

kacka3837
06.01.2017

První 3 díly byli úžasné, ale tento díl mě moc nepotěšil... Už se tam nejedná o soutěžíci, ale jedná se přímo o Eadlyn. Podle mě to nebylo ono,jako předchozí díly :(

ikul
02.01.2017 3 z 5

První tři díly mě úplně uchvátily, přečetla jsem je jedním dechem. Tento díl mě ale zklamal. Nemělo to nápad, nebyla v tom akce, nechci přímo napsat nuda. Dočetla jsem to jen proto, že jsem zvyklá knihy dočítat s nadějí, že přece jen se třeba na poslední chvíli něco objeví. Škoda.

misulef
01.01.2017 5 z 5

Myslela jsem si, že se mi tento díl určitě nebude líbit tolik, jako původní série, ale jsem příjemně překvapená :) Ze začátku mi chvilku trvalo se začíst, ale pak už to jelo prakticky bez zastavení až do konce knížky. Eadlyn (jak tu ostatně zmiňuje skoro každý) byla rozmazlená a chápu, že někomu nemusela sednout, ale já si ji opravdu oblíbila. Podle mě bylo fascinující sledovat vývoj jejího charakteru.
Co se závěru týče, jsem opravdu zvědavá, jak se s tím vším Kiera Cass popasuje, aniž by tomu nějak ubrala na kráse...