Doručovatelky

Doručovatelky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484486/bmid_dorucovatelky-YhX-484486.jpg 4 417 132

Šéfinspektor Robert Kett série

Jediný případ, který nedokázal vyřešit, ho zlomil. Detektiv šéfinspektor Robert Kett, pronásledován svou neschopností najít a zachránit svou pohřešovanou ženu, se spolu se svými třemi dcerami stěhuje do Norwiche v naději, že zachrání alespoň svou rozpadající se rodinu. Nově nalezený klid však netrvá dlouho. Při rozvážení novin se ztratily dvě jedenáctileté dívky a podle všeho se jedná o práci sériového únosce. Kett je vržen přímo do epicentra jednoho z nejtemnějších případů své kariéry – případu, ve kterém musí čelit strašlivému zlu. A především případu, který možná pomůže odhalit krutou pravdu o tom, co se stalo s jeho ženou... Doručovatelky jsou první román o šéfinspektorovi Robertu Kettovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Paper Girls , 2019

harena
27.01.2023 4 z 5

Dobrý detektivní příběh, neurazí, nenadchne. Tady ale byla příjemná změna oproti jiným detektivkám, a to, že šéfinspektror Kett, který přišel z Londýna vypomáhat "vesničanům" , nebyl ani superman bez chyby, ani libový frajer, ale otec tří malých holčiček, které leckdy musel brát k vyšetřování. Takže bylo i trochu veselo. Zkusím i další díl.

EvženOněgin
12.01.2023

Nelíbilo se mi to, v polovině jsem knihu odložila.

Kristulda
04.01.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, vypadá to na slibný začátek nové série. Hlavní hrdina sympaťák i kolegové. Moc dobře se to četlo. Za mě dobrý

em75
02.01.2023 3 z 5

Venku horko a detektiv nechal batoleti v autě pootevřená okýnka a šel pryč. Ach bože. Ale chudák chlap, sám na 3 holčičky, to jsem mu nezáviděla. Snad mě druhý díl bude bavit víc.

Avila
01.01.2023 4 z 5

Hodně dobrý začátek nové série. Kett sympaťák, příběh měl spád rychle se četl. A i vtip mu nechyběl jen občas už mi přišlo že autor až moc "tlačí na pilu"...... a to už mi vtipné nepřipadalo proto o tu jednu hvězdu méně. Jinak se těším na pokračování.

Jessybelle
19.12.2022 5 z 5

Za mně rozhodně ano, skvělá kniha. Už se těším na další díly. Konečně zase jednou hlavní hrdina, který nechlastá nebo nemá žádný psychoproblém. Jo, jasně je poznamenaný nevyřešeným únosem své ženy. Ale na druhou stranu to, že jako táta tří cácorek je na vše "sám", ho zahání do spousty situací, z nichž Vás některé dozajista pobaví či aspoň vyloudí úsměv na tváři. Nijak to ovšem nesnižuje kvalitu dramatu unesených dívek...

Majulle
19.12.2022 5 z 5

Další skvělá knížka, tentokrát o únosu, prolíná se zde i soukromí ze života šéfinspektora Roberta Ketta kterému byla unesena žena, a policejní případ. Takže úplně skvělé. Hned večer se zkusím vrhnout na další díl v této sérii
Knížka je méně známá ale jsem ráda že se mi dostala do ruk a určitě všem milovníkům thrillerů doporučuju :)

martina2540
06.12.2022 5 z 5

Kniha byla čtivá, nebyla rozvláčná, doporučuji, konec jsem takový nečekala.

janastok
04.12.2022 4 z 5

Vcelku dobrá, oddychová a krátká detektivka. Sympatický hrdina s nezvěstnou ženou a třemi nevycválanými holčičkami je příjemným protikladem nesmrtelných superhrdinů.

Annyshga
18.11.2022 5 z 5

Na knihu jsou samé dobré ohlasy a já nemůžu jinak než souhlasit . V poslední době mi přijdou všechny kriminální knihy na jedno brdo ale kniha Doručovatelky se rozhodne odlišuje. V prvé řadě je jiný sám vyšetřovatel. Nemá žádnou temnou minulost, přesto si prochází peklem. Ze dne na den se mu změní život a najednou je spíš otcem než detektivem. Záhadný únos jeho ženy je skvělou vedlejší zápletkou a musím říct, že hlavně kvůli ní se i těším na další díl zvlášť po tajemném odhalení na konci příběhu. Zajímavé bylo i vyřešení případu zmizelych dívek, konkrétně věc s pachatelem. S něčím takovým jsem se ještě nesetkala. Bohužel to nemůžu rozepsat víc, jinak bych spoilerovala ‍️.
Pokud hledáte super knihu na jeden večer můžu jedině doporučit. Krásně se čte, vyšetřovatel Robert je sympoš a jeho dcery vám párkrát vykouzlí úsměv na rtech .

ivoiro
17.11.2022 5 z 5

Objevil jsem novou sérii a moc se mi zamlouvá. Doufám, že další díl bude brzo k dispozici.

Lenka_S
11.11.2022 3 z 5

První dil série se šéfinspektorem Kettem, ktery se přestěhoval mimo Londýn, aby se vzpamatoval z únosu své ženy a venoval se svým třem dcerám. Ihned po přestěhování však začne pomáhat místní policii ve vyšetřování unosu tři dívek. Kniha má v sobě napětí a příběh mě bavil, ale jeho nevyvcálané holčičky mi docela pily krev.

klokan.1905
08.11.2022 4 z 5

Doručovatelky...
První kniha od Alexe Smitha, která se mi dostala do rukou... Zakoupil jsem kdysi v akci u Dobrovského, za rovnou stokorunu... Těžko uvěřitelná cena v dnešní době... Navíc jsem nedávno u stejného knihkupectví zakoupil i druhý díl Zlý pes, za tutéž cenu...
K samotné knize...
Seznámíte se s detektivem šéfinspektorem Robertem Kettem a také s jeho třemi malými dcerami... Kam se poděla maminka? I to se v knize částečně dozvíte... ;-)
Robert Kett se s dcerami akorát přestěhoval z Londýna do Norwiche a rovnou se vrhá do pátrání po dvou jedenáctiletých dívkách, které beze stopy zmizely, když rozvážely noviny... Více Vám neprozradím... ;-)
Kniha je spíše takovou čtenářskou jednohubkou, má pouze 258 stran... Četla se mi dobře, hodnotím ji čtyřmi hvězdičkami...

miloslav5679
08.11.2022 5 z 5

Malý spoiler v závere.. Kniha je napísaná dobre, z obyčajnej pomoci vznikne plnohodnotné vyšetrovanie s nie celkom predvidatelnym koncom. Deti tam síce pôsobili ako jemne rušivý element, dúfam, že sa to v ďalšej časti vyrieši... Čo mi v poslednej dobe vadí, sú konce kníh, nielen tejto.. Detektív sám bez posíl musí rýchle ísť niekde na vyhnalov, kde z neho takmer urobia mrzáka, ale on so vztýčenou rukou víťazí a happy end jak sviňa je na svete.. Neviem, či toho už nie je veľa

Kaja1
19.10.2022 5 z 5

Téma zločinu, kdy někdo unese malé dívky tu už byl, ale vyšetřovatel, co se sám stará o tři malé dcery, tak to bylo něco nového. Je to sympaťák a doufám, že se s ním ještě někdy potkám u nového případu.

pavpaz
02.10.2022 5 z 5

Poutavý příběh, určitě si přečtu pokračování...

Petronela16
30.09.2022 2 z 5

(SPOILER) Rovno poviem, napíšem - nedočítané!Aj to dobre začalo, aj to pokračovalo, aj to chviľami stagnovalo, aj by som to bola dočítala, ale ...ALE !!!! Neskutočne mi isiel na nervy hlavný hrdina Kett, ktorý si stále vláčil decko do práce, doma mal ďalšie drzé deti a celkovo mi vôbec nebol sympaticky,taký chlap-nechlap, u mňa ufnukany nevyzrety plačko, s ktorym zametaju vlastné,podotykam, že ešte malé, deti.
Takže som to ukončila, toto ja nemám za potreby, aby som sa vytacala pri čítaní, čo má byť vlastne relax a pohoda.Koniec.
Veď je plno zaujímavejších knih!

Zuzulinka
19.09.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Zajímavé a dost napínavé a nepředvídatelné.

Česneksmedem
12.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobré to bylo a z mého pohledu i díky těm třem malým nezbednicím. Jen zase ten konec. Dostat ránu kladivem a pak ještě vyhrát, no nevím. A taky asi pár čtenářů nasrdí ta nedořešená manželka. Svět stejně spěje k tepelné smrti vesmíru, takže se tím závěrem nebudu trápit.

vera4669
07.09.2022 4 z 5

První díl nové série a mě to bavilo.. Stránek vůbec více být nemusela, bylo všeho tak akorát, některé situace s dětmi byly vtipné :)
Inspektor mi sedl a určitě sáhnu po pokračování :)
*SPOILER*
Poslední dobou co kniha, tak pachatel je z řad policie, nějaká nová móda? To jediné mi trošku začíná vadit,.. Ale na příběhu to ničemu neubere :)

detektivní a krimi romány thrillery anglické romány zmizení dětí

Alex Smith (p)
anglická, 1979