Doručovatelky

Doručovatelky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484486/bmid_dorucovatelky-YhX-484486.jpg 4 417 132

Šéfinspektor Robert Kett série

Jediný případ, který nedokázal vyřešit, ho zlomil. Detektiv šéfinspektor Robert Kett, pronásledován svou neschopností najít a zachránit svou pohřešovanou ženu, se spolu se svými třemi dcerami stěhuje do Norwiche v naději, že zachrání alespoň svou rozpadající se rodinu. Nově nalezený klid však netrvá dlouho. Při rozvážení novin se ztratily dvě jedenáctileté dívky a podle všeho se jedná o práci sériového únosce. Kett je vržen přímo do epicentra jednoho z nejtemnějších případů své kariéry – případu, ve kterém musí čelit strašlivému zlu. A především případu, který možná pomůže odhalit krutou pravdu o tom, co se stalo s jeho ženou... Doručovatelky jsou první román o šéfinspektorovi Robertu Kettovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Paper Girls , 2019

SilvieSisinka
25.12.2023 4 z 5

Čtenáři si užijí akci i napětí.Detektiv šéfinspektor Robert Kett se stěhuje s dcerami pryč.Vidina klidu pro ně i jeho samotného se ale nekoná.Porad je v jednom kole,tři dcerky mu dávají slušně zabrat.Novy případ ho nenechá spát.Jsou unesene tři mladé dívky.Nemuze se smířit ze zmizením svojí ženy.

wlado
24.12.2023 4 z 5

Spokojnosť. Autor píše pútavo, dej je plynulý. Trochu ma vytáčali rozmaznané dcéry, ale kniha nie je o tom...

Špekyn
05.11.2023

Velmi zdařilý detektivní thriller. Hlavní postava je sympatická. Příběh je zajímavý a dobře plyne. Podání je dosti realistické, žádné superhrdinství. Osobní linka hlavní postavy dodává knize šmrnc a láká k přečtení dalších dílů.

DeWom
08.10.2023 4 z 5

Knihu jsem bohužel měla rozečtenou dlouho, takže příběh nemám tolik ucelený a často jsem se ztrácela. Tohle je ale jenom na mně.

Robert Kett si získal mé sympatie téměř bezprostředně, což se mi často nestává. Svou roli v tom sehrál fakt, že se choval vždy asertivně. Málokdo (obzvlášť chlap, bez urážky) dokáže spolknout ego a situaci neeskalovat, i když ho protistrana štve. Tohle bylo za mě velké plus. A o jeho třech dcerách ani nemluvím, z těch už by mně na jeho místě jeblo.

Dále se mi líbilo, jakým stylem Robert bojoval. Žádné alfasamčí údery pěstí (jasně, je to polda a má výcvik, ale i tak), ale chytré využívání situace a okolí. Pokud si nějaký kolos tiskne vaši hlavu k hrudi a chce vás zadusit, co uděláte? Kousnete ho do bradavky, jakýpak copak. V bitkách vítězí ten, kdo je ochotný a schopný využít jakoukoliv slabinu nepřítele. A to Robert dovedl.

Ostatní postavy byly relativně zapamatovatelné, ale řadoví vyšetřovatelé, kteří s Kettem spolupracovali na hledání zmizelých dívek, mi v hlavě neutkvěli. Ale za to možná opět může fakt, že jsem knihu četla dlouho. Realistické ty postavy byly. Obzvlášť Kettovy dcery a Clare. U něj se mi líbilo, že má jako cholerik i jakousi přívětivou stránku. Prostě toho na něj jenom bylo moc. Člověk se mu nemůže divit.

Co mě trochu zarazilo, byla neznalost policie ohledně rozdílů mezi psychopatem a sociopatem. Tyto termíny byly v příběhu zaměňovány.

Pachatele jsem netipovala. Jen to bylo trochu klišé. Nebudu ale spoilerovat.

Zajímá mě, co se stalo s Kettovou ženou a jestli ji v následujících dílech najde. Proto si dávám druhý díl na seznam knih k přečtení.

Celkové hodnocení za mě 4/5*

marie8567
05.10.2023 5 z 5

Pěkne,svižne,zajimave

Ráčkajda
25.09.2023 5 z 5

Pěkná detektivka, žádná drasťárna, postavy sympatické, krátké kapitoly, těším se na další díly v sérii.

Miška74
29.08.2023 5 z 5

Autor napsal skvělé sci-fi Útěk z výhně a tak jsem musela zkusit i tento thriller.
Kniha se četla velmi dobře. Hodně mě bavilo, že kromě případu se v knize řeší i zvládání výchovy třech cácorek, na které zůstal šéfinspektor sám. Thriller se špetkou humoru, Můžu jen doporučit, už se těším na další díl.

oleg
21.08.2023 5 z 5

Pěkná detektivka,mělo to šmrnc a určitě si přečtu pokračování....

nela3812
16.08.2023 4 z 5

Miluju autorovu sérii Útěk z Výhně a jako milovnice thrillerů jsem si nemohla nechat ujít ani tento kousek. Byla jsem velmi mile překvapena již od prvních stran. Příběh příjemně plyne, graduje a ani na chvíli jsem jej nechtěla odložit. Přesně tak má thriller vypadat!

Postavy jsou sympatické, různorodé a vzájemně se skvěle doplňují. Ačkoliv spoustu čtenářů vidí mínus v Robertových dcerách, já v tom vidím do budoucna velký potenciál v příběhu. Byla to příjemná změna od osamělých a ožralých inspektorů.

Zápletku se mi až do samotného konce nepodařilo odhalit. To jsou vždy plusove body navíc! Až na několik scén, které jsou přitažené za vlasy nemám co bych vytkla. Občas autorovi ujela ruka, a až příliš se odlepil nohama od země, jakoby snad zapomněl, že nepíše scifi. Ale celkově jsem si příběh užila a s radostí jej doporučím dal.

4/5

čef
11.08.2023 4 z 5

Únosy jsou hlavním tématem této krimi. Londýnský detektiv se přestěhuje jinam se svými roztomilými dceruškami a pátrá po únosci jiných dívek a také svojí manželky. Dcerušky jsou roztomilé rošťandy, jeho šéfík drsňák a únosci fikaní. Takže si užívá a my s ním.

Dendulka118
07.08.2023 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou díky společnému čtení skupiny Knižní zavislaci. Knihu jsem četla jedním dechem. Opravdu me upoutal příběh a okolí. Postavy byly zajímavé a dej plynul. Zjistila jsem, ze musím porad číst bez prestavek, to už se mi dlouho nestalo. Knihu doporuciju. Autor má ještě další dvě knihy, které se chystám přečíst. Hodnocen 5 z 5

mol378
08.07.2023 3 z 5

Ctive, lec neprekvapive. Policajti sympaticti, lehka cetba na dovolenou, kterou klidne kdykoli prerusite. Dalsi dil zkusim.

babicka_amalka
05.07.2023 5 z 5

četlo se skutečně jedním dechem; osvěžujícím momentem byly tři Kettovy malé dcerky, jejichž začlenění do příběhu přineslo nejen pár humorných chvilek a Ketta značně zlidštily, ale hlavně se tak jinak celkem běžná detektivka odlišila od mnoha dalších podobných;

Dumicek
04.07.2023 5 z 5

Kniha, která mě naprosto pohltila. Šefinspektor Kett je neskutečný sympaťák a jeho humor mě naprosto baví. Mám ráda, když thriller není jen drsný a morbidní, ale jsou tam i prvky humoru. Kett, který bojuje, aby zvládl vychovávat své 3 dcery poté, co mu unesli jeho manželku a on neví zda žije či je mrtvá. Stěhuje se mimo Londýn, aby si odpočinul, ale zrovna ve městě unesou mladou dívku a Kett se přidá do týmu vyšetřovatelů. Kniha má spád,je napínavá, není nudná. Krásné krátké kapitoly a konec, který se mi opravdu líbil. Těším se na pokračování.

katerina3368
16.06.2023 4 z 5

Velmi sympatický detektiv s třemi cácorkami a božím humorem. Pozadí vyšetřování mě velmi bavilo, ta detektivní linka byla ale trošku slabší.

Veronika_mad
15.06.2023 5 z 5

Tohle je po dlouhé době kniha, která mě donutila číst i odpoledne a ne jen před spaním a kterou jsem přečetla během dvou dnů. Kniha má jen 258 stran, takže příběh hezky odsýpá a není prostor na dlouhé nudné popisy. Na detektivku je tam i dost vtipných momentů, to moc oceňuji. Už mám rozečtený další díl a těším se, jak to dopadne!

Pechule
08.06.2023 4 z 5

Kniha, která mě chytila a bavila od začátku do konce. Budu si muset pořídit další dvě ze série, potřebuji zjistit, jak se bude dál vyvíjet život Roberta Ketta, jak dopadne pátrání po Billie. Líbil se mi použitý motiv - osamocený vyšetřovatel se třemi malými dcerkami, člověk se víc bojí o život jejich otce ve vypjatých situacích :) Pro milovníky severských kriminálek nejspíš slabý odvar, pro mě, jako občasného čtenáře thrillerů dobrá kniha.

Sulmo
25.05.2023 5 z 5

Jako jo,šlo to. Po dlouhé době bez různých popisů forenzních týmů,zdlouhavého sledování kamer apod., a byly tam i vtipné momenty. Uvidíme, jak se série dále vyvine.

berila
20.05.2023 4 z 5

Tak tady jsem spokojená. Pěkná detektivka. sympaťák detektiv, tři malé divošky (asi bych se někdy neudržela) a zajímavě se vyvíjející děj. Hned jsem se vrhla na další díl.

MisakCZE
19.05.2023 3 z 5

Dobrá oddechová detektivka bez zbytečných brutalit.
Navíc protkaná vtipnými situacemi způsobenými třemi dcerami, na které je inspektor Kett po zmizení své manželky sám.
Kniha je poměrně krátká, dobře se čte, v závěru je zaděláno na další pokračování, do kterého se určitě pustím.

detektivní a krimi romány thrillery anglické romány zmizení dětí

Alex Smith (p)
anglická, 1979