Doručovatelky

Doručovatelky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484486/bmid_dorucovatelky-YhX-484486.jpg 4 417 132

Šéfinspektor Robert Kett série

Jediný případ, který nedokázal vyřešit, ho zlomil. Detektiv šéfinspektor Robert Kett, pronásledován svou neschopností najít a zachránit svou pohřešovanou ženu, se spolu se svými třemi dcerami stěhuje do Norwiche v naději, že zachrání alespoň svou rozpadající se rodinu. Nově nalezený klid však netrvá dlouho. Při rozvážení novin se ztratily dvě jedenáctileté dívky a podle všeho se jedná o práci sériového únosce. Kett je vržen přímo do epicentra jednoho z nejtemnějších případů své kariéry – případu, ve kterém musí čelit strašlivému zlu. A především případu, který možná pomůže odhalit krutou pravdu o tom, co se stalo s jeho ženou... Doručovatelky jsou první román o šéfinspektorovi Robertu Kettovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Paper Girls , 2019

m2056
12.05.2023 3 z 5

Krátká kniha dobře se čte jen trochu mě vadilo že zmizení jeho manželky se bude táhnout celou sérii co bude autor psát.

Makůvka
11.05.2023 5 z 5

Že by další série, v které budu ráda pokračovat?!
Byla to skvělá detektivka se sympatickým vyšetřovatelem a vlastně celým policejním týmem. Knížka se četla velice dobře, žádná hluchá místa. Napínavý děj byl okořeněn rodinným životem šéfinspektora Roberta Ketta, který to nemá vůbec lehké, protože po únosu manželky zůstal na tři holčičky úplně sám. Samotné vyšetřování únosu dvou dívek mělo spád a svižné tempo, vše mělo logiku a obešlo se to bez potoku krve.
A co se mi na knížce nejvíce líbilo bylo, že celý příběh byl osvěžen lehkým humorem.

MMacicekk
11.05.2023 4 z 5

Tak mám také přečteno a musím říct, že mě to bavilo. Jasně, není to žádná složitá literatura, ale jako detektivka u mě obstála. V komentářích čtu, že dcery šéfinspektora Ketta byly otravné, ale já mám opačný názor. Bylo to osvěžující a takové ze života. Vtipné scény (a že jich bylo - a nejen s dětmi) vyvažovaly ty vážné a dohromady to fungovalo skvěle. Zápletka byla promyšlená a konec mě překvapil. Dočkáte se i napínavých a nervydrásajících scén a dokonce si autor připravil jednou zápletkou půdu pro další díly. Těším se a rozhodně si je nenechám ujít.

Kerriova
11.05.2023 4 z 5

Tahle knížka byla v mém seznamu k přečtení už hodně dlouho a tak jsem využila příležitosti, kvůli společnému čtení jsem ji popostrčila dopředu a moc se na ní těšila. A jak to tak bývá, když se na něco moc těšíte, většinou jste pak zklamaní. Přesně jako já v tomto případě. Knížka totiž bohužel moje očekávání nenaplnila. Hodnotím ji jako naprosto průměrnou detektivku, která snadno zapadne v těch spoustách podobných příběhů. Akorát tu máme tři extrémně otravné šéfinspektorovy dcerušky, které jsou využívané jako vycpávka v hluchých místech a mně osobně tedy začaly rychle lézt na nervy. Tohle v detektivce nemá podle mého názoru moc co pohledávat. Označení thriller to má víceméně spíš omylem. Přečteno radši téměř za jeden večer, abych to měla takříkajíc z krku. Plusové body dávám za solidní tempo, čtivost a obstojnou logiku, ale není to ničím zvláštní, zajímavé, ani výjimečné. Jediné, co mě v příběhu opravdu zaujalo a hodně se mi líbilo, byl poněkud méně obvyklý způsob, jakým autor vymyslel únosce. Celkově vzato solidně odvedené řemeslo, ale když se mě na knížku zeptáte za měsíc dva, moc už toho asi nevypotím.

FejKýý
10.05.2023 4 z 5

Já nevím, něco mi v téhle detektivce chybělo a já nevím přesně co. Je fakt, že kniha má jen 258 stran a začalo se dít něco teprve až na straně 100. Když o tom přemýšlím, v knize se celkově toho moc nestalo. Uvidíme co přinesou další díly. Třeba se ve dvojce dozvíme celkově více. Jsem zvědavá, jak to bude dál s Billie. Dílů už je celkem 12 a u nás vydaný jen pouze 3, tak snad se ta série dovydá. Co chci ještě dodat je, že některé vtípky jsou tam fakt super a je jich tam celkem dost. Každopádně série mě nijak extra nelákala, čtu ji hlavně proto, že spisovatel napsal Útěk z výhně a to je opravdu (pro mě) bravurní série a daleko lepší než tahle. 3,5*

sidonka
06.05.2023 4 z 5

Velmi čtivý detektivní příběh, který nejde odložit, co mi tam moc nepasovalo, byly pasáže s dětmi, ale už se těším na další díl, protože chci vědět jak je to s Kettovou ženou

MotyckovaP
04.05.2023 5 z 5

Knížku jsem si koupila jenom kvůli čtenářské výzvě, ale jsme mile prekvapena. Velice dobře čtivá,napínavá od samého začátku. Takový styl detektivek mám nejradši. Tak doufam, ze další díl bude přinejmenším stejně dobrý.

Andynka
03.05.2023 4 z 5

Jsem mile překvapena, že me příběh bavil. Většinou jsem už skeptická k detektivkám. Přijdou mi na jedno brdo.
Ale i když tahle nebyla úplně originální, tak byla velmi čtivě a poutavě napsaná. Velké sympatie si u mě získala i hlavní postava. A vlastně celkově celé prostředí, i ostatní postavy mi vážně sedli. Moc se těším na pokračování. Ještě navíc mám ráda knihy, kde se řeší víc problémů, které se tahnou do dalších dílů. Aby vas to nalakalo na další díl. A tady se to povedlo.

PetraN17
01.05.2023 5 z 5

Další moc fajn série :))

nina3905
30.04.2023 5 z 5

Vydarený začiatok novej detektívnej serie. Je to napínavá detektívka a jej čítanie neoľutujete.

david8843
30.04.2023 3 z 5

Je to sice ukázkově nenáročná četba, ale proto snad ještě nemusí rezignovat na logiku.

Robert Kett je legendární londýnský detektiv na odpočinku, který je náhodou přizván k novému případu. A ten řeší, prosím podržte se, pomocí své intuice. Bez jediného důkazu spřádá teorie, obviňuje podezřelé a ty následně mlátí do hlavy. Do nebezpečných situací se vrhá zásadně bez vysílačky, baterky nebo nějaké zbraně. Když má štěstí, někdo mu půjčí. Je impulzivní, nevynechá jedinou příležitost nastavit nepříteli nekrytá záda a nechat se po nich přetáhnout. Robert je prostě ztělesněná nekompetentnost. A všichni mu za to tleskají.

Případ zmizelých dívek je přímo hloupoučký. Působí jen jako vata, na které se má vyprofilovat Robertova postava před dalším dílem. Nepřesvědčivá motivace zločinu je naprosto bolestná a celé to postrádá vyšší smysl. Těch pár aspektů, které smysl dávají, jsou potom tak předvídatelné, že na ně přijdete dřív než pan šéfinspektor.

Co Doručovatelky zachraňuje, je čtivost a délka. Prostě kniha sviští jak kostka ve skluzu. Překvapivě dobře fungují popisy soužití Roberta s jeho dcerami. Jakožto detektivní thriller je kniha brak. Ale jako úsměvný román o tatínkovi, který mezi staráním se o své dcery pomáhá policii s případem, působí příjemně relaxačně. Celé to odsýpá a konec přichází ve správnou chvíli. Pokud by kniha věnovala té zpackané detektivní linii jen o pár stránek navíc, asi bych hodnotil přísněji.

moudivlacek
29.04.2023 4 z 5

První setkání s autorem dopadlo dobře. Šéfinspektor Kett je na dně, nedávno mu unesli 2 v kuklách ženu. Nejenže neví, kdo to je, ale i žena je stále pryč. Má malé 3 dcerky, a kvůli nim dostal Kett dočasné volno z rodinných důvodů. Stěhuje se do svého rodiště. Bývalý šéf ho poprosí pomoct zdejší kriminálce s únosy 2 dívek. A protože Kett byl v práci dobrý, zapojí se. Jen těžko ale spojuje vše se svými dcerami.
Místní šéf nerad přijímá pomoc, ale nakonec pochopí, že nalézt dívky chtějí oba.
Velmi výstižné vylíčení rozporu Ketta mezi prací a svou rodinou. Navíc stále věří v návrat ženy. I když je to této téma, i zde je pár scének plné humoru na odlehčení. Konec pak je jakási upoutávka na další díl.

Hvězdinka
29.04.2023 3 z 5

Taková příjemně oddechová detektivka na dvě odpoledne. Určitě si přečtu i další díl.

Danago
10.04.2023 2 z 5

Velice průměrná detektivka. Polovina děje se netýká vyšetřování. Okořenění třemi dcerkami hlavního vyšetřovatele mně přišlo přitažené za vlasy. Děj průhledný , napadlo mě jak to asi je hned v první čtvrtině knihy. Nebavilo mě to a další díly si velice ráda odpustím.

Misute603
30.03.2023 5 z 5

Za mne super detektivka,těším se na pokračování.

Címa
30.03.2023 5 z 5

Za mě 5/5, vše co má spravna detektivka mít. Dobří hlavní hrdinové, dobry pribeh, napinave až do konce. Už se těším na další díly.

PaníLenka
07.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Povedená detektivka, originální, napínavá i odlehčená vtipem, a nejen kvůli nedořešené linky s únosem manželky se těším na další díl série!

hlenicka
20.02.2023 5 z 5

Tak tohle čtení na dva večery, četlo se to samo, on to prostě umí! Jediné,co mě fakt vadilo a po pár stranách už fakt hodně,bylo,jak na každé straně bylo popisované, co dělají ty jeho tři dcery. Sorry,ale číst po 150té,že mu mimino leze po ruce na hlavu,ostatní dvě vřískaji jak na pole a běhají sem tam, jí kila čokolády,zase vřískaji,lezou mu po zádech a dítě mu padá z rukou?! Ne! Tohle sem opravdu přeskakovala, kdyby to tam nebylo, o 50stran méně v knize :-D už máme objednanou novinku,co má vyjít a těším se! 2.dil už byl co se týče lezení děti lepší. O dost ! Doporučuju!

ELENtheKNIHOMOL
14.02.2023 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé počteníčko.
Jediný případ, který nedokázal Robert vyřešit, ho zlomil. Nedokázal najít a zachránit svou pohřešovanou ženu. Spolu s dcerkami se stěhuje do Norwiche v naději, že zachrání alespoň svou rozpadající se rodinu. V Norwichi se ale během své brigády- rozvážení novin, ztratí dvě jedenáctileté dívky. Kett je tak vržen přímo do epicentra jednoho z nejtemnějších případů své kariéry.
První díl série s šéfinspektorem Robertem Kettem.Originální a sympatický vyšetřovatel a také otec tří malých dcer ve složité situaci. Asi mám dalšího oblíbeného detektiva, Robert mě bavil a naprosto si mě získal. A navíc, šéfinspektor s kočárkem... to tu ještě nebylo. Spolu s Porterom a Savageovou tvoří skvělou vyšetřovací trojici.Robertovi děti příjemně oživily příběh a některé situace s nimi byly opravdu vtipné.
"Jsem detektiv Kett a tady v kočárku je moje kolegyně, detektiv junior.Mezi zátahy si musí dát šlofíka, jinak je dost rozmrzelá, ale nesmíte ji podceňovat.Je to superpolda. "
Kniha se mi líbila a těším se na další díl.

gordon13
28.01.2023 3 z 5

Průměrná krimi, příjemně okořeněná třemi divokými holčičkami...

detektivní a krimi romány thrillery anglické romány zmizení dětí

Alex Smith (p)
anglická, 1979