Průvodce ztracených

Průvodce ztracených https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196406/bmid_pruvodce-ztracenych-iuT-196406.jpg 5 332 39

Sedmý smysl série

Vedle starých známých – Hanky, Rafana a Sváti – nás nový příběh seznámí s Tulianem, Silmurem nebo mágem Artitanem. Tentokrát nás děj zavede hlavně do školy v Airbowanu, která se nachází v nevlídné krajině na pomezí mezi životem a smrtí. Vládnou zde harpyje, jež jsou také učitelkami Toma a Sama. Druhá – zcela nová oblast, kam se dostaneme – je Jižní kontinent a hrad Belistoun s okolím.... celý text

Hani77
02.01.2019 4 z 5

Tento díl mě zaujal méně než předchozí. Hodně velká část se odehrává v Airbowanu. Sice nakonec to nebylo tak špatné, ale přeci jen jsem byla veselejší, když se děj točil kolem Hanky a jejích kamarádů.

Moňas17
22.11.2018

Je mi 45 let a tuto sérii čtu díky 15leté dceři, která nechala knihu na wc (ale přečetla jen asi půlku) :-D. Tento díl je trošku překombinovaný. Příběh nějakého království byl skoro pohádkový (ale je to pro děti, takže chápu). A závěr sliboval hodně napětí - tam to mohlo být dramatičtějí a trošku detailnější. Asi by tam měli děti udělat pořádný ohňostroj, aby všechno viděli opravdu všichni, jelikož je jasné, že vojáci byli vzhůru, ale vesničani přece spali. Mohlo to být prostě víc parádní a dramatické.
Jinak tleskám za Airbowan. Hodně zajímavé, zvláštní, originální fantazie. I když pro děti mi to přišlo trochu depresívní a temné.
Bylo by super, kdyby tento námět někdo zfilmoval. Prosím! :-)

Jass
11.07.2018 5 z 5

První část této knihy patří mezi mé oblíbené, Airbowan jsem si zkrátka naprosto zamilovala, a stejně tak Toma a Sama. Druhá část, na druhou stranu, už mě tolik nebavila, respektive, moc mě nebavila ta zápletka s Tulem (i když Tul je fajn), ale moc se mi líbil popis středního stupně magického vzdělávání, vážně, já chci taky! :D

RemiBlack
24.01.2018 5 z 5

2018/5
Airbowan - tleskám, paní autorko. :) Tahle škola a její obyvatelé, to je jedna z mých oblíbených částí celé série. Obzvlášť Zen (škoda, že ho bylo tak málo...).

Co se týče Belistounu, je to tak půl na půl. Na jednu stranu mi přijde, že se tam příběh z víceméně nemagického kontinetu nesedí. Ale na druhou stranu je to krásné rozvedení světa, ve kterém se série odehrává.

limo
07.11.2017 5 z 5

Původně jsem knihu číst nechtěla, protože jsem se bála, že se třeba kniha úplně změní (jiné postavy,prostředí), ale jsem příjemě překvapena, že hlavní postavy přetrvávají. (Důvod mé obavy byl ten, že u většiny knih ze sérií co jsem četla, byly na začatku velmi poutavé, ale v dílech nad 5 se ze serie stalo něco jiného co třeba úplně popírá původní děj).

doubravka212
23.10.2017 4 z 5

Zajímavá změna prostředí.

Leonor
20.06.2017 5 z 5

Ne takové jako předchozí díly, Sam a Tom se ukazují ve zcela novém světle. Přesto bez debat pět hvězdiček.

KrvaváVopice
16.05.2017 5 z 5

Kniha je skvělá, u začátku čtení této knihy jsem si myslel, že to snad není ta kniha, začátek byl o nových hrdinech v knize, Tulian, Silmur atd. podíval jsem se dozadu do knihy abych se ujistil, že čtu tu samou knihu jako minule, trvalo dlouho se do toho začíst ale už po asi 20-30 stranách jsem už pochopil děj tak se mi zase četlo dobře a nemohl jsem přestat číst, je to úžasná kniha plná bludišť v ději, doporučuji tuto knihu přečíst má to několik dílů, právě jsem dočetl 5. díl a hodlám si přečíst i 6. díl je to opravdu skvělá kniha!

any333
24.10.2016 5 z 5

U první kapitoly jsem měla pocit, že čtu úplně jiný příběh než ten ze série Sedmého smyslu. Posléze se ale ukázalo, že na seznamu hlavních postav přibyde Tulian a možná i Silmur. Dvojčata Mojeranovi získala vlastní kapitoly a musím říct, Sam s Tomem toho za ty dva roky stihli prozkoumat v Airbowanu opravdu hodně.
Tím se dostávám k tomu, jak rychle tenhle díl plyne. Zatímco u minulých jsme prožívali s hrdiny jeden rok, tady byl dvojnásobek.
Nechybí tady napětí, taky jste si říkali, kdo to unesl Tuliana z Gortovy zahrady?
A za nejvtipnější bych označila scénu, když Zachariáš naháněl Vrona se sekerou.

SoňkaSoník
12.03.2016 4 z 5

Příběh je velmi poutavý, skvělé pokračování ze série, avšak ze začátku jsem měla pocit, že knížku odložím, děj mě zaujal asi až po třetí kapitole :) holt ne vždy se má dávat na začátek :)

poly.0@
29.02.2016

Říkala jsem si jestli je to ta správná kniha. Začala úplně jinak ale říkala jsem si že je to někdy dobrý. DOPORUČUJI!!!

Baubouka
29.01.2016 4 z 5

Best knížka!!!! :)

SabrinaCZ
29.01.2016 5 z 5

Musím říct, klobouk dolů. Tahle série se opravdu moc povedla. Příběh je spletitý a navazuje jak na budoucnost, tak i minulost. Začetla jsem se do ní tak hluboko, že když tam někdo umřel..opravdu jsem ho litovala. Ještě nikdy se mi nepodařilo se takhle vžít do knihy. Před autorkou klobouk dolů, vážně se jí tohle povedlo. Tahle série mě úplně nadchla :) Doporučuji všem.

Ashi
30.11.2015 4 z 5

Tento díl byl úplně jiný než předchozí. Prolínalo se zde několik příběhů. První půlka knihy byla méně čtivá. Konec byl pro mě až moc neuvěřitelný. První čtyři díly na mě působili jako uzavřené série.

Anjesis
11.05.2015 3 z 5

Sedmý smysl mám ráda, i když mi autorčin sloh chvilkami trochu nesedí a většina hlavních postav má povětšinou jenom "víc štěstí, jak rozumu," je to milý a poutavý příběh s dobrými zápletkami, a napínavým dějem. Jeden se u něj vážně odreaguje :)

PetraBery
21.03.2015 5 z 5

Přestože jsem předchozí díl četla před rokem a půl, do děje jsem se dostala skoro okamžitě. A skvěle jsem si celou knížku užila, nebyla jen o předchozích hlavních hrdinech, ale i o dalších dětech a bylo to skvělé!

anibeni
19.10.2014 5 z 5

Opět další skvělý díl, i když tentokrát pojatý trochu jinak, než díly předešlé... Už to není jenom o Hance, už je to i o dalších lidech a dětech v jejím okolí a přitom si to furt nechává ten svůj krásný příběh... opravdu povedená série..

Marthas
10.04.2014 3 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se do knihy začetla, to je to jediné, co knize vytýkám!!

didisek 13
28.02.2014 5 z 5

A zase další skvělý díl četla jsem úplně všecny a nemohu se dočkat šestého dílu a docela mě mrzí že už zbývá jen 4 díly do přečtení věech dílu sedmého smyslu ale je to moje nejoblíbenějši sága vážně moc pěkna a ni tentokrát nás autorka nezklamala.
Doporučuju všem. Jsem do těchto knih blázen. :D

didisek 13let