Ostrov zasvěcení

Ostrov zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123522/bmid_ostrov-zasveceni-uR7-123522.jpg 4 577 120

Sedmý smysl série

Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Jedenáctiletá Hanka žije v Útulném domově. Stejně jako usměvavý devítiletý Sváťa a sebevědomý třináctiletý Rafan. Žijí vedle sebe a vzájemně si pomáhají. Osud jim brzy připraví mnohá nečekaná překvapení a dostane je do víru dobrodružství. Na Ostrově volby zjistí, že mají sedmý smysl, a začnou studovat v Santaréně. Ocitají se ve světě, o němž se jim nedávnou ani nesnilo. Pomáhá jim záhadný Vron a náš trojlístek má stále o čem přemýšlet. Každý z nich je osobností a všichni dohromady jsou bezvadná parta, kterou spojuje přátelství, silný cit pro spravedlnost a snaha porozumět i jiným světům.... celý text

Eslem
27.12.2014 2 z 5

Trend vydávání fanfikcí má našlápnuto - od srovnávání s Harrym Potterem se opravdu nedá oprostit a přestože kniha (až na trochu zbytečně dramatickou třetinku v sirotčinci) působí docela mile, autorce citelně schází vypravěčský talent, vtip a bohatá imaginace Rowlingové.

Arya26
07.12.2014 4 z 5

Výborná kniha pro začínající čtenáře fantasy. Série už měla první čtyři díly když jsem ji v jedenácti začala číst a teď průběžně vychází další. Výborná série , ale spíš pro mladší čtenáře.

Jolilinka
17.11.2014

Naprosto skvělá, úžasná a geniální kniha, až na to, že je sedmidílná, chyba v anotaci. Je to úžasné a já tu knihu miluju, četla jsem, že paní Pacovská byla tak nadšená z Harryho Pottera, že se rozhodla vytvořit svůj vlastní magický svět. A podle mě je to lepší než Potter.

sisi koblizc!
24.10.2014 2 z 5

Moc mě nezaujalo :/

zuzuky56
14.10.2014 5 z 5

Miluji tuhle knížku.

dubakm
08.04.2014 4 z 5

Nádherná knížka podporujíci správnym směrem fantazii dětí.Koupila jsem ji dcerce (9let) a přečetli jsme ji společně. Určitě budeme v sérii pokračovat.

Hakem
10.01.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi libila, zacatek je sice nutne prekonat, ale pak se dej hezky vyvine. Uvodni starosti deti jsou sice docela hrozne, ale tim se nastesti detsky ctenar moc nezabyva.. Kniha je originalni a dite muze zapojit fantazii na plne obratky. Moc se tesim az ji jednou budu predcitat synovi.

Anre3
15.12.2013 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Kniha je opravdu inspirovaná Harry Pottrem, ale přijde mi asi jemnější jak Harry Potter. Kniha je hodně čtivá a vtáhne Vás do děje a bohužel máte přečteno za chvilku.

KVAPEZ
07.12.2013

Tuto sagu postupne kupuji synovi. Prvni dil sme cetli oba. Motivovala sem ho a soutezili, kdo to bude mit precteny dříve. Ostatni díly uz nemmusim motivovat,,,,,, čte se to moc dobře. V porovnání s Harry Poterrem, jsou tyto knihy pro mě lepší. Jsou jemnější. I přes to tam čtenáři najdou tajemno, vzruseni i kouzla ať už dobrá i ty zlá. Jen nas se synem štve ta doba ....od dočtení knihy do doby, než vyjde další.....

Tiama
08.11.2013 5 z 5

Úžasná knížka! Roztočí fantazii na plné obrátky a jak děj nabere spád, najednou člověk zjistí, že je na konci knížky. Rozhodně doporučuji.

anibeni
05.11.2013 5 z 5

Opravdu nádherná knížka, která se čte sama... Úžasné na tom je, že vzešla z pera české autorky, poklona veliká ...

lusinka.9
04.11.2013 5 z 5

Super knížka

JaneHope
26.09.2013 5 z 5

jo, začátek knihy byl trochu pomalý a člověk nevěděl, co přesně očekávat, ale myslím, že potom se příběh krásně rozvinul. A zaslouží si přečíst a určitě Harry Potterovi může konkurovat :) Až si koupím knihy, budou mít čestné místo přesně vedle téhle série :)

agar
27.08.2013

asi půjdu proti proudu, ale knížka se mi nelíbila. Celou dobu jsem se snažila , ale nepřelouskala jsem ani první díl :-(

black-kitty
28.06.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla v elektronické podobě. Je první z celkem 9 knih v sérii Sedmý smysl (bohužel zatím vyšly jen 3 knihy z této série i knižně, ale kdo si počká, určitě se dočká). Když mi bráška nahrál prvních 6 knížek, říkal, že jsou ještě lepší než Harry Potter. Tehdy jsem mu nevěřila, začátek knihy mi navíc přišel trochu rozvláčný, ale to jsem nevěděla, co přijde... Za chvíli dostala kniha perfektní spád a ty, co následovaly po ní, mi přijdou čím dál tím lepší. Dnes mohu říct, že se bráška nemýlil. Je to opravdu strhující příběh, který čtenáře úplně vtáhne. Obdivuji jeho propracovanost a to, jak s ním autorka perfektně pracuje (napříč všemi knihami). Čte se to jedním dechem.. :-) Tuto knihu (stejně jako i další v této sérii) vřele doporučuji. Určitě nebudete litovat...!!!

mariemo
29.05.2013 5 z 5

Super knížka,krásně se čte.

metaxa
04.05.2013

Knihu jsem koupila pro syna a než jí začal číst přečetla jsem jí já jedním dechem za 2 dny. Krásný příběh určitě zaujme každého čtenáře. Má fantazie pracovala na plné obrátky. Jen je mi líto, že jsem jí tak rychle přečetla, ale už mám koupený další díl. Hurá do něj.

b7a7r7u7s7k7a
25.02.2013

Krásný příběh o třech dětech, který vás vtáhne a nepustí. Cením si toho, že i česká spisovatelka dokázala napsat knihu, která mne bavila pomalu stejně jako Harry Potter. Už jsem začala číst i další díl, který byl stejně zajímavý a proto bych vám chtěla obě knihy doporučit, nedivila bych se, kdyby se dostala do čítanek:)

Terien9
05.08.2012 3 z 5

souhlasím s Jara56, kniha mě tak vtáhla do děje, že jsem ji přečetla za dva dny. Moc se těším a další díly.

Jara 56
27.05.2012 4 z 5

Sice nejsem dítě ani mládež, ale mám rád sci-fi a knihu jsem začal číst, protože mám rád Harryho Pottera, zajímalo mě jak se autorka k takto tvrdé konkurenci postaví a nutno říct, že mě překvapilo jak je kniha od začátku čtivá. Jak je snadné se do ní začíst, jsem docela zvědavý jak se budou odvíjet další díly.