Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249826/bmid_sedmilharky-OeX-249826.jpg 4 3443 913

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii. Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

lucie1744
30.06.2023 5 z 5

Velmi zajímavý příběh se špetkou tajemství. Hodně mě kniha bavila.

simca9342
05.06.2023 4 z 5

První kniha od autorky přečtená před lety .
Jeden příběh, tři ženy. Každá z nich je jiná jak povahově tak vztahově.
Celeste a Madeline mají na chlapy a děti štěstí a smůlu v jednom, ale Jane až na dítě nemá nic.
Nehoda, náhoda nebo úmysl? Co a koho vedlo k události, která vyústila v tragický večer?

sidonka
01.06.2023 4 z 5

Od autorky už jsme něco četla a tak mě začátek dost zklamal, ale zklamání ze začátku se brzy vytratilo a kniha se stala jednou z neodložitelných a rozuzlení na konci, překvapilo

HockeyGirl
29.05.2023 3 z 5

Knížku jsem si vzala z důvodu, že byla v akci. A taky jsem věděla, že je seriál, kde hrají moje oblíbené herečky. Byla jsem tedy zvědavá na knížku. Je to spíš čtení pro ženy, které mají dítě/děti a mohou se tak lehce víc vcítit do role maminek a s tím i spojené trable, starosti a radosti kolem dětí. Přesto knížka byla napsaná dobře, četla se pěkně. Ke konci kapitoly se setkáme s vyšetřováním vraždy, která se ke konci knížky promítne. A zjistíme tak i celou pravdu o jednom záhadném tatínkovi.

lailaj
22.05.2023 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, co to je, to asi nedočtu. A pak jsem se nemohla odtrhnout. Hrdinky byly skvělé a snadno jsem je chápala. Jen u Eda jsem si říkala, jestli skutečně takový muž může existovat, ten mi přišel nejméně realistický.
Nakonec jsem hltala knížku a říkala si: ať to není Jane, Madeline ani Celest. Konec mě trochu překvapil, měla jsem trochu jiné tipy
Knížku můžu jen doporučit

Briv
15.05.2023 4 z 5

Šla jsem do knihovny a knížka tam byla vystavená na poličce, tak jsem si ji půjčila.
Ze začátku mě to moc nebavilo a říkala jsem si, že to asi ani nedočtu, ale postupem času, mě to začalo bavit, kam se děj vyvíjí i vztahy těch žen a ještě víc to, jak se jejich osudy proplétají. Konec byl hodně dobrý. Bylo to nakonec docela příjemné oddechové čtení.

mailis
20.03.2023 4 z 5

Další kniha od autorky, která nezklamala. Zpestření vyprávění z úhlu pohledu myšlenek "honících se v hlavě" postavy a jako vždy překvapivý závěr.

pingu1
13.03.2023 5 z 5

Moje druhá knih od autorky, a musím říct, že se nejspíš pustím do další :-)
Nejprve pomalejší rozjezd, trochu jsem se ztrácela v krátkých "výpovědích svědků". Po první třetině mě ale kniha chytla a nepustila :-) Krásně propracované tři hlavní postavy, moc pěkně popsané jejich myšlenky a názory. Chvilku jsem si musela na tento styl zvykat, ale nedalo to moc práce :-) I když je život matek i vedení školství u nás dost odlišný od situací v knize, příběh byl velmi reálný :-)

Mabie
12.03.2023 4 z 5

V rámci ČV - kniha se štítkem tajemství - jsem poslouchala jako audioknihu. Začátek byl trochu zmatený, pak jsem si na svého druhu telegrafické vsuvky (což byly poznámky množství různých lidí) zvykla a bylo to místy i vtipné. A také jsem si oblíbila tři hlavní ženské postavy, které se hezky doplňovaly.
Mám hodně načteno a většinou vím jak se příběh bude vyvíjet, ale tentokrát jsem téměř do konce neodhadla, jak se vyprávění zvrtne.
Překvapivě dobré! Téma domácího násilí a šikany je velmi těžké, ale zpracování předčilo očekávání, která jsem měla.

princesse
06.03.2023 4 z 5

Moje třetí kniha od autory a klidně si od ní zas něco přečtu. Kniha se četla velmi dobře, pořád se něco dělo a rozplétání osudů bylo moc zajímavé. Nelehké téma, ale napsáno opravdu čtivě a poutavě.

Kackac77
18.02.2023 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Bohužel jsem viděla seriál před nějakou dobou, takže jsem věděla, co se stane, a jak to asi skončí. Knížka se se seriálem rozchází jenom drobně. Tím jsem se připravila o to napětí, jak to asi dopadne, je mi jasné, že toto by mě nenapadlo. Přesto se mi to moc dobře četlo, mělo to spád. Líbily se mi postavy, jak byly propracované. Překvapilo mě třeba otázka domácího násilí. Jak to není černobílé a v knize jsou skvěle popsané myšlenky i pocity oběti.

Rowana
12.02.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, kterou mohu vřele doporučit. Do poslední chvíle se mi nepovedlo odhalit, jak se vyprávění zvrtne. Sympatické mi byly všechny tři hlavní představitelky - mámy, které právě svá doposud doma hýčkaná dítka poprvé předaly nějaké vzdělávací instituci a hned od prvního dne musí čelit nestandardním situacím. Knížka otvírá mnoho zásadních společenských témat, která ze školky přetékají do světa dospívajících, a zejména dospělých. Témata, o kterých se svými přáteli běžně nemluvíte, zvláště pokud se týkají přímo vás. Je tak strašně těžké si říct o pomoc.
Mohu doporučit a jsem zvědavá i na seriálové zpracování.

Olsovcova
10.02.2023 4 z 5

Rozporuplné pocity. Zajímavě zpracované náročné téma. Místy otrocký překlad (např. čeština zná "bouři ve sklenici vody" - ne "v šálku čaje", "nozdry" mají zvířata, ne lidé).

mishka1976
05.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Začátek knihy byl rozstřelený, nepochpitelný (výpovědi svědků nedávaly smysl), ve spoustě postav se čtenář snadno ztratí. V jednu chvíli jsem chtěla knihu odložit. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Od poloviny knihy nabral příběh spád a nešel odložit.

Youn@n
03.02.2023 5 z 5

super kniha :)) už se těším až shlédnu seriál

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

V knize se vyskytuje poměrně dost postav, ale naštěstí jsem se v tom nijak neztrácela a kniha se četla dobře. V příběhu se proplétají osudy několika žen, mužů i celých rodin. Kniha byla opravdu zajímavá a čtení mě moc bavilo. Oceňuji i originální styl psaní.

aaamirka
15.12.2022 4 z 5

Fikci často nečtu a proto jsem začínala číst s lehkou nedůvěrou. I když jsem po cca 100 stranách vytušila souvislosti (přibližně), musím říct, že mě to bavilo. Na styl psaní si člověk rychle zvykne, krátké kapitoly nabízí vždy úhel pohledu některé z hlavních hrdinek. V knize se mísí humor, napětí i závažná témata. (Kdo hledá thriller, hledejte jinde!) Je dobré si připomenout, že věci nemusí být takové, jak se na první pohled zdají.

střapatá
29.11.2022 4 z 5

Ale jo, nebylo to špatné. Kniha čtivá, zápletka vcelku uvěřitelná. Ale ten překlad... proboha, jak to mohlo v takovém stavu projít korekcí? A není to první kniha od Ikaru, se kterou mám v tomto problém. Achjo.

1v8na
14.11.2022 2 z 5

Bohužel mě k iha nechytla. Vzdala jsem ji po 60 přečtených stranách.

Lily101
13.11.2022 3 z 5

Z počátku si musíte zvyknout na atypický styl napsání. Záhy si však zvyknete.

Více jak polovina knihy je nečtivá, což mi přijde dost, na druhou stranu v posledních cca 50 stranách nabere kniha na čtivosti a stane se zajímavou.

Vraha jsem neodhadla, zavražděného
ano. Pokud se domníváte, že je lepší si přečíst knihu, než vidět krátkou sérii, tak jste na omylu. Minisérii jsem viděla před několika lety. Zápletku (vč. osob vraha i zavražděného) jsem paradoxně zapomněla (před samotnou četbou jsem se domnívala, že si děj rychle vybavím a nic. Avšak za mě je minisérie vskutku stejná jako miniseriál, který je ale více napínavý. Doporučuji tedy se spíš podívat na minisérii, než se trápit u ze skoro 3/4 nečtivou knihou a nutit se do čtení, a toto je poprvé v životě, kdy něco takového píši (mnohdy bývají knihy lepší, než audiovizuální zpracování).

P.S.-Překlad textu a opakované omílání napřed “školy”, pak “školky” byl šílený. První část knihy je to škola, další část začíná mišmaš (=jednou tak a jednou onak) a na konci je to školka.