Sedmé nebe

Sedmé nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356341/bmid_sedme-nebe-0rD-356341.jpg 4 228 126

Sedmé nebe série

Co když je svět, ve kterém žijeme úplně jiný? Co když před námi skrývá temná a děsivá tajemství? Co když kolem nás žijí jedinci, kteří do našeho světa nepatří a byli do něj vyhoštěni za svá provinění? Co když žijeme ve světě, kde si padlí andělé odpykávají své tresty a bojují o své duše? Co když se věčný boj mezi nebem a peklem odehrává i na Zemi? Před osmnáctiletou Elaine Riversovou se odkryje střežená opona a ona uzří svět takový, jaký skutečně je. Dostane se do smrtelného nebezpečí, ale po celou dobu je tu někdo, kdo ji neúnavně ochraňuje. Její strážný anděl Kassiel, jeden ze sedmi nejvyšších archandělů. Jedná se o první díl love story fantasy ságy, která je prosycená nečekanými zvraty, napětím, propracovanými charakteristikami, tajemnými zákoutími a strhujícími rozuzleními. Nic nemusí být takové, jaké se na první pohled může zdát. Hloubka příběhu je mnohem spletitější a složitější a její odtajnění se dozvíte v dalších dílech.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Má kniha.cz

Sedmé nebe , 2017

Borufka_9
09.07.2019 4 z 5

Romantika není moje oblíbené čtení, ale tohle mě bavilo. Jasně, že má knížka svoje mouchy, každý má jiný vkus. Taky musí být podobná jiným knihám, vše už bylo napsáno, jde jen o to, jak se toho spisovatel zhostí. Jak bylo psáno v komentech přede mnou, rušily mě chyby a děj byl dost rozvleklý, což je dost škoda. Ale! Námět je krásný, kniha jako celek je děsně milá a něžná, je vidět, že ji psala žena s krásnou duší. Je škoda, že nemá kniha lepší propagaci, určitě by jí slušela korektura a trocha toho marketingu, autorka má podle mě velký potenciál.

Verunka4444
08.07.2019 5 z 5

Naprostá bomba,mé první setkání s českou autorkou a hned je to taková senzace....ani se mi tomu nechce věřit,ale knihu Sedmé Nebe jsem nedokázala odložit a přečetla jí za jeden den :)

Jeninas
07.07.2019 4 z 5

"Ten kopec je horší než šlapat schody do nebe. Nahoře je stejně úplný hovno."

Adriana Michálková má velký talent. Dokázala mi to na straně 120, kdy jsem očekáváním nemohla dýchat a za poslední tečkou se usmívala jako idiot. V tu chvíli jsem byla vtažena dovnitř a věděla jsem, že už nemůžu couvnout. Uvěřila jsem všemu a věřila jsem ve všechny. A teď chci poznat Kassiela tak nějak víc, protože nevěřím, že stejně jako Adam nemá v hlavě pěknou řádku osobních démonů. Potřebuji zjistit, zda je má teorie o Ellie správná a moc se těším na další porci Adamových trefných hlášek!
Knihu se snažím chápat jako přípravu na TO hlavní. Snad tím skutečně je, protože zejména úvodní pasáže jsou neúnosně zdlouhavé. Ačkoliv se mi líbilo, že jsem Adama poznala dříve než Kassiela, doporučila bych úvod nemilosrdně proškrtat. Knize by celkově prospěla úprava dynamiky děje a samozřejmě pořádná korektura - jak stylistická, tak gramatická (nejvíce mě rušilo nesprávné skloňování). Chybí hromada redakční péče, která dělá knihu jako celek, proto nemůžu dát víc než 4 hvězdy. Na druhou stranu, vločky teď znamenají víc než hvězdy...

Red-haired
19.06.2019 4 z 5

Příběh je velmi čtivý a poutavý, bohužel v některých částech až moc připomíná jiné známé fantasy knihy a některé dialogy na začátku byly takové... až trapné. Celkově je kniha hlavně jedna velká romantika s andělskou tématikou, ale moc mě bavila. Scény s Kassielem a Adamem vždy stály za to, a já bych si další díl s chutí přečetla, takže i přes mých pár výtek (a nesympatickou hlavní hrdinku :D) jsem spokojená. :)

katerina2660
05.06.2019 5 z 5

KDY BUDE DALŠÍ DÍL?
Konečně zase super knížka! I když jsem úúúúplně mimo cílovou skupinu (je mi 44), tak mně knížka nadchla (předtím jsem stejně byla nadšená i z Dvůr trnů a růží...). Super děj, super lidi, super záplety... miluji toto prostředí... člověk může vypnout od starostí a nechá se unést do světa andělů, nefilim, padlých... paráda... takže opakuji - víte někdo kdy bude další díl????

janebeauty9860
15.05.2019 5 z 5

Krásná knížka. A Kassiel ♥ Už se moc těším na pokračování. Snad bude co nejdříve.

Gabi212
24.04.2019 5 z 5

Přenádherná kniha psaná od srdce Andělem. ♥ Autorka má můj obdiv za to, že svými knihami pomáhá druhým. Rozsévá andělské světlo na odděleních dětské onkologie a neonatalogie. Pojďme hojit svět s ní.
Tento andělský svět působí tak reálně, že jsem věřila každému slovu. Chvílemi jsem autorku podezřívala, že jej nevymyslela, nýbrž nám odtajnila skrytou pravdu. Až tak mě to pohltilo. I to, jak popisovala kalifornský Oakland a oblast San Franciského zálivu mělo své osobité kouzlo. Vážím si toho, že mě tam vzala s sebou a probouzela ve mně emoce. Zahrnula mě také ostrovtipem, ze kterého jsem se smála jak na omamných látkách, odtajňovala mi působivý svět padlých andělů, hned dvakrát mi ukradla srdce, nutila mě přemýšlet o dosud nepoznaných skutečnostech a nejednou mi napětím zmrazila krev v žilách.
K charakterům:
Adam je pro mě kult, který fanaticky uctívám s přáním, aby se okamžitě zhmotnil vedle mě. Za strážného anděla jako je Kassiel bych vraždila a viním nebe, že si ho nechává pro sebe. A postava Elaine se mi líbila v tom, že neměla potřebu lézt čtenářkám do zadku. Kolikrát se vyloženě vysmívala tomu, co by po ní chtěly a natruc to udělala naopak. Za to jsem jí já osobně tleskala.
Nám ženským jde stejně hlavně o ty chlapy a ti se tady setsakramentsky povedli. Marně se zamýšlím nad tím, kteří mužští hrdinové z jiných knih by Kassiela s Adamem sesadili z mého pomyslného "buch buch" trůnu. Vážně se tato drsná konkurence zrodila v Česku jako prvotina? Těším se na druhý díl jak dítě na Vánoce. Nádherný pocit. Ještě by mohly padat sněhové vločky a jsem v Sedmém nebi. :-)

Aires
17.03.2019 5 z 5

Krásných okřídlenců, co vám snesou modré z nebe, už tu bylo dost. Andělé nejsou v young adult literatuře nic nového. Dokonce jich je pěkná řádka a vy si tak můžete vybrat, jestli chcete Daniela Grigoriho z Pádu, Zavrženého Patche anebo archanděla Kassiela. A víte co? Jednoznačně volím Kassiela. Autorka hravě setřásla všechny konkurenty. Její Sedmé nebe je totiž mnohem lepší, čtivější, návykovější. Není dokonalá kniha. Má trochu pomalejší rozjezd a občas místy připomíná Stmívání. Ale přesto vám tahle kniha ukradne duši, omotá si vás kolem prstu a pustí až na samotném konci. Intenzivní čtení zaručeno! :)

Človíček678
17.03.2019 4 z 5

Moc pěkná knížka, miluju Adama je naprosto dokonalý a Kassiel taky. Jen mě trochu štvala hlavní hrdinka, byla na mě moc nijaká, byli chvíle kdy jsem ji nemohla prostě vystát. Ale vzhledem k tomu, že moc české autory nečtu, tak mě to mile překvapilo.

Petra38
25.01.2019 5 z 5

Pisu komentar bezprostredne po precteni jak mam nejradeji. Musim rict,ze tak skvelou knizku jsem uz v ruce hodne dlooouho nemela. Uplne jsem se zamilovala a doufam,ze bude druhy dil. Tesila jsem se na knihu,zaujala me jak obalkou tak anotaci a predcila vsechna ma ocekavani,urcite si ji neprectu "jen" dvakrat nebo trikrat ale urcite vickrat. DOPORUČUJI!:-)

Kaja01
15.01.2019 5 z 5

Moc knih s touhle andělskou tématikou jsem zatím nečetla, takže jsem si nebyla úplně jistá, co mám očekávat. Kniha mě však po pár stránkách chytla, vtáhla do děje a už jsem se nemohla odtrhnout. Elaine, Kassiel i ostatní postavy mi okamžitě přirostly k srdci, včetně sarkastického Adama a jeho bouřlivého vztahu s Elaine. Nechybí napětí, drama, láska ani vtip.
Sedmé nebe jsem dostala přímo od autorky v období, kdy jsem na tom nebyla zrovna nejlíp. Knížka mě dokázala pohladit po duši a odnést alespoň na chvíli z reality do jiného světa. Zajímalo by mě, jaký je asi ten múj Kassiel.. :-)
Takže Adrianko, moc Vám držím s Adámkem palce, děkuji za tuhle skvělou knihu a moc se těším na pokračování!!

cukrovka
13.01.2019 4 z 5

Zajímavé. I když má knížka pomalý rozjezd, dokáže zaujmout. Určitě si přečtu i další díl.

MarKy95
06.12.2018 5 z 5

Moc pěkné, i když tuhle tématiku moc nečtu, tak mě kniha moc mile překvapila! Těším se na další díl :)

Nattynecka
24.11.2018 5 z 5

Tak to bylo moc krásný, jsem ráda že jsem ji sehnala i v knižní podobě :) Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

Amitiel76
16.10.2018 5 z 5

Naprosto kouzelná knížka, která mě uchvátila....
Sice má trošku pomalejší rozjezd, a děj nabírá obrátky až kolem devadesáté stránky, ale to ničemu nevadí.
Pro mě zas jednou příběh, který mě chytil za srdce, a pohltil mě celou škálou emocí. Nedokázala jsem se odtrhnout. A četla a četla, dokud jsem nebyla na konci. A tam jsem cítila doslova lítost, že se s nimi musím rozloučit. A že zatím není žádné pokračování, po kterém bych mohla sáhnout... Kdy se konečně dozvím, jaké je to velké tajemství, které se vznáší kolem Elaine?
Miluji příběhy s andělskou tématikou. A tenhle se opravdu moc povedl. Je emotivní, něžně romantický, nechybí v něm akce a napětí, úsměvné slovní přestřelky, i hluboké myšlenky. Celý ten andělský svět je tu nádherně vykreslený .
Gratuluji paní autorce, a prosím, prosím další část :-)))

Lenka_S
17.09.2018 5 z 5

Kniha má sice pomalejší rozjezd, ale od chvíle, kdy dojde k první rvačce dostane spád a nepustí vás až do poslední stránky. Jsem zvědavá na další díl.

denca8975
14.09.2018 5 z 5

Práve jsem docetla tuhle uzasnou knizku a jako... moje srdce plesa laskou a radosti, protoze to byla hrozna jizda...
1) ta obalka je úchvatná a zvolení papiru taky bozi :D
2) pane boze! Nechapu jak je mozny, ze jsou cesti autori tak malo propagovani, protoze v posledni dobe, cumim jak puk. Cesti autori jsou uzasny. At je to Anna Musilova nebo tady Andrejka a i dalsi cesti autori na ktere se chystam. Myslim, ze se dost dobre daji srovnavat se svetovymi autory, protoze to, co pisou je uzasny, originalni a naprosto mi to bere dech. Takze jo. Cesti autori davam vam dalsi sance. ♥️
3) netusim kolik toho je ciste fantasy a kolik ne, ale kazdopadne me to nadchlo.
Ze zacatku jsem tuhle knihu nechtela moc cist, protoze mi ji pujcila moje MÁMA. Ano moje muttinka. Basnila jak je uzasna a ze se mi bude libit, ze i jeji kamaradky z ni byly nadseny. A ja si rikala no ty jo... jestli to bude neco ciste o andilcich na nebicku tak to me teda bavit nebude, protoze tohle tema nebylo nic pro me. Nejsem na ubreceny a dojemny pribehy lidi, co komunikuji s andely a tak podobne.
Nakonec jsem se teda premohla a sla za mamkou, aby mi tu knihu teda pujcila... kdyz ji prinesla precetla jsem si zadni stranu a cekalo me mile prekvapeni. A to, ze kniha je ve fantasy zanru a je pro kategorii YA.
Tak jsem se pustila do cteni a byla jsem opravdu prekvapena a nadsena.
Nevim zda nekdo cetl Trilogii - Svůdné zlo, ktera patri mezi moje topovky ve fantasy lit. Bylo to neco na ten zpusob, za co jsem opravdu vdecna.
Kniha se cetla skoro sama a v deji byly i sceny, kdy jsem se doslova řezala smichy. Nadherne zasveceni do sveta andelu a archandelů, pojate tak, aby vas to nenudilo a nijak vam nedelalo problem tomu uverit.
Vyskytuje se tam i takovy mensi milostny trojuhelnik, ktery ja teda nesnasim od dob, druhyho dilu Twilight Sagy. Nastesti to tady neni nijak vazny ani prehnany.
Adama Cohena miluju a stejne tak miluju i Kassiela. Takze super super super.
Tesim se na dalsi dily a knihu se prectu urcite jeste parkrat ♥️♥️

dzenevi
11.08.2018

nádherný příběh, nemůžu se dočkat pokračování. Četla jsem ho již 2x. Krásně napsáno (až na začátek, ten byl nesrozumitelný), krásně vymyšleno. Můj strážný anděl je sice můj muž, ale kdyby nebyl, určitě bych si přála, aby to byl Kasiel. :)))))) Jako puberťačka.

Vevo
03.08.2018 5 z 5

Příběh který mi byl seslán z nebe.Neskutečně mě zasáhl a pohladil po duši.Obrovské díky autorce,která mi touto knihou pomohla lépe nasměrovat můj život.

Jana28720
22.07.2018 5 z 5

Z této knížky jsem měla velkou radost dostala jsem ji a už při pohledu na obálku mě moc zaujala no a pak i při otevření ve kterém bylo krásné přání od Adrianky a ten úžasný papír na kterém je kniha natištěná mě jen utvrzovalo v tom ze to bude stát za to ....Začala jsem číst každou stránku si přejela rukou nebo prstem ten papír je proste boží no a obsah knihy ještě víc vůbec mi nešla odložit ten strhující napínavý i krásný děj mě tak uchvátil ze jsem chtěla pořad číst a vědět jak to dopadne Adriance se kniha moc povedla moc doporučuji a těším se na další pokračování doufám ze brzy .....