Sestra s perlou

Sestra s perlou https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420979/bmid_sestra-s-perlou-Upl-420979.jpg 5 249 76

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. CeCe D’Apliese měla vždycky pocit, že nezapadá mezi své krásné a nadané sestry. Po smrti milovaného otce se v jejím životě začíná všechno hroutit jako kostky domina. A tak se CeCe, vybavená otcovým dopisem s několika málo informacemi ke svému původu, vydává do Austrálie. V městečku Broome na mořském pobřeží i v rudé pustině rozpáleného vnitrozemí se pokouší zjistit, co může mít společného s jednou z prvních australských podnikatelek Kitty Mercerovou, zámožnou obchodnicí s perlami. Příběh dcery skotského duchovního, která o sto let dříve spojila navždy svůj život s tímto divokým a drsným kontinentem, se tak proplétá s CeCeiným hledáním vlastní identity a místa v životě… a stejně jako u Kitty i osudové lásky. Sestra s perlou je čtvrtým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh dalších sester najdete v dalších dílech ságy Sestra Luny a Sestra Slunce.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Pearl Sister , 2017

Sabča817
11.04.2021 4 z 5

Zatím nejslabší ze série, ale i tak super čtivé. Cee je mi po tomto díle o dost sympatičtější než byla dosud. Tak nějak mě zklamalo, jak dopadli Alkina s Charliem. S Kitty byly mé sympatie střídavé.

LadyCotton
03.04.2021 4 z 5

CeCe mi nebyla sympatická od prvního dílu. I když "její díl" ji reputaci trochu vylepšil, stejně nebude patřit mezi mé oblíbené sestry. Příběh její minulosti byl ale výborně napsaný. Bohužel musím se přiznat, že v tomto díle jsem relativně dost přeskakovala - spousta odstavců byla zbytečných - uměle natahovaných.

Nelly
07.02.2021 5 z 5

Krásné čtení, od kterého se neodtrhnete, zatím o fous lepší než dvojka, která pro mne byla top. Jak už níže kdosi napsal, C. nebyla má oblíbená, ale tento příběh ji ukázal v úplně jiném světle, v tom nejlepším. Uvidíme, co přinesou další díly, hlavně se moc těším na ten poslední, kde snad bude velkolepé finále.

jluky
03.02.2021 4 z 5

Páčil sa mi príbeh z minulého času viac, ale zatiaľ zo série pre mňa najlepšia kniha....

kniha
26.01.2021 5 z 5

Opět ponoření do příběhu současném i minulém, kdy přestáváte vnímat čas.

keselylenka
01.11.2020 5 z 5

Zcela upřímně po přečtení třetího dílu jsem k Cece měla určitou averzi a na začátku knihy mi dost lezla na nervy. Nakonec si ale i tato sestra získala mé srdce stejně jako si ho získala Kitty. Škoda těch promarněných let... Závislost je jednoznačně na světě a já utíkám k pátému dílu ????

Marci_Vaj
30.10.2020 5 z 5

V předchozích knihách jsem o Cece neměla úplně nejlepší mínění, ale tady se mi velmi líbila. Ale souhlasím s názorem od “Liduka”, čekala jsem, že Eso bude víc než Chrissie... nicméně příběh opět velmi čtivý :)

Liduka
30.10.2020 4 z 5

Opět další knižní skvost od autorky. Jen jsem nějak nechápala rozhodnutí hlavních ženských postav. SPOILER: Ať už se jednalo o Kitty a její vyhnání Drummonda, Číču a její dramatický odchod od Charlieho i CeCe. U poslední jmenované mi vadilo, že nezůstala s Esem, ale že si vybrala Chrissie. Přišlo mi jakoby autroka nevěděla jak Esa dostat z vězení a tak to vyřešila tím, že z CeCe udělala bisexuálku. Nemám nic proti jinak orientovaným lidem, ale podle mě se to do knihy nějak nehodilo. Čekala jsem, že Esovi CeCe nějakým zázrakem pomůže z vězení a zůstanou spolu. Také mi zde vadilo, že vlastně příběh byl hlavně o praprababičce CeCe a o její matce tam bylo jenom pár vět. Trochu mi to připomělo první knihu ze série, kde tomu bylo také tak a mrzí mě, že příběh těchto žen autorka vždy tak rychle odbyla. Nicméně se těším na další pokračování.

bezzink
29.10.2020 4 z 5

Dalsi smutny osud hrdinky z minulosti a nalezeni stesti hrdinky z pritomnosti. Dockam se nekdy stastneho pribehu z minulosti? Australie nebyla vykreslena zrovna atraktivne a jmeno “číča” mi prislo ultra mimo.
Kazdopadne kniha je velmi ctiva a clovek se nemuze dockat dalsiho dilu.

L.Helena
07.10.2020 5 z 5

Opět moc krásný příběh, jak ten současný, tak i historický. Když tak nad tím přemýšlím, říkám si, že je to vlastně červená knihovna – romantický příběh, nevšední prostředí, láska a vztahy, které musí překonávat různá úskalí atd. Jenže tady to prostě není vůbec naivní, postavy nejsou jen černobílé, ale mají svá lidská selhání, příběh není plytký… Prostě paní spisovatelce se povedlo opravdu skvostné dílo a já se už nemůžu dočkat dalších dílů.

rakakan
05.10.2020 5 z 5

Čtvrtý díl v Austrálii .... a Lucinda nezklamala. Kniha se dobře četla, ukápla i slza. Spoustu věcí o životě domorodců jsem neznala a nevěděla. Reakce hrdinek z minulého století byly někdy nepochopitelné, ale každá doba má své nepochopitelné věci a názory. Těším se na další díl - Sestru Luny.

Terka1975
28.09.2020 5 z 5

Sestra Cece hledá své kořeny v Austrálii; další výprava za původem a opět krásně napsaná - tentokrat jsem byla hodně dojatá.

EvikU.
21.09.2020 5 z 5

Dokonalost sama. Alespoň pro mě. Moc se mi kniha líbila. Doufám, že vyjdou i u nás její další dvě knihy sestra Luny a sestra Slunce. Tahle kniha mne zase bavila o kapku víc než 3 tí díl, ale celou sérii mohu jen doporučit.

SPOILER: Jen moc obdivuji všechny hlavní hrdinky ve všech dílech, že dokázaly z gruntu změnit svůj život a přestěhovat se tam, kde se narodili. Možná by bylo zajímavé, kdyby některá zjistila, že ne. Že chce dál být tam, co byla vychovaná. A i v tomto díle bych brala trochu víc stánek o tom, jak to dopadlo s Esem.

Tak jo určitě si tuto knihu přečtěte. :-)

Sjuzz
22.08.2020 4 z 5

Príbeh Kelaino sa rozbiehal dosť pomaly a celkovo je zatiaľ najslabší, ale každopádne je znova pútavý tak ako u predošlých sestier.
Opisy v knihách skôr preskakujem, no Austráliu autorka opísala tak dokonalo a nevtieravo, že mám chuť ísť tam na výlet

Jirinamac
19.07.2020 5 z 5

U každého pokračování si říkám, že tento díl je nejlepší. Tady mě bavily osudy všech osob, a že jich v knížce je hodně. Austrálie je tvrdá země a autorka to popisuje tak barvitě, že mám pocit, jako bych tam žila.

Květ
18.07.2020 4 z 5

Tak čtvrtý díl o sestře Celaeno dočtený a teď mi nezbývá než čekat, až v češtině vyjdou další pokračování. Ach jo :) Jako předešlé knihy i tento román je čtivý, propracovaný a zajímavý, odehrává se v Austrálii.

jajinka111
30.06.2020 5 z 5

Krásný příběh, autorka opět nezklamala. Moc hezky se čte. Určitě doporučuji.

alexis818
15.06.2020 5 z 5

Moc krásný příběh,již čtvrtá dcera našla místo v životě,tentokrát v daleké Austrálii.Tento díl se mi asi zatím líbil nejvíc,ale oni jsou všechny krásné.Moc se těším na pátou sestru.

Coco3
04.06.2020 4 z 5

Píše moc dobře, opět se četla velmi dobře, jedním dechem. Líbí se mi, jak nás příběh každé sestry zavede do úplně jiné země, doby. I když bych řekla, že společným pojítkem všech žen jsou ženy svázané konvencí, kterou vlastně zvládnou většinou prolomit svou nekonvenčnostní... Čtou se skvěle, jsou to takové moc fajn oddechovky. Ale přiznám se, že by mi nepřišlo fér dát plný počet, protože i přes to všechno, ve mně kniha hlubší stopu nezanechala.

Danielka001
11.05.2020 5 z 5

Krásná, sice mi přišla trošilinku šroubovaná, ale i tak super