Sestra bouře

Sestra bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356002/bmid_sestra-boure-RyI-356002.jpg 5 312 88

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Druhá ze sester Ally nemá zpočátku o pátrání po svém původu zájem, protože se poprvé hluboce zamilovala. Vzájemnou lásku však přerve tragická nehoda a Ally se náhle v životě nemá čeho chytit. A tak se spíš ze zoufalství než ze zvědavosti přece jen vydává do Norska, kam ji vedou nápovědy z otcova dopisu… Tady začíná skládat mozaiku osudu svých dávných předků. Odhaluje životní příběh mladičké dívky z norského venkova Anny Halvorsenové. Anna se z naivní dívky, která se z hor náhle ocitne v hlavním městě a jako zpěvačka i ve světle reflektorů, mění v mladou ženu, jíž osud a zklamání v lásce přiměly vzít život do vlastních rukou. Ally putuje po stopách Anny na sever Norska, kde nečekaně nachází nejen odpovědi na své otázky, ale i nový smysl života.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Storm Sister , 2015

gigi77
09.08.2021 3 z 5

První část knihy současné dějové linky byla od této spisovatelky nečekaným zklamáním (to snad ani nebylo z jejího pera). Po rozvláčném úvodu do časové linky Anny Halvorsenové se může čtenář těšit na dějově zajímavější part. Avšak následující skok do dalších pokolení odbytých s rychlostí blesku a navíc zcela předvídatelné rozuzlení mě usvědčilo, že si toto 5 hvězdiček u mě nezíská.
Chce to trpělivost a přivřená oka, celkově to není špatný příběh.
Už jsem začala číst třetí díl a tento mě zatím velice chytl už od začátku :-)

Prateri
14.07.2021 5 z 5

Příběh druhé ze sester je stejně velmi napínavý jako předchozí díl série. I s ní se vydáváme po pátrání jejího původu, prožíváme s ní její současný život, smiřování s osudem, se ztrátami a vítáme nové nálezy. Vydejte se na cestu poznání s druhou sestrou v pořadí Ally,
litovat nebudete.

knihomolka_eli
04.07.2021 5 z 5

Druhá kniha sa mi páčila rovnako ako prvá. Každá z nich mala svoje čaro, každá sestra je iná a má iný príbeh. Páči sa mi ako autorka vie prechádzať z prítomnosti do minulosti a naopak a čitateľ sa v tom vôbec nestráca. Príbeh Ally bol z veľkej časti smutný. Vžila som sa do postavy a sama som bola smutná z toľkých strát, čo zažila. Ale, ako to už býva, aj veľa nového našla. Jej pátranie po minulosti a koreňoch sa mi veľmi páčilo, aj príbehy predchádzajúcich generácii. Hoci často smutné, no veľmi zaujímavé. Hudba, orchester a aj jachtárstvo sa mi veľmi páčili a Ally obe tieto oblasti sedeli ako uliate. Som rada, že jej autorka aspoň čiastočne na záver vykompenzovala to, čo stratila v úvode. Teším sa na ďalší diel o Star, som zvedavá ako a za akých okolností sa jej podarí odpútať od CeCe :) A samozrejme na postupné rozuzlovanie záhad Tatka Slaného.

Lu200
04.06.2021 4 z 5

Nemohla jsem se do knihy začíst, ani nevím proč. Víc mě to bavilo až od chvíle, kdy se kniha vrátila do minulosti.
Kniha je čtivá, příjemný oddych, zajímavé téma. Kniha na dovolenou ideál.
První díl byl zajímavý prostředím Ria a okolnostmi kolem stavby sochy. Tady mi chybělo větší vtažení do prostředí Norska.
První díl hodnotím líp, ten se mi hodně líbil.

kyssling
25.04.2021 3 z 5

Prostřední část skvělá, jinak to na mě popravdě bylo místy až příliš romantické a idealizované (napravený alkoholik, všechny vztahy krásně dořešeny a vysvětleny) ... Mě tohle život nepřináší, ostatním to přeji, ale je to většinově "pohádka".

Ale román je to pěkný, abych zase nebyl až příliš kritický. Slzy v očích jsem místy měl, tak to asi splnilo svůj účel :-)

Deia
18.04.2021 4 z 5

Z prvej časti tejto série som bola nadšená, tak aj na túto som sa veľmi tešila. Kniha ale úplne nenaplnila moje očakávania, respektíve mi prišla slabšia ako prvá časť. Podľa mňa veľmi dlho trvalo, kým sa Ally rozhodla začať pátrať po svojej minulosti a to viedlo k tomu, že poriadne sa mi podarilo začítať sa snáď až okolo strany 200, keďže spočiatku ma príbeh Ally nebavil a prišiel mi veľmi zvláštny. Príbeh Anny mi prišiel celkom zaujímavý a milý, ale tiež veľmi predvídateľný. Opisy Nórska ale boli krásne. Najviac sa mi asi páčil príbeh Allyných starých rodičov, ktorý bol ale veľmi krátky. Ku koncu som sa už od knihy nevedela odtrhnúť, ale aj tam mi prišlo príliš veľa vecí predvídateľných a to mi kazilo zážitok z knihy, hlavne to, ako dlho hlavným postavám trvalo prísť na niektoré veci. Na celej sérii sa mi najviac páči to tajomno - prečo si tatko Slaný adoptoval toľko dievčat a každú z iného kúta sveta? Som strašne zvedavá na rozuzlenie a páčia sa mi postupné indície, aj keď zatiaľ ich je veľmi málo. Celkovo sa mi kniha ale páčila a veľmi sa teším na ďalšiu časť, Star vyzerá ako veľmi zaujímavá sestra.

Leanne
14.04.2021 4 z 5

Po přečtení Maina příběhu jsem se na druhý díl moc těšila. Historická linka příběhu byla zajímavá (Solvejžina píseň mi pořád zní v hlavě), ale u příběhu ze současnosti jsem měla trochu problém s uvěřitelností, hlavně u vztahu Thea a jeho rodiny k Ally. Nicméně jako celek to bylo pěkné čtení. Pokud bych to porovnala s prvním dílem, tak se mi Maiin příběh líbil víc, prostředí Ria bylo pro mě asi zajímavější a exotičtější než Norsko, Maia mi byla bližší než Ally. První díl jsem navíc poslouchala jako audioknihu ve slovenštině a trochu jsem si zvykla na Tatka Slaného, v češtině jako Táta Sůl mi to připadalo divné (asi ta kombinace mužského a ženského rodu v jednom jménu). Audiokniha Búrkova sestra se připravuje, ale nevydržela jsem čekat.

LadyCotton
27.03.2021 5 z 5

Na knihách Lucindy Riley se mi líbí jak dokáže mistrně pracovat s přítomností a minulostí - čtenář se nikdy v příběhu neztrácí.
Románovou ságu Sedm sester můžete číst postupně ale vůbec se nebojte si přečíst třeba jen jednu knihu - autorka v knize novým čtenářům vysvětlí okolnosti adopce všech dívek, ale přitom vůbec nenudí ty, kteří už příběh znají.
Sestra bouře je o Ally, kterou zavedou stopy k jejím kořenům do Norska - ke známé hudební rodině.
Zpočátku jsem měla obavy, že příběh "z historie" bude mít stejnou strukturu jako příběh "z historie" první sestry ale naštěstí ne :-)
Souhlasím s názorem níže, že některé pasáže jsou zbytečně dlouhé... ale ten příběh je prostě tak příjemný, že to autorce odpustíte :-)

PepkazDepka
21.03.2021 4 z 5

Zdala sa mi o niečo slabšia ako prvá časť - hlavne časť príbehu v histórii. Príliš naťahované niektoré pasáže a opisy, ale príbeh opäť pekný.

archivářka115
21.02.2021 5 z 5

Čtivá, velmi se mi líbila

Danuše7
18.02.2021 4 z 5

krásný příběh, dojímavý

Majka1979
12.02.2021 5 z 5

Ani príbeh druhej zo sestier, Ally, nenechá človeka len tak knihou preletieť.Užila som si ju od začiatku do konca, príbeh, ktorý mi prišiel silnejší ako predošlý.
Ally sa zamiluje do muža, ktorý s ňou strávil kopec času na lodi, plavia sa spolu a ich vzťah je už v takom štádiu, že sa rozhodnú zosobášiť. Ale až po jednej súťaži, na ktorej Ally prichádza o všetko, o svoj sen, o muža svojich snov a život sa jej rozpadá. Po strate otca stráca aj milovaného muža, ktorý umrie pri záchrane niekoho z posádky lode.
Rozhodne sa aj ona zistiť niečo o svojej minulosti, jej otec aj jej zanechal body k tomu, aby zistila kým je a odkiaľ pochádza.
A tak sa púšťa do pátrania, aj jej pátranie ju privádza na miesta, kde sa dozvedá zaujímavé a niekedy až šokujúce zistenia o svojej rodine. Stretáva sa s ľuďmi, ktorí jej odhaľujú jej minulosť, minulosť ľudí, ktorí pre hudobný svet niečo znamenali a možno budú znamenať aj niečo pre ňu. A ktovie... možno pri hľadaní stretne aj novú lásku... Alebo žeby už jej srdce naveky patrilo mužovi, ktorého stratila na mori?
Dojemný príbeh, plný zvratov, lásky, bolesti, nádeje a hlavne súdržnosti sestier, ktoré hoci sú každá inde, tak sú vždy pri tej, ktorá ich v tom momente potrebuje

janasim
08.02.2021 5 z 5

Já nemám slov, bože, to bylo překrásné. Jako bych byla součástí příběhu. Každá kniha Lucindy Riley je tak poutavá, dechberoucí, živá,... Opět pro mě bylo záhadou do poslední chvíle, jak autorka propojí obě dějové linky. Norsko, jachting, hudba,...prostě krása. Skladby zmíněné v knize jsem si musela poslechnout. Ani nemusím psát, jak moc jsem natěšená na třetí díl této série. Z celého srdce doporučuji.

Nelly
22.01.2021 5 z 5

Příběh druhé sestry se mi líbil více než té první - v minulosti i přítomnosti. Zřejmě každá čtenářka si najde svou oblíbenou sestru a její příběh - už se těším na další, protože autorka je opravdovou mistryní ve vyprávění.

Sabča817
01.11.2020 4 z 5

Pěkně se to četlo, dokonce i slzu jsem uronila! Možná zbytečně dlouhé a Maiin příběh se mi líbil o trošku více, proto dávám 4 hvězdy, né 5. I tak ale DOPORUČUJU! :-)

Marci_Vaj
30.10.2020 5 z 5

Druhý díl, hodně emotivní, ale krásný. Čtěte dál :) Všechny co vyšly stojí za přečtení :) úžasně napsané.... tento jeden z nej :)

keselylenka
28.10.2020 5 z 5

Za mě mnohem lepší než první díl. Na začátku jsem se sice bála, že příběh z historie bude mít stejný scénář jako u první sestry, ale nebylo tomu tak. Takže až na ten možná moc nereálný začátek super a moc de těším do Anglie v dalším díle.

bezzink
03.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Davam 3.5 hvezdy. Pribeh z minulosti byl krasny. U toho soucasneho mi hodne vadil ten nerealny zacatek. Byt s nekym 3 tydny a chovat se jak kdyby to byly 3 roky.
SPOILER: Plus bylo silene pruhledne, ze se neco stane. Asi tak jako ve Zhavych vystrelech u Peta "mrtvoly" Thompsona. Kazdopadne ten zbytek to zachranil a tesim se na 3. dil.

Lacrimma
30.08.2020 4 z 5

Moc krásná kniha. Četla se jedním dechem. Knihy, kde se odehrávají dvě dějové linie mám moc ráda.

Terka1975
01.08.2020 5 z 5

Tato sága mi opravdu učarovala, po příběhu o prvni sestře jsem si myslela, že druhý díl nebude tak pěkný, ale ostatní recenze mě přesvědčily, abych očekávala hodně a opravdu mě Allyn příběh velmi potěšil. Když jsem si ke čteni pustila sonáty z Peera Gynta, které jsou v knize uvedené, tak jsem si knihu vychutnala mnohem více.