Sebemilenec

Sebemilenec https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24672/bmid_sebemilenec-RZw-24672.jpg 4 370 50

„Mám za sebou neobyčejných šestnáct měsíců. Život s Otmarem byl vzrušující a naprosto jedinečný – něco jako výlet na Mars. Padly na něj moje celoživotní úspory, pravda. Ale já si to doopravdy užila. Jenže kdo by chtěl zůstat na Marsu věčně...“

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Klasická oddechovka Monyovka. Super.

m.valova
06.03.2017 3 z 5

Přečetla jsem rychle,snad po přečtení některé ženy prozřou a nenechají na sobě parazitovat,prostě kniha ze života.

prochajda
27.02.2017 4 z 5

Jako vždy, kniha ze života. Co dodat, každý je sám strůjcem svého štěstí a komu není rady, tomu není pomoci. Čtivě a vtipně napsaný příběh, který suprově ztvárnila Simona Stašová.

ClaireM
16.11.2016 5 z 5

Knihu autorka psala ze sveho zivota. Pozdeji ji Jeji muz v roce 2011 ubodal k smrti.
Ve me kniha zanechala velmi mnoho a predevsim fakt ze ji autorka pise ze zivota a pozdeji skonci jako obed domaciho nasili je pro me velice tragickou skutecnosti. Smutne a realne cteni i film se Simonou Stasovou je velice dobre natoceny. Je dulezite nezlehcovat tyto situace a podivat se okolo sebe.
Muze se stat ze se i my nenapadne a pomalu staneme jednou z obeti, ikdyz si rikame ze nas se to netyka. Doporucuji jak knihu tak film.

AliceNatura
12.11.2016 3 z 5

Opět mi přijde, že tento příběh musel být napsán ze života, i když autorka to popírala. Vždyť se stačí porozhlédnout kolem sebe a spatříme spoustu podobných sebemilenců. Čtení je to rozhodně poučné, oči otvírající.

Sahaja
19.06.2016 4 z 5

Pohodové relaxační nenáročné čtení.

elaine
16.06.2016 2 z 5

Dle mého názoru jedna z méně povedených knih.

cukrovka
23.12.2015 4 z 5

Autorka umí vtipně psát o špatných zkušenostech a její knihy jsou opravdu ze života. Je vidět, co všechno je žena schopna překousnout kvůli lásce a pocitu že někomu na ní záleží.

Klára90
10.12.2015 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale knížky paní Monyové ve mě vyvolávají pocity bezmoci - to jsou fakt všichni chlapi tak špatní a nečeká nás s nimi nic dobrého? :-D Já vím, že ne ve všech knížkách je chlap tím semenem zla ve vztahu, ale ve většině jo. Tam chytne druhou mízu, tam jde jenom po penězích, v jiné knize je zase narcis zahleděný do sebe....chápu, život není jen růžový a vztahy také nejsou jen o zamilovaném žvatlání a v průběhu života se v nich komplikace vyskytnou a nevadí mi, že o tom autorka píše (proto taky čtu její knihy), jen vyjadřuji své pocity při četbě Monyovek. Ale jinak tato knížka mě bavila, stejně jako většina knih od autorky, přečteno za chvíli, ideální četba do autobusu :-) oddechovka. Film jsem viděla až po přečtení knížky, a i když mám ráda S.Stašovou, tak jsem se nedodívala, protože nebyl úplně podle předlohy a to já nemám ráda :-)

chandel
02.11.2015 3 z 5

Trošku jsem měla pořád nervy na hlavnií hrdinku, ale kniha povedená, měla nějakou myšlenku.

sporran
10.05.2015 3 z 5

Čtivá kniha. Ale nezanechá zásadní stopu. Dobře se čte, ale neponouká k zamknutí se doma a čtení.

Mruskulka
15.02.2015 5 z 5

Krásný příběh 50ti leté ženy, která svůj život po rozvodu nezabalila. Úžasná kniha :)

jindra13
08.01.2015 4 z 5

Výborná oddechovka

Pavlačinka
19.12.2014 3 z 5

Oddechovka ideální na cesty autobusem...

Ladys
01.10.2014 3 z 5

Tak zatím jsem měl asi štěstí, protože jsem se opět u Monyové bavil.
Jen je zvláštní, že v každé knize, co jsem zatím četl, je startérem událostí, byť třeba i v pozadí, rozvod. I když zde s odstupem, ale i tak.Vypadá to,že kdyby se hrdinka nerozvedla, tak se jí nic
z toho horšího, co pak následovalo, nemohlo stát.
Vtipné, trochu předvídatelné, relaxační čtení.

knihamouder
16.09.2014 4 z 5

Čtivé, vtipné. Ono je to zfilmované? A se S. Stašovou? Tak to musím vidět!

elki
23.08.2014 3 z 5

Hezky napsané, ale čekala jsem, že hlavní hrdinka dostane dříve zpět rozum, který zcela ztratila v okamžik svého slepého zamilování, hlavně, když už měla za sebou tolik let života. Ve svém okolí bohudík neznám žádnou podobnou ženu.

studentice
21.08.2014 3 z 5

Čtení knížky odsýpalo a určitě patří mezi lepší knížky od této autorky. Dívá se s humorem na smutné dopady zamilovanosti

vikaa
03.06.2014 3 z 5

No tak číst se to dalo, ale knížku jsem začala číst kvůli filmu se skvělou Stašovou a film určitě předčil kvalitu předlohy. Tak trochu mi připadá, že Monyová nemá nijak bohatou slovní zásobu. Ale chápu, že si autorka okruh svých příznivců našla - na odreagování super!

matas888
21.03.2014 3 z 5