Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211326/bmid_ucednik-211326.jpg 5 626 138

Sebastian Bergman znovu objevil smysl svého života. Zjistil totiž, že má dospělou dceru Vanju. Poprvé od chvíle, kdy mu tsunami vzala jeho ženu Lily a dceru Sabine, cítí, že má důvod žít. Jeho situace je však složitá — Vanja je jednou z nejlepších policistek v zemi, pracuje v celostátní komisi pro vyšetřování vražd, kde on sám dřív působil, a Sebastiana Bergmana z duše nenávidí. Ten proto řeší dilema: má dceři říct, že je její biologický otec, nebo si to má navždy nechat pro sebe? Sebastian Vanju týdny zpovzdálí sleduje, ale pak si uvědomí, že jediná možnost, jak se jí přiblížit, je stát se znovu součástí vyšetřovacího týmu. Jeho členové se právě snaží dopadnout pachatele několika brutálních vražd, jež ve všech detailech připomínají vraždy Edwarda Hindeho, chladnokrevného, psychopatického manipulátora, kterého Sebastian dostal před lety za mříže. Jako nepopiratelný odborník na Hindeho se Sebastian navzdory osobním nevraživostem do týmu vrací, aby pomohl najít jeho napodobitele, a brzy poznává otřesnou pravdu — se sérií vražd je spjatý víc, než by ho kdy napadlo, a je pouhý krůček od toho, aby navždy ztratil i druhou dceru. Učedník je po Temných tajemstvích druhou knihou ze série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Po celém světě se dosud prodaly téměř dva miliony knih celé série a dvě stě tisíc výtiskůUčedníka jenom ve Švédsku. Práva na románovou sérii byla prodána již do dvaceti zemí. Třetí díl s názvem Fjällgraven(Hrob v horách, 2012) připravujeme k českému vydání na podzim 2014.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Lärjungen , 2011

Agatha84
24.02.2020 1 z 5

Nenene,už to nemohu vydržet. Je to poprvé, kdy hodnotím dosud nedočtené, neboť nevím,co by se muselo stát,aby se autorům podařilo změnit můj názor. Prvním dílem jsem byla okouzlena,takže pořád přemýšlím nad tím,kde se stala chyba. Druhý díl mi připadá o několik stupňů horší, utahaný, nudný, s naprosto stupidními částmi. To,co minule fungovalo jako neotřelá novinka - trochu ujetý, arogantní psycholog,tentokrát vzbuzuje údiv nad tím,jak tohle může někdo myslet vážně (o dalších absurditach pomlčím). Každopádně se knize daří vyvolat spoustu emocí, jen jsou všechny negativní!

katka9574
09.01.2020 5 z 5

Náramné počtení, snad ještě o kousek lepší než první díl! Jasných 5 hvězd a teď už hurá na trojku ;)

PetrCepek
13.12.2019 5 z 5

Protože Sebastian Bergman, mužský kontrapunkt Lisbeth Salanderové a Sagy Norgrénové z televizní série Bron.

Eicherik
06.12.2019 5 z 5

Druhý díl není tak bombastický a překvapivý jako první, ale pořád se jedná o velmi kvalitní krimi příběh. K mé spokojenosti také přispělo, že kniha má přes pět set stran, které jsou navíc opravdu plně využité. Mám totiž rád dlouhé knihy. Konec nabízí pokračování, tak jsem zvědavý, jestli nastíněná linka najde uplatnění v některém z dalších dílů.

mol378
07.11.2019 5 z 5

Je dobré číst díly chronologicky, pak čtenáře tolik nepřekvapí, co je ten Sebastian za hajzlíka, zřejmě to bylo v prvním díle série dostatečně plasticky vykresleno, zatímco v dalších už místy problesknou jeho dobré stránky. Vůbec celý vyšetřovací tým je za všecky prachy - nepříliš čestný, ale proti své vůli občas sympatický Sebastian, protivná, věčně vzteklá, ale výkonná Vanja (s takovými se špatně dělá, ale výsledky mají), bezbarvý snaživý Billy a seriózní suchoprd Torkel. Vedlejší postavy různých charakterů mají v knize své nezastupitelné místo (zejména nýmand a blb s funkcí), nic netvoří zbytečnou vatu. Zločinci jsou odpudiví psychopati, zjevně dost hnusní i fyzicky. Děj napínavý, gradující, výborně promyšlený, nic se zbytečně neokecává, vše má své příčiny, následky a logiku - prostě vynikající čtení! Doporučuju - a konečně si jako třetí knihu autorů teda přečtu ten první díl.

klokan.1905
17.08.2019 5 z 5

Učedník...
Druhý díl ze série Sebastian Bergman...
Jestliže byste chtěli číst tuto knihu, tak určitě nejprve sáhněte po dílu prvním, tedy Temná tajemství... Samotná detektivní zápletka sice na předchozí díl nijak nenavazuje, ale v prvním dílu se hodně dozvíte o hlavním hrdinovi Sebastianu Bergmanovi, ale také se seznámíte s Vanjou Lithnerovou a celým vyšetřovacím týmem...
K samotné knize... Dochází k brutálním vraždám žen, přičemž provedení vražd přesně kopíruje vraždy, kterých se dopustil Edward Hinde... Má to však jeden háček, a to, že Edward Hinde je již čtrnáct let zavřený ve vězení s nejvyšší ostrahou... Případu se ujímá parta kolem Torkela Höglunda... Vzhledem k tomu, že Edwarda Hindeho dostal za mříže Sebastian Bergman, je přizván k vyšetřování... Po čase zjišťuje, že je s případem spojen mnohem více...
Opravdu vynikající čtení... Rozhodně doporučuji k přečtení... A za pět... Hvězdiček...

Dada077
29.07.2019 5 z 5

dobré švédské krimi, páči sa mi aj hlavná postava policajného psychológa Sebastiana Bergmana, ktorý má sám svojich problémov vyše hlavy a do vyšetrovania sa zapája svojsky

EricNor
29.05.2019 4 z 5

Jedna se spis o thriller nez o detektivku na rozdil od prvniho dilu. Nicmene je to mnohem vetsi zabava a druha pulka vam nedovoli knihu odlozit. Libi se mi postavy a hlavne Vanja a Sebestian. Myslenkovych pochodu je na druhou stranu prilis, skoro bych cekal, ze se dozvim, co si mysli ten kavovar.

ivoiro
23.05.2019 5 z 5

Jak to napsat? Začátek takový rozvláčný, ale od určitého momentu neskutečná jízda. Určitě dám i další díly.

Lulu13
05.05.2019 5 z 5

Pre mňa asi najlepší diel série.

kachis
26.04.2019 4 z 5

Tato kniha se mi četla líp než první díl a do Sebastiana jsem se zamilovala. :)

veronika_m
21.04.2019 5 z 5

Super napínavá

Miláček484
02.02.2019 5 z 5

Některé pasáže ze začátku mě moc nebavily, ale od poloviny skvělé, nemohla jsem se dočkat až budu číst dál, konec překvapivý. Super, moc se mi pokračování líbilo, těším se na další.

elissa14
22.01.2019 5 z 5

Skvělé pokračování a kniha se mi líbila víc, než první díl. Postavy jsou velmi lidské, nikdo není vyloženě klaďas, ale člověk je má nakonec všechny rád :) jsem ráda, že jsem narazila na další kvalitní sérii severských detektivek!

martina.tim
13.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování Sebastiana Bergmana. Miluju a obdivuju propracovanost příběhu, ve kterém je spousta napětí. Sebastian je stejný "hovado" jako v předešlém díle a né-li ještě větší. Co se týče vyšetřovacího týmu tak se mi postavy líbí i když Vanja je tak trochu podobná povahově Sebastianovi i když si to ani neuvědomuje. Za to její chování i vůdči Billymu bych ji jednu vrazila, ale i tak je vcelku sympatická. Doporučuji.

Reacher
12.01.2019 5 z 5

Druhý díl se Sebastianem Bergmanem se mi jevil o něco lepší než jednička. Sebastian zjistí kdo je jeho dcera a zoufale se snaží ji získat, i když za cenu sviňáren, které jsou mu ovšem vlastní.
Do toho se ve městě objeví sériový vrah, napodobitel, a v Sebastianově blízkosti začnou umírat ženy. Aby toho nebylo málo, vše nasvědčuje tomu, že události řídí z vězení geniální killer Hinde, kterého Sebastian kdysi pomáhal chytit.
Zručně napsaný thriller o sériových vrazích, který ani na chvíli nezpomalí a neustále vás nutí otáčet stránky v očekávání věcí příštích. Sebastian tentokrát pouští emoce z opratí a Hinde začíná mít navrch.
Kdo je Sebastianova dcera? Dokáže Sebastian dostat nerovnou partii zpět pod kontrolu? Uteče Hinde? Jak se k tomu postaví obecní blb z pozice ředitele věznice? To vše a ještě mnohem více se dozvíte velmi lehce, stačí otevřít knihu a pustit se do zábavného a kvalitního čtení...

1amu
29.12.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostal (bohudík) čirou náhodou. Díky Reacherovi, který ji měl v knihách, které právě čte. Děkuji mu ještě jednou touto formou. Příběh patří k těm knihám, u kterých vím (po přečtení prvních kapitol), že mě zaujmou a budou se mi líbit. Originální a neotřelý nápad. Pečlivě propracované postavy (kladné i záporné). U Švédských autorů obdivuji autorské debly. Již pár S+W s Martinem Beckem v 70-tých létech minulého století plně zaujal. A teď zde jsou pánové Hjorth a Rosenfeldt. Zatím u nás vyšlo již pět příběhů (já, nepoučen jsem začal s č.2, což nevadí).
Zkrátka četl jsem knihu, u které fajnšmekři "vrní" blahem (dá-li se tak nazvat potěšení ze čtení hned od začátku).

harena
27.12.2018 5 z 5

Stejný jako první díl od začátku až do konce skvěle propracované, člověk se ani chvíli nenudí a nemůže přestat číst. Sebastian, jeden z nejlepších psychologů bojuje s mimořádně inteligentním vrahem, detektivové uvěřitelní, každý má své chyby a své klady a Sebastianovi jsem už odpustila jeho aroganci. Knížka mě opět mile překvapila a už mám doma třetí díl.

knihomolkadorfa
17.11.2018 5 z 5

Jooo, tak tohle mě hodně bavilo. Skvělá detektivka. A i když Sebastian je všechno možné, jen ne kladný hrdina, přesto ho mám ráda.

BernardBlack
10.09.2018 4 z 5

Sebastian je můj přesný opak (stydlivého, věrného, romantického snílka:) a místy mu "dost šibe", čímž jen potvrzuje klišé, že psychiatr je jen dobře placený psychopat:), ale zatím to má myšlenku, hloubku, styl a "grády".