Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211326/bmid_ucednik-211326.jpg 5 626 138

Sebastian Bergman znovu objevil smysl svého života. Zjistil totiž, že má dospělou dceru Vanju. Poprvé od chvíle, kdy mu tsunami vzala jeho ženu Lily a dceru Sabine, cítí, že má důvod žít. Jeho situace je však složitá — Vanja je jednou z nejlepších policistek v zemi, pracuje v celostátní komisi pro vyšetřování vražd, kde on sám dřív působil, a Sebastiana Bergmana z duše nenávidí. Ten proto řeší dilema: má dceři říct, že je její biologický otec, nebo si to má navždy nechat pro sebe? Sebastian Vanju týdny zpovzdálí sleduje, ale pak si uvědomí, že jediná možnost, jak se jí přiblížit, je stát se znovu součástí vyšetřovacího týmu. Jeho členové se právě snaží dopadnout pachatele několika brutálních vražd, jež ve všech detailech připomínají vraždy Edwarda Hindeho, chladnokrevného, psychopatického manipulátora, kterého Sebastian dostal před lety za mříže. Jako nepopiratelný odborník na Hindeho se Sebastian navzdory osobním nevraživostem do týmu vrací, aby pomohl najít jeho napodobitele, a brzy poznává otřesnou pravdu — se sérií vražd je spjatý víc, než by ho kdy napadlo, a je pouhý krůček od toho, aby navždy ztratil i druhou dceru. Učedník je po Temných tajemstvích druhou knihou ze série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Po celém světě se dosud prodaly téměř dva miliony knih celé série a dvě stě tisíc výtiskůUčedníka jenom ve Švédsku. Práva na románovou sérii byla prodána již do dvaceti zemí. Třetí díl s názvem Fjällgraven(Hrob v horách, 2012) připravujeme k českému vydání na podzim 2014.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Lärjungen , 2011

midloch
19.01.2022 5 z 5

O trochu lepší než první díl. Na Bergmana jsem si zvyknul už v prvním díle a tak mě příběh rychle vtáhnul a knihu jsem tak přelousknul za pár dní. Po přečtení jsem se rozhodl, že dám šanci celé sérii.

Dashmo
17.01.2022 5 z 5

Ten konieec o maj gudnes. Idem na tretiu cast. Chvalabohu, ze ich mam vsetky doma inak by som to asi neprezila :D perfektna cast. Sa to samo citalo

Sixao
07.01.2022 5 z 5

Čtení jsem si vysloveně užívala. Série pokračuje výborně. Sebastian je dobrý magor, ale jeho motivy chování se dají pochopit. Získává si čím dál větší sympatie. Na vypjatém konci mě uklidňovalo vědomí, že jsou ještě další díly a že to určitě dobře dopadne :)
Čtenářská výzva - název bez písmene "a"

jablunka198
05.12.2021 4 z 5

Skvělá stejně jako první díl

Dajine
16.10.2021 5 z 5

Sebastian má mé veškeré sympatie.

twigxi
18.09.2021 5 z 5

Skvele, stejne jako prvni dil. Mozna snad i o neco lepsi. Velice prijemne me prekvapil vyvoj nekterych postav. Pekne se to rozjizdi a jsem zvedava na pokracovani.

Margerite
03.08.2021 4 z 5

Těch masových vrahů už je na severu Evropy nějak podezřele moc, mám pocit, že snad už dokonce víc než v Midsomeru. Ale počtení to bylo příjemné, mám radost, že se mi podařilo objevit další povedenou detektivkovou sérii. Hvězdička dolů je za nepříliš povedený překlad.

rumova_kulicka
02.08.2021 5 z 5

Další neodložitelný díl! Akorát mě tam štve ten mamlas Haraldsson, ten se mi snad zdá :-D

Zizala78
28.07.2021 5 z 5

Perfektní, napínavé, dobře se čte, už se těším na další díl se Sebastianem

85098211
16.06.2021 5 z 5

Na další setkání se Sebastianem Bergmanem jsem se - i přes jeho nesympatickou povahu ;-), těšila fakt hodně. A nebyla jsem vůbec zklamaná, právě naopak. Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a skoro jsem ji nedokázala odložit. Je to totiž doslova peckoidní záležitost ;-). Postupně dochází k vraždám žen, které zdánlivě nemají nic společného, ale modus operandi je stejný. Navíc se zdá, že někdo dokonale napodobuje činy Edwarda Hindeho, který je však aktuálně zajištěný za mřížemi vězení na dalších pár let dopředu. Sebastian by hodně rád policii pomohl a hlavně se přiblížil zase o kousek blíž dceři, která ho nesnáší. Ale když se mezi oněmi zavražděnými ženami určitá spojistost přece jen objeví, vypadá to, že nezbývá, než Sebastiana do vyšetřování zapojit... Nemůžu si pomoct, ale já jsem této sérii doslova propadla nejpozději po tomto druhém případu ;-). Styl psaní mi vyhovuje a příběh je strhující - prostě skvělé! Jen ten konec ohledně Sebastiana nemusel zůstat tak otevřený, i když to je určitě záměr... Dávám s přehledem plný počet, knihu doporučuji a časem se definitivně vrhnu na další :-).
PS: Varování ostatním: tato série je silně návyková, čtení tedy jen na vlastní nebezpečí! :-)))

moudivlacek
10.04.2021 5 z 5

Psychopat Hinde, který sedí v přísně hlídaném vězení a bývalý profiler odborník na sériové vrahy Sebastian. Je to příběh kdo z koho? Hinde sedí ve vězení a má čas na svůj boj, kdežto Sebastian je nyní troska. Kdo vyhraje? Souboj mozků, pevné víry a nervů. Sebastiana se toto vyšetřování opravdu osobně dotýká, víc, než by kdy pomyslil, víc, než by kdy chtěl. A bohužel v tom sehraje roli i jeho tajná dcera. Otázkou je, jestli speciální kriminalistický tým ještě jednou k sobě pustí Sebastiana. Sebastian se zde překonává.
Je to odporný člověk, ale přesto "machr". Zajímavý "člověk" v jeho osobním životě dává tušení na zajímavosti v dalších dílech. Těším se na ně. Doporučuji milovníkům thrillerů.

Evka27
17.03.2021 4 z 5

Tento díl byl daleko akčnější než první, ale stejně zdlouhavý a s dějem, který už jsem četla v mnoha jiných detektivkách. I tak se možná pustím do další.

MirkaProk
06.02.2021 5 z 5

Opět další skvělý díl se Sebastianem. I přesto, že je znám pachatel, tak to neubírá na napětí a člověk hltá každou stránku. Už se těším na další díly.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Som nadšený a teším sa na ďalšie diely, dúfam že ich bude čo najviac.

Jordyz
16.12.2020 4 z 5

Spokojenost. Čtivé, napínavé. Jdu na další díl.

šipek
22.10.2020 5 z 5

Tak jsem narazil na vynikající sérii detektivek se svérázným Sebastianem Bergmanem. Přes pomalejší rozjed to byla potom neskutečná jízda. U takovéto knihy se čtenář vůbec nenudí a otáčí stránku jednu za druhou a je plný očekávání jak se bude děj vyvíjet dále. Přál jsem si aby se čas zastavil a já mohl číst dále a dále. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení.

harena
08.08.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka a strhující čtení. Sebastian, jeden z nejlepších policejních psychologů bojuje s mimořádně inteligentním vrahem, před kterým musí zachránit i svou dceru. Od většiny thrillerů se liší výborným prokreslením psycholgie sériového vraha a také všech hlavních postav. Čtu celou sérii znovu po dvou letech a i když to celé znám, nemohu se odtrhnout. Šup sem se třetím dílem.

JancaKube
08.04.2020 3 z 5

Kniha ubíhala rychle. Bavila mě, průběh byl svižný, bez zbytečných řečí okolo. Trochu mě rozčiloval hlavní hrdina. V prvním díle byl sympatický ale v tomhle to už bylo trošku moc. Každopádně závěr mě velice sklamal. Ničím nepřekvapil a příběh opět (jako většina detektivek) končil velkou scénou, kde vše na poslední chvíli dopadne dobře. Trochu nuda. Další díl už s největší pravděpodobností číst nebudu.

Dopi70
05.04.2020 5 z 5

Strhující detektivka, volně navazující na předchozí díl. Evidentně je dobré číst je v pořadí jak vyšly. Mám rád knihy, ve kterých může čtenář sledovat probíhající vyšetřování a současně vidět do mysli zloducha, což v této knize je. A k tomu okouzlující Bergman :-)
I tentokrát autoři rozehráli na poslední stránce novou zápletku, tak se rovnou pustím do třetího dílu série.

Marosusu
29.02.2020 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila pravda je že sa čítala pomalšie ako prvá časť veľa strán som len prebehla pohľadom ale príbeh super a dúfam že trojka bude ako jednotka viac ...