Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211326/bmid_ucednik-211326.jpg 5 626 138

Sebastian Bergman znovu objevil smysl svého života. Zjistil totiž, že má dospělou dceru Vanju. Poprvé od chvíle, kdy mu tsunami vzala jeho ženu Lily a dceru Sabine, cítí, že má důvod žít. Jeho situace je však složitá — Vanja je jednou z nejlepších policistek v zemi, pracuje v celostátní komisi pro vyšetřování vražd, kde on sám dřív působil, a Sebastiana Bergmana z duše nenávidí. Ten proto řeší dilema: má dceři říct, že je její biologický otec, nebo si to má navždy nechat pro sebe? Sebastian Vanju týdny zpovzdálí sleduje, ale pak si uvědomí, že jediná možnost, jak se jí přiblížit, je stát se znovu součástí vyšetřovacího týmu. Jeho členové se právě snaží dopadnout pachatele několika brutálních vražd, jež ve všech detailech připomínají vraždy Edwarda Hindeho, chladnokrevného, psychopatického manipulátora, kterého Sebastian dostal před lety za mříže. Jako nepopiratelný odborník na Hindeho se Sebastian navzdory osobním nevraživostem do týmu vrací, aby pomohl najít jeho napodobitele, a brzy poznává otřesnou pravdu — se sérií vražd je spjatý víc, než by ho kdy napadlo, a je pouhý krůček od toho, aby navždy ztratil i druhou dceru. Učedník je po Temných tajemstvích druhou knihou ze série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Po celém světě se dosud prodaly téměř dva miliony knih celé série a dvě stě tisíc výtiskůUčedníka jenom ve Švédsku. Práva na románovou sérii byla prodána již do dvaceti zemí. Třetí díl s názvem Fjällgraven(Hrob v horách, 2012) připravujeme k českému vydání na podzim 2014.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Lärjungen , 2011

adela3128
06.09.2018 5 z 5

Další výborná krimi do sbírky. Líbí se mi, že hlavní postava je takový šmejd :D I když teda očekávám, že se trochu pochlapí. No nemůžu se dočkat dalšího dílu, tyhle cliffhangery, kdy si chcete rvát vlasy, mi fakt nedělají dobře ;)

Skoupka
25.08.2018 5 z 5

Celá série jsou pro mě asi zatím nejlepší detektivky, co jsem četla. Každá z knih je napínavá, má spád, dobře se čte, baví mě všichni vyšetřovatelé. Knihy mají snad jen jednu "vadu"...na poslední straně se stane vždy něco, co vás nutí okamžitě sáhnout po dalším dílu. Což mě u posledního dílu rozčiluje, vůbec nevím kdy a vůbec jestli vyjde další díl :(

MonikaK
10.08.2018 5 z 5

Nevím jak, ale ono to funguje. Jednotlivé postavy jsou vykresleny tak, že mě v jeden okamžik neskutečně hnětou a ihned na to jim fandím a bojím se o ně. Nikdo není vyloženě klaďas, ale také špatný. Dokonce ani vrah není černobílý, což celému příběhu dodává na realističnosti a zajímavosti. Musím říct, že tento příběh mě sice trochu zklamal, co se pointy týče, stále jsem čekala, že se na scéně někdo ještě objeví, ale kupodivu z knihy po dočtení nemám vůbec špatný pocit. Právě naopak. Bavila jsem se do poslední stránky. A je opravdu příjemné, jak autor vždy naláká na další díl. Tahle serie není co do hádanky neoriginálnější, ale přesto je velmi čtivá a napínaví. Jedeme dál...

Marcela52
08.07.2018 5 z 5

Také druhý díl této severské krimi série se četl dobře, ale už jsem nebyla tak zaujata, jako při čtení první části. Bylo to všechno trochu moc překombinované, takže další pokračování si odpustím.

Alena55
14.06.2018 5 z 5

Krásná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem.

Disease
14.06.2018 4 z 5

Slabší než první díl. Sebastian se potřebuje zbavit neodbytné milenky... a pak už ne... a pak už zase jo. Billy s Vanjou si měří, kdo má větší... co vlastně? Zkrátka té hysterie tam je trochu moc. Obecní blb povýšil na ředitele věznice a je ještě zábavnější než v první knize. Jo... a někdo vraždí ženský, jsem si všiml.

Finále je ovšem krutopřísný. A úplný konec mě přiměl sáhnout hned po dalším dílu, takže vlastně v pořádku.

Niu
31.05.2018 4 z 5

Z téhle knihy jsem poznala, že knihu píšou autoři dva, a nemyslím si, že by to mělo být tak okatě vidět. Neměla jsem pocit, jako by byli zajedno. Spíš jako by se oba snažili vylíčit každou postavu a ve výsledku to je matoucí. V jednu chvíli má jedna postava takové chování, blik, poté stejná postava najednou jiné. Neuvěřitelně mi lezla na nervy Vanja. Strašně nesympatická a kniha se mi nechtěla kvůli jejím náladám číst. Postavy jsou strašně sebestředné, zlé, falešné, což se pak spisovatelé snaží napravit na pár posledních stránkách a ukázat trochu té pozitivní lidskosti. Neodradí mě to ale od přečtení dalších knih. Nicméně - skutečně by mohl dělat ředitele věznice tak neschopný člověk? Skutečně opravdu každý dělá všechno na svou pěst? Co ta Ellinor? Převoz do nemocnice tak nebezpečného člověka a nikdo nic neví? No, já jsem byla k tomuhle celkem skeptická. Ten princip hlavních postav je založen na zatloukání a lžích a nějak mi to není sympatické. Někdy jsem si fakt ťukala na čelo. Příběh jinak moc dobrý, ale trochu to kazí povaha postav.

jana4393
30.05.2018 5 z 5

Skvele cteni. Komentar pisi az po precteni cele serie Sebastiana Bergmana a pro me jednoznactene nejlepsi knizka. Vrele doporucuji cist serii postupne a nepreskakovat. Prijit o takto propracovanou vztahovou linku by byla velka skoda :) 5 hvezdicek si ale tento dil zaslouzil pro svuj detektivni pribeh, ktery mi nedovolil se od knizky odtrhnout, a to i presto, ze odhaleni vraha nastane dost brzy... Autori na konci pribehu vzdy necim prekvapi a me tedy vzdy donutili hned bezet pro dalsi dil serie.

alexis818
07.05.2018 5 z 5

Brilantní detektivka,strhující čtení.Mně se to snad líbilo víc,než první díl této série.Jsem opravdu ráda,že jsem na tyto vynikající spisovatele natrefila,moc se těším na další díl a doufám,že budou psát a psát.

Pípasek
02.05.2018 5 z 5

Gradující napětí, strhující zápletka, nečekané rozuzlení

Rade
27.04.2018 4 z 5

První díl se mi zdál o fous lepší, tady na mě bylo těch vztahů mezi vyšetřovateli už nějak moc… A ten bývalý policajt ňouma, co vše zkazil, i když to myslel dobře, je možné, že by byl v tomhle dílu jako ředitel věznice ještě hloupější? A určitá podobnost s Mlčením jehňátek?
Na druhou stranu se to čte stále stejně dobře, je to napínavé, týmová práce vyšetřovatelů baví, Sebastian taky… Ale ten háček na další díl na úplném konci mě fakt zamrzel…

Princezna_V
17.04.2018 5 z 5

I přesto, že vraha známe téměř od třetiny knihy, je to neskutečně napínavé. Sebíka dostatečně vytrestalo, že neudrží péro v kalhotách a patrně se mu to pěkně vrátí v příštích dílech :))

JustWomen
15.03.2018 5 z 5

Skvělé čtení, přestože tak podivnou spolupráci a nehezké vztahy policejního týmu jsem ještě nezažila. Nesympatický mi byl nejen egoista Sebestian, ale i Vanja, která jakoby podědila jeho špatné vlastnosti. Přesto přečteno jedním dechem a proto můj osobní boj se Sebastianem Bergmanem nekončí, chystám se na další díl.

Lotka
20.02.2018 4 z 5

Detektivka podle mého gusta! Hlavní hrdinové z policejního týmu i jejich "pomocník" Sebastian mě opravdu baví.
Vzdáleně mi kniha připomínala Písečného muže od Keplera, takže výborné kriminální čtení.

knihomolka_eli
14.01.2018 5 z 5

Podobne ako prvá kniha Temné tajomstvá sa aj táto u mňa radí medzi top knižky tohto žánru :-) Veľmi sa mi páčila a už zajtra bežím do knižnice pre ďalšiu časť :-) Okrem skvelej krimi záplateky, napätia, akčnosti sa mi veľmi páči aj celý vyšetrovací tím a zaujíma ma ako sa to tam bude všetko ďalej vyvíjať, a hlavne som zvedavá kedy, ako a či vôbec vlastne sa Vanja dozvie pravdu.

miSSSh
13.01.2018 4 z 5

Jakože dobrý... ale chyběl tomu Sebastian, který by přišel s nějakým WOW řešením nebo rozlousknutím.. místo toho celou knihu řeší osobní problémy (které sice utváří část příběhu), ale pro mě slabina této knihy.

Takže 80%.

ArwenAragorn
09.11.2017 5 z 5

Jedním slovem vynikající kniha, která se nedá vůbec odložit. Jak píše Šánka, lahůdka v detektivním žánru. Ještě lepší než první příběh série. Tentokrát se autoři kromě sériového vraha hodně věnují Vanje a pochopitelně je tady nepřehlédnutelný Sebastian, který je mně zase o chlup sympatičtější. Už se těším na další díl.

Wargo
19.10.2017 5 z 5

Cítil som, že sa toto duo autorov pri prvej knihe len rozbieha. Bergman a spol. ale ukázali, že som sa tešil oprávnene. Výborný záporák, svižný dej, neustále zabŕdanie do Bergmanovej povahy a dôvode jeho existenčnej krízy, a opäť skvelý záver, ako namotávka na ďalšie pokračovanie. Toto začína byť moja obľúbená séria...

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Opět další skvělý díl, nemohla jsem se odtrhnout.

ddkk
05.10.2017 5 z 5

Se Sebastianem je to tak, že vlastně nikdy přesně nevíte, co od něho můžete očekávat. Málokomu je sympatický, otázka ovšem zní, zda vůbec o sympatie kohokoli stojí a odpověď je zřejmá - asi ani ne...nenechte se ale mýlit ani odradit, je to výborná detektivka. Doporučuji - stejně jako ostatní díly. V každém případě patří tato série skandinávských detektivek k těm nejlepším....