Schovej mě v dešti

Schovej mě v dešti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434292/bmid_schovej-me-v-desti-Mng-434292.jpg 4 637 183

Tři generace žen, jeden příběh… Když Kate jako mladá utekla z domova, nezanechala za sebou žádné stopy. Toužila začít nový život daleko od rodiny a především od matky, ke které necítila takové pouto, jaké by dcera zřejmě cítit měla. I proto se Kate později zapřísáhla, že ona sama tu pro svou milovanou dcerku Sabine vždycky bude… Jenomže čím je Sabine starší, tím víc ji nejasná minulost její matky zajímá – a jednoho se prostě rozhodne svou babičku Joy na irském venkově navštívit. Splněný sen o shledání vnučky a babičky se však záhy změní v horlivé pátrání po tajemství minulých let, která doteď zůstávala pohřbena…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sheltering Rain , 2002

Mlsnákočka
11.04.2023 4 z 5

Dlouho se mi nechtělo do knihy pouštět kvůli slabšímu hodnocení tady, ale já jsem s příběhem spokojena. Kniha se velice dobře čte a vztahová témata vedou k zamyšlení.

adelkas
24.03.2023 3 z 5

Slabší kniha od Jojo.

hroneczek
02.12.2022 4 z 5

Někteří čtenáři tuto knihu nehodnotí příliš dobře. Ale mě se líbila. Byla opět lehká, klidná, odpočinková, příjemná, prostě skvělé čtení na večer před spaním - žádné velké drama, ani složité zápletky či přehršel informací.

Jana512
09.11.2022 5 z 5

Plně hodnotím prvotinu autorky, která i když rozvláčně, ale krásně, tak, jak to ona umí, popsala životní osudy tří generací žen, bohaté na nejrůznější úkoly, vztahy a události, které je, i nás, čtenáře, vedou k hlubšímu vnímání smyslu života a přijetí někdy nelehkých situací, které se obrátí po čase k dobru a vyzrálosti osobnosti.

Gracinka
20.09.2022 1 z 5

Tohle byla taková nuda. Dvakrát jsem knihu malém odložila nedočtenou.Nedělo se téměř nic, příběhu chyběl dej, pořádná zápletka i vyvrcholení. Návraty do minulosti byly skutečně zdlouhavé a otravné.
Sabine i Thom byli sympatičtí, ale ostatní postavy mi akorát lezly na nervy.

mfajmanova
03.09.2022 3 z 5

Knížka se dobře četla, ale nijak zvlášť mě nenadchla ani nepřekvapila. Na prvotinu to rozhodně není zlé. Alespoň mám srovnání, jak se paní spisovatelka časem vypracovala.

asam
02.09.2022 2 z 5

četla jsem od autorky mnohem lepší příběhy. Toto bylo pro mě zklamání

dzeta
02.09.2022 1 z 5

Od autorky jsem čekala víc. Nudný, pomalu plynoucí děj, který řeší nesrovnalosti mezi generacemi žen jedné rodiny.

akdar72
22.08.2022 4 z 5

Oproti knihám, které napsala poté, slabší..

6591
29.06.2022 2 z 5

Tak číst tuhle knihu bylo fakt úmorné. Žádná akce, nic moc pohybující se děj. Velke zklamání. Když jsem knihu četla, přišlo mi jako by byla napsaná ve staroslovanštině, ne že bych tomu nerozuměla, ale musela jsem vynaložit velkou námahu to přečíst a po pár stránkách mě začala bolet hlava. Možná jen kniha spadá do žánru, který neni pro mě, ale nevím asi si na to budete muset udělat vlastní názor.

Lufiik
28.06.2022 2 z 5

Autorku mám ráda. Kniha je prvotinou. Za mě je jedna ze slabších. Na začátku dějově hůře čtivá, ke konci knihy mě dějová linka více nadchla a knihu jsem pro zvědavost dočetla až do konce. Pokud chcete sáhnout po knihách této autorky, doporučila bych spíše její známější knihy. Mě osobně zajímají její všechny tvorby, jenž jsou pro mě výzvou ve čtení

Rapeh
05.05.2022 4 z 5

Kniha nebyla špatná ale určitě nebude patřit k těm které budu chtít číst znovu

koki.veru
04.05.2022 4 z 5

Docela pěkná knížka. Za mě ale jedna ze slabších od Jojo. Spíš taková oddechovka,která neurazí, ale ani nenadchne.

Iva B.
03.05.2022 4 z 5

Klasická Jojo.. Líbil se mi příběh babičky, matce a dceři bych flakla zleva zprava, ty mě iritovaly celou dobu, to jejich chování... A musím souhlasit s tím, co tady píše uživatelka Šánka... Kdo psal tu anotaci, tak tu knihu snad neměl ani v ruce.. to je nebe a dudy...

jiri77
21.04.2022 3 z 5

Tak jsem knihu konečně dočetl. Nebylo to úplně špatné ale určitě nejsem cílová skupina. Kniha mě nijak zvlášť neoslovila a myslím si, že si od autorky ,jen tak něco nepřečtu. Přesto jsem rád, že jsem si přečetl i něco, po čem jen tak běžně nesáhnu.

LucieVero
13.04.2022 5 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale nakonec to byla moc krásná kniha.Bylo mi moc líto Annie,ale naštěstí vše dobře dopadlo

monishek
04.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Vzhledem k nižšímu hodnoceni jsem nemela velká ocekavani, ale pribeh me mile překvapil. Ano, byly kapitoly, které me bavily vice a některé zase méně, ale celkově jsem nemela problém se do pribehu vžít. Zarazilo me treba Sabine chovani, kdy svou matku označila za devku. Tohle mi prislo az moc, ale zase treba scena s miminkem mi přišla hezka, jak tam spolu všechny spolupracovaly a tajemství babicky me take prekvapilo. Není to nejlepsi dílo od JoJo, ale zase bych ho úplně nezavrhovala. Své kouzlo ma :-)
P.S. Ta anotace mi k pribehu moc nesedí.

Sova15
25.03.2022 4 z 5

Ještě že jsem nedala na recenze. Pravda, některé knihy Jojo Moyes jsou asi lepší, ale proč pořád srovnávat. Mě se knížka líbila, byla to taková milá oddychovka v této těžké době.

archivářka115
24.03.2022 3 z 5

Bohužel mě tato knížka nijak neuchvátila. Nejvíc mě zaujal závěr, který měl spád. Jsem ráda, že jsem jí už dočetla.

niknikita
18.03.2022 4 z 5

Na prvotinu hodně dobrý příběh a perfektně propojené vztahy mezi jednotlivými postavami.
Překvapivě docela přesně popsané charaktery, se kterými se běžně setkáváme, takže všechno do sebe zapadlo a bylo to uvěřitelné. Za mne určitě spokojenost.