Schody z písku

Schody z písku https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93408/bmid_schody-z-pisku-4Hx-93408.jpg 4 62 10

Psychologicky vypjatý příběh z Dalekého západu. Odehrává se v poušti, jež svou tajuplnou mocí a živelnou silou poznamenává lidské charaktery. Se zaujetím znalce tu Zane Grey zobrazuje písečné bouře, vyprahlost žhnoucí pustiny náhle přecházející v oázy s bujnou vegetací.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Olympia

Stairs of Sand , 1943

kalache
10.03.2022 4 z 5

...čas nezastavíš a trocha nostalgie neuškodí...

Belanna
08.01.2022 5 z 5

Díky letošní výzvě jsem se opět vrátila k panu Greyovi. K jeho knížkám mě přivedl táta a v určitém věku jsem přečetla všechny, které tu byly v tu dobu dostupné. Schody z písku byla jedna z mých nejoblíbenějších. Jsem ráda, že jsem si opět mohla prožít toto dobrodružství.

mgeisselreiter
21.11.2019 3 z 5

Kniha se mi do rukou dostala náhodou. Ze začátku jsem jen koulel očima - červená knihovna jako vyšitá. Pak se to na chvíli spravilo, ale ne na dlouho. Čtivá kniha, ale děj je hloupý, naivní, postavy - no raději už nebudu kritizovat. Velmi dobrý překlad. 60% je možná i moc, 21. 11. 2019.

munka
27.08.2018 4 z 5

V mladosti som čítala tohoto autora a teraz som vďaka výzve siahla po tejto knihe. Opisy prírody, silné ženy a ešte silnejší muži.

dee95
26.10.2016 4 z 5

Kdo zná autora, tak určitě rozpozná jeho typický styl psaní. Ano, je to prostě Greyovka. A za mě určitě jedna z nejlepších.

Martin1974
08.12.2013

Romány Zane Greya mi čoraz viac navodzujú pocit, že patria do červenej knižnice. Muži a ženy si v nich navzájom zachraňujú dušu a srdce im môže puknúť od lásky, nebodaj môžu od lásky aj zomrieť. Pravdaže nájde sa v každom románe aj niekoľko stránok pre mužov, ale je toho pomerne málo. Čo stačilo čitateľom pred takmer sto rokmi, dnes už nemusí byť príťažlivé. Dnes by už hlavní hrdinovia skočili rovno do postele, veď prečo sa na dvesto stranách iba navzájom dráždiť, keď sa to môže rovno stať? :-) Jedna hodnota týchto kníh ale pretrvá navždy a to zasvätené opisy divokej prírody ( v tomto románe je to konkrétne púšť ), pri ktorých sa dá ľahko rozpoznať, že autor veľa cestoval a videl. Ktovie, či z nich naše pravnúčatá nebudú raz čerpať na hodine slohu.
" Deti napíšte úvahu na tému Ako si predstavujem prírodné krásy," povedala učiteľka a s ťažkým povzdychom sa pozrela na sivý svet za oknom triedy.

Poutnice
05.11.2013 4 z 5

jsem na tom stejně jako kneznaliba :) našla jsem ji doma v knihovničce, tak jsem si řekla, proč nezkusit a nakonec jsem si autora na nějaký čas zamilovala...přestože je to už dlouho, co jsem je četla, vím, že knížky mají své neodolatelné kouzlo. Gentlemani každým coulem, statečné silné ženy, které nakonec přivítají chlapskou náruč...romantika...krásné prostředí...jak říkám: mají kouzlo

kneznaliba
17.02.2013 5 z 5

První knížka, kterou jsem od autora četla a která mě přivedla k dalším jeho knihám. Skvělé čtení.

Ikkju
26.10.2012 4 z 5

Knihu jsem četl jako jednu z prvních v angličtině, takže kromě rozpáleného písku jsem bojoval s pochopením textu a anglickými slovy. Tyhle dva pocity se u mě neoddělitelně slily.

Francoa
25.02.2011 4 z 5

Román Grey napsal v roce 1928 ,kdy od března vycházel na pokračování v časopise McCall's.I zde je nádherně ,nepřekonatelně popsaná písečná bouře.Knižně příběh vyšel ,až v roce 1943.Příběh byl dvakrát zfilmován.Poprvé v roce 1929 ve studiu Paramount v hlavní roli Wallace Beery a Jean Arthur,podruhé v roce 1937,také st.Paramount v hlavní r. Larry Buster Crabbe a June Martel pod názvem Arizona Mahoney.Poznámka:Královéhradecká country kapela Doklobouku natočila CD "Schody z písku" inspirované knihou Zane Greye.
Román velice kvalitně přeložila spisovatelka Hana Bělehradská pod pseudonymem Helena Karezová.

Zane Grey
americká, 1872 - 1939
2010  87%Zálesák
1997  79%Ztracená řeka
1992  87%Nevada
2000  85%Jezdci z purpurových stepí
1931  86%Prázdniny v pralese

Kniha Schody z písku je v