Májové ruže

Májové ruže https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375542/bmid_majove-ruze-iXt-375542.jpg 3 319 101

Vždy na konci zimy príde jedno dievča o život. Štyri mesiace po výbuchu a požiari v Záhrade motýľov, kde bohatý psychopat držal mladé dievčatá v zajatí, agenti FBI Brandon Eddison, Victor Hanoverian a Mercedes Ramirezová pomáhajú obetiam, ktoré prežili, prispôsobiť sa životu na slobode. Zima sa pomaly chýli ku koncu a dievčatá čakajú dlhšie a teplejšie dni na zotavenie. Pre agentov však postupujúci odmäk znamená aj blížiacu sa hrozbu: s mrazivou určitosťou sa niekde v krajine opäť nájde v kostole mŕtve dievča s podrezaným hrdlom obklopené kvetmi. Priya Sravastiová prišla o staršiu sestru, ktorá sa stala obeťou zvráteného vraha pred mnohými rokmi. Teraz sa s mamou každých pár mesiacov sťahujú z miesta na miesto v nádeji na nový začiatok. No keď sa terčom šialenca stane Priya, naháňačka nadobudne novú naliehavosť. Môžu ho chytiť len s Priyinou pomocou. Prinúti ju zúfalá túžba zastaviť vraha riskovať svoj život?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Roses of May , 2017

iveta3689
10.10.2019 2 z 5

Nastavovaná kaše. Kniha navazuje na předchozí autorčinu knihu a čerpá z ní. Bohužel by na to stačila jedna kapitola a tady se to rozmazává po celé knize. Je to rozvleklé a utahané, neustále se opakují stejné zápletky a situace. Na knihu jsem se těšila, protože předchozí byla výborná. Tato je ale tak špatná, jako by ji psal někdo jiný. Připadá mi, že si autorka vymyslela některé situace a vší silou se je snažila nacpat do jakéhokoliv příběhu. Třeba detailní popisy květin, nebo tlachání během šachových partií. Příběhu to vůbec nepomohlo, byla to jen výplňová vata.

lenkaabooks
06.10.2019 3 z 5

Jsem rozpačitá a celkem zklamaná. Příběh Motýlů měl skončit, nerozumím jeho pokračování, přišlo mi že dívky byly do děje tak nějak násilně vnuceny. Sblížení sestry -jedné z obětí dalšího vraha - s agenty, mi přišlo nepravděpodobné, bylo až příliš intimní. Bohužel to nezachránil ani konec, nevěřím že by matka dceru v tomto úmyslu podpořila.

peter5739
17.09.2019 3 z 5

Autorka píše zaujímavým pútavým štýlom, ale celé je to také naivné a hlavne nereálne...škoda

vladenask
09.09.2019 1 z 5

Kniha zklamala, ani jsem nedočetla

ilčidlo
05.09.2019 4 z 5

Mně se kniha hezky četla, byl to pro změnu pohled na to jak se z trestným činem vyrovnávají oběti a jejich rodina.

Akimus
27.08.2019 5 z 5

Já si naopak myslím, že knížka je dobrá. Je psána z pohledu oběti, spíš je poklonou obětem, které musí jít dál a žít si svůj život, poté co jim někdo převrátil život vzhůru nohama. Asi to není tak úplně detektivka, ani předchozí díl nebyl.

AnetHol
02.08.2019 2 z 5

Abych byla upřímná, tak nevím, co si o knize mám myslet. První díl byl prostě skvělí, jasně byl nereálný, ale o tom knihy jsou :)) Chování holek v Zahradě bylo ale uvěřitelné. Ale Májové růže.... Nevím. Nelogické jednání postav.Kniha se mi víc nelíbila než líbila.

Allla9
31.07.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila stejně jako první díl (Sběratel motýlů). Je poutavě a dobře napsaná. Těším se i na závěrečný díl této trilogie (Letní děti).

Blondebookdevil
25.07.2019 2 z 5

Strach ještě nikdy nebyl tak fascinující... Ehm, jak se to vezme. Nesuď knihu podle obalu, protože tady se strachu nedočkáte.
Původně jsem jí chtěla dát 3*, ale po několika pro a proti jsem zvolila o hvězdu míň. A proč?
- do příběhu jsem se nedokázala začíst, nekonečné tlachání o Priye a jejím šachovém turnaji s veterány.
- nesmyslná návaznost s motýly z předchozího dílu, pro mě úplně nepochopitelná, a to jak objevením se několika dívek ze Zahrady, tak navštívení jejich vrahů.
- nepochopitelné jednání Priyi a její matky, které si usmyslily, že vraha dopadnou samy, a tak o tom pomlčí. Ano, odhadla jsem, který "květinář" nakonec půjde i po Priyi, ale doufala jsem, že to zachrání aspoň ten konec! A útok a rvačka v kostele se udála asi na jedné stránce a neschopní detektivové už dostali zprávu, jak je Priya i vrah v nemocnici. Happy end jak poleno a do toho vám zbývá ještě 50 stran. (Kde se oslavuje dívčino hrdinství, dlouze se s ní loučí její nové kamarádky ze Zahrady a ona se s matkou stěhuje do Evropy.)
- Už dlouho mě nevytočili tak neskutečně neschopní detektivové, jako tady. Zatímco v minulé knize se to vedlo jen formou výslechů a flashbacků, tady to byli "opravdoví" poldové, co nespí a přes noc zůstávají v kanceláři s levnými krabičkami jídla. Oukej, a co dál? Žádnou velkou akci nebo pátrání byste u nich těžko pohledali. Babrali se složkami šestnácti mrtvých dívek a na to nejočividnější a nejpravděpodobnější narazili ještě později než Priya, která pátrala na vlastní pěst, (SPOILER) a vrahem byl příbuzný první z oběti. A to se stačilo podívat na ty památeční stránky zesnulých dívek na Facebooku. Uuf, už jsem možná po těch špičkových thrillerech typu Carter a Kepler pintlich, ale tohle bylo vážně špatné. Obdivuji sama sebe, že jsem těch 356 stran překousala do konce. Váhala jsem, jestli dám šanci ještě poslednímu dílu z této trilogie, ale jsem pevně přesvědčená, že by to bylo jen další zklamání.

martinka07
19.07.2019 4 z 5

Tahle kniha byla zvláštní. Příběh jako takový se mi líbil, i když pro mě byl nepochopitelně propojený s motýly. Ovšem zpracování byl téměř propadák. Šíleně dlouhé kapitoly, dá li se to tak vůbec nazvat, a přeskakování z jednoho tématu na druhý. Chvilkama jsem se ztrácela a trvalo mi než jsem pochopila o čem se píše.

MíšaS.
11.07.2019 odpad!

Nechci dávat hodnocení odpad, ale tahle kniha neměla žádný děj. Nelíbilo se mi násilné vstupování "motýlů" do děje, myslím, že tam vůbec nemuseli být. Prostě jeden případ vyřešený, jdeme na druhý. Od začátku mi bylo jasné, že matka s dcerou něco kujou a došlo mi co. Pachatele jsem odhalila celkem jednoduše i přes ten pokus autorky zmást nás někým jiným a nemyslím hlavním městem Londýna, ale tím druhým.
Nazvala bych to asi tak, že mě kniha otravovala číst.

pastelka53
17.06.2019 5 z 5

Za mě stejně dobré jako předchozí díl. Nemuset chodit do práce zhltnu tuto knihu jako malinu během jednoho dne.

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Pokračovani Sběratele motýlů už není tak dobré, ale je stejně čtivé

85098211
20.05.2019 3 z 5

Po první knize, která se mi líbila moc, jsem se tentokrát silně zklamala. Příběh je zdlouhavý a nedokázal mne vůbec strhnout, nebo aspoň zaujmout. Kromě toho jsem nenašla ani jednu postavu, která by mi byla vyloženě sympatická - i když je jasné, že tohle byla opravdu moje chyba ;-). Zajímavý byl až úplný závěr, ale ten už celkový dojem zachránit nedokázal. Knihu tedy hodnotím třemi hvězdičkami, byla jen průměrná a určitě se k ní už vracet nebudu.

soupik2012
18.05.2019 3 z 5

Pomalejší tempo vyprávění, napínavé momenty a románové pojetí. To jsou atributy které mám u knih moc ráda. Jenomže přímo nesnáším nelogické kroky. A těch je bohužel zhruba od poloviny knihy víc než dost. Policie, Priya ani její matka se nechovají ani trochu věrohodně. Zároveň knize schází nějaký moment překvapení. Audioknižní zpracování je perfektní. Především musím vyzdvihnout hudební podkres této audioknihy.

esprit
08.05.2019 2 z 5

První díl byl jednoznačně lepší. Knížku jsem přečetla, ale konec se mi neĺíbil. Nevim která máma by svou dceru vystavila takovému riziku. Ale dám ještě šanci třetímu dílu.

happypeople
07.05.2019 4 z 5

Po Sběrateli motýlů i tahle knížka byla přečtená jedním dechem.

Lka
01.05.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst a musela jsem se zorientovávat ve jménech. Po první třetině už to začalo být poutavé a byla jsem zvědavá, kdo to všechno dělá. Nakonec kniha nebyla špatná, ale na Sběratele motýlů to nemá...

LuluBird179
26.03.2019 3 z 5

Pokud jste jako první četli "Zahradníka", asi budete zklamáni. Pokud ne, knížka se bude líbit. Autorka má velký cit pro vyprávění příběhů, detailní popis charakterů, drží skvělě linku několika dějů, ale celkově tomu prostě něco chybí. Ale možná je to opravdu tím, že po "Zahradníkovi", všichni čekali asi trochu víc.

hellena1523
15.02.2019 1 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání. A nemyslím, že by to bylo tím, že jsem knihu s jarním názvem četla na podzim.
Sběratel motýlů byl moc povedený thriller. Chvílemi sice poněkud přitažený za vlasy, ale dobře napsaný a ta atmosféra mě děsí ještě teď!
Druhé díly nebývají nic moc, ale mě paradoxně nalákala na sérii anotace právě k Májovým růžím,tak jsem se fakt těšila. Bohužel, čím větší těšení, tím větší zklamání...
Jako by tento díl vůbec nepsala Dot Hutchison. Nečtivé, nudné, postavy nesympatické a divné.
Vlastně skoro od začátku do konce jsem si říkala, jestli to mám vůbec dočíst.
Tohle se tedy opravdu nepovedlo. Škoda, potenciál tam byl...

horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison