Májové ruže

Májové ruže https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375542/bmid_majove-ruze-iXt-375542.jpg 3 319 101

Vždy na konci zimy príde jedno dievča o život. Štyri mesiace po výbuchu a požiari v Záhrade motýľov, kde bohatý psychopat držal mladé dievčatá v zajatí, agenti FBI Brandon Eddison, Victor Hanoverian a Mercedes Ramirezová pomáhajú obetiam, ktoré prežili, prispôsobiť sa životu na slobode. Zima sa pomaly chýli ku koncu a dievčatá čakajú dlhšie a teplejšie dni na zotavenie. Pre agentov však postupujúci odmäk znamená aj blížiacu sa hrozbu: s mrazivou určitosťou sa niekde v krajine opäť nájde v kostole mŕtve dievča s podrezaným hrdlom obklopené kvetmi. Priya Sravastiová prišla o staršiu sestru, ktorá sa stala obeťou zvráteného vraha pred mnohými rokmi. Teraz sa s mamou každých pár mesiacov sťahujú z miesta na miesto v nádeji na nový začiatok. No keď sa terčom šialenca stane Priya, naháňačka nadobudne novú naliehavosť. Môžu ho chytiť len s Priyinou pomocou. Prinúti ju zúfalá túžba zastaviť vraha riskovať svoj život?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Roses of May , 2017

lenysek69
06.02.2019 4 z 5

Musím přiznat, že ze začátku mi trvalo se v knize zorientovat a začíst se. Nakonec mě to celkem chytlo, ovšem Sběratel motýlů se mi líbil víc. Jsem zvědavá na třetí díl.

bugatti06
01.02.2019 1 z 5

Hrozná nuda oproti předešlé knize. Nedonutila jsem se ji dočíst.

Apanka
22.01.2019 2 z 5

Sběratelé motýlů jsem četla už dýl, a tak mi docela dlouho trvalo než jsem se zorientovala ve jménech. Pamatovala jsem si jenom Mayu, to že je Inara, bylo napsaný asi až ve druhé třetině knihy. Takže za mě hrůza. Pořád jsem čekala, že něco bude, v půlce knížky jsem si začala říkat, že je to teda jako všechno...a ono opravdu bylo. Nejlepší na tom byly ty pasáže psychopata - což je smutný. Jestli jste někdo četl Sběratelé motýlů a čekáte super pokračování, tak tohle nečtěte, úplně zbytečný.

mhisinka
20.01.2019 1 z 5

Sběratel motýlů byl skvělej , ale toto jsem nemohla vůbec dočíst . Hrozná nuda . Jediný co bylo zajímavý byl ten vrah a jeho popis. A to jak se chovali policisté mi přišlo dost podivný . Bohužel zklamaní .

Ildi
15.01.2019 4 z 5

Prvý diel som nečítala, ale vôbec mi to nevadilo. Kniha sa mi páčila a určite si prečítam prvý diel.

Matita310
27.12.2018 5 z 5

Konečně jsem se dočkala druhého dílu. Musím říct, že rozhodně stojí za přečtení. Ale první díl je první díl. Sběratel motýlů je luxusní. Už se těším na pokračování.

Storm5007
29.11.2018 odpad!

Kniha mě zklamala a to velice. Vůbec nechápu co se stalo, že druhý díl této série se takhle autorce vymkl z rukou. Nedělám to často a nemám to ráda, ale knihu jsem nedočetla. To nebylo v mých silách. Naprosto nudně vyprávěno, nic se tam nedělo a byla jsem úplně v šoku z plánu 17 dívky a její matky. V prvním díle se mi nelíbilo to, že tam není vůbec popsána práce detektivů, prostě jen sedí a poslouchají vyprávění jedné z obětí. A tady? Skoro vše se řešilo po telefonu. Knihu jsem nedočetla, ale zalistovala jsem na konec, abych věděla kdo je vrahem a překvapivě jsem se trefila. Ale to snad musel vědět každý, protože je tam tak málo postav. Těžko to asi dělal některý z těch válečných veteránů šachistů. Takže knihu nedoporučuji pro její nudné zpracování a třetí díl rozhodně nechci ani vidět. :oD

monika0092
17.11.2018 4 z 5

Jiny styl nez prvni kniha, velice volne pokracovani, ale urcite stoji za precteni

Martiiiik
15.11.2018 5 z 5

Nemůžu souhlasit s názory některých kolegů, že by kniha byla o tolik horší než její předchůdkyně :-) Mě se moc líbila. Autorka má výborný vypravěčský talent a i téma nebylo špatné :-) I když je hodně čitelná, že dost brzy jsem věděla, odkud vítr fouká :-) Určitě doporučuji, jen je potřeba nejdřív přečíst první knihu autorky :-)

WowKokinko
13.10.2018 3 z 5

No no noo... takže na první díl to rozhodně nemá, ale špatné čtení to také není. Těšila jsem se na pokračovaní, nicméně je lepší na tuto knihu pohlížet skoro jako na samostatnou jednotku. Vrah zajímavý, vraždy rituálně podány neobvyklým způsobem, který dodává knize čtivost. Občas se tam mihnou dívky z prvního dílu, ale to je asi tak vše...takže No no noo a uvidíme co přinese trojka :)

adela2230
12.10.2018 4 z 5

Nevím jak knihu zhodnotit, na jedné straně se mi líbila, na druhé jsem si říkala že je to dost nudné. Asi jsem moc očekávala na základě prvního dílu...

nakavusterezou
12.10.2018 2 z 5

Dočetla jsem a nevím, co si o knize mám myslet a jak ji mám hodnotit.

Ten, kdo očekává pokračování prvního dílu Sběratel motýlů, tak bude hořce zklamán. Ten, kdo si knihu chce přečíst jen kvůli skvěle super rychle čtecímu stylu autorky, zklamán nebude. Ale ten, kdo si knihu chce přečíst kvůli jejímu žánru ...eee, to radši ne :) :D

Janniska
09.10.2018 5 z 5

Nejprve mě zarazilo že je příběh sběratele motýlu braný jen okrajově a jde o úplně jiný,nový příběh.Vyprávění je ale poutavé a celkem mě pohltilo.Jsem celkem zvědavá co spisovatelka vyplodí v třetím “pokračování” a docela se na něj těším.

mmmisulka.r
02.10.2018 3 z 5

Po zvráceném, ale fenomenálním Sběrateli motýlů přišlo tvrdé rozčarování a zklamání v Májových růžích! Bohužel, druhý díl nemůže v žádném případě konkurovat jedinečnosti prvního. Měla jsem velká očekávání, která nebyla naplněna, ale i to se prostě někdy stává. Na obou knihách je kus zvrácenosti. Sběratel motýlů udeřil plnou silou jaderné hlavice, zanechal ve čtenáři spoustu protichůdných pocitů a morbidní fascinace. Májové růže jsou bohužel jen mlžným oparem a stínem, který těžce zaostává....

nada3314
01.10.2018 4 z 5

Na pokračování sběratele motýlů jsem se těšila, zklamaná jsem rozhodně nebyla. Knížka se čte rychle. A ta obálka...aaach ;-)

perpe2a
29.09.2018 2 z 5

Na druhý díl Sběratele motýlů jsem se neskutečně těšila. Sběratel motýlů byl skvělý thriller, ale jak už to někdý bývá, druhý díl je naprostá katastrofa. Musím se přiznat, že až do 2/3 knihy jsem vnitřně bojovala, abych knihu neodložila. Stále jsem se ujišťovala, že "TO" přijde....no nebudu lhát, nepřišlo. Sice ke konci už se alespoň začal odvíjet nějaký trochu smysluplný děj, ale to bohužel dojem z celé knihy nezachránilo. Takže za mě slátanina, chaos a do třetího dílu rozhodně nepůjdu. Škoda a velké zklamání.

Fallen
27.09.2018 3 z 5

Dobře se čte, ale to je asi také první a poslední vlastnost, kterou má s první knihou společného. Oproti Sběrateli slabý odvar, bohužel :(

JAG
26.09.2018 4 z 5

Opět příběh, který se čte rychle a lehce. Sice jsem tušila kdo je vrah už když se objevil na scéně, ale přesto to neubralo příliš na celkovém napětí. Tak jako u motýlů jsou některé detaily dotaženy až do málo uvěřitelných extrémů, ale u těchto knih mi to nevadí. Těším se na další díl série.

Nika_holo
22.09.2018 odpad!

Po Sběrateli motýlů jsem se na druhý díl neskutečně těšila. Roztahly dej o ničem.

Hana46
21.09.2018 5 z 5

Opět děsivě krásná kniha.Zase vydržela jen dvě odpoledne,protože ta se musí prostě dočíst rychle.Těším se na třetí díl.Už aby vyšel.

horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison