Pohřbení

Pohřbení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430448/bmid_pohrbeni-pcT-430448.jpg 5 679 193

Sayer Altairová série

Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí. Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré. Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Buried , 2019

Domisek1
23.01.2021 5 z 5

Tak to byla jízda teda. Skvělí čtení opět! Přečtená jedním dechem. Furt jsem musela přemýšlet kdo je vrah. Už se nemůžu dočkat na další skvělé knihy od této spisovatelky.

harena
20.01.2021 4 z 5

Stejně napínavé a akční jako první díl. Agentka Sayer kromě pátrání po sériovém vrahovi provádí výzkum, proč se z některých psychopatů stanou chirurgové nebo právníci a z jiných sérioví vrazi. Proč někteří dokáží svou psychopatii využít k vybudování produktivní kariéry. Proto by ráda oskenovala mozek i subjektu 037. Ale nemá na výzkum vůbec čas, protože stále pátrá a honí vraha. Jak zemřel její snoubenec se nedozvíme ani tady, tak snad až ve třetím dílu. I když mi tam nebyl nikdo zvlášť sympatický, zápletka je dobrá a je to čtivý, akční thriller.

mil
03.01.2021 5 z 5

Super krimi, já si početla. Zase skvělá zápletka.

katka9574
31.12.2020 1 z 5

Nejsem ani v půlce a končím... tohle fakt nejde. Knihy V kleci a Pohřbení jsem si koupila na základě velmi kladných recenzí, tu první jsem dočetla jen proto, že knihy jednoduše dočítám, ale tuhle opravdu nedám. Příběh je možná dobrý, spousta z vás píše, že propracovaný - no, nevím, za mě rozhodně ne. Styl až příliš americký, afektovaný, hlavní hrdinové se často chovají a reagují neuvěřitelně - ale já mám s americkou tvorbou celkem problém, takže, prosím, berte mou recenzi jako čistě subjektivní. Koho bych ale s chutí propleskla, je překladatel! Proč v knize neustále někdo souhlasně bručí, vrčí nebo se šklebí, byť k tomu není důvod, a proč se na (téměř) každé druhé stránce objevuje výraz NEZPACH - to je mi fakt záhadou a neskutečně mě to během četby iritovalo. Jednou hvězdou děkuji spisovatelce, že místo psaní například netrápila zvířátka... ;)

wicca.w
29.12.2020 5 z 5

Super, stejně jako první ze série. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

em75
20.12.2020 5 z 5

Sice se mi první díl líbil o trošku víc, i tak to bylo parádní čtení. Max s Konou byli skvělí. S Holtovou to doufám bude mít jinou dohru. Bylo by škoda vyřadit takovou šéfovou ze hry.

alzbeta4340
20.12.2020 4 z 5

Velmi čtivá detektivka bez hluchých míst. Tento druhý díl se mi líbil ještě o trochu více než díl první - prostě jsem si na Sayer už dobře zvykla. Vysvětlení bylo opět trochu přitažené za vlasy, ale podle komentářů je vidět, že ho čtenáři spolkli i s navijákem - takže ho nemůžu nijak autorce vyčítat :-).

loskatos
16.12.2020 4 z 5

Pres nektere "zazraky" ve vysetrovani (hlavne v tom, co dokazal Ezra), byla kniha skvela. Sympatak Max s Konou prijemne obohatili postavy z minuleho dilu.

Katania
14.12.2020 4 z 5

Pěkný zamotaný příběh. Začátek se trochu vlekl, ale konec jsem hltala.

Olous1
08.12.2020 5 z 5

Bomba....tato řada je perfektní. Komisařka Sayer Altairova je mi moc sympatická. A musím samozřejmě pochválit paní spisovatelku,precizně napsaný thriller.Za mě doporučuji na 100%.Bohužel na další díl si musím počkat až do dubna 2021..ach jo.

RADOST
24.11.2020 5 z 5

Skvělé! Již dlouho mi "oddychová" kniha neposkytla takové odreagování, tolik napětí , podnětů k přemýšlení a nových poznatků. Toho špatného psychopata jsem si vytipovala dobře, ale stále mě něco mátlo. A existenci dobrých psychopatů jsem si dosud vlastně ani neuvědomovala. Těším se na pokračování série, první dvě knihy jsou výborné.

Lucie311
22.11.2020 5 z 5

Tak to byla zase parádní jízda. Zbožňuji tuhle autorku a další díl vychází až duben 2021. To asi nepřežiju.

JajaPaja
20.11.2020 5 z 5

vyborné čtení napínavé až do konce

juliesze
17.11.2020 5 z 5

Druhý díl pro mě představoval opět skvost mei detektivkami. I když mi oproti prvnímu chyběo trochu too psychiatrického rozboru, celkově měl příběh spád. Rychlé kapitoly, propracované motivy nutí čtenáře číst dál a zjistit, jak to dopadlo. Autorka výborně postavila příběh, který opět vychází z nějakého historického mýtu nebo báje. Kniha se čte rychle a nakonec jsem z ní měla skvělý zážitek.

hs777
17.11.2020 5 z 5

Další perla mezi thrillery a znovu v hlavní roli vyšetřování stojí žena - agentka FBI Sayer, která se specializuje na zkoumání mozků psychopatů. Pamatovat si jaké trauma má za sebou právě oba a podrobnosti jejího života mi popravdě mezi těmi Erikami, Kim, Lacey, Kate, Kathryn nebo Katie dělá už trochu problém, ale přesto úžasné čtení a doufám, že subjekt 037 neřekl poslední slovo.

Pája699
10.11.2020 5 z 5

Páááni, tak to byla zase pecka a skvělá jízda tento případ! Spisovatelka prostě umí, její příběhy mě fakt baví. Jen z odhalení pachatele jsem byla mírně zklamaná. Na mušce jsem ho měla docela brzo, ale říkala jsem si, že to je blbost, že to musí být někdo jiný, ale nebyl :-) Těším se určitě na třetí případ, kde se doufám více dozvíme o subjektu 037 a o Jakeovi.

Asterixxka
07.11.2020 3 z 5

Nebyl to špatný příběh, zápletka mě bavila a kniha byla čtivá. Něco mi tam ovšem asi chybělo - zkrátka znám i lepší thrillery. Taky už se mi trochu zajídají ty náměty, kde jsou ve vedoucích pozicích institucí jako FBI, armáda, policie atd. ženy, když je autorkou knihy žena...ne, že by mi tam vadily, ale vadí mi, když jsou tam v 90% převaze, nějak tomu nevěřím. Je to takový lepší průměr, ale žádná pecka.

petrapruh
05.11.2020

Wau, tak to byla zase jízda, super!!!!!
Těším se na další a rozuzlení subjektu 037

Zdenas5
04.11.2020 5 z 5

I když mi to zpočátku hodně připomínalo první díl, čtení mě doslova přišpendlilo do křesla a oči ke čtečce takže jsem vzrušením a napětím téměř nedýchala. Prostě opět super čtení, už aby tu byl další díl. Nezodpovězených otázek je velmi mnoho. Snad se brzy dozvíme odpovědi.

Bulldog
04.11.2020 5 z 5

Přesně typ knihy, kdy na konci koukáte do knihovny a přejete si ať v ní máte třetí díl :))...no a není tam a musíme si holt počkat jak na 037 tak na Sayer a její partu včetně obou úžasných psích parťáků..skvělé čtení a tahle paní spisovatelka se mi neskutečně trefila do vkusu.