Pobřeží v plamenech

Pobřeží v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104410/bmid_saga-rodu-courtneyu--104410.JPG 4 294 35

Sága rodu Courtneyů série

Mladá komtesa Centaine potkává svou první lásku, v Evropě se rozpoutává I. světová válka a ona se pokouší dostat do Jižní Afriky, rodiště svého snoubence. Z křehkého děvčátka se Centaine mění v ženu a bojuje s krutým osudem na jihu Afriky.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Gemini (ČR)

The Burning Shore , 1985

domis
07.07.2014 4 z 5

Super kniha. Patří mezi ty, na které se člověk musí soustředit. Nejvíce se mi líbila prostřední část, kde byl popisován život afrických domorodců. Ke konci mi přišlo chování Centaine moc kruté. Celkově se mi ale příběh líbil.

miseb
08.07.2013 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film. Knihu jsem četla až potom, ale v žádném případě mě nezklamala. Krásně napsaná. Jedna z těch, ke kterým se ráda vracím.

iveta.vaisova
24.06.2013 5 z 5

Můj oblíbený autor. Nezklamal ani tentokrát.

Michaela91
17.05.2013 5 z 5

Ze začátku mi chvilku trvalo se do příběhu pořádně začíst. Pak jsem se ale nemohla odpoutat. Perfektní příběh, moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Byla jsem spokojená.

paloma
24.03.2013 3 z 5

Začátek knihy mě trochu nudil, hlavně pasáže popisující letecké bitky. Jakmile se hlavní hrdinka ocitla v poušti, začala být kniha velmi zajímavá. Centaine na pokraji smrti objeví dva křováci, kteří jí zachrání život a naučí jí jak přežít v poušti. Tak to bylo něco pro mě, to se mi moc líbilo. Velmi jsem si tyto dvě postavy oblíbila a velmi mě zklamalo.........nebudu prozrazovat. No co, tak si vymyslím vlastní konec, třeba jak štastně a spokojeně žili až do smrti, a jestli neumřeli........

corvo
19.03.2013 5 z 5

Byly to divoké včely, nikoliv vosy.

Peti
18.03.2013

Kniha se mi až na její závěr moc líbila, velice dobře napsaná, zajímavé téma částečně válečné částečně historické (křováci v Africe) s prvky ženského románu, zklamal mě závěr knihy kdy se dle mého názoru hlavní hrdinky zachovala v nesouladu s její knižní povahou (zničení černých vos kvůli diamantům)

corvo
09.03.2013 5 z 5

Nádherný romantickodobrodružný dramatický zážitek od začátku až do konce. Nejlepší byla část, kdy Centaine ztroskotá u pobřeží Namibie, seznámí se s dvojicí starých Křováků, od nichž se naučí životu v divočině a lásce k nim i africké přírodě. Stane se jednou z nich, společně projdou poušť Namib i Kalahari, až kdesi v poříčí Okavanga poznají zemi zvířatům i přírodním lidem zaslíbenou. Jen na konci příběhu mi bylo líto, že tak posvátné místo bylo prozrazeno a atakováno těžbou diamantů.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Jsem nadšená, čte se sama.

hortenzie
16.01.2013 5 z 5

Výborná kniha, podle které byl natočený skvělý čtyřdílný film. Určitě doporučuji.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - maximální spokojenost!

klokan1905
21.12.2012 5 z 5

Perfektní!!! Doporučuji, čte se doslova jedním dechem!!!!

Kakamila
12.09.2012 2 z 5

Tak z tohoto dílu jsem byla uchvácena! Popis cesty Centaine s domorodci po Africké poušti, nález diamantů i smrt jejích domorodých pěstounů. Byla jsem zmítána emocemi a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jednoznačně doporučuji!

ferda
28.12.2011

Čtěte a na nic nečekejte!

javirgo
30.11.-0001 5 z 5

Nenechte se odradit méně záživným začátkem. Od chvíle, kdy se Centaine ocitne na africkém pobřeží, je kniha již naprosto skvělá.