S láskou z Londýna

S láskou z Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520307/bmid_s-laskou-z-londyna-QtX-520307.jpg 4 201 41

S láskou série

Tilly pracuje jako maskérka v londýnské opeře a v předvánočním období si užívá společné chvíle se snoubencem Felixem. Všechno ovšem změní její přešlap se zavirovaným e-mailem, který ji svede dohromady s novým ajťákem. Toho daleko více než emoce zajímají moderní technologie. Když se však Tillyin soukromý i pracovní život začne hroutit, racionálně uvažující Marcus je pro ni překvapivě tou největší oporou. Nejlepší vánoční dárek je totiž ten, o kterém nevíte, že ho chcete, ale na první pohled si ho zamilujete.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Covent Garden in the Snow , 2017

adela4822
31.12.2023 3 z 5

Autorky knížky ze série Kavárna v Kodani a další mám moc ráda, tak jsem zkusila načít sérii S láskou z a nebyla to špatná oddechovka. Autorka umí dát předvídatelné romantické lince něco navíc, tentokrát nás vzala do londýnské opery, přímo do zákulisí. Velmi zajímavé prostředí knihy. I když člověk ví, jak to dopadne, už po pár desítkách stránek, ničemu to nevadí. Účel to splnilo, oddychnete si

blanka5960
30.12.2023 3 z 5

Jules Wake je pseudonym Julie Caplin známé autorky série romantických útěků. Její knihy z této série mám moc ráda, bylo načase si přečíst i nějaký příběh ze série S láskou a jaký jiný než novinku která letos vyšla *S láskou z Londýna*
Hlavní hrdinka Tilly žije se svým snoubencem Felixem v malém bytě v Londýně. A ač se Tilly snaží nějak to mezi nimi neklape, Felix raději tráví čas u pc nebo s kamarády v hospodě, žijí spolu spíše jako kamarádi než milenci. Tilly pracuje jako maskérka v divadle, nadevše miluje svou práci, připravuje herce, zpěváky i tanečníky od paruky až po mackeup na každodenní vystoupení. Práce ji baví a všichni s ní dobře vycházejí až na věčně nabručeného, nového IT pracovníka Marcuse. Důvod je prostý Tilly si zkrátka nerozumí s moderními technologiemi, jednoho dne se jí povede rozeslat ze svého mailu vir a Marcus musí zachránit celou síť divadla. Tilly po tomto incidentu musí chodit k němu na školení, aby nezpůsobila další průšvih. Jak to už tak bývá co se škádlivá to se rádo mívá.
V tomto příběhu najdete romantickou linku od nenávisti k lásce z atraktivního prostředí divadla, milé oddechové čtení s atmosférou vánočního Londýna.
Je to milé, pohodové odpočinkové čtení, které můžu doporučit.
Četli jste nějakou knihu z této série? Povedlo se vám rozeslat něco nechtěně stejně jako Tilly?
Hodnocení 3,5*

Áňa 998
28.12.2023 4 z 5

Může být něco dokonalejšího, než vánoční příběh z Londýna? Jasně, Láska nebeská! Ale ta jako kniha není, takže jsem si musela pomoci jinak. Pak jsem narazila na novinku od Jules Wake, což je pseudonym pro ozkoušenou Julii Caplinovou. Od té mám rozečtenou sérii Romantické útěky, že které mi chybí nejnovější díl. Snad se dočkám!
S láskou z Londýna má krásnou romantickou obálku a tak jsem očekávala příběh, který bude jako ona. Nejdříve jsem se seznámila s Tilly, Marcusem a nakonec se snoubencem Tilly, Felixem. Tilly pracuje v londýnské opeře jako maskérka a Marcus tam je zaměstnaný jako vedoucí IT...
Abych se přiznala, o Tilly jsem dlouho nevěděla co si myslet. Když už jsem se začala chytat, udělala něco, co se mi k vytvořenému obrázku nehodilo. Stejně tak Marcus. Charakterově jsem ho chápala, ale podobu jsem si nedokázala v hlavě ustálit.
Co se mi ale moc líbilo, bylo prostředí londýnské opery, ve které se většiny knihy odehrává! Je to opravdu originální místo pro děj romantického příběhu. Celkový popis opery se mi moc líbil a říkala jsem si, jestli si snad sama autorka zákulisí prošla. Vše působí hezky reálně!
S láskou z Londýna je romantická četba, zasazená (pro mě) do nejhezčího města, jaké si autorka mohla vybrat. I když víte, jak vše dopadne... Prostě sedíte a louskáte slovo za slovem, až do konce. Autorka má dar na psaní, její příběhy jsou plynulé, milé, dojemné a zatraceně čtivé, tenhle není výjimkou!
Jsem moc ráda, že jsem se do knihy dala o Vánoce, byla to ideální doba! Samozřejmě bych ocenila více Londýna (brala bych tipy na výlety), ale i tak se mi kniha moc líbila. Už tu přede mnou leží další kniha, Notting Hill pod sněhem!

Veju007
27.12.2023 3 z 5

O Vánocích to prostě chce nějaký vánoční romantický příběh, no ne?

Tilly pracuje jako maskérka v londýnské opeře a moderní technologie jí jsou naprosto cizí. Jeden počítačový virus ji tak svede dohromady s novým ajťákem Marcusem, který přišel z velkého korporátu a novému prostředí absolutně nerozumí. Jak tohle může dopadnout?

Jules Wake, což je pseudonym známé spisovatelky romantických útěků Julie Caplin, píše krásné lehce a čtivě. Autorkou jsem nepolíbená, na romantiky mě moc neužije, ale tohle bylo příjemné pohlazení po duši. Vánoční tématika je tu spíše okrajová, za to je to kniha velmi divadelně zaměřená, co se děje v zákulisí během i mimo představení bylo zajímavé číst, ale i tak se na mě přeneslo kouzlo vánočního Londýna.

Příběh je ve své jednoduchosti roztomilý a i když vlastně dopředu víte, jak vše dopadne, stejně budete číst dál, protože je to prostě příjemná oddychovka a slaďárna.

A možná za rok zkusím Notting Hill pod sněhem.

Za knížku děkuji @my_l.m.v.e a @albatrosmedia v rámci #spoluprace

astra3
25.12.2023 5 z 5

Moc hezký příběh z divadelního prostředí.

kalinkacz
21.12.2023 3 z 5

S láskou z Londýna je letošní romantická novinka Jules Wake (Julie Caplinové) a taky moje další vánoční romantika, se kterou jsem strávila část adventu.
Opět jsme měla pocit, stejně jako při čtení Notting Hilli pod sněhem, že čtu romantickou zimní komedii z Netflixu.
Bavilo mě prostředí Londýna i hlavní hrdinka a taky zápletka se zavirovaným emailem, která celý příběh odstartovala, protože jsem sama zažila něco podobného.
Zároveň je hlavní hrdinka na začátku knihy zasnoubená a přiznám se, že určitý zvrat na konci, který měl vyřešit to, s kým hlavní hrdinka zůstane, se mi prostě do příběhu neohodil a díky tomu jsem nebyla z knihy tak nadšená, jak jsem doufala...
Nebylo to špatné, oddechovka je to fajn, ale Notting Hill pod sněhem doporučuji určitě víc.

Kristy.Seb
13.12.2023 4 z 5

Žádné vítězství netrvá věčně.

Mě tenhle příběh moc bavil. Skvělé bylo prostředí zákulisní opery.

petulkapeta
08.12.2023 4 z 5

,,Díky tobě prožívám to, v co jsem nikdy nevěřil. Třeba lásku.“

Celou serii mam moc rada. Byl to moc pěkny příběh, dal dohromady velmi zajimavou dvojici. Tilli byla strašně hodná a trošku staromódní co se týče moderni techlogii a zato Markus by bez technologie nemohl žít...

aNGie5
02.12.2023 5 z 5

Mně se to líbilo, i když musím souhlasit s předchozími komentáři v tom, že logika anebo překlad místy neseděly (to ale poslední dobou pozoruju u různých autorů, resp. překladů romantických příběhů) a opravdu někde uprostřed to drhlo. Nicméně, celkové mě ta kniha moc bavila, takže ji přece jen doporočuji milovnikům melodramatických příběhů a divadelního prostředí.

Jane2016
24.11.2023 5 z 5

Řekněte mi upřímně. Existuje autor knih, který má lákavější a krásnější obálky knih než Julie Caplin? Nemyslím si. Autorčiny knihy, ať už je čtete v češtině, nebo v angličtině, se vždy pyšní krásnou obálkou. A nejen obálky, ale i příběhy Caplin jsou kouzelné a nezapomenutelné. A tato kniha k těm povedeným patří také.

S láskou z Londýna je totiž krásná, romantická a oddechová kniha. Příběh se nese na vlně vánoční pohody a pokaždé, co si knihu vezmete do ruky, dýchne na Vás klidem. Postavy v knížce mi přirostly k srdci a ke konci příběhu jsem se s nimi těžce loučila.

Pokud hledáte milý a odpočinkový příběh na Vánoční prázdniny, určitě zkuste tento. A stejně tak Vám musím knihu doporučit, pokud hledáte fajn dárek! U Julie Caplin nikdy nesáhnete vedle. A u této knihy to platí zrovna tak! Vřele doporučuji!

anovy64
22.11.2023 5 z 5

Pěkný předvánoční příběh, jednotlivé postavy mi byly sympatické a úplně jsem cítila tu vánoční atmosféru Londýna.

Luccy24
19.11.2023 3 z 5

První polovina knihy pro mě byla slabá až nudná, často jsem se ztrácela. Vánoční atmosféra vykreslená především pouze popisem poletujících sněhových vloček. Průměrný předvídatelný příběh, alespoň konec byl milý.

lucky4ever
13.11.2023 2 z 5

první polovina knihy byla opravdu o ničem, charaktery postav žádné. v druhé polovině náznak nějaké akce, ale už to nestačilo. oproti předešlé knize vánoční atmosféra nula

KnihománieN
12.11.2023 3 z 5

Každý máme nějakého toho oblíbeného autora, který zaručuje čtení přesně podle našeho gusta. V mém případě je jednou z mnoha právě Jules Wake, známá též jako Julie Caplinová. Její sérii Romantické útěky naprosto zbožňuji, prostřednictvím těchto knih už jsem navštívila tolik míst po světe a prožila dokonalé romantické vztahy.
Zde se konkrétně setkáváme s divadelní maskérkou Tilly, která je prostě typická „průšvihářka“ a příliš si nerozumí s moderními technologiemi. V tomto směru jsem si ji naprosto zamilovala, jelikož je v podstatě naprosto stejná jako já a její eskapády často vyústí v dost vtipné situace. Jejím naprostým protikladem je vedoucí IT oddělení Marcus, který je empatií zcela nepolíbený. Protiklady se ale přitahují, že?
Nejvíce se tato kniha může pyšnit atmosférou. Tou divadelní, zimní, vánoční, prostě atmosférou, kterou je neuvěřitelně příjemné nasávat. Lehké okořenění nějakým tím dramatem či rodinnou situací z toho nakonec dělají ukázkovou oddechovku.
Předtím než se ovšem pustíte do čtení je potřeba si říci, že čekat mnoho není to pravé. Jules Wake píše své příběhy podle jakéhosi vzoru, jsou předvídatelné a neskrývají okamžiky šoku. Ačkoliv jsem si na to již zvykla a jde mi především o ten příjemný pocit, tak mě její poslední kniha celkem zklamala. Optimistka a mrzout, z toho kouká spousta škádlení a energie, ale bohužel se to zvrtlo do zdlouhavého a pomalého začátku bez většího jiskření. Lepší náboj se ukázal až na konci.
Stává se to, zrovna tohle autorce nevyšlo, ale osobně můžu doporučit třeba Kavárnu v Kodani nebo jiné knihy, které jsou u mě pořád na předních příčkách.

2,5/5*

Mrňous1
12.11.2023 4 z 5

Knihy od autorky mám ráda, sérii Romantické útěky mám v své knihovničce celou, ale s touto knihou jsem to měla jakoby na horské dráze. Přitom námět chytlavý, prostředí zajímavé i časově mi kniha ideálně vyšla do předvánočního období, ale nějak to nebylo ono. Hlavní hrdinka mi byla chvíli sympatická, chvíli mi lezla dost na nervy, zápletka byla lehce uhodnutelná se vším všudy, ale to mi zas až ta k nevadilo, ale někde to prostě tentokrát mírně drhlo.

AndulinaU
28.10.2023 4 z 5

Samozřejmě předvídatelný děj, odhadla jsem v podstatě vše, co se zásadního stalo. Ale tyhle knížky se čtou kvůli odpočinku a romantice... příběh i postavy byly fajn, celkově mi byla knížka sympatická:)

MirrorIsis
23.10.2023 5 z 5

Příjemný příběh, bezva oddechovka

evineckY
01.10.2023 5 z 5

Za mně je to moc pěkný a milý příběh.
Tady nejde o sex a skákání do postele, ale příběh ze života.
Pěkné komorní prostředí z Londýnské metropolitní opery a mnoho
zákulisních profesí, které jsou přehlíženy,
ale bez kterých se žádné divadlo neobejde.
Mi se kniha líbila.

Michalka24
02.01.2022 4 z 5

Prijemny oddychovy pribeh z netradicneho prostredia ,zakulisia opery a baletu, pre mna zaujimaveho. Kniha sa rozbieha pomaly,ale vtiahne do deja. Mne sa pacila.

Borinka911
31.12.2021 1 z 5

Veľmi dlho som s knihou bojovala, slabá love story, hrozné dialógy, čaro Vianoc žiadne:/