Rytmus, já & Malychin

Rytmus, já & Malychin https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436341/bmid_rytmus-ja-a-malychin-0xu-436341.jpg 4 1080 267

Šestadvacetiletá Gaby Barreto má mnoho tváří. Je čestná, sarkastická, kamarádská i protivná – záleží na tom, koho se zeptáte. Rozhodně ale není hloupá. Když jí brácha nabídne, aby jela s jeho kapelou na turné a prodávala jim merch, moc dlouho se nerozhoduje. Je zrovna bez práce, má za sebou dost nechutný rozchod, takže by byla hloupá, kdyby tuhle šanci zazdila. A to ona přece není! Dvě kapely, tři kontinenty, jedna koncertní šňůra. Devadesát dní ve společnosti tří milovaných magorů a osmi úplně cizích lidí. To přece dá! Kdyby jen Saša Malychin, zpěvák z té druhé kapely, neměl tak skvělé tetování… výjimečnou osobnost… nádherné tělo… a nebyl tak neskutečně vtipný…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Rhythm, Chord & Malykhin , 2015

Jasomknihomolka
30.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Strašne sa mi páčil vzťah Gaby a jej dvojčaťa aj ich spoločných kamošov. Veľmi som si užívala, keď tam boli. Je mi ľúto, že tam nemal viac priestoru Gordo (ten ich druhý kamarát). Stále som čakala na nejakú scénu, kde by sa viac presadil v tom príbehu, ale bohužiaľ som sa nedočkala. Nepáčilo sa mi, ako tam autorka prepojila Kultiho, nemusela to tam vôbec spomínať.
Saša a Gaby boli ako kamaráti úplne super. Páčila sa mi tá dynamika medzi nimi, bohužiaľ keď sa z nich stal pár, tak som im to vôbec neuverila. Veľmi ma pobavil a sadol autorkin humor.

petusska01
29.06.2020 5 z 5

Kniha sa mi páčila a odporúčam. Čo na jednej strane oceňujem bol čas strávený pri popisovaní vývinu vzťahu medzi Gaby a Sašenkou (:D) a ich doťahovanie, plus teda jej "traja" bratia, to bolo super a vtipné. Na druhej strane, celá kniha bola o tom a zase mi chýbal nejaký ten koniec (veeeľmi krátky epilóg). ALE! je to ozaj vtipné a nebudete ľutovať :)

sgjoli
26.06.2020 3 z 5

Je možné, že svým hodnocením půjdu trochu proti proudu, ale pro mne je tato kniha bohužel pouze průměrnou romanťárnou a nic víc.
Určitě mohu říct, že autorka píše celkem čtivě, kniha se čte dobře a sama. Ale i když se příběh odehrává v hudebním zákulisí, které může být pro leckoho lákavé, já tam postrádala trochu něco víc než jen romantickou linku.
Pravda, líbilo se mi, že se ta romantická linka posouvá pomalu a autorka si dává záležet, aby ten vztah, který tu vzniká, stál na pevných základech. To mi přišlo skvělé a za to určitě chválím. Ale z dějového hlediska to pro mne bylo prostě málo. V knihách potřebuju, aby tam bylo prostě něco navíc - ne jen ta láska. A tady toho moc nebylo.
Také mi úplně neseděl autorčin humor, o kterém tolik lidí básní. Respektive jsem tam nenašla nic, co bych považovala za vtipné a co by mne rozesmálo. Autorčin záchodový humor mne nikterak neoslovuje a její potřebě věnovat se v knize tak moc lidským exkrementům skutečně nerozumím. Kdo knihu četl, tak ví, o čem mluvím. Asi pro tento druh humoru nejsem ta správná cílovka, nebo fakt nevim... Spíš než vtipné mi některé pasáže připadaly na hraně trapnosti, že i mně bylo za některé postavy a jejich chování a vyjadřování dost stydno. Ale to je jen můj pohled.
Co mne trochu zarazilo, byl fakt, že postavy, kterým je kolem 25 (často spíše ke 30), se chovají jako banda 15letých. To chování mi občas nesedělo a já si občas nebyla jistá, jestli čtu o dospělých lidech, co se chovají trochu bohémsky, nebo o rozjařených puberťácích, se kterými cloumají hormony.
Celkově tedy 3 hvězdy. Ke knize se už znovu vracet nebudu. Asi fakt nejsem cílový čtenář.

Tenebien
23.06.2020 3 z 5

2,5 hvězdičky, protože Kultimu jsem dala tři (naštval mě, ale víc v recenzi na něj) a ten byl o dost lepší.
Obecně to nebyla špatná knížka, jen to byla špatná Zapata. Toxickej vztah Gaby a bráchy s kamarády mě občas dost štval. Gaby byla trošku blbá, když si nevšimla, že po ní Sasha jde, a navíc jsem tam to spojení moc necítila.
Jinak jsem si užila, jak to bylo sladký a celkově jsem si knížku užila, ale prostě očekávání byla větší.
Jinak jak lidi píšou, že se hrozně chechtali, tak mně to zas tak vtipný nepřišlo. Bylo tam pár momentů, ale že bych se musela smát nahlas? Ne.

Kristy.Seb
22.06.2020 5 z 5

To bylo boží! Od samého začátku jsem se smála. Obdivuju Gaby s jakým humorem dokázala přijmout všechno co jí potkalo. Bavilo mě, jakej vztah měla Gaby se svým bratrem a jeho kamarády. A samozřejmě bylo úžasný sledovat rozvíjející se lásku mezi ní a Sašou.
Úchvatné! Skvělé! Vtipné!

zaba335
21.06.2020 5 z 5

To bylo něco tak dokonalého! Knížka mě chytla a až do konce mě nepustila. Ani nevím kde začít. Autorčin styl psaní je velmi čtivý a chytlavý. Dlouho jsem nečetla takový originální příběh se zachovalým romantickým vzorcem. Postavy mi byly sympatické úplně všechny až na Brandona, ale tak to je zcela pochopitelné. Nejvíc mi asi sedl Saša, kterého jsem si zamilovala od první chvíle, kdy se v knize objevil. Vztah mezi Gaby a "jejími" kluky byl bezpochybně úžasný, a taky se zasloužil o spoustu komických situací, kdy jsem se fakt smála nahlas. A to se mi u knížky stává málokdy. Dokonalá slow burn romance, která mě naprosto pohltila a doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát a přečíst si dobrou knížku plnou krásných momentů. ❤

georginaa
18.06.2020 4 z 5

Vyloženě vtipný příběh, mluva mladých, co si neberou servítky a vše řeknou na plnou hubu. Nedivím se, že tak mluvila i Gaby. když vyrůstala mezi samými kluky. Líbilo se mi, že ji brali takovou, jaká byla a nechtěli z ní udělat někoho jiného.

Lenjulka
17.06.2020

Kniha fakt skvělá, zábavná.

2688
15.06.2020 5 z 5

Skvělá,zábavná knížka. Shltla jsem ji za jeden den a byla jsem ráda ze jsem si ji vybrala.

TerkaM
13.06.2020 5 z 5

Knihy od Mariany Zapaty nejde nemilovat. Jsou úžasně čtivé a člověk si u nich báječně odpočine. A nejinak je tomu i v případech Malychina, který byl možná malinko horší než Kulti, ale pořád skvěle napsaný. :) Jakože myslím si, že pokud jste z nějakého důvodu zatím nečetli Kultiho, třeba skrz to, že vás děsí ta tloušťka, klidně běžte prvně do Malychina, myslím, že z něho budete mít pak lepší pocit, než kdybyste prvně četli Kultiho a až pak Malychina. :)

Haňulilinka
08.06.2020 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala, četla se hezky, ale čekala jsem od ní víc, podle toho, jak ji všichni chválili. Kniha Kulti se mi líbila více.

Luciska13
03.06.2020 5 z 5

Opět krásný pomale plynoucí příběh, který Vás ale jakýmsi záhadným způsobem chytí za srdce a vy nemůžete přestat. Přišlo mi také úsměvné, jak autorka na dvou místech odkazovala na svou první knihu - Kultiho. Autorka je opravdu královnou všech možných přezdívek, někdy je to k pousmání, ale jméno "Sašenka sušenka" už na mě bylo občas moc :D

barbb8k
03.06.2020 5 z 5

Kniha neměla žádnou zápletku, což mně většinou u knih vadí, ale u této mi to vůbec nevadilo.
Romantická linka byla dokonalá. Sašenku jsem si okamžitě zamilovala.
Z knihy jsem si vypsala asi 25 citátů a vtipů a nalepila jsem přibližně 30 lepíků, což je co říct.
Během celého příběhu jsem se strašně nasmála, že se mě i často chodila sestra ptát, jestli jsem vůbec normální.
Jinak kniha je strašně čtivá a děj byl i celkem logický, což se u knih bez zápletky moc neděje.

Hlavní hrdinku Gaby a její přátelé jsem si zamilovala hned na začátku, protože to prostě nešlo jinak.

Tesset
02.06.2020 4 z 5

Pecka. Akorát mám výhradu - často se tam všechno opakovalo. Ale na to že to v podstatě nemělo žádnou zápletku to bylo fajn. Prostě takové pohodové čtení, u kterého se člověk zasměje.

Shinstria
01.06.2020 5 z 5

Její knihy mě berou za srdce. Stejně jako hlavní hrdinové se propadají lásce pomalu - ale trvale, jsem se já zamilovala do autorčina stylu, humoru, otevřenosti, váhavosti. Baví mě, že její knížky nejsou o dokonalých lidech, že se její postavy nezamilují jen co se spatří, že upřímně a otevřeně mluví o potřebách lidského těla, zbožňuju ten její humor, který mě donutil se hlasitě smát. **MENŠÍ SPOILER**
Moc jsem se bavila nad vztahem mezi dvojčaty a jejich přáteli. Ještě víc mě kniha nadchla když se ukázalo, že Šaša není takový ten "bad boy" co klátí každou fanynku. (Což jsem upřímně čekala, protože ve většině knih by to tak bylo)
No prostě jsem si knihu 100% užila. - přečetla jsem jí za necelý den. A rozhodně si jí přečtu zas!

Denisa31
31.05.2020 3 z 5

No, úplně nevím co si o té knize myslet. Takový lepší průměr. Docela mi vadilo, to časté zmiňovaní špatné hygieny. Navíc na to, ze postavam bylo ke 30, tak to na mě působilo, ze čtu něco o pubertacich. Chyběla mi tam určitě i nějak zápletka. No, tato kniha ve mě asi nic zajímavého nezanechá.

Ditules
31.05.2020 4 z 5

Zapata je královnou slowburn romancí. Čtenář se u dost zasměje.

-Sinéad-
31.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Není jí co vytknout.

Petra38
30.05.2020 5 z 5

Musim priznat,ze na zacatku pribehu jsem silne pochybovala,ze by me mohla kniha uchvatit. Ale stalo se...! Pribeh se rozjel a ja se vsech sil doufala ze to bude laska jak tram,jako kdyby to mohlo byt v romanťárnách jinak.???? Proste musim pouzit klišé ale melo štavu. Co se tyče konce, cekala jsem louceni-shledaní-vyreseni zvdalenosti...a ono ne e , jak se celou knizku autorka pitvala jejich vztahem tak pak to vzala hákem ale uspech. ???? urcite po pribehu zatouzim znovu, doporučuji .....????

jaspis
30.05.2020 5 z 5

Pro mě parádní romanťárna. :-) Vtipné, odlehčující, zábavné, milé... Holky, přiznejme si, která by si to s Gaby hned nevyměnila? Jestli tohle přečte někdo z Fragmentu, vůbec se nestyďte a vydávejte další její knihy. Je co číst.

humor hudba pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mariana Zapata
americká, 1986