Rytmus, já & Malychin

Rytmus, já & Malychin https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436341/bmid_rytmus-ja-a-malychin-0xu-436341.jpg 4 1081 267

Šestadvacetiletá Gaby Barreto má mnoho tváří. Je čestná, sarkastická, kamarádská i protivná – záleží na tom, koho se zeptáte. Rozhodně ale není hloupá. Když jí brácha nabídne, aby jela s jeho kapelou na turné a prodávala jim merch, moc dlouho se nerozhoduje. Je zrovna bez práce, má za sebou dost nechutný rozchod, takže by byla hloupá, kdyby tuhle šanci zazdila. A to ona přece není! Dvě kapely, tři kontinenty, jedna koncertní šňůra. Devadesát dní ve společnosti tří milovaných magorů a osmi úplně cizích lidí. To přece dá! Kdyby jen Saša Malychin, zpěvák z té druhé kapely, neměl tak skvělé tetování… výjimečnou osobnost… nádherné tělo… a nebyl tak neskutečně vtipný…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Rhythm, Chord & Malykhin , 2015

Terén
10.03.2021 5 z 5

Malychin je znovu úplně skvělá kniha od Zapaty. Setkáme se zde s Gaby, která jede na turné prodávat merch bratrovi kapely. Potká zde ovšem krásného kluka, který je frontman té druhé kapely, která tam je. Miluji tam to prostředí koncertů hlavně v téhle době kde na žádný koncert nemůžeme. Gaby je podle mě úplně skvělá hlavní hrdinka, která se nechová jako nějaká nána. Malychin je zase milý kluk, který je hlavně vtipný. Budete jim hodně moc fandit, aby se dali dohromady a asi už všichni víme jak to skončí. I když u mě nadále bude vést Kulti tak vám Malychina moc a moc doporučuji.

Brolly
06.03.2021 5 z 5

Po Kultim další úžasná kniha. Sice byla kratší než Kulti, ale zase jsme zbožňovala Gabyin humor a ty "tři magory" :D

Kika28
06.03.2021 3 z 5

První polovina knihy byla nic moc, děj byl takový průměrný chvílemi až podprůměrný. Těsně před začátkem druhé poloviny knížky mě děj začal neskutečně bavit a bavil mě čím dál víc až do konce. Postavy byly moc fajn a všechny jsem si oblíbila. Moc se mi líbil vztah mezi Gaby a jejím dvojčetem a samozřejmě taky mezi Gaby, jejím dvojčetem a jejich přáteli. Saša byl taky moc fajn postava, líbil se mi jaký měl vztah s Gaby. Celou druhou polovinu knížky jsem se při čtení jen usmívala jak to bylo krásné. Jediné co mi na postavách trochu vadilo bylo jejich chování, které často neodpovídalo jejich věku. Na knížce mi taky moc nesedl autorčin humor, který mi nepřišel vůbec vtipný.
Knížka je spíš průměrná.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Zase skvělá vtipná romantika! Autorka dokázala, že hravě zvládá napsat i sympatické mužské hlavní hrdiny. A žasnu nad tím, jak dokáže postavy napsat tak skutečně a lidsky. Oproti Kultimu se mi to zdálo trochu uspěchané, ale to vůbec nevadilo.

Nelajza
22.02.2021 3 z 5

Takový průměr... Kuli se mi líbil více. Ale chápu proč se to lidem líbí.

Makkys
18.02.2021 3 z 5

Tohle se nedá vůbec srovnat s Kultim. Kulti byl skvělý, ale tohle se moc nepovedlo. V knížce se vůbec nic nedělo, přišlo mě to celé takové o ničem. Hlavní hrdinka Gaby mě strašně ze začátku lezla na nervy hlavně to její chování bylo hrozné. A jako moc nechápu některé věci, opravdu by někdo někomu vrazil ukazováček do nosní dírky nebo si naslinil prst a strčil to někomu jinému do ucha?! Jenom ta představa je hrozná a dost nechutná. A tohle postavy v knize dělali. Nevím no tahle knížka ,na to že je o dost kratší než Kulti, nějak z ni nejsem nadšena. Takový průměr za mě. Hrozně jsem se musela do čtení nutit, ale zas když sem začala tak se to dobře četlo.

Nel-ly
14.02.2021 2 z 5

Vadil mi ten az prehnane detinsky humor, nejsem nijak utapnuta, ale ceho jen moc... autorka popisuje prakticky kazdy den, co kdo delal, ale hlavni pribeh kniha zadny nema. Pak se nejak daji dohromady a kniha hrozne rychle skonci. Tohle je hodne podprumer, ackoli velmi ctive, totalne zbytecne (kdyz rockery, radeji si prectete Kylie Scott) a horsi nez Kulti, coz taky nebyl az takovy zazrak, jaky bych po ohlasech cekala.

Papita
11.02.2021 3 z 5

Knížka je čtivá, oceňuji humor hrdinů, ale pak ten až moc rychlý konec... A žili spolu šťastně až do smrti... 4 *

katasokolov
08.02.2021 3 z 5

Zapata píše hodně čtivě a i tahle knížka se tak v podstatě četla sama. Kulti byl ale o dost lepší, tady to bylo takové dějově chudší a musím říct, že už mě celkem i lezly na nervy ty vtípky o hov..ch. Co se mi ale naopak líbilo, byl vztah hlavní hrdinky a jejího bratra. Dost sympatické mi bylo i to, že si Gaby vybrala pro studium ne příliš perspektivní obor, a že dlouho sama ani neměla ponětí , co vlastně v životě chce dělat. Jako další plus vidím to, že autorka několikrát zmínila i postavy ze svých předcházejících knih - viz. Kulti a pak ještě jeden pornoherec (jinak, jak ho tam hlavní postava knihy opěvovala, tak jsem si řekla, že si ho teda vygooglim jo a nakonec z toho vylezlo, že se jedná o další autorčinu knižní postavu - no dostala mě teda :-D). Cute momenty tam nakonec taky byly a jednou jsme tady neměly hate-to-love, ale byla to přátelská romance jako třeba ve Varieté, a to bylo vlastně celkem fajn. Jsem zvědavá na Lukova.

behunka
02.02.2021 2 z 5

Spoiler: No, nečetla jsem předem moc recenze, takže jsem neměla žádné velké očekávání, takže ani zklamání. Každopádně jsem se nesmála a ani neuculovala. Humor o kadění a hovínkách mám za sebou už od školky a to je sakra let. Věčné dloubání do žeber a štípání do zadku mi taky úsměv nevykouzlilo. Sašenka byl moc hodný a milý kluk, což se na nějakou krásnou, rockovou hvězdu moc nehodí. Gaby byla sice sympatická, ale taky lehce tupá. To že nejdříve vedle sebe seděli, leželi, spali spolu na úzké posteli a stále nic, nic a nic a pak do toho jeli jak králíci, bylo taky divné. Nejdříve se to táhlo jak pondělí dopoledne a nakonec to byl pěkný kvapík. Je to romantika, ale taková poloviční. Všechno mi v knize přijde takové nedotažený a jen povrchový. Autobus, jídlo, sprcha, koncert..žádná akce.

diamanttka
30.01.2021 3 z 5

Kultivary mě bavil vic

janyska13
24.01.2021 4 z 5

U této knihy jsem se dlouho rozhodovala, jestli si ji mám nebo nemám přečíst. Poslední dobou se snažím více vybírat knihy z YA, které čtu. Protože cítím, že už to není to pravé pro mne. A jsem ráda, že jsem se do této nakonec pustila, líbila se mi nejen příběhem, ale hlavně prostředím. Kapela, turné, cestování nejen po Americe, ale vlastně po celém světě. Také mi vyhovoval věk hlavních hrdinů, blíže mému věku a podobné problémy, které zažívám i já.

Raislin
24.01.2021 5 z 5

Moc hezká oddechovka. Docela jsem se nasmála. Nenáročná kniha na zimní večery v této době.

nonameperson04
24.01.2021 4 z 5

Fajn knížka, když si chce člověk zlepšit chuť po povinné četbě. Za mě byla slabší než Kulti, ale přestože jsem se u Kultiho víc bavila, tak i Rytmus, já a Malychin byla super kniha. :)

Anniee
19.01.2021 4 z 5

Slow burn romance jsou prostě moje srdcovka.

Děj plyne rychle, postavy se vám vkradou do srdce už na začátku. A nevím, jestli jsem byla víc nadšená ze vztahu Gaby a Saši nebo ze sourozenecké lásky mezi ní a Elim. Ty vztahy byly perfektní.
No a autorčin humor bych možná raději nerozmazávala - občas jsem se smála nahlas a občas kroutila hlavou nad tím, že se takhle baví dospělí lidi. Ale že by mě to tam nějak extra rušilo, to se říct nedá.

šneki
18.01.2021 3 z 5

Jako Kulti, ale poměrně lépe stravitelná, hlavně díky své délce. Občas docela cringe momenty, ale jako oddechovka která vás nakopne je to tak akorát.

Vendulik
16.01.2021 5 z 5

Parádní kniha. Moc jsem se bavila. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a Saša taky. Akorát ten závěr mohl být malinko propracovanější.

Red-haired
10.01.2021 3 z 5

Autorka píše opět čtivě. Moc se mi líbil Vztah Gaby s jejím bratrem i kamarády a jejich na jednu stranu ochranářské, na druhou sadistické sklony. :D
Pokud máte rádi autorčin typický humor týkající se těch méně chutných tělesných funkcí, pak budete nadšení, protože tady se vyskytuje v extrémním množství. Já na to bohužel nejsem, takže na mě pak hlavní hrdinové působili jako dvanáctileté děti a dost mi to kazilo romantickou linku.
Škoda...

spencer
08.01.2021 3 z 5

Za mě rozhodně zklamání. Toto je má čtvrtá kniha od autorky a po těch předešlých jsem čekala trochu víc. Ve všech ostatních se mi líbil jak příběh, tak i postavy. Tady to však neplatilo, jelikož hlavní hrdinka nebyla ničím zajímavá a Saša mě neokouzlil.
Nebyl to špatný příběh, ale prostě mě nenadchl...

Dianielle
07.01.2021 5 z 5

Mariana Zapata je celkem vyhlášená a já od ní do teď zatím nic nečetla a tak když od ní vyšla kniha s hudebním prostředím, která mě zaujala tak mi bylo od začátku jasné, že tuhle knihu potřebuju.
No a já jsem nadšená. Je to skvělá, oddechová romanťárna i s trochou takové té občasné trapnosti pro realističnost a neskutečně skvělými postavami, kterou jsem si moc užila. Autorka věděla kdy přesně se to má odvíjet pomalu, hezky nám vše ukázat a kdy děj trochu posunout aby to nebylo nudné a obecně je to hezky, dobře a realisticky napsané. Četlo se to opravdu rychle, já ji přečetla asi za dva nebo tři dny.
I když teda souhlasím s ostatními, že přezdívka Sašenka sušenka je lehce divná a dětská, podle mě tam nebyla zas tolik, aby pro mě byla otravná jak jsem se bála že bude, ale zas kdo neměl nebo nezná někoho kdo měl blbou přezdívku.

Já si to prostě užila a určitě si dám někdy rereading

humor hudba pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mariana Zapata
americká, 1986