Nevěsta Bílého lva

Nevěsta Bílého lva https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1614/bmid_nevesta-bileho-lva-bqy-1614.jpg 4 69 17

Zlatovlasý cizinec s očima dravého lva zachrání život mladičké Isabele de Lamere a získá si navždy její srdce. Král však rozhodne, že se dívka provdá za jeho nejoblíbenějšího poddaného hraběte z Montborne. Isabela se vydává za budoucím manželem, cestou však její průvod přepadnou "bandité" a unesou ji na hrad Droghallow. Tam zjistí, že velitel únosců Griffin je mladík se zelenýma očima, na něhož nikdy nepřestala vzpomínat. Mladí lidé se do sebe zamilují a Isabela se rozhodne, že nevstoupí do manželství, v něž nevěří. Proto s Griffinem uprchne a stanou se z nich psanci. Splní nakonec Isabela královo přání, anebo zvítězí horoucí cit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

White Lion's Lady , 2001

uzivatel83509
18.04.2023 5 z 5

Krásná knížka, ráda se k ní vrátím :-)

Hypatia1010
14.02.2023 3 z 5

Nevím proč, ale tato kniha mě zas tak moc nenadchla. Přestože obvykle historické romance hltám, tentokrát jsem se nějak nemohla začíst. Přitom příběh není špatný, vlastně je i docela napínavý a hrdinové byli také celkem v pohodě. Takže romantika jak má být, přesto mi tam něco prostě nesedělo. Zhruba druhá polovina knihy se mi už četla o něco snadněji a docela jsem si ji i užívala.
Ale Isabele a Griffinovi jsem fandila od samého začátku a těšila se na jejich šťastný konec. Rozuzlení nebylo nijak zvlášť překvapivé, akorát mi připadalo zvláštní, že Sebastian zůstal dědicem titulu i majetku, přestože byl vlastně mladším synem. Ale to už je věc autorky, jak si to pro sebe zdůvodnila.

moudivlacek
02.03.2021 5 z 5

Mladičký rytíř Griffin s plno ideály o životě rytíře se setkává s mladičkou dívenkou Isabelou, které zachrání život. A mohla by zde začít romantická pohádka, ale ne. Ani život není jen růžový sen, ale někdy pěkně tvrdá zem. Po letech se hrdinové setkají, ale ne zrovna za příznivé situace, ba přímo řečeno, v hodně zlé situaci. Ale nic se nejí tak horké, aby nemohlo být hůř, a aby nemohlo být lépe. Jde o to, kterou cestu ve svém srdci zvolíte. Každý děláme chyby, jde jen o to, zda se rozhodneme na vše rezignovat, nebo napravit a nastoupit svou "pravou cestu."
Sladkobolný příběh o rytíři a mladé dívce, které člověka potěší i poučí.

valsima
18.08.2019 5 z 5

moc hezké :-)

Ála1968
12.08.2019 3 z 5

Kniha pro mne byla takovým průměrem mezi historickými romancemi.Má tu sice nejvyšší hodnocení,ale pro mne to byl takový střed.

viki77
05.08.2019 5 z 5

Krásný příběh

natan22
08.07.2018 5 z 5

Četla jsem už po několikáté . A právě teď na Amazonu zjistila,že jsou další dva díly.Jaká škoda,mám ráda knihy v celku,pokud mají další díly.Takhle je v knihovně jen jeden díl ze série.Anglicky neumím,tak si to nepřečtu,škoda.

Poeta.kno
18.11.2017 4 z 5

Krásný milostný romantický příběh plný citů i napětí. Vše moc procítěně popsané z pohledu hlavní hrdinky i hlavního hrdiny.

Amitiel76
05.09.2017 5 z 5

Moc hezký příběh. Nemohla jsem se od něho odtrhnout. Jsem ráda že se mi knížka dostala do ruky. Určitě se k ní ještě v budoucnu vrátím :-)

kackajh
27.07.2017 5 z 5

Další nádherná středověká romantika :o) řadím do oblíbených.

Edice
10.01.2017 5 z 5

Kniha si své kladné hodnocení opravdu zaslouží. Konečně kniha v tomto žánru, kde mi problémy našich hrdinů přišli opravdové. I prostředí, události, chování postav a vše kolem toho bylo opravdové. Ocenila jsem, že je příběh psán rovnoměrně (někdy mi přišlo, že i malinko více) z pohledu Isabely i Griffina. Ráda si čtu o pocitech mužských postav při čemž se mi u jiných knih, ale zdá, že se dává větší důraz spíše na pocity ženské hrdinky - to ovšem neplatí zde, v této knize. Což byl taky jeden z bodů proč jsem v ní našla zalíbení. :) Autorka do knihy zahrnula pár pěkných zvratů, které tajila a pak k jejich předvídání dala malou nápovědu schovanou v textu - pak už bylo na Vás jestli si jí povšimnete nebo nikoliv. A mně se tohle náramně líbilo. :) Kniha je psána příjemným, uvolněným a čtivým stylem. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a spojitost jejich minulosti a následné sbližování je úžasným počtením. Hodně k tomu dopomohl právě skvělý styl autorčina psaní a dobré vyrovnání mezi myšlenkami hrdinů, jejich rozhovory a popisem situací. Knihu jednoznačně jen tak nezapomenu a ráda se k ní v budoucnu vrátím. Jen velká škoda, že u nás nevyšly i další dva díly. Celkově od této autorky toho mnoho nebylo přeloženo do češtiny. To považuji jedině za velkou škodu, protože by si to zasloužila mnohem více než mnohé jiné slátaniny, které se do češtiny překládají.

DOPORUČUJI! :)

miruska1
02.08.2016 5 z 5

pekny pribeh

munka
16.03.2016 4 z 5

Pekný príbeh, napínavý dej, nečakané rozuzlenie.

Verunk
06.04.2014 5 z 5

Dobře napsaná kniha, plná zvratů, která se četla sama

Nuttelka
31.07.2013 5 z 5

super počtení, knížku jsem přelouskla během jednoho dne, fakt mě bavila :-)

Evaevelína
18.12.2012 4 z 5

pro mě kniha byla jen příjemné počteníčko,nic ve mě nezanechala.

Nibiru
04.04.2012 5 z 5

Toto byla opravdu romantika podle mého gusta.