Running Man

Running Man
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11496/bmid_running-man-GhP-11496.jpg 4 2074 2074

Vítejte v Americe roku 2025, kde nejlepší muži hrají o život – ve Hře smrti. Každou noc jsou všichni Američané naladěni na nejsledovanější TV hru – show Running Man. Každou noc sledují, zda soutěžící najdou smrt z rukou Lovců právě tento den. Pokud přežijí třicet dní, získají cenu – milion dolarů. Dosavadní rekord je osm dní... Ale nyní je ve Hře nový muž, Ben Richards, který dokáže porazit krutou nepřízeň osudu, podvodnou hru, surový Systém. A proti tomu sází vše, co má...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Running Man , 1982

Mesič
19.04.2013 4 z 5

Na začátku jsem měla trochu strach, že bude kniha velmi podobná filmu, naštěstí se tak nestalo. Tuto knihu jsem četla po knize Pod kupolí, tudíž jsem byla rozmazlená skvělým propracováním povah a postav a to tady nebylo tak dobré. Ono se není ani co divit, když je kniha ani né čtvrtinová. Byla to příjemná četba, děj na sebe navazoval a opět nelituji, že jsem sáhla po Kingovi :-)

exitus
18.04.2013 2 z 5

Pro mne zklamání. Hlavní hrdina mi nebyl sympatický a to se pak těžko čte a fandí. A vyhřezlých střev už jsme tu, pane Kingu, měli dost

steppen-wolf
24.03.2013 5 z 5

Nenechte se zmást stupidním holivůůůdským bijákem s kalifornským guvernérem v hlavní roli!! Ta kniha je něco úplně jiného. Dokonalý kříženec divoké akce, thrilleru a skoro orwelovské dystopie.!! Tah na branku, který tato kniha má od první do poslední věty, naprostá beznaděj i autorův hněv proti mocným tohoto světa z knihy přímo čiší. Jeden z nejlepších Kingů!

P.S. Zajímavý a pravdivý komentář: císařovna, xeelee
P.P.S. Ve světě neoliberálů získává kniha hrůzný, i když nechtěný podtón.

evickakyticka
23.03.2013 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale kniha mi připomínala Dlouhý pochod. Soutěž, běh... Závěr supr, ale dějově nic moc...

vlcka
26.02.2013 4 z 5

Velmi čtivé, napínavé, konec taky potěšil. Předmluvu jsem naštěstí nepřečetla napřed.

Bobšule
14.02.2013 4 z 5

Film jsem neviděla, ale kniha se mi moc líbila. Nápad sice není nějak divoce originální, ale mně se přesně tenhle typ příběhů líbí.

Lenka Žofka
10.02.2013 5 z 5

Tomu říkám reality show. Dokonce můžete být její součástí, ať chcete, nebo ne. U filmu byla veliká škoda, že se snažili z toho udělat mnohem krvavější show, která ale postrádá poslání a myšlenky, které má prezentovat kniha.

povi
09.02.2013 5 z 5

Vynikající. Četla jsem a četla, dokud jsem nedočetla. Jedním dechem. Hlavně konec byl docela nepředvídatelný a s tím jak rychle to plynulo mi chvilku trvalo, než jsem pochopila, co se to vlastně na konci stalo :-D Film jsem neviděla, ale nejspíš má s knížkou společný jen základní děj, protože si nějak nedovedu spojit postavu Bena Richardse s Arnoldem :-D

MM_Master
20.01.2013 5 z 5

...minus 100 a odpočítávám...

JarcaBobes
18.01.2013 5 z 5

... jak se řiká ....kniha je kniha ... a je dokonalá,.. to se o filmu bohužel říct nedá ...

dennie3
14.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem od Kinga četla. Typický Bachman. Moc to neprodlužuje a nezaplétává, děj hezky plyne, je zajímavý, akční, drastický a sarkastický, všechno se vznáší v tajemném a ponurém šeru, špatný brutální konec.
Kniha mi přinesla všechno, co jsem od ní očekávala, a mám z ní vážně radost. Nemusela jsem se jí prokousávat a bavila mě.
Něco podobného jako Dlouhý pochod, ale řekla bych, že lepší.

doktorking
07.01.2013 5 z 5

Tak tohle je dámi a pánové nejlepší Bachman,SKVĚLÝ TEMNÝ DĚJ A KLASIKA ŠPATNÝ KONEC,prostě dokonalé dílo a další zvrácená reality-show

X3ON
02.01.2013 5 z 5

Tudle pecku radim mezi moje top 3 kingovky ;)

rokofak
31.12.2012 5 z 5

Toto je moje první knížka od Stephena Kinga a musím napsat že je to vinikající příběh s výborným koncem.Podle této knihy byl natočený aj film,který s touto knihou nemá vůbec nic společného snad jen název.

kolodze
02.12.2012 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších Kingových knih,parádní temnej příběh s hodně tvrdým koncem...zfilmovaná verze z Arnoldem knize nesahá ani po kotníky.

KitFisto
21.11.2012 5 z 5

Má úplně první "kingovka" :) a tedy samožřejmě i srdcovka. Přečtena verze z roku 1993.

fear
21.10.2012 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila a o to víc mě mrzí to zklamání z ní..Nevim, ale asi jsem prostě čekala něco víc.

Valerian
17.10.2012 4 z 5

Jak už tu bylo napsáno je to skvělá kniha s poutavým závěrem. Jenom by mě zajímalo, proč nebyla předmluva (Jak je důležité míti Ba chmana) zařazena až na konec, když je v ní prozrazeno vyústění příběhu. Opravdu mi to dojem z celé knihy zkazilo. NEČTĚTE SI PŘEDMLUVU.

Lea
24.09.2012 4 z 5

Svižné čtení, osekané o Kingovskou zálibu v detailech charakterů jednotlivých postav, na čemž se hodně podílela také perspektiva, kterou si vypravěč zvolil. Styl vyprávění by se snesl i v ich formě, zaměření se na hlavního hrdinu Richardse tomu bylo velmi blízko. Ono tu o postavy vlastně tolik nejde. Hlavním záporákem je tu koneckonců celý zvrácený systém budoucnosti. King si po Bachmanovsku vybral dobře - hutná forma vyprávění by příběh patrně pohřbila. Nikterak dlouhý děj si udrží svého čtenáře do konce a lépe stráví i ty méně zajímavé upřesňovací pasáže, bez kterých se samozřejmě věrohodný příběh neobejde. Milovníci klasického Kinga se ale nemusejí bát, protože se všude nezapře. Pokud je potřeba prošťourat někomu vývody, autor vás o to zaručeně neochudí! Rozuzlení skvělé a konec uspokojivý, snad jen trochu váhám, co na ten předlouhý taneček střev soudruzi doktoři? Mnohem líp teď rozumím Kingovu nadšení z aktuálně populárních Hunger Games. Vždyť pro nenasytného čtenáře je pak k téhle knize i Dlouhému pochodu mnohem schůdnější cesta. Jedna z mála slabostí téhle knihy je ale fakt, že ji napsal už přibližně třicet let nazpět, a tak se jeho svět budoucnosti sem tam prolne s dobou, kterou jsme už zažili a pamatujeme si ji jinak, než nám King předpověděl. V některých dedukcích měl na druhou stranu znepokojivou pravdu.

Teii-hime
22.09.2012 4 z 5

Skvělá (ostatně jako každá kingovka) a tahle má i vydařený konec. Jen jsem možná čekala o něco víc, myslím, že námět knížky měl mnohem větší potenciál, který zůstal bohužel nevyužitý... Narozdíl třeba od Dlouhého pochodu, který je svým námětem podobný, ale pro mě mnohem poutavější.