Running Man

Running Man
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11496/bmid_running-man-GhP-11496.jpg 4 2074 2074

Vítejte v Americe roku 2025, kde nejlepší muži hrají o život – ve Hře smrti. Každou noc jsou všichni Američané naladěni na nejsledovanější TV hru – show Running Man. Každou noc sledují, zda soutěžící najdou smrt z rukou Lovců právě tento den. Pokud přežijí třicet dní, získají cenu – milion dolarů. Dosavadní rekord je osm dní... Ale nyní je ve Hře nový muž, Ben Richards, který dokáže porazit krutou nepřízeň osudu, podvodnou hru, surový Systém. A proti tomu sází vše, co má...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Running Man , 1982

black.susi
03.09.2012 5 z 5

Knižku jsem chtěla čist už před par lety, ale tenkrat mě odradil zmateny začatek a knižku jsem po par strankach odložila. Naštěsti, když jsem knižku teď zahlidla v knihovně, tak mě napadlo, že bych ji zkusila dat druhou šanci. Proto jsem se tentokrat tim začatkem odradit nenechala a četla jsem dal a to je dobře. Knižka je naprosto strhujici, ta vas chytne a nepusti. Stejně jako na většině jinych vizich budoucnosti je na ni nejděsivějši to, že se ta budoucnost nezda až tak vzdalena současne realitě. A konec ten je prostě dechberouci, jedno z nejlepšich Kingovych zakončeni.

Lady_Ef
22.08.2012 4 z 5

Tak zvrhlé, až je to reálné. Příběh, který vás nepustí, dokud nezjistíte, jestli to Ben dokáže..

Gaudericus
21.08.2012 5 z 5

Distopická depresivní sci-fi světa kde televize dokonale vládne vymytým mozkům obyvatel pro mě byla mnohem strašidelnější než jakýkoliv horor. Kniha dokonale vykresluje beznaděj muže, který se snaží zachránit svoji rodinu a proto se propůjčí televizní show, ze které ještě nikdo nevyvázl živý. Zapomeňte na film s Arnoldem. Toto je stokrát opravdovější i lepší. Pro mě jedna z top 3 kingovek. Možná proto, že to není kingovka ale bachmanovka :-).

Alix
10.08.2012 4 z 5

Všeobecně považuji reality show za docela stupidní záležitost, ale taky za záležitost mrazivou. Nejsem si totiž vůbec jistá, že by se davy k takové show, jakou líčí King, stavěly odmítavě. Spíš si myslím, že zájemců, kteří by ji sledovali, by se našlo docela dost. A to je na té knize strašné. Dala jsem sice jen čtyři hvězdičky, protože jsou knihy, které se mi líbily víc, ale i tak mne to docela vzalo.

Císařovna
01.08.2012 5 z 5

Naprosto skvělý a napínavý příběh. Smutné je, že možná brzo nebude pouhou fikcí...

cori
07.06.2012 4 z 5

Můj dojem z knihy zkazila předmluva, kterou jsem si přečetla jako první a v níž je prozrazeno, jak vše dopadne a co hlavní hrdina Ben provede s letadlem. Jinak skvělý akční příběh s poselstvím o lidské morálce.

Thrasher1991
25.05.2012 5 z 5

Precízne zvládnuté dielo po všetkých smeroch, v podstate až na pár segmentov nemám čo vytknúť. Zaujme najmä originálny príbeh, svižný opis Kinga a non-stop akcia ktorá v druhej polovici graduje. Skvelé. Odporúčam. 95%

st.me
16.05.2012 5 z 5

Tohle byla moje první Kingovka, takže nevím, jak autor píše, jestli je tohle lepší než jeho jiná díla, ale co vím určitě je jaké pocity jsem při čtení měla.
Hlavou mi běželo, že dnešní svět není až tak dalek od toho, ve kterém žije hlavní hrdina. A kolik krůčků nám zbývá k tomu, aby se fikce Stephena Kinga stala realitvou nás všech. Stačí zapnout televizi a není možnost, že by člověk nenarazil na nějakou reality show. Za jak dlouho se objeví popisované pořady v televizi a kdo si nebude chtít přividělat tím, že práskne soutěžícího?
Děsivá představa.

icecko
02.05.2012 4 z 5

Kniha se mi moc líbila,můžu říct jen jedno-u mě dobrý.

kilometr
25.04.2012 3 z 5

Druhé letošní zklamání,asi jsem čekal,že si opět sednu na zadek.Ovšem nestalo se tak.Zajímavý nápad,ale nic víc.
Film se mi líbil více.60%.

Jack Bauer
09.04.2012 5 z 5

Na tehdejší dobu po skvělým filmu jsem knihu neustále odkládal a udělal jsem velkou chybu. Kniha je úplně jiná a 100x lepší než film. Dnes, když jsem si znovu pustil film, tak jsem nestačil žasnout co se mi na něm mohlo líbit. Z Bachmana se stal King.

zahadum
31.03.2012 5 z 5

Dokonalá ukážka prípadu o tom ako vás pohltí dobrý príbeh...som si sadol a čítal kým táto krásna a napínavá knižka nepadla....podľa mňa najlepší " Bachman " / King !!!

odporúčam vyhnúť sa filmovému spracovaniu !!!

DustinMind
25.03.2012 5 z 5

I po přečtení se nemůžu zbavit toho dojmu, že se to tomu filmu podobá. Sice jen v maličkostech, ale podobá. Je ale naprosto jasné, že kdyby se filmu uchopil někdo jinej a nezplácal z něj takovou ,,sračku", možná by to bejvalo bylo lepší.
Stephen King - Paul Michael Glaser 1:0

Marki87
06.03.2012 5 z 5

Už dlouho mě kniha tolik nevtáhla do děje. Běh o život je prostě špičkovej sci-fi thriller. A na rozdíl od jiných Kingových rozvláčných románů má neuvěřitelný spád, který vás nutí to přečíst doslova jedním dechem.

ForiCZ
05.03.2012 5 z 5

Perfektní dílo, které má rychlý spád a famózní závěr, umí čtenáře vtáhnout do děje. Vřele doporučuji. :)

filamila
30.01.2012 5 z 5

Když jsem se chystal číst tuto knihu jestli King dokáže psát i akční sci-fi ale on to dokázal a kniha mi vyrazila dech svým koncem který je hodně povedený. doporučuji:)

maciii
16.01.2012 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších thrilleru od Stephena Kinga, který jen potvrzuje, že není jen králem horroru, ale především precizním vyprávěčem, který hledá stále nové cesty a nazabředává to ohraných a předvídatelných vyústění. Děj se neustále mění, charaktery se vykreslují, popisy jsou krátké ale výstižné a perfektně vykreslují pochmurnou, dnes již ne tak futuristickou vizi médii ovládané masové společnosti. A ten závěr...

Trina1
26.12.2011 5 z 5

Super!!! Přečteno jedním dechem.

smetyl
11.11.2011 4 z 5

Ten spád akce a touha přežít a bojovat jsou něčím co se nad touhle knihou vznáčí jako opar vzrušení. Je neuvěřitelné kolik myšlenek dokázal King vměstnat do tak útlé knihy.

Ač se to tak může zdát, tak kniha není jen o vzrušujícím útěku pro peníze ale hlavně o sociálním členění na chudé a boháté (mocné). Lidstvo těmito hrůznými soutěžemi redukuje obyvatelstvo z chudých vrstev.

Coldevil
12.09.2011 5 z 5

Moje první kniha od Kinga.Super akce a ukončení.Film nechat v propadlišti dějin,ble...