Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/bmid_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 4 1550 336

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

Xena011
22.04.2016 5 z 5

Dost dobrý námět. V mnoha liniích jsem v ní viděla odraz Selekce a Skleněného trůnu, ale z této knihy jsem přesto měla jiný pocit. Jelikož jsem se mrkla na anotaci druhého dílu, věděla jsem, že tam bude zrada nejmenovaného jedince, ale popravdě i v knize se o tom zmiňovala spisovatelka, ať nikomu nevěří..ale to je přesto těžké. Nemůžu říct, že by mě kniha nějak extra nadchla, ale působí velmi zdařile a nakonec jsem spokojená. Uvidíme, jak bude děj pokračovat. Řekla bych, že tohle byl teprve takový úvod, a budu doufat v ještě lepší pokračování.

Véča
14.04.2016 5 z 5

I když jsem měla pocit, že čtu nějaké další pokračování Selekce, knížka se mi hrozně moc líbila. Mělo to děj, akci, nějaký ten zvrat, napětí a samozřejmě i milostný příběh, který mi tentokrát dokonce ani nevadil.
Moc se těším na další díl.

verulik196
12.04.2016 4 z 5

Dříve mít černou pleť nebo být žid představovalo velký problém. Rozdělení obyvatelstva podle barvy krve se mi proto zdá reálné. Líbí se mi myšlenka, že existují nadlidi, lidé, kteří vládnou a mají lepší podmínky pro život než "obyčejní" lidé s rudou krví. Kniha byla plná zvratů a napětí, je skvělá a doufám, že druhý díl nezklame.

Barbra06
09.04.2016 4 z 5

Líbí se mi, že autorka zvládla vymyslet naprosto nový svět s originálními prvky a systémem. Postavy byli fajn, hlavně Mer, jako hlavní hrdinka nebyla dokonalá a nejlepší a měla své slabiny. Navíc nebyl to ani typický milostný trojúhelník. Od začátku jsem tušila, že s Mavinem nebude něco v pořádku, ale stejně mě konec překvapil. Cal byl zajímavá postava, přesto ho asi v půlce Maven zastínil, což mě samozřejmě na konci rozesmálo. Postavu Kilrona si podle mě autorka nechala do zásoby na příští díly, tak uvidíme.

Silent-Force
05.04.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila a už v autě ji začala číst. Ze začátku mi dělalo problém si představit ten svět s elektřinou apod. ale potom? Super! Konec mne hodně překvapil a doufám, že další díly neztratí na svém kouzlu. První díl rozhodně super :)

KatnissLavender
04.04.2016 5 z 5

Měla jsem tušení, že tahle kniha bude stát za to! Nikdy by mne ale nenapadlo, že z ní budu nadšená stejně tak, jako ze Selekce! Dokonce i o něco víc! ;-) Už se nemůžu dočkat dalších dílů!!!

Niskushka
02.04.2016

Na knihu sem narazila náhodou. Ze začátku mě nebrala, ale po čase sem se do toho vžila a bavilo mě to, konec mě překvapil. Napadali mě různé způsoby jak ukončit knihu, ale tento mě překvapil. Těším se na další díl. :)

ivca7818
01.04.2016 2 z 5

Strašné, slabé, děj k uzoufání nudný a předvídatelný od samého začátku až do konce. Postavy bez charakteru, bez jakéhokoli vykreslení, jakoby okopírované z jiných příběhů a jiných knih. Nápady neoriginální a obšlehnuté, děj taky nic moc, části, které by měly vyznít napínavě, jsou tak slabé, že by si i Stephen King nad tím ufrknul. Omlouvám se všem, kteří knihu opěvují a říkají, jak je úžasná a perfektní a jsou z ní na větvi. Možná kdyby mi bylo těch třináct, čtrnáct let, dám vyšší hodnocení. Jenomže ta autorčina aréna, kde se konají veřejné popravy jakoby trochu z oka vypadla Hunger Games a zbytek mi trochu připomíná, jako by si autorka dala kafe s Kierou Cassovou a holky spolu konzultovaly svoje nápady, přičemž Selekce taky ničím zvlášť neoplývá. Především v obou případech tomu chybí vypravěčský talent, schopnost vykreslit postavy, promyslet jejich charaktery a jejich způsob uvažování. Hlavní hrdinka je nesympatická fňukna, která se akorát vzteká jako vzdorovitý spratek, protože svět je přece tak strašně nefér. Milostný trojúhelník je k pláči, oba princové panáci a totální mamlasové, tomu Mavenovi bych teda nevěřila, že je hajzlík ani za mák.
Autorka zmixovala vše, co se zmixovat dalo ze všech možných fantasy počínaje Selekcí, což bije přímo do očí. Jenom mě napadlo, pane bože, to byla ale blbost. Jasně, nejspíš budu ukamenována, ale nemělo to grády, nemělo to pořádný příběh, mělo to strašně nesympatické bezcharakterní hlavní postavy a ta terminologie - ehm kytkář a nymfář? No co to sakra je? Ale abych nebyla tak strašně zlá, na knize se mi líbila jedna jediná pasáž:
"Ve škole jsme se učili o tom, co bylo před naším světem. O andělech a bozích, kteří žili na nebesích, odkud vládli zemi laskavou a milující rukou. Někdo tvrdí, že to jsou jenom pohádky, já jim ale nevěřím. Bohové nám vládnou dál. Jenomže sestoupili z nebes. A už nejsou laskaví." Amen. Pokračování číst nebudu, první díl mi bohatě stačil.

mirkol
30.03.2016 2 z 5

Čekala jsem víc asi tak od prostředka jsem začala přeskakovat, protože už to bylo pořád ''princ tam princ sem'' nebo ''jsem taková mrcha, ale udělat to musím '' atd.

Tarzanka
30.03.2016 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Četla sem ji na jeden dech a nemohla sem od ní odtrhnout oči. :)

pink_ivy
25.03.2016 5 z 5

Pro mě jde o překvapení roku. Nic moc jsem o tom nevěděla, ale líbila se mi obálka a tak jsem si to prostě pořídila. Četlo se to docela dobře, ze začátku mě to moc nenadchlo, ale jak to postupovalo, tak to zároveň i gradovalo a asi po prvních padesáti stránkách jsem byla tak zaujatá, že jsem to skoro nepustila z ruky.
I když pochopit ten svět a schopnosti stříbrných mi přišlo trošku komplikované a doteď vlastně nevím jaký všechny schopnosti mají. Asi všechno možný.
Až si skoro nadávám, že ten zvrat na konci jsem naprosto nečekala! Většinou se mi knížky zdají průhledné a ve výsledku mě moc nepřekvapí, ale tady to bylo naopak. Konec mě šokoval a posledních několik kapitol jsem skoro zapomínala dýchat. 5*

ivet9946
24.03.2016 5 z 5

Parádní knížka - napínavá, překvapivá a i když v ní je trochu od spousty dalších jako je Selekce, Divergence apod., stále zůstává něčím jiná. Moc se mi líbila schopnost vytvářet blesky - taky jsem se s tím ještě nesetkala a hlavní hrdinka to dobře podává.

Mirime13
23.03.2016 3 z 5

Oceňuji obálku, ta se opravdu povedla. Děj už byl jiný, trochu zdlouhavý, ale přeci jen dobrý. Druhý díl si určitě koupím.

klarinka9974
17.03.2016 4 z 5

Obálka je krásná a hlavně láká k přečtení a na tom záleží. Moc jsem se na knihu těšila, ale byla jsem překvapená. Zrovna jsem dočetla půlnoční korunu, kde bylo tolik akce, překvapení a boje, že tato kniha mě malinko zklamala. Nic se tam skoro nedělo, bylo to občas až zdlouhavé a už několikrát jsem knihu odložila. Ale dočetla jsem ji. Konec sice zve k druhému dílu, ale asi jen málo kdo si ho přečte. Já ano, abych se dozvěděla jak to dopadne. Kniha měla sice takové to fantasy, ale kdyby tam nebylo tolik chyb, a bylo tam nějaké větší tajemství, asi bych ji považovala za skvělou.

Renulik
12.03.2016 5 z 5

Kniha trochu podobná Selekci, ale i tak mě okouzlila... Podle mě se autorce hodně povedla. Už se nemůžu dočkat na další díl!

Kllara
10.03.2016 4 z 5

Zase jedna z těch lepších knih. Sice... co se týče postav v knize, nejdřív jsem si myslela, že jsem konečně našla nějakou knihu, kde nikdo není čistě zlý a hodný, ale že každá postava má něco v čem se chová dobře a v čem zle... no, bohužel. Další věc, kterou bych vytkla, je už okoukané téma o nadvládě jedné společnosti vůči druhé, přičemž ta druhá se pak vzbouří. Taky by se už trošku měl změnit tento neustále omílaný námět knih. Další věc. Říkala jsem si: Super! Konečně kniha, kde se všichni nezamilují do hlavní hrdinky! Ehm. Tak ne. A poslední věc co vytknu, je ta hromada chyb, co se objevuje asi za polovinou knížky. Dlouho jsem jich tolik pohromadě v jedné knize nespatřila.

Možná jste se teď ale zarazili, proč jsem vlastně dala tak vysoké hodnocení. Kniha mě prostě bavila. Líbilo se mi, že to nebylo čistě jen akční nebo bez akce. Už je to nějaká doba, co jsem se při čtení knihy tak... nezačetla. Takže i přes to všechno... dobrá práce.

maxihrosik
02.03.2016 4 z 5

Dobře se to čte, ale příběh není moc originální. Společnost je rozdělena na dva tábory: privilegované, bohaté a vládnoucí Stříbrné, kteří oplývají mimořádnými schopnostmi - ovládají živly a magii, a zotročené, živořící a nespokojené Rudé, kteří se proti svému postavení bouří. Hlavní hrdinka Mara je takový popelkovský typ, ani mezi Rudými ničím nevyniká, leč je poměrně hodná, obětavá a empatická. Asi v polovině knihy se shodou okolností dostane na hrad, objeví v sobě mimořádné nadání a upoutá pozornost dvou princů. Milostná linka je naštěstí jen okrajová záležitost, hlavně se bojuje a intrikuje. Téměř hned je jasné, kdo koho a proč zradí, takže jsem se bláhově domnívala, že jde o falešnou stopu, a těšila se na nečekaný závěrečný zvrat, který však nepřišel. Nevadí. Pro další pokračování je to rozehrané dobře, takže se těším na další díly.

Sabka123
01.03.2016 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá. Bavila mě a příběh byl skvělý a originální. Konec jsem popravdě vůbec nečekala, byla jsem velmi překvapena. Klobouk dolů spisovatelce, je to úžasně napsaná kniha.

Arya26
29.02.2016 4 z 5

Podle mě to bylo celkem dobré (konec jsem tušila asi v polovině), ale i tak byla na YA hodně dobrá. Mare byla fajn (oproti slepicím jako Katniss na které můžeš při čtení narazit) , nebyla hloupá a ani ze sebe nedělala nějakou hrdinku. Cal je klasický ,,pan dokonalý´´ alias princ na bílém koni (perfektní kluk,kterého nikde nenajdeš a nemá jedinou vadu). Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou mám nějakou averzi vůči těmhle typům. Ne že by nebyli skvělí, ale zadají se být až moc umělí. Takový Morfeus ze Šepotání má chyb fůru a proto je jiný než ostatní a originální. Cal není moc dotáhlá postava. To samé platí i o jiných charakterech. (Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi Tobiase z Divergence :D). O Kilornovi nevím co si mám myslet. Maven mi náhodou přišel jako zajímavá postava, protože to tam svými intrikami trochu okořenil. Já jsem mu to nežrala. Podle mě si to Mare nepřipouštěla, protože byla zamilovaná a nechtěla si kazit iluze. Rudá královna zatím nepatří k pomyslné špičce top mých knížek, ale myslím si že má i na třetí místo. To co jsem od ní čekala splnila :) . (Taky se vám tak lehce četla ?)

1259
27.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Úplně jsem se do toho začetla. Příběh je uchvacující. Velmi se těším na druhý díl.