Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212511/mid_hranicaruv-ucen-01-212511.jpg 5 2581 2581

První kniha fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

diana1217
03.04.2021 5 z 5

Celá série je naprosto senzační. Jelikož jsou knihy psané podle toho jak syn autora stárl, tak mi samozřejmě díl od dílu přijde lepší a lepší. Nejsem už dítě, ale i tak mě knihy naprosto uchvátily. Rozhodně se k celé sérii ještě vrátím.

Lucka12345
30.03.2021 5 z 5

O této knize jsem slyšela mnoho....
Všichni ji chválili, doporučovali ji a mluvili o ní. Mně se kniha velice líbila a bavila mě. Musím říct, že kniha není pořád to samé a je to něco originálního. Will byl sympatický a líbil se mi fakt, že kdyby se Will jako malý nepřiznal ke krádeži nikdy by se nestal hraničářem.

Kniha byla skvělá a jediné co mi vadilo byl ten kluk na obálce co vypadal jako holka:(

Taťka Hraboš
29.03.2021 5 z 5

Nic naplat, v jednoduchosti je krása. Základem je příběh, a ten dokázal autor vymyslet a vygradovat skvěle. Stačí pár stránek a už to jede a zrychluje až do konce. Klasická pohádka, kde mají zlo a dobro jasné hranice. Není divu, že má tahle série tolik příznivců mezi dětmi i dospělými. U nás už se šijí pro oba syny hraničářské pláštěnky :-) .

Verunka926
05.03.2021 4 z 5

Čtení jsem dlouho odkládala, což teď zpětně vůbec nechápu, protože příběh mě chytl od první stránky a nepustil, dokud jsem nebyla na konci. Ačkoli byl příběh psaný jednoduše a je určen spíše pro mladší čtenáře, já jsem si ho užila a ihned se pouštím do dalšího dílu.

Adee.K
03.03.2021 1 z 5

Zajímavý námět, bohužel mě to moc nechytlo. Nevím proč, nemohla jsem se dostat do děje. Možná je to stylem psaní, nevím.

ffiser
02.03.2021 4 z 5

super začátek

alice9642
27.02.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha ideální pro děti, které by se potřebovali zamilovat do čtení. Kniha je jednoduchá, děj je naprosto skvělý a má výhodu, že má několik pokračování (které jsou sice už lehce na jedno brdo, ale co, to je případ téměř každého autora, co píše hodně knih v jednom žánru nebo příběhu). Hlavní postavy jsou zajímavé a rozhodně je to milé čtení. Ke knize jsem se několikrát vrátila, takže díky tomu dostává kniha 5 *.

Atlantis
23.02.2021 4 z 5

První díl Hraničářova učně se mi bude zatraceně špatně hodnotit. Troufnu si tvrdit, že jsem ostřílený fantasy konzument a za ty roky jsem přečetl doslova stovky stran tohoto žánru. A možná právě proto pro mne Rozvaliny Gorlanu nepřinesly nic nového. Nic vzrušujícího, co bych už neviděl předtím jinde a upřímně - lépe.
ALE! Já nejsem cílová skupina této knihy, a tak si dovedu představit malého kluka, pro kterého to bude první fantasy série a naprosto jí propadne. Hraničář totiž nedělá nic špatně, jen tak nějak neoriginálně.
Zlatým hřebem je určitě závěrečná čtvrtina knihy, kde se konečně něco začne dít, ale kniha se i jako celek čte svižně a nebudete mít pocit, že se do čtení nutíte.
Ve zkratce: máte takzvaně načteno a hledáte novou vzrušující sérii? Tak to tady nenajdete. Pokud ale chcete čtení pro mladší čtenáře, doporučuji. 3,5*

Tamten
19.02.2021 4 z 5

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

Kerberos
06.02.2021 5 z 5

Dobrodružný fantasy příběh pro děti ve kterém se řeší i plno současných problémů jako je šikana a pomoc kamarádů.Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Matoušem Rumlem - velmi příjemné.Sehnala jsem si další díly a tak čekám fantasy jaro.

Knihomolka223
03.02.2021 5 z 5

Krásné, napínavé čtení s dobrým koncem.
PS: Nejlepší byl Cuk.
PPS: Ještě lepší byl Will.

Peterlbda
23.01.2021 4 z 5

Keďže som to čítal ako malý, veľa slovíčkam som vtedy ešte nerozumel

cuk bol oki

VeruMalfoy
20.01.2021 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych knížku přečetla za pár dnů, přesněji za 3 dny. Tenhle příběh mě naprosto pohltil, už jen tím jak je napsán. Je napsán tak dobře, že čtenář se snadno vžije do kůže mladého hraničářova učně. Knížka působí klidně ale místy i akčně. Moc se těším na další díly. Mistra hraničáře i Willa jsem si moc oblíbila.

ArwenEvenstar
11.01.2021 5 z 5

Kdysi jsem pár dílů téhle série četla a moc se mi líbily. Nedávno jsem si na hraničáře vzpomněla a dostala jsem chuť přečíst celou sérii znovu a tentokrát celou. Prvních pár kapitol knihy bylo jako hřejivý návrat domů, kde čekali Will a Halt, stále stejní. Trochu mě překvapilo, že se děj rozbíhá pozvolna, ale ani tak kniha nezklamala a já se jdu vrhnout na další díl.

hraničář777
05.01.2021

Skvělá kniha, zajímavý děj.

Bethanee
05.01.2021 4 z 5

Pro mě je Hraničářův učeň taková milá, odpočinková fantasy klasika. Dobře se čte a je to promyšlené. Doporučuji spíše mladším.

lamar3000
02.01.2021 5 z 5

Kniha je boží.

lamar3000
02.01.2021 5 z 5

Za mě nejlepší kniha ze série hu.

vojta888
21.12.2020 5 z 5

Super kniha, ale nejlepší byla ta bitva z kalkary.

Neytiri2
14.12.2020 1 z 5