Jsem rozohněná

Jsem rozohněná

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže – pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208984/jsem-rozohnena-uvp-208984.jpg 4.5349

Roztříštěná (3.)

Překlad:Pavla Kubešová
Vazba knihy:vázaná
ISBN:978-80-7447-635-8

Juliette

Tak ani poslední díl mě nepřesvědčil o kvalitě hrdinky. Její neustálé se "skládání" a "rozkládání" mě hodně iritovalo. Na to jak to byla nerozhodná osoba, pak vykonala velké věci. No nevím, nevím...

Roux

Závěrečný díl trilogie je zřejmě i nejlepší. Juliett se nám dá dohromady, což snad měla udělat už na konci prvního dílu. Sice se zde pořád objevují záchvěvy toho jejich zvráceného milostného trojúhelníku, ale prakticky je to mnohem lepší než v předchozích dílech. Závěř byl zvláštní, trošku rychlí, dosti nelogický, ale jasně.. proč ne. Aaron splnil přesně to co se od něj očekávalo. K téhle trilogii se určitě nevrátím. Pardon, kdyby šlo o moje blízské, o můj život, o mou zemi... asi bych měla na starosti jiné věci, než se vrhat každému do postele.

ivedoo

Konečne J a W spolu :D celou dobu jsem tušila, že J a A není ta správná dvojka, věděla jsem, že Warner je skrytý dobrák :) Asi moje nejoblíbenější postava :) Měla jsem ho ráda už v 1. díle. Jsem ráda, že Jules objevila sama sebe, strašně ji to prospělo. Tuto sérii jsem zhltla jedním dechem, určitě stojí za to, si to přečíst :)

n.jankovcova

No tahle knížka byla..jako byla super, o tom žádná, ale chybělo mi na konci nějaké to osudové zakončení s Warnerem. Přišlo mi to, že to skončilo hrozně otevřeně. Adam se choval příšerně! Choval se jako malý děcko, kterému sebrali hračku a on jí chtěl za každou cenu zpátky. Ale za to Warner se choval úplně aaww. Přála bych si, aby byl další díl. Abych viděla, jak to mezi Juliette a Warnerem je. Na konci mi prostě hrozně chybělo, že se už potom nesetkali. Proto dávám 4 hvězdy.

BooksLover22
10.12.2017

SPOILER!!!
Souhlasím s ostatními s tím, že tenhle díl byl z trilogie nejlepší. Stejně jako s Kenjim souhlasím s tím, že byla Juliette ze začátku hrozně ufňukaná a ubrečená holka, ale nakonec se vschopila. Vadilo mi, to její fňukání, brečení, nedůvěra v sama sebe.
Vadilo mi to, že byla na Adamovi hrozně závislá, jasně chápu to, vzdyť to byl její 1. přítel, 1. člověk, který byl na ni hodný, ale i tak... Nejdříve jsem Adama měla ráda, ale ten hněv k ostatním,ke Kenjimu!!! Kenji ho sice štval, ale kolikrát mu zachránil život, co všechno udělal, pro něj a jeho bratra !!! (Nejvíc mě našvatlo jak byli v tělocvičně a Adam mu chtěl pomocí Juliette ublížit, naštěstí se nic nestalo)
Warnera jsem nejdříve hrozně nenáviděla, to co jí udělal, ale pak, když jsem zjistila, že všechno mělo svůj duvod, aww
Všechno, co pro ni udělal, i přes to, co ona udělala jemu. To že ona mu dala sílu a on dal svojí sílu ji, to že viděl, jaká doopravdy je, nesoudil ji za to, ale dokonce ji více miloval, postavil se na její stranu, zachránil ji když umírala,...udělal by pro ni cokoli :’)
KONEC SPOILERU

Serie se mi libila ale dám ji jen 4*
štve mě že budu muset čekat 1/2 roku na další díl. Když jsem knižku začala číst, myslela jsem, že kniha je trilogie a ne ,že bude mít 4 knihy,už tak čekám rok na další 3 knížky a tohle čekání mě snad zabije
Ale jsem i ráda, že to má pokračování, protozě kdyby tohle byl konec a tak by to byl pěkně debilní

Viviana-Mori
02.12.2017

Celá série se mi moc líbila. Sice mě hlavní hrdinka často štvala, ale to mám skoro u všech podobně laděných knížek. Co musím vyzdvihnout je ta milostná linka, kterou sice v mnoha knihách nesnáším, ale tady si aspoň hlavní postava vybrala toho dle mě správného chlapa. Na to, že jsem vůbec nevěděla, co od děje a knihy čekat, mne to velmi mile překvapilo. A ač trochu připomíná Divergenci atd., tak na rozdíl od té jsem celou sérii s chutí dočetla a určitě se k ní někdy vrátím.

Newtriah
07.11.2017

Z druhého dílu jsem zrovna nadšená nebyla, ale tenhle díl byl o poznání lepší. Vlastně nejlepší z celé série. Už jen proto, že Juliette konečně přestala fňukat.
Jinak doporučuju přečíst si závěrečné 2 kapitoly, které v knize nejsou (dají se najít na stránkách nakladatelství). Nebýt nich bych možná dala jen tři hvězdičky.

ardeas
25.10.2017

K dnešnému dňu má táto kniha hodnotenie.... neuveriteľných 90%! Toľko nemá ani séria Divergencia, ktorá v mojich očiach je oproti tomuto úplne inde. Ja to fakt nechápem. Buď to číta skupina ľudí, ktorí nevedia posúdiť celkovo knihu obsahovo, alebo idú s davom, hltajú sladké rečičky o "láske". Aby som bola úprimná, rozpíšem sa tak, aby bolo jasné, na čo poukazujem.

Tak najprv celkovo k tejto poslednej knihe. Konečne sa niečo deje, niečo čo stojí za to, niečo, čo naozaj mení dej. Fakticky mám pocit, že všetky 3 knihy boli jeden dlhý román, ktorý rozstrihali - 1. bola úvod do deja, 2. zauzlenie v podobe "sily" a milostného trojuholníka a 3. hurá - vyvrcholenie!
Jedno musím pochváliť, vývoj Adama a prerod Aarona. To bolo fakt pekne odstupňované. Kenji je úžasná postava, ktorá nás prevádza celým dejom a jeho pasáže si užijete.
Ale s Juliette to je stále na prášky. Pri každom jej fňukaní, pri fráze "som taká hlúpa" sa mi chcelo kričať... A pri dialógoch o "SILE" som celý čas myslela na rád Jedi zo Star wars. Už nám tam chýbajú len midichloriáni :)

Takže celkovo sériu radím ako neprepracovanú, knihy a ich dej sú posunuté v dvoch úrovniach mimo - a to za:
1. že celkovo sa jedná LEN o milostný príbeh pre náctiletých s prvkom fantasy, ktorý je dosť biedny
2. rozčlenenie deja v knihách je posunuté nezmyselne, v prvých 2 knihách je veľa balastu, a v poslednej sa zomelie toho až moc a veľmi rýchlo (a to "až moc" mám na mysli oproti predošlým 2 knihám, kde stojí všetko takmer so stoickým kľudom na mieste)

Flyn
24.10.2017

Na konci serie prisla chvile k vyjadreni. Dalsi serie kterou jsem cetla pri vareni...na zastavce...v praci pod stolem...a neprestala jsem i pres to ze si uvedomuji ze me okoli jsem neuveritelne stvala cely tyden.
Narazila sem na ni nekolikrat a dle anotace jsem moc nadsena nebyla. Az po delsi dobe jsem si ji poridila a kdyz skoncil prvni dil, zacal hon sehnat hned dalsi dve pokracovani. Takze za me jsou to 4 * protoze i kdyz je to klasicke tema divci hrdinky zmitane osudem. Opet nam ukazuje reakce lidi v jedne verzi smysleneho sveta kde cokoliv odlisneho a pro ne neznameho je automaticky povazovano za spatne. Styl psani je netradicne trochu "dospelejsi" nez muzeme najit v knizkach s podobnym tematem. Coz me osobne ani neoslovilo ani nevadilo. Rada bych si od autorky precetla i dalsi tvorbu ne-li i pokracovani tehle serie. Za me prekvapeni mesice a na konec snad dodam jen : Tym Warner!!! Vic Warnera!!!

klarinka9974
13.09.2017

Celou sérii jsem přečetla na jedno nadechnutí. Poslední díl jsem hltala a bavila mě od začátku dokonce. Prožívala jsem poslední kapitoly, kde se konečně jde do války naplno pro vítězství. Věděla jsem, že to dopadne dobře ale vůbec bych se nebránila čtvrtému dílu se zaměřením na jistou budoucnost. Rozhodně doporučuji všem, tyto knihy pro mě byli pohlazení na duši a milým překvapením.
Super, super!!! :o))

Hanjimka
13.08.2017

Akční, napínavý a vysvětlující díl. stále se něco dělo a celá série se tím pěkně završila. Jen ten konec mi přišel takový useknutý. Ale jinak doporučuji.

Fanttastica
27.06.2017

Fantazie. Nejlepší kniha série. Ale ten konec... chtělo by to asi trochu víc. A navíc nechápu proč nakladatelství nevydalo poslední dvě kapitoly.

MarKy95
24.06.2017

Po přečtení komentářů jsem začala číst, a za mě super. Nejsem na fantasy, ale tady ty knihy mě dostaly. Zklamal mě konec, kdy najednou byl konec, aniž bychom věděli, jak to dopadlo s ostatními... Ale za pro mě kniha velké překvapení. :)

Shinstria
23.05.2017

Sérii jsem četla již dříve, ale teď jsem si jí přečetla znovu. A jsem za to nesmírně ráda.
Naprosto mě uchvacuje jak autorka splétá věty, kouzlí přirovnání a vykresluje úvahy. Příběh je opravdu dobře propracovaný a strhující. Nicméně co mě na této knize odrovnalo, je způsob kterým je kniha napsaná. Tuto sérii řadím k mým nejoblíbenějším. Doporučuji. ;)

Lalina3
04.05.2017

Bomba.
Možné spoilery..
První jsem Juliette neměla ráda za to, že podvádí Adama, ale pak jsem si hodně oblíbila Aarona a Adam mi začal vadit.
Dopadlo to dokonale, poslední kapitoly, kde autorka odhalila trochu více ze soukromí vztahu Juliette a Aarona to hezky oživily.

Moc doporučuji celou sérii!

Halka2
09.04.2017

Poslední díl byl nejlepší ze série.

Calla2002
08.04.2017

Já jsem už od tý doby co se tam objevil Warner věděla že budou spolu a došlo mi už dřív že ten pták vlastně znázorňuje jeho .... A Jul se tam konečně sebrala a začla sakra něco dělat konečně si začne uvědomovat co je zač a začne to přijímat a uvědomí si že Warnera opravdu miluje..... Ale Pane bože to je jedna z nejlepších sérijí co jsem četla tenhele díl jsem zhltla za pár hodin..... Jsem neuvěřitelně nadšená a dojatá a naprosto mě ta série dostala u mě má 5 hvězdiček
I ten styl jakým to napsala a obecně celej ten děj
a malej James mě úplně překvapil a on tam byl jako jeden ze světlích bodů
Bože a Kenji Pane.Bože. to je prostě ..prostě OMG!!! On je tam vlasně všechny drží nad vodou! a ty jeho vtipy a jeho osobnost odvaha a laskavost..... PROSTĚ VÍC NEŽ DOPORUČUJI!!!!!

PeťkaW.
02.04.2017

Závěrečný díl byl o poznání akčnější, než dva jeho předchůdci. Hlavní hrdinka konečně přestala fňukat a sebrala se dost na to, aby naplnila svůj úděl. Přiznám se, že mi trochu neseděl tak nenadálý obrat jejího chování a stejně tak Adama a trochu i Aarona. Ale vesměs to všechno do příběhu sedělo a je to asi jenom můj osobní drobný problém. Co zůstalo, je výborná čtivost a poetický styl vyprávění autorky. Jen mi trochu chyběl původní způsob psaní s přeškrtanými myšlenkami, opakováním a čísly, který mi přišel neskutečně originální a ojedinělý. Na druhou stranu to asi patřilo právě k proměně hlavní hrdinky. Sečteno, podtrženo - poslední díl je slušným zakončením série, který je jednoznačně nejlepší ze všech tří dílů, který se víc než výborně čte.

sardinka_kostk
14.03.2017

Tato série knížek se mi moc líbila, ale poslední díl mě sklamal......... Byl zbytečně zdlouhavý a konec byl moc rychlý a snadný. Knížka se však četla dobře a byly tam i skvělé postavy. Jednou z nich je Kenji, myslím že příběh by bez něj nebyl tak dobrý. Knížku doporučuji, ale hlavně první a druhý díl :)

Ubulínek
05.03.2017

Po přečtení komentářů jsem se na knihu těšila, ale vůbec mě nenadchla. Děj mi zas tak zajímavý nepřišel, hlavní hrdinka nesympatická, nesedl mi autorčin styl psaní. Vůbec mi nepřišel inteligentní, jen že se snaží přinést něco nového a neotřelého, což se jí přiliš nepovedlo. Nemám nic proti komplikovaným stylům psaní, ale co je moc, to je příliš.

izfnp
11.02.2017

Asi nie som jediná, ktorú posledný diel trošku sklamal. Nemôžem sa sťažovať, že toľko priestoru dostal Warner, ktorého postava je jednou z najlepších vecí, čo nám séria dala. Avšak jeho vzťahu s hlavnou hrdinkou bol venovaný aj ten čas, ktorý mal byť venovaný deju a popisu pádu systému. Taktiež premena Juliette z pasívnej, uplakanej slečny v úzkych na silnú osobnosť, ktorá odrazu stojí na čele národa, bola extrémne nezručná a nelogická. Ale zas nebudem zapierať, že som knižku nečítala do piatej do rána, dychtivá po každej ďalšej strane. A extrémne deprimovaná, že tento príbeh Tahereh Mafi došiel do konca a ja nemôžem čítať ďalej. Takže slabší diel, ale séria stále extrémne návyková!

Ni_kita
21.01.2017

Upřímně, poslední díl, na který jsem se tak ohromě příšerně strašně moc těšila, mě malinko zklamal... Obzvlášť v závěru. Čekala jsem něco... většího - a ano, četla jsem i dvě chybějící kapitoly. Přišlo mi, jako kdyby Tahereh nevěděla jak příběh zakončit. A taky mi nakonec bylo docela líto Adama...
Ale jinak jsem nesmírně ráda, že jsem do Roztříštěné pustila, protože myslím že někoho jako je Warner nebo Kenji, bych jinde nenašla, a určitě ji s radostí doporučím každému milovníkovi fantasy a dystopií, třeba bude z konce nadšenější než já. :)

Kamik77
25.12.2016

Konec jsem čekala propracovanější. Trochu zklamání. Jinak OK.

DenisePartridge
11.12.2016

Snad nikdy jsem nečetla knížku jako je Rozříštěná a musím říct, že po přečtení celé série jsem neuvěřitelně naštvaná. Situace na Zemi (předpokládám, že po určitém druhu apokalypsy) nebyla popsaná ani v jedné ze tří - slovy tří - knih, takže jsem měla stále pocit, že hlavní hrdinka, která mi pak jen tak mimochodem taky dost lezla krkem, bojuje jen v malé bitvě, zatímco zuří válka. Na odreagování byla kniha dobrá, pokud jsem právě neprotáčela oči nebo nenadávala na chování hlavní hrdinky, ale jinak musím říct, že jsem četla mnohem zajímavější a lepší knihy.

-Dekra-
01.12.2016

Tak tahle kniha mě totálně odrovnala. Myslím, že nic lepšího jsem ani čekat nemohla. Nejvíce mě dostal vztah Juliette s Warnerem - velmi obdivuji spisovatelku za to, jak dokázala úžasně vylíčit chvíle, kdy tihle dva trávili spolu i to, jak Juliette vyjádřila své city k Warnerovi ( tuhle pasáž knihy si budu pamatovat snad napořád, jako jednu z nejúžasnějších projevů lásky, co jsem kdy četla) Juliette už není ta vystrašená holka, co byla v prvním díle a to stojí za to. Tahle kniha se zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Určitě si ji ještě jednou budu muset přečíst, protože je to něco dokonalého. Takovou knížku jsem hledala a myslím si, že už jen tak znovu podobnou knihu nenajdu. Velmi ráda doporučuji :) A kdyby se někomu nelíbily předešlé dva díly, doporučuji to nevzdát a k tomuhle dílu se pročíst :)

Ania_x
29.10.2016

Ano. Ano. Ano. Tento díl je vše, co jsem od této trilogie žádala. Bezpochyby nejlepší díl. Po přečtení této knihy se mi nechtělo loučit dokonce ani s hlavní hrdinkou Juliette, která mi v předchozích dílech do oka zrovna nepadla. Je až vzteku, že spoustu postav jsem si oblíbila až v posledním díle. Nečekala bych, že se mi bude tento Roztříštěný svět tak těžce opouštět.

IvankaM
25.10.2016

Miluji spisovatelčin styl psaní. Její knihy jsou naprosto dokonalé, a tato nebyla vyjímkou.

Izabell
16.10.2016

Pěkné zakončení série. Tohle se povedlo

yohca.p.
16.09.2016

Za mě nejlepší díl téhle série. A to první díl nasadil laťku docela vysoko, druhý jsem jen tak přeletěla a ten poslední jsem si zamilovala. Ovšem Juliette mě v některých situacích neuvěřitelně štvala. Na jedné stránce popisuje jak je s Warnerem šťastná, jak jsou si souzeni atd. a hned na druhé mu řekne, že si není jistá, jestli ho miluje. Naopak mě potěšilo, že se konečně přestala litovat a využila své schopnosti. Tahle knížka má sice drobné nedostatky, ale jaká kniha je nemá? A výsledný dojem byl nezapomenutelný takže za mě 5 hvězdiček.

Minocelotte
03.09.2016

Celé to bylo dokonalé. Musela jsem skoro bez dechu číst, dokud jsem se nedostala až na konec. Vážně neskutečně, nepopsatelně d o k o n a l é. Musím přiznat, že už někde ke konci prvního dílu mi Adam lezl na nervy tím, jak je strašně nekomplikovaně HODNÝ. Nevím, čím to je, ale dost dlouho jsem tajně doufala, že Juliette dá ještě šanci Warnerovi (Ok, vím, že je to Aaron, ale Warner se k němu prostě hodí víc). Děkuju Tahereh Mafi za to, že napsala něco tak nádherného.
Jenom... Hledala jsem si sérii v angličtině a zjistila jsem, že už existují další dva ,,bonusové" díly (Destroy me, Fracture me). Tak nevím, jestli se v Česku objeví, ale doufám, že jo...

antiutopie postkatastrofická magie láska

Tahereh Mafi