Hledané

Hledané https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188807/bmid_hledane-lZJ-188807.jpg 4 136 29

Říká se, že fotografie řekne víc než tisíc slov. Podívejme se společně na obrázek usměvavé rodiny, která se nechala zvěčnit na verandě viktoriánské vily. A teď si její členy prohlédněme pozorněji. Tatínek se zubí jakoby z donucení. Mamince ujíždí pohled k domu sousedů. Bratr vší silou třímá kovové zábradlí. Sestra se směje záhadně, jako by skrývala křehké tajemství. Zahrada je rozryta buldozerem a v pozadí vykukuje postava se světlými vlasy a bledou pletí. Je to kluk… nebo holka? Dost možná jen světelný přelud či prst fotografa. Ale co když všechny tyhle drobnosti, které vám na první pohled unikly, znamenají víc, než byste kdy hádali? Čtyři hezké dívky v Rosewoodu věří, že mají jasnou představu o skutečných událostech noci, kdy zmizela jejich kamarádka. Kdyby ovšem zalistovaly vzpomínkami ještě jednou, soustředily se na drobnosti a vybavily si prchlivé divné pocity, možná by se jim dosavadní obrázek změnil přímo před očima. Dost možná by holky ohromilo – dokonce vyděsilo –, nač by přišly. Pravda bývá horší než zdání. Hlavně tady v Rosewoodu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Pretty Little Liars 8: Wanted , 2012

Teraslík
06.02.2015 5 z 5

To bylo vážně hodně zamotané, ale já jsem to pochopila a je to úžasný. Napínavý děj plný zvratů. Snad nejlepší kniha ze série. Tedy prozatím. Já věřím, že ta pravá Ali je naživu. Skvělá kniha, doporučuji.

Anya
01.01.2015 5 z 5

Krásná kniha. Ale sérii by zde měla končit. Čtu dál jen pro dobrý pocit že jsem přečetla celou sérii. Upřímně si nedokážu představit že příběh končí až 17. dílem :)

Marisa
31.12.2014 5 z 5

Tenhle díl byl naprosto skvělý. Podle mého názoru tímto dílem mohla autorka sérii ukončit. Ale i tak dobré :)

alwaysbelieve
31.07.2014 5 z 5

Super oddechovka, stejně dobré jako předchozí díly :)

smejkalova.m
15.06.2014 5 z 5

Skvělá knížka, hodně mě překvapil závěr a těším se na další díl :-) se seriálovou podobou to nelze srovnávat, je to úplně něco jiného. Rozhodně doporučuji :-)

Ben Nevis
29.05.2014 4 z 5

Hodnocení celé série (14 knížek):
Zábavné, lehké čtení s hrdinkami, které jsou sympatické i přesto, že se často chovají jako kravky. Autorka umí napínat a konec knížky zaonačit tak, že si musíte přečíst tu další. A to i přesto, že s přibývajícím číslem dílu přibývá podezřelých postav a ubývá logiky. Začínáte si říkat, proč holky jenom pasívně čekají na další šikanující SMS? Proč něco nepodniknou samy nebo nepožádají o pomoc? Když konečně začnou něco dělat, A získá nadpřirozené IT schopnosti, aby se to vyrovnalo.
Takže pořád se něco děje, ale někdy už mimo realitu.

Detektivka je prokládaná trablemi z běžného života. Leckoho může naštvat, že materiální nouzi holky rozhodně netrpí. Ale to neznamená, že mají jednoduchý život. Procházejí jako každý rozvody rodičů a rozchody s partnery, snaží se o lepší pozici mezi vrstevníky nebo kariéru. Tady mám výtku jenom k rodičům, kteří se chovají poněkud dětinsky a občas macešsky. Vyhazují neplnoleté dcery z domu, nemluví s nimi, což vyústí v další komplikace.

Nezávidím holkám, které dočetly až sem a musí čekat na dalších šest knížek. :-) Ale pokud to ukončíte po osmé knížce, budete mít uspokojivý závěr. Další díly jsou už dojení krávy, dokud dává mléko.

Vendelína
24.05.2014 4 z 5

Tímto dílem končím! Už mi připadal natahovaný, ale konečně jsem se dozvěděla o smrti Alison, kdo je A. a jak to dopadlo s Ianem a s Jennou. Huráááá!
Tento díl by měl být úplný závěr.

SelenaDemi428
17.05.2014 5 z 5

Wow, tenhle díl byl zatím úplně nejlepší! Překvapila mě zápletka a jsem ráda, že jsou Emily, Hanna, Spencer a Aria ke konci knížky zase spolu. Jsem zvědavá, jak to bude dál.

luciefeix
30.04.2014 5 z 5

šíleně náviková serie !! opět zamotaná hlava a tolik informací !! přečteno za pár hodin ,už škrtám dny do července !!