Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5094 5094

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Fanny-nka
11.02.2014 4 z 5

Protoze jsem velka fanynka Harryho Pottera a vseho kolem nej tak na me knizka udelala velmi dobry dojem. Souhlasim s tim ze je to skvela doplnkova knizka k Harrymu.

Nemesis Moriko
10.02.2014 4 z 5

pěkná oddychovka, sice na obyčejného HarryPottera to nemá, ale i tak fajn knížka:) Asi bych ohodnotila možnosti 3.5 *, ale jelikož tu není, rozhodla jsem se přiklonit spíše ke 4* :))

Knihoholka.
08.02.2014 5 z 5

Moc se mi to líbí :) Některé bajky se mi líbily některé ne, ale stejně dávám 5 hvězdiček :).
Příběh tří bratří všichni známe z filmu Harryho Pottera, ale stejně je to můj nejoblíbenější příběh :)

gudaska
26.01.2014 2 z 5

Nějaké byly dobré, některé vůbec. Určitě si vezmete nějaké ponaučení, ale žádný zázrak to není, jen opravdu doplňková kniha na závěr HP.

iwůna
23.01.2014 5 z 5

Docela zábavné čtení a můžete je číst klidně i několikrát, a stále v nich budete objevovat nový smysl. A líbí se mi i velikost, takže ji nosím s sebou kdykoliv vím, že budu někde čekat.

martinkaLLL
18.01.2014 1 z 5

Pohádky nebyly pěkné.Takové nezajímavé a o ničem. Doufala jsem v lepší odpočinek.

Jahoda197
05.01.2014 5 z 5

Po přečtení téhle knížky se trochu obávám, že moje děti nebudou znát klasické "mudlovské" pohádky, ale budou výrůstat jedině s Harrym :)

Habana
03.12.2013 5 z 5

Tyhle dochytávky k HP mě hrozně bavily. Kouzelný svět tolika nezmizel a každý si tajně přejeme (nebo, alespoň fandové), aby existoval navždy! A tímto se to také stává realitou.

Nemohu si ztěžovat ... je to kouzelný svět s nádechem horroru.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Příjemný výlet do potterovského světa. Pohádky mám velmi ráda, poslouchám je moc ráda před spaním.

Verrrunka
01.11.2013 3 z 5

Taková rychlovka na 2 hodinky... Čekala jsem trochu delší povídky a trochu složitější zápletky. Ale kupodivu mě bavily ty Brumbálovy komentáře, nejlepší asi byla část o kouzelnických hůlkách, to bylo vskutku poučné. :-)

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Přečteno za jeden večer. Krásné kraťoučké pohádky ale mohlo jich být víc, Brumbálovi komentáře mě nijak nevadily, ba naopak, uvítala jsem je. Až budu mít děti, určitě jim je budu předčítat :-)

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

přečetla jsem ji během jediného večera a musela jsem si ji koupit - pohádky jsou neobvyklé, mezi všema Karkulkama, kůzlátkama, Honzama a čarodějnicema se člověk občas potřebuje nadýchnout čerstvého vzduchu. Je to jako otevřít okno v zimě: užijete si čerstvý vzduch, a jakmile je vyvětráno, rychle zavřete okno a vrátíte se do tepla.

Juliet.ka
20.09.2013 5 z 5

Příjemný a čtivý doplněk ke knížkám o Harrym Potterovi i jako samostatné pohádky na dobrou noc, pokud už vaše děti (či mladší sourozenci) mají pokrk obyčejných mudlovských příběhů :))))

Nefi
04.09.2013 3 z 5

Příběhy samy o sobě docela pěkné, ale opět je to spíše doplňková kniha.

MonisPop
02.09.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, jen mě mrzí, že jednotlivé příběhy byly tak krátké. Mohlo jich být tedy aspoň více. Jinak nedokážu vybrat, který se mi líbil nejvíce, protože všechny byly moc pěkně vymyšlené a napsané.

tyzik.cejka
10.08.2013 5 z 5

náhodou super změna

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Navzdory velkým očekáváním po přečtení Harryho Pottera byla pro mě tahle knížečka zklamáním...

Zlá-Ňufie
08.08.2013 5 z 5

Škoda jen že jich je jen pár a některé, které sou zmíněny v jnihách HP tam nejsou vůbec..

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

Samozřejmě nechybí v knihovničce. Četly se dobře, jsou to pěkné bajky a komentáře Brumbála byly pěkné zpestření:)

Nell97
23.07.2013 4 z 5

Příběhy jako takové jsou moc pěkné, nejvíce mne zaujal Příběh tří bratří. Nicméně, komentáře od Brumbála se mi moc nelíbily. Už jen proto, že byly pomalu delší, jak samotné příběhy.

Jako oddechové čtení ideální.