Rozdělení

V poslední, apokalyptické kapitole epické trilogie Válka prastarých musí dračí mág Krasus a mladý druid Malfurion riskovat skutečně vše, aby zachránil Azeroth před zkázou. Hrdinové přivedli na svou stranu trpaslíky, taury i srstnatce a doufají, že tak vytvoří alianci schopnou postavit se moci Plamenné legie. Neboť jestli duše démona padne do spárů Legie, bude všechna naděje na záchranu světa ztracena. Konečně přichází hodina, v níž se střetne minulost s budoucností! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402/warcraft-valka-prastarych-rozdeleni.jpg 4.5205

WarCraft - Válka Prastarých (3.)

The Sundering (2005)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Zapinka

Celá trilogie mě taky velmi bavila hned jsem si musela koupit všechny tři díly najednou, protože jsem to přečetla ,,lusknutím prstu". Já jsem byla spokojená.

notburga
12.09.2015

Za mě nejlepší kniha série. Prvních pár kapitol se sice rozjíždělo pomalu, ale pak už se nešlo odtrhnout. Postavy mi sice občas přišly placaté, ale v kombinaci s rychlým dějem to ano tak moc nevadilo. Při dalším čtení ale už budu určitě kritičtější.
Prvky překvapení či náhlé záchrany mi až tak moc nevadily. Na člověka díky tomu stále dýchalo vědomí, jak moc je důležitý i ten sebenepatrnější dílek skládačky, jak moc byl tehdy Kalimdor blízko zániku a jak málo stačilo, aby bylo vše jinak.
Dialogy opět místy trochu jednoduché, ale popisy vnitřního rozpoložení postav to většinou dokázaly vyvážit.

Mimochodem není nad to začít hrát jako první Warcraft III a během hry si zpětně doplňovat události.

A nejoblíbenější postava? Korialstrasz, jednoznačně :)

Schullerka
15.08.2015

Trilogie se mi celkově líbila.Tyhle tři knihy jsou nezbytné k doplnění příběhů Warcraftu. Historie elfů, příběh Illidana a Malfuriona, Aspekti, Sargeras... Znovu se tu objevují postavy z knihy Den draka. Nejslabší kniha z trilogie byla Duše démona, protože se tam hodně řešily taktiky na bojišti. Jinak první i třetí kniha byly super.

Nejlepší postava podle mě byl Brox. Vždycky jsem si myslela, že orky nebudu mít ráda, ale po Vládci klanů a Válce prastarých si říkám, že to je jedna z nejčestnějších ras ve Warcraftu. Vždycky se mi na knihách Warcraftu líbí, jak je znát pohrdání ras na sebe navzájem.

Jacob123
06.03.2015

Celá trilogie je opravdu nezbytný kousek skládačky z celého WarCraft příběhu. Na to, že sem čekal jaká to bude nuda sem od toho nakonec nemohl vodtrhnout oči :). Celou trilogii sem měl přečtenou za 5 dní a byly to jedny z nejlepších knížek jaké sem četl. Autorovy postavy sice nepochází z jeho hlavy, ale i tak má ode mě respekt, že se do nich dokázal takhle vžít. Poté co sem trilogii přečetl sem si "zamiloval" noční elfy, obvzláště Tyrande :DD. 5 hvězd z 5 možných, (kdyby šlo víc tak bych jich dal tak 7).

karel3856
13.01.2015

Děj knihy (trilogie) je zajímavý a zábavný, za což ale autor vůbec nemůže. Richard A. Knaak bohužel své hrdiny naprosto nevybavuje důvtipem a inteligenci. Jeho postavy děj, dá se říci, neovlivňují a pouze se vezou v příběhu, kdy svým vlastním přičiněním se dostávají do potíží, z kterých je dostane vždy pouze deus ex machina. Tento prvek se v knize objevuje tak často, že zcela kazí dojem a skuteční hrdinové jedné z nejpodstatnějších historických epoch tohoto fantasy světa jsou jen loutkami.
Trilogie samotná je samozřejmě důležitou součástí celého příběhu ze světa Warcraftu a stojí za to si je přečíst. Můj názor je tak dost kritický, ale na druhou stranu Válka Prastarých je hodně velký oříšek, pokud jde o důležitost pro celý příběh a proto si myslím, že i větší náročnost čtenáře je na místě.

PepeJewel
20.08.2014

.......Agamaggan všechny šílené útočníky vítal s radostným chrochtáním. Oči mu jasné plály a on dál čistil cestu před sebou a za sebou nechával jen strašlivou podívanou na výsledek své síly. Těla válečníků Plamenné legie už ležela doslova na hromadě. Agamaggan se na chvíli zastavil jen v okamžiku, kdy už mu v trnech viselo tolik tělo, že je potřeboval setřepat. Kanec se otřásl jako mokrý pes a rozmetal roztrhané kusy démonů na všechny strany. Když měl hřbet připraven na další, s chutí se vrátil zpět k zábavě......
S.U.P.R.

SiuxBeast
17.04.2014

Tahle série mě baví moc lehce se to čte, dobrý děj...