Papírová princezna

Papírová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324266/bmid_papirova-princezna-k1h-324266.jpg 4 2031 479

Royalové / Royalovci série

Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama… Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla. Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří. Možná má pravdu. Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich – a zůstat přitom sama sebou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Paper Princess , 2016

anishta
21.03.2018 4 z 5

Moc jsem teda neočekávala, ale mně se to líbilo, sice je to jednoduše napsané, celkem časté téma a bylo to místy i vtipné. Občas to teda bylo i předvídatelné, ale ten konec mě celkem dostal.. Celou dobu jsem čekala, že to tak dopadne, jen jsem čekala co k tomu povede..

Pedruska01
20.03.2018 5 z 5

Na tohle jsem se moc těšila. Prostě jsem věděla, že to bude dobré. Omyl. Bylo to snad ještě lepší! (Svým způsobem nechápu, proč se na ty knihy musím několik měsíců od pořízení jen dívat a až pak se na ně vrhnout. Zvrácené trýznění.) Kniha se neskutečně dobře a rychle četla. Stránky ubíhaly a já ji prostě odmítala pustit z rukou - kdybych nemusela spát, věřím, že ji dám na jeden zátah. ;)
S hlavní hrdinkou Ellou jsme si padly do noty. Byla to sympaťanda, která měla něco zažitého, s proříznutou pusou a i tak dobrým srdcem. Úplně jsem s ní soucítila - v čemkoliv. Cítila jsem tu bolest, kterou musela dennodenně zakusit. Fandila jsem jí a obdivovala, jak silná je a co odvahy se v ní skrývá. Nový život není nikdy procházka růžovou zahradou, ale tohle? To byl velký krok do temného neznáma. Rodina Royalů. To je pojem sám o sobě. Bylo mi jasné, že to Elle neusnadní - tihle králové. Bylo mi jasné, že jí udělají ze života peklo. Bylo mi jasné, že tuhle rodinu, těch 5 bratrů budete tak moc nenávidět, že se neubráníte ani jí milovat.
Především jsem silné emoce pociťovala k Reedovi a Eastonovi. Nenáviděla jsem a dokázala si je i zamilovat. Tak protichůdné pocity, ale k nim to jednoduše patří. Myslí si, že jsou z ledu, ale uvnitř něco teplého a tepajícího přeci jenom mají. Konec se nám dost zkomplikoval a já jsem neskutečně ráda, že můžu bez nějakých odkladů popadnout druhý díl a pustit se do něj, jelikož jsem napnutá jak kšandy. Tenhle příběh, který na první pohled vypadá jak prvoplánová laciná a profláklá klišé věc je mnohem silnější než si kdo myslí. Pro mě jako "beznadějnou" knižní romantičku určitě. :D Opět kniha, která mnou dokázala hnout. Cítila jsem ty pocity spolu s Ellou.
Jsem velmi spokojená, nadšená, hrozně se mi to líbilo a těším se na další setkání s těmi ničiteli, které nemůžete nemilovat. Neváhám doporučit - moje srdce si ti bratři, v čele s Reedem jednoznačně ukradli. :)

Karolinka453
16.03.2018 5 z 5

Jakmile jsem knihu koupila,začala jsem ji hned číst. Přečetla jsem ji za 2 dny a už se nemůžu dočkat druhého a třetího dílu. Zatím pořád čtu dokola tuhle knihu a pořád mě nepřestala bavit. Myslela jsem,že to bude podobný příběh jako Selekce....ono to je ale ještě lepší. Za mě to je 5/5 hvězdiček.

Sima890
16.03.2018 5 z 5

Ella nemá zrovna jednoduchý život. Svého otce nepoznala, ví o něm jen pár informací. A její matka zemřela na rakovinu. Od té doby se Ella snaží držet zuby nehty ve světě dospělých. Ella se nemá na vybranou a putuje v matčiných stopách jako striptérka. Její život se ale obrátí vzhůru nohama, když za ní do školy příjde Callum Royal a odvede ji do svého sídla, kde spolu s ním žije jeho pět synů. Ti ji ale nenávidí a dávají ji to velmi silně najevo a Ella se musí naučit žít v nekonečných intrikách a lžích...

Ella je velmi zajímavá hlavní hrdinka. Nebojí se říct upřímně to, co si myslí, a to i když by se u toho kdokoliv jiný cítil trapně. Je hodně silná charakter a ani Royaly se nenechá zastrašit. Ti Royalové jsou bandou drsných, ale i zlomených chlapců, kteří touží po pomstě a intriky jim nejsou ani z daleka cizí. Celý příběh je kolem nich a Elly. Moc se mi líbilo, že i chudoba má své kladné stránky, tak jako bohatství zase ty záporné. Čekala jsem toho hodně, ale tohle fakt ne. Postava, která se ze začátku zdá jako neškodná, dokáže že je pořádná mrcha a přijde zvrat, na který jsem zírala, že to není možné.

Do Papírové princezny jsem se pustila v očekávání, že to bude něco podobného jako Selekce. Jak já se mýlila... Ale dobré na tom je, že ve výsledku mi to vůbec nevadilo, ani trošičku. Je to příběh z "realného života", takže to není nějaké fantasy. Bylo to i hrozně vtipné a více než příjemné čtení. Je nemožné si to zamilovat- už jen díky te obálky.

Příběh je poměrně jednoduchý, ale i tak je úplně úžasný a autorka z toho vytáhla, co jen mohla. Byly tam i vtipné a sarkastické dialogy a to bylo pro mě třešničkou na na dortu. Hodně jsem se nasmála. Je to takovou pohádkou pro starší. Finále mělo dost nečekaný zvrat, který rodinu Royalů změnil a kdyby měla na další díl ještě čekat já nevím jak dlouho, tak to asi nepřežiju, protože to skončilo strašně otevřeně a tím pádem i napínavě.

Mininka
11.03.2018 5 z 5

Kniha mě nadchla už po přečtení první kapitoly. Do série Royalové jsem se ihned zamilovala. Určitě doporučuji si přečíst :)

Litocha
10.03.2018 3 z 5

Trošku váhám nad hodnocením. Knížka je mimořádně čtivá - přečetla jsem ji za půl dne. Působí na mě tak, že se autorky při psaní bavily. Hrdinka je holka od rány, která si nic nenechá líbit, dostatečně sebevědomá, aby se nenechala zdrtit odsudky ostatních, na druhé straně v pro ni cizím světě i nejistá. Je to ale jedna velká pohádka, do které je navíc zakomponována halda klišé. Navíc Royalové působí jako zpovykaní spratci, takže tu jejich auru moc nechápu.

Lil30
09.03.2018 5 z 5

Nechápu, proč jsem tuto knihu takovou dobu odkládala. Brzy jsem se začetla, stránky jen utíkaly a najednou jsem byla na konci. Navíc byl děj jiný, než u dalších knih podobného ražení. Ella mi byla hned sympatická, líbilo se mi, že si jen tak nenechala nic líbit a nedala se zastrašit. Krásně jsem si u toho odpočinula a jsem zvědavá na další díl.

Lenka40
08.03.2018 5 z 5

Pro mě velice příjemná oddychovka .Čtivý příběh ,krásně jsem se u toho odreagovala , a abych řekla pravdu jednou za čas mám ráda takové ty příběhy , kdy zamilovanost mezi dvěma lidmi je prostě šílenej problém. Za mě plný počet kniha mi dala to co jsem od ní očekávala a šup na druhý díl .=)

Annisem
07.03.2018 4 z 5

Už ze začátku se mi zalíbila. Je vtipná a hlavní postavy jsou mi dost sympatické. Celá kniha mě dost pobavila a zaujmula. Moc doporučuji.

teri1003
04.03.2018 5 z 5

Kniha je jedno obrovské nadšení. Než jsem knihu začala číst očekávala jsem něco úplně jiného. Kniha mě překvapila nejen svým dějem ale i svou čtivostí, stránky mi mizely mezi prsty, až jsem se dostala nakonec a hned si musím přečíst druhý díl. Hlavní hrdinka Ella pro mě byla už od začátku sympatická a hlavně dokáže být pěkně sarkastická a nic si nenechá líbit. Má silný charakter, který poznáte hned na začátku. Největší prostor je v knize věnovám z bratrů Roylových Reedovi a Eastnovi. Easton je další vtipálek, který vás nepřestane bavit od začátku až do konce, no a Reed je typický slaďouš, který se snaží uchovat si kamennou tvář. Knížce nemůžu dát jinak, než 5 hvězdiček a doufám, že mě nezklamou další dva díly.

Tesore3
04.03.2018 4 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny a čtu jí pořát dokola. Je to jedna z těch knich u které si hned nazačátku myslíte že víte jaká je, o čem a co se stane ale zároveň vás překvapí a nemůžete se od ní odtrhnout. Tahle knížka je podle mě skvělá když se chcete uklidnit nebo se trochu pobavit. Je promyšlená a přitom úplně običejná. Hned po první kapitole jsem si jí zamilovala.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Thalin
24.02.2018 1 z 5

Sice už nějaký ten rok nepatřím do věkové kategorie, které je tohle spíš určené, ale dobrou YA si vždycky ráda přečtu a mám i své oblíbené. Tohle ale mezi ně rozhodně nepatří a patřit nebude. Pozitivní je, že se to dobře čte, ale to je tak jediné plus, co jsem našla.

Neustále jsem si musela připomínat, že postavám je pod dvacet a vždycky, když mi to zase došlo, akorát mě to znechutilo. Čím jsem starší, tím víc jsem asi purytánská, protože mě holka zkoušená životem, co se živila stryptýzem a tak ví o životě všechno a na všechno má nějakou rádoby drsnou sarkastickou poznámku, prostě neohromila. Spíš naopak. Většina knížky na mě působila jen jako série trapných a "drsných" okamžiků, z kterých Ella vždycky nějak šikovně vybruslí a ještě stihne někoho urazit nebo být za drsnou frajerku.
O pětici bratrů ani nemluvě. Otravní fakani, vystupující s image a chováním bohatých, znuděných třicátníků, co už všechno zažili a každou holku ohnuli aspoň pětkrát. Přitom jsou to ještě puberťáci, což jen trapnost toho chování umocňovalo. Asi už tyhle knížky vážně nejsou pro mě.

Verasnížek
22.02.2018 5 z 5

Moc krásné
:D

ivedoo
19.02.2018 5 z 5

Další skvělá trilogiie :D Ella prostě holka od rány :D Ta to umí člověku nandat :D No a 5 Royalů, prostě sen :D Taky by se mi to líbilo :D Určitě stojí za přečtení.

KnihomolkD
18.02.2018 5 z 5

KDE MÁM DALŠÍ DÍL? Velice suprové čtení. :D

misa9077
18.02.2018 5 z 5

Konečně nějaká série, kde se neopakuje stejný motiv akorát s jinými hlavními hrdiny knihy... SUPER ÚŽASNÝ :-)

janno69
17.02.2018 5 z 5

Super čtení...

heliiinka
15.02.2018 4 z 5

Haha, neskutečně vtipné. Je to úplně klasické YA, ale asi jsem sekla s cílovkou. Mělo by mi být tak o 5 let míň. Ale co už. :D Je to typické prostředí high school v USA, teen románky, zamilované, dost zvrhlé... Knížka je předvídatelná, ale zase né tolik, aby to byla nuda. A když chcete vypnout, tak tohle je dobré.

Kuki007
09.02.2018 3 z 5

Musím říct, že podle názvu, obálky a vlastně i anotace (a taky častého přirovnávání k Selekci - jenom pro dospělé), jsem čekala něco jiného. Ale kniha je příjemnou oddychovkou, která se čte hrozně rychle, ale minimálně od tohohle dílu se nedá čekat nic převratného.