Papírová princezna

Papírová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324266/bmid_papirova-princezna-k1h-324266.jpg 4 2033 479

Royalové / Royalovci série

Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama… Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla. Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří. Možná má pravdu. Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich – a zůstat přitom sama sebou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Paper Princess , 2016

KaileyBlot
16.07.2018 5 z 5

Boží, boží, boží... a ještě jednou boží! Tahle knížka byla neskutečně čtivá a moc mě bavila. Ella se mi hned zalíbila a vlastně celý klan Royalů taky. Nejvíc asi Easton až teda na ty jeho záležitosti. Bylo to napínavé, vtipné, krásně se to četlo no prostě ideální na léto. Hned budu pokračovat v druhém díle, protože ten konec! Celkem mě překvapil, ikdyž nedalo se říct, že bych to nečekala.

mourek-veronika
12.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem potřebovala vědět, jak to všechno dopadne. Na posledních stránkách mě však čekal otevřený konec, takže jsem hned musela sáhnout po dalším dílu :) Ella i Royalové (hlavně Reed a Easton) si mě získali od první stránky a já jim neustále držela palce, aby po tom všem, co si prožili, konečně byli šťastní.

pedroK
06.07.2018 3 z 5

Ćekala jsem mnohem víc. Kniha je čtivá. Ale je to bohapustý harlekýn a nic víc. Rozhodně nebudu ztrácet čas čtením dalších dílů. Nic vám nedá, je naprosto předvídatelná a dočetla jsem ji jen "z povinnosti." Sice oddychovka, ale nudná. Nezasmějete se, nic vás nenutí se zamyslet.. možná kdyby vám bylo 16, bude ji vnímat jinak. Tři hvězdy dávám za čtivost a ucelenost příběhu. Ačkoli byl psán v přítomném čase, což mi taky nesedí, a nereálnost příběhu pomíjím zcela...pohádka.

Ewilka
04.07.2018 5 z 5

Wow. Tahle knížka splnila všechno, co jsem od ní čekala. Ani nevím, jak to vydržím do doby, než si pořídím další díly.

Maky132
03.07.2018 5 z 5

U téhle knížky mi stačilo přečíst si tři stránky a hned jsem si zamilovala jak hlavní hrdinku tak i celou knihu. Jak Ella tak i Royalové mi hned přirostli k srdci. Děj byl napínaví a nenechal mně ani na okamžik vydechnout. Doufám že další díl bude stejně tak dobrý.

Janie061
25.06.2018

Tak tento díl jsem přečetla jedním dechem. Po náročnějším čtení jsem se potřebovala odreagovat a proto jsem sáhla po této série. A jsem opravdu mile překvapena. Zamilovala jsem si Eastona, kterého bych jako velkého bráchu brala hned. Líbí se mi, že hlavní postava se hned nezměnila a zůstala povětšinou stejná. i přesto, že se vám tam často opakují stejné popisy, jednoduše jsem je přeskočila a položila se do příběhu. Čekala jsem tak známé klišé, které ovšem nepřišlo. Já jsem spokojená.

wesia
22.06.2018 4 z 5

První díl jsem zhltla...i když mi to hodně připomínalo nějaký film, spíše filmy splácené do jednoho...i tak to bylo dobrý :-) četlo se to samo...pravdou je, jak už tu někdo psal, že postavy měly být straší, v osmnácti bych některé pochodové myšlenky tipla na třicátníka....

MMacicekk
20.06.2018 4 z 5

Skvělé oddechové čtení, které jsem přelouskala jedním dechem. Láska, lži, intriky, erotika, bohatství, luxus, sexy chlapi - to vše na vás v knize čeká a ještě mnohem víc. Postavám bych možná přidala pár let navíc, aby vše působilo realističtěji, ale i tak jsem spokojená. Jsem ráda, že hlavní hrdinka nebyla jen hloupá nána s hlavou v oblacích, ale. Autorka se bohužel nevyhnula pár obvyklým klišé, které tento typ literatury přitahuje, ale mnohé jsem jí odpustila. Občas jsem se nad některými scénami pousmála, také hlavně přitom, jak hlavní hrdinka neustále obdivovala Reedovy vypracované svaly a neustále čtenářům připomínala jeho fyzické kvality. Reed je správný "zlý chlapec" a vůbec se nedivím, že si ho některé čtenářky zamilovaly a doslova všem bratrům propadly. Já k tomu neměla daleko. Nemůžu se dočkat pokračování.

rampapa
18.06.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila❤Ihned jsem si zamiloval hlavní hrdinku Ellu a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl

cecetka
16.06.2018 3 z 5

Nepatrim uz hodne dlouho do cilove skupiny ctenarek. Nicmene kniha je napsana velmi ctive. Co se pribehu a pravdepodobnosti tyce, je to takova hodne eroticka cervena knihovna pro nactilete. I kdyz te erotiky je tam asi na ty nactilete az moc.
Myslim, ze kdyby mi bylo 15, byla bych urcite nadsena :-)

vivalamuff
14.06.2018 5 z 5

Papírové princezně jsem se dlouho vyhýbala právě kvůli těm několika málo špatným komentářům. Všimla jsem si, že jsou tu dva tábory - jeden, který je z knihy nadšený a druhý, který knihu ohodnocuje dvěma * nebo rovnou odpadem. Tak a já se řadím do skupiny první a za tím si stojím :-)
Jasně... příběh je trochu nereálný, ale ruku na srdce, která dnešní kniha taková není? Navíc střední škola v Americe opravdu není žádné peříčko - realita je možná ještě horší. Šikana je zcela běžná. Prim hraje ten, kdo má peníze, a jehož rodiče mají moc - a to především na soukromých školách.
Nejvíce se mi líbí postava Elly. Je to hrdinka, která je od rány. Žádná ufňukaná chudinka. Kluci Royalovi jsou čísla. Někdo by řekl přímo mazec :-D
Zkrátka - Knihu rozhodně doporučuji a další díly si určitě přečtu.
PS: Příběh mi hodně připomněl seriál O.C. California, který kdysi běžel na Nově. Taky tam šlo o děcka z vlivných rodin. Napadlo mě, jestli se paní spisovatelky neinspirovaly :-P

helzza
13.06.2018 5 z 5

všechny tři díly jsem přečetla a moc se mi líbily. Palec nahoru. Určitě zkusím i jinou knihu spisovatelky.

Aaliyan
11.06.2018 5 z 5

Nejlepší YA jakou jsem za posledních několik let četla :-) pořád si říkám, jestli to jakože je úplně YA, protože na YA mi to prostě přijde abnormálně dobré :D

Eevina
10.06.2018 2 z 5

Inu nejsem cílová skupina a začínám přemýšlet, zda na tyhle knížky už nejsem moc stará. Jako je to čtivý a oddychový ale sakra, vždyť to vůbec není reálný, jakože vůbec. Kdyby to bylo v žánru fantasy, tak bych nic neřekla, ale tohle?
Dobře, že si Ella vydělává na živobytí striptýzem, budiž, ale když se objeví hodný strejda Calllum, který smrdí penězma na kilometry daleko a ještě má úžasný sexy syny, a odveze nebohou Ellu na svoje mega drahý sídlo - to jako vážně? :D
Děj knihy mi spíš přijde jako dobrá komedie než románek, u kterého bych měla slintat. Je mi vlastně úplně jedno, co se všechno hlavní hrdince děje a jak to s ní dopadne.
Ale tak na druhou stranu, je to čtivý, pěkně jsem si u toho odpočinula a zkusím ještě ty dva další díly, i když mám tak trochu strach, že se z toho stane spíš telenovela děsně přitažená za vlasy.
Tímto se omlouvám slečnám, které jsou z knihy nadšené, ale já už jsem holt na to stará (a to mi bude teprve 30) :D.

Narissa
08.06.2018 3 z 5

Čtivost se tomu nedá upřít. Jen... no prostě YA. Přesně podle žánru. Ale pořád je to rozhodně nadprůměr. Autorka totiž alespoň umí psát.

Erinien
07.06.2018 3 z 5

Nevím, nějak mě to nechytlo. Co mají dnešní spisovatelky s těmi zlobivými kluky co vypadají jako neandrtálci? (krásná katastrofa a hrej hráčem)

oluskace
07.06.2018 5 z 5

No paráda.. Další série u které se nenudím. Počkám si až vyjdou všechny díly a dočtu si to najednou. Je to dost napínavé a nemám slov :) Myslela jsem si, že se u knihy budu nudit. Hlavně po těch komentářích tady. Ale překvapilo mě jak mě to chytlo a nepustilo. Jen doporučuji

Majesty_V
05.06.2018 2 z 5

Poutavá obálka, ale děj...postavy se chovají na můj vkus trochu dětinsky a příběh celkově...musím hodnotit 2 hvězdičky. Na to, že je to o obyčejných lidech... chtěla stvořit nejlepší alfa samce, ale ve finále člověk jen kroutí hlavou nad jejich chováním. Možná by se mi příběh líbil, kdybych ho četla, když mi bylo 15 let a byla ještě naivní :)

Lethania
05.06.2018 1 z 5

Snad poprvé se stalo, že dávám knize 1* a doufám, že je to i naposled. Jaká je pravděpodobnost, že se obyčejná holka dostane ke kamarádovi jejího mrtvého otce, který má naprosto nejdokonalejší syny na světě (a zároveň je miliardář) ? 1: nemožné. Chování všech postav příběhu bylo nelogické. A kniha mě nudila. Příběh byl nijaký a neměl ani žádný potenciál na zlepšení. Aspoň jsem to ale měla rychle přečtené. Ale čeho je moc...
Autorka mi znechutila YA žánr tak moc, že mě bude stát hodně přemáhání, abych nějakou další přečetla.

ves.lucie
04.06.2018 5 z 5

Tihle Royalove vas znici! Tak to je presne a trefne! Po celou dobu cteni jsem byla napjata co se bude dit na dalsi strane ... Reedova neustala "napruzenost" vas udrzi zarucene v tempu. Mate chut mu chvilemi vrazit. Kniha se mi velmi libila. Ella byla skvela a nenechala si nic libit. Dej me vtahnul a musela jsem hned zacit cist druhy dil :-) doporucuji a ja za doporuceni taky moc dekuji! #tosemam #kdyzmam #gurunaknihy :-)