Papírová princezna

Papírová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324266/bmid_papirova-princezna-k1h-324266.jpg 4 2033 479

Royalové / Royalovci série

Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama… Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla. Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří. Možná má pravdu. Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich – a zůstat přitom sama sebou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Paper Princess , 2016

lenka7348
18.10.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den. Myslím, že víc netřeba dodávat...:-)

bafuskyBaf
18.10.2017 5 z 5

Oddychovka. Četlo se to moc dobře, sem zvědavá, jak ten příběh bude pokračovat.

msjadepaton
16.10.2017 4 z 5

Čte se to samo a není to napsané podle klasické New Adult šablony, i když klišé se autorky také nevyhýbají. Dost často mi to připadalo příliš dramatické, jako nějaká telenovela, ale uznávám, že když je hlavní hrdince šestnáct nebo kolik, tak to asi všechno bude o dost víc prožívat. Navíc má to drama určitou zábavní hodnotu, takže pokud to zrovna neprožíváte s Ellou, tak se alespoň zasmějete.
Nicméně, když jsem zjistila, že Erin Watt je částečně pseudonym autorky, která napsala Návrh, počítala jsem s tím, že se mi to bude líbit, protože vím, že ona tyhle oddechovky psát umí a v tomhle žánru docela přijatelným způsobem. Například se tam něco děje, místo toho, aby na sebe obě hlavní postavy skočili už na páté stránce a celou knihu nevylezli z postele s výjimkou dramatického zvratu na konci, kdy se tam objeví ex toho kluka a dojde k nedorozumění, které by se vysvětlilo hned, kdyby spolu ti dva dokázali komunikovat. To najdete v každé druhé knize podobného ražení. Je pravda, že tady, se určité elementy také objevily, ale trochu jinak a poměrně nečekaně.
Takže, nic převratného ani šokujícího nečekejte, ale jako oddechovka je to jedna z těch lepších, po které můžete sáhnout.

Smiragl
15.10.2017 4 z 5

Nejedná se sice o žádnou vysokou literaturu, ale je to čtivé, svěží, oddychové. Někdy to úplně stačí.

susinka
13.10.2017 5 z 5

Do téhle knihy se mi nějak nechtěla a nakonec to bylo fajnový!!! A jedna z mála knih, která končila nezakončeným koncem. Takže hurá na pokračování!

Kayla
10.10.2017 5 z 5

Parádní kniha. Jsem upřímně ráda, že jsem si počkala, až vyjdou všechny tři díly co se týkají Elly a Reeda, jinak bych se asi zbláznila. Ten konec byl prostě drsný. Miluji tuhle sérii. Doporučuji

prcek19
08.10.2017 5 z 5

Další přečtená knížka od této autorky a opět mě nezklamala. Hned jdu číst další díl.

IvankaM
05.10.2017 5 z 5

Strašně se mi kniha líbila.
Měla jsem ji přečtenou za den a hned další ráno jsem si běžela pro další díl.

Andy21
02.10.2017 5 z 5

Jedním dechem přečtená

Peace
01.10.2017 5 z 5

"Hezké věci nedokazují hezkou povahu jejich majitele."

Nejde sice o nic světoborného, ale já jsem knihou mile překvapena. Je hodně čtivá, hlavní hrdinka má grády a další díly si určitě nenechám ujít.
Jo, ti Royalové fakt mají něco do sebe! ;o)

martina1199
30.09.2017 2 z 5

Chtěla jsem něčím jednodušším zabít čas při cestě autobusem po těžkém pracovním dni a myslím, že jsem nesáhla úplně vedle. Tenhle příběh je dostatečně čtivý a rozhodně nenáročný, takže přesně, co jsem zrovna v té chvíli potřebovala. Prvoplánový, naplněný spoustou klišé a tolik nereálný. Nadužívání slova šuk*t v jeho různých obměnách mi začalo po chvíli připadat spíš k smíchu, a pak i trochu lézt na nervy. Jak zaznělo ve filmu Pelíšky - "šuk*ní je pro děcka".
Ale co, třeba podle toho jednou někdo natočí veleúspěšnou telenovelu, nebo třeba i celovečerák. Něco na způsob "50 odstínů Roayalů" :-D

Petra.M
24.09.2017 4 z 5

I přesto, že to není nic nového pod sluncem, tak si troufám říct, že tato knižní série je kladným přínosem mezi dívčí literaturu. Je to čtivé, hravé, vtipné a docela napínavé, chytne vás to a nepustí. Přečetla jsem to rychle a druhý díl ještě rychleji. Určitě neurazila :) Vřele doporučuji.

SeverusSnape
24.09.2017 5 z 5

Úžasná knížka, jsem z ní opravdu nadšená.Plná emocí,zrady a zvratů.Fakt bomba, co stojí za přečtení

keiko33
22.09.2017 5 z 5

No musim povedat, ze kniha na mna urobila dojem, bala som sa, ze reklama bude prehnana. Samozrejme, ze v nej nieje nic svetoborne, co som este necitala, ale dej je pisany tak putavo, ze nemozete zastavit. Kniha mi pripomenula seriu od Van Dyken - Eagle Elite. Az na rozdiel v mafianskom prostredi, som pri citani mala rovnaky pocit. Rovnako mi tu ani nechybali prehnane sexualne sceny, jemne naznaky uplne stacili. Podpichovanie a tancovanie Reeda okolo Elly je viac nez dost. No a ten koniec ? Navnada na dalsiu knihu. Prave preto citam podobne serie az po vydani vsetkych casti. Inak by ma porazilo z toho konca.

hanuliinka
20.09.2017 4 z 5

Hned na začátek musím říct, že jsme měla docela problém s tím, jak je kniha psaná. Jsem zvyklá číst knihy psané z první osoby v minulém čase a trvalo mi docela dlouho než jsem si zvykla na ten přítomný čas.

Z počátku jsem si myslela, že to bude jiná verze Deníku princezny, no naštěstí tomu tak nebylo. Kniha je velmi čtivá, možná někdy až trochu moc pohádková (kdo, ale nemá rád pohádky, že). Co se týče konce knihy, osobně asi spíše upřednostňuji konce, které mě nenutí hned sahat na další díl (obzvlášť, když se na další díly musí čekat).

Už mám přečtený i druhý díl a těším se na další. Je to příjemné čtení u kterého jsem se nenudila. :)

Etule
17.09.2017 4 z 5

Musím říct, že když jsem všude narážela na titulky ke knize jako "Tihle Royalové vás zničí!", brala jsem to jako chytrý marketingový tah nakladatelství. Jenže! Oni mě opravdu zničili. Nedokázala jsem se odtrhnout, nedokázala jsem přestat číst dokud prostě nebyl konec a okamžitě jsem hrábla po druhém díle. Protože, sakra jako co to bylo za konec?! Neexistovala možnost, že bych se na druhý díl nevrhla.
V knize bylo všechno, co od takové knihy člověk očekává. Napětí mezi hlavními hrdiny a nejen jimi. :D Intriky, lži, bohatství. Sakra, tohle mě fakt bavilo! :)

BetyN.
15.09.2017 4 z 5

Velice čtivá a zajímavá kniha. Moc mě bavila a tihle Royalové mě skutečně zničili.

Arianne
13.09.2017 4 z 5

Moc příjemné čtení. Ani nevím, jak je možné, že jsem ji zhltla za dva dny, když jsem na čtení vůbec neměla čas :-) Nejde o nic převratného ani hlubokomyslného, ale příběh hezky ubíhá, nikde nevázne, pořád se něco děje. Stylem i námětem lehce připomíná Jamie McGuire nebo J. Lynn. Sice nevím, jak to bude dál, ale dokážu si představit, že se k této sérii budu v mezičase vracet.

erulka
06.09.2017 5 z 5

I když se jedná spíše o knihu pro mladistvé, nemohla jsem přestat číst. Četlo se to samo. Ve většině knih nemám ráda vulgární výrazy, ale sem se to naprosto hodilo a vůbec mi to nevadilo. Hlavní hrdinka je sympatická a líbí se mi její odhodlání. Z Royalovic synů mi nejvíc k srdci přirostl Easton, je s ním sranda. V některých pasážích mě dokázal i nahlas rozesmát. Hned jsem se vrhla na další díl.

kklepkaa
03.09.2017 3 z 5

Je to jednoduché, čtivé a rychlé s velkou dávkou bad guys, kteří jsou děsně sexy. Další velký bod je za hrdinku, co není husa. V rámci žánru jistojistě nadprůměr. Autorka se patrně inspirovala od Maas apod., jelikož nemůžu jinak, než začít hned s dvojkou. Royalové jsou sice namyšlení parchanti, ale hned se mi dostali pod kůži...