Padlý dědic

Padlý dědic https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380048/bmid_padly-dedic-MOG-380048.png 4 904 168

Royalové / Royalovci série

Easton Royal je bohatý, chytrý a sexy. Jediné, po čem v životě touží, je bavit se. Následky svých činů nikdy nedomýšlí, protože ani nemusí. Dokud se neobjeví Hartley Wrightová, která jeho bezstarostným životem otřese. Je jediná, která ho odmítla, přestože ji přitahuje. Easton se v ní nevyzná, a tím spíš jí nedokáže odolat. Hartley o něj nemá zájem. Tvrdí, že by měl nejdřív dospět. Možná má pravdu. Výčitky. Pravidla. Nepřátelé. Poprvé v životě Eastonovi jméno Royalů k ničemu není. A brzy zjistí, že čím výš začínáte, tím tvrději můžete spadnout. Kniha obsahuje i bonusovou novelu Poskvrněná koruna Gideon, nejstarší z bratrů Royalových, byl z nich vždy ten nejrozumnější a odjakživa se s láskou staral o matku i mladší sourozence. Jako všichni Royalové má ovšem i on svou temnou stránku a tajemství, které dlouho střežil a jež ho připravilo o Savanninu lásku. Savanna by na minulost po Gideonově boku nejradši zapomněla. Teď, když spolu obývají stejný kampus, to ale tak jednoduché není. Nemůže popřít, že ji Gideon stále přitahuje, na jeho zradu však zapomenout nedokáže. Získá Gideon její srdce? Přesvědčí Savannu, aby mu dala druhou šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Fallen Heir, Tarnished crown , 2017

Saryinka
02.06.2019 3 z 5

Novela o Gidovi a Sav byla sice milá, ale už tam být vůbec nemusela. Všechno jsme se postupně dozvěděli v předchozích knihách a žádné čtenářské obohacení v tom bohužel nevidím.

Easton... co na to říct, někdo ho odmítne, tak je jasný, že se přepne do módu lovec ultrasamec.
Postupně se z něj stává spíš ultrakazič všeho, na co sáhne.
Ella se taky chová jak ultrakokoska.
S Eastonem jsem trochu soucitila. Taky mi přišlo, že ho všichni odstrkují, a když ublížil Elle, tak ta si hned musela stěžovat Reedovi. Vážně? Kde je ta bojovná holka z předchozích knih?
Takovou změnu osobnosti autorka ani trochu nevychytala.
Každopádně ten konec byl fakt už přes čáru. Měla se spíš už zaměřit na dvojčata a né pokračovat v tomto příběhu...

trynitrix
01.06.2019 3 z 5

Nevím no první díly mě bavily víc

avalonek
31.05.2019 5 z 5

Příběh Gida a Savanny mě potěšil,přála jsem jim,aby byli spolu..Krásný pár,a krásný příběh,který by tedy klidně zasloužil celou knihu..A East,ten mě zase překvapuje..Má to celkem těžké a spoustu problémů si dělá sám,ale je to milej kluk a já mu přeju jen to nejlepší,tak už musím přečíšt snad poslední díl,a snad skončí dobře..Moc jsem se na tyhle díly těšila a stály za to..

maja11231
05.05.2019 3 z 5

Dobrá kniha

Pedruska01
29.04.2019 5 z 5

Poskvrněná koruna - Tohle byl malý příběh Savanny a Gideona Royala, dalšího z pěti bratrů, kterého jsem již z části mohla poznat v "hlavním" příběhu této série. Nikdy jsem se ke Gideonovi nevyjadřovala, protože měl jen opravdu malé části, kde jsem měla tu čest a díky tomu mi ani nijak nepřirostl k srdci. Teď se to změnilo. Nahlédla jsem trochu do minulosti i přítomnosti, kde se můj pohled na něj rozšířil, za což jsem ráda. Je prostě poznat, že k Royalům patří. Nenašla jsem na něm nic, co by mi vadilo. Právě naopak, celá jeho postava mi imponovala a hrozně se mi líbilo, jak se ke své lásce Sav dokázal chovat - mimo jiné hlavně to ochranářství. Jasně, udělal blbost, ale vynaložil velkou snahu to napravit. Ten chlap si mě prostě dokázal získat. Savanna, druhá hlavní hrdinka této novelky nebyla špatná nebo zlá holka. Měla jsem ji svým způsobem ráda a chápala jsem ji, ale objevilo se místo, kde se prezentovala tak hrozně, až mi to bylo proti srsti. Kdybych tenhle malý příběh měla shrnout a ohodnotit, tak za mě ano. Líbilo se mi to, hrozně dobře a rychle se to četlo - přesně tak, jak na to jsem od autorky zvyklá a ten styl mi prostě sakra sedí!, a jednoznačně hodnotím plným počtem, protože jinak to nejde. :)

Padlý dědic - Už jak věnování autorky říká, je to pro všechny, kteří chtěli vědět Eastův příběh. Patřím do té skupiny, protože mě to velmi lákalo a především, proto, že jsem si toho kluka zamilovala a hurá: dočkala jsem se. Je to neskutečně čtivě napsáno s obrovským švihem - daleko lépe než předešlá novela, jelikož tu byl prostor na větší vývoj a jednolitost příběhu. Je to úsměvné a často velmi vtipné. Hlavní hrdina Easton má sebevědomí až v desátém patře a vůbec se toho nebojí, ale na druhou stranu to je vlastně zlomený člověk, takže jsem se vůči němu nevyvarovala lítosti. Dělá pitomosti, především věčně pije, protože chce být středem pozornosti, protože nechce být sám, ale dokáže si i uvědomit, že to jeho chování není úplně správné. Ví, že umí ublížit, byť prvotně nechtěně a umí se za to i omluvit, kát. U něj opravdu dřív funguje pusa a slova než mozek a uvědomění si. Proto si dovolím ho nazvat tak trochu zlomeným princem. Líbilo se mi, jak se pomalu měnil a uvědomoval si, že někdo ho může zaujmout víc než jen na jednu noc, že mu nedá spát. Líbila se mi ta jeho snaha, ať už dopadla jakkoliv, aby získal holku, která mu dokázala tak náhle překopat život. I přesto všechno, co vyvedl si mě nekompromisně získal a ukradl srdce. :)
Harhar, jak vtipně nazval Easton druhou hlavní hrdinku, mi přišla fajn a neměla jsem problém si jí oblíbit. Do poslední chvíle jsme vlastně nevěděli, co jí tíží a upřímně? Pane jo. Absolutně jí nezávidím tu situaci, tu její rodinu a především otce - tenhle člověk nemůže nést titul otec, pakliže jeho prioritou a nejvyšším zájmem nejsou jeho vlastní potomci. Ten člověk v mých očích klesl nejen, jak o něm bylo zmíněno, ale hlavně, když se tam i sám prezentoval. Hnus. A jsem neskonale zvědavá, jak to s ním dopadne.
Celkově vývoj příběhu mě mile překvapoval i šokoval. Nebylo místo, kde by to byla nuda, nebo kde bychom se něco nedozvěděli. Právě naopak. Bylo to dost živé a ten samotný konec? Nejen, že to už vypadalo dobře pro Easta a Harhar, ale opět mi autorka udělala tlustou čáru přes rozpočet a všechno překopala, ale ta poslední kapitola? Málem mě skolil infarkt, když jsem k tomu dočetla a zjistila, že už to dál nepokračuje! Tři obrovské nakouslé věci... Nemít doma další díl, tak mě má Erin na svědomí. Tutově.
Co mě ale pekelně štvalo byl pár ženských postav, a to Felicita a Lauren. Ta první je prvotřídní mrcha jdoucí přes mrtvoly, které bych nejraději bolestivě ublížila sama, a to jen o ní čtu. A ta druhá? Vyčuraná, manipulativní čuba, která jen zneužívá dvojčata. Proč to ti kluci sakra nevidí? Proč vůbec přistoupili na takovou "zvrácenou" hru? Kde je nějaká jejich chlapská sobeckost, ješitnost? Prezentují se jen jako Laureniny hračky, kam je postaví, tam stojí, co jim přikáže to udělají - copak jim tohle vyhovuje? Ze začátku fajn nápad, zajímavý a dejme tomu oživující, ale co je moc, toho je příliš. Tady bych použila Eastonovu větu, že Lauren nosí jejich koule v kabelce. A věřím, že ještě ti pitomci s úsměvem na tváři jí je sami do té kabelky dali. Bože! Čekám, kdy se vzpamatují a doufám, že se to podaří - co nejdřív!
Tohle pro mě byla parádní jízda, parádní návrat po dlouhé době k rodině Royalů, k těm sourozencům, které jsem si tak oblíbila a některé opravdu zamilovala. Těším se na pokračování a tohle opravdu neváhám doporučit. Je to výborné dílo, skvělá série, takže i toto ode mě dostává plný počet v hodnocení. Autorka mi nejednou dokázala, že prostě umí. Takže... Tady není co řešit. :)

tanecnica
13.04.2019 4 z 5

Klasika od této autorky, odpočinkové čtení, od kterého nemůžete čekat víc. Předchozí tři díly jsem přečetla a další jsem neplánovala. Sáhla jsem po něm jen kvůli Výzvě. Ale jsem naštvaná kvůli konci, budu si muset přečíst další díl,i když jsem původně vůbec nechtěla ;-))

viki77
04.04.2019 4 z 5

No ušlo to

leník511
31.03.2019 3 z 5

Poskvrněná koruna byla fajn a líbila se mi, ale Padlý dědic bylo celkem zklamání. Čekala jsem od toho něco víc a ono se v knížce prakticky nic nedělo.

Tesset
28.03.2019 4 z 5

Trošku jiné než předchozí díly. Nějak jsem v tom příběhu neviděla moc posun. I v té části s Gideonem nic nic a najednou bylo všechno sluníčkové, zvláštní. Uvidíme co poslední díl.

domina
24.03.2019 5 z 5

první část o Gideonovi mě vůbec nebavila. Druhá část se mi líbila zatím nejvíc ze všech dílů. Od druhého dílu přemýšlím, jestli je Easton opravdu Callumův syn a teď jsem úplně nažhavená na poslední díl.

Princezna_1
22.03.2019 4 z 5

První část se mi moc nelíbila, ale jakmile se přešlo na část o Eastovi hned to bylo lepší

Jirulka
16.03.2019 5 z 5

Super! Kniha mě moc bavila, i když si myslím, že je Easton fakt kus vola! Na co sáhne to pokazí..

salča
10.03.2019 2 z 5

První tři díly o Reedovi a Elle super.
Jelikož jsem si v nich oblíbila i vtipného Eastona,byla jsem natěšená i na jeho pokračování.Ale bohužel, přišlo zklamání.
Vůbec mě to nezaujalo tak,jak jsem čekala.Dokonce jsem poprvé během čtení přečetla ještě jiné 2 knihy a teprve potom dočítala tuto.
První část o Gideonovi a Savaně,to bylo úplně zbytečný, jelikož jsem se nedozvěděla velice nic nového.Navíc střídání minulosti s přítomností a zároveň k tomu střídání pohledu obou hrdinů-někdy jsem se ztrácela,co momentálně čtu.Spíše měli mít celou svou knihu,kde by byl jejich příběh více rozepsaný.
No,pátý díl si tedy přečtu,ale rozhodně za nějaký čas, spíše jen abych dočetla celou sérii.
Pokud se někdy k Royalům vrátím,pak určitě jen k Reedovi a Elle v prvních třech dílech.

TerryDee
10.03.2019 3 z 5

Kniha dvou příběhů. První se ve zkratce věnuje Gideonovi a Savaně. Aspoň jsme tu mohli trochu více poznat Gideona. Druhý příběh je o Eastonovi. A tady nemám slov. Ten kluk je neuvěřitelný. Takovou stíhačku a neodbytnou vtěrku jsem už jsem dlouho neviděla. A to jsem toho kluka z předchozích dílů měla fakt ráda. Tady na mě působil jako zamrzlý puberťák. Nicméně ten závěr byl neskutečný. Koukala jsem na to jako blázen. Takže jsem zvědavá na pokračování.
Ty konce mě u téhle série jednou zabíjí.

marta14
10.03.2019 5 z 5

Za novelu bych dala 4*. Bylo to takove odpočinkové a vlastně ani moc nevím co se tam pořádně dělo... Ale celkově tuto knihu hodnotím 5*. Nebylo to takové, jako Papírová princezna, ale líbilo se mi to. Já prostě Eastona miluju! A hlavně ten konec... to jsem nečekala... Znovu otevřený konec, ale zas tak nutně ten poslední díl hned nepotřebuji. U papírové princezny jsem ten druhý díl potřebovala ihned, ale tad ne... něco málo trochu chybělo, ale i tak je to skvělé!

Ryorka
07.03.2019 2 z 5

Oproti prvním třem dílům propad jak kráva. Zachraňoval to Easton, páč z něho sem tam vypadla dobrá hláška. Jinak jedním slovem hloupé.

1259
06.03.2019 5 z 5

Upřímně řečeno se mi nejvíc líbila první část. A ta druhá nebyla zase tak špatná, ale furt se tam opakoval pokus, omyl a to mě zase až tak nebavilo. Budu doufat, že poslední závěrečný díl bude o něco lepší a situace v ději se konečně vyjasní.

heliiinka
02.03.2019 4 z 5

Novela 5*
Čtivá a předvídatelná romanťárna. I když Gideon v mých očích nebyl reálný, autorka ho trošku moc vyšperkovala zvlášť v chování.
Padlý dědic 3*
Upřímně mě štvalo, jak Easton nepoužívá mozek. Trochu mi pak chyběla nějaká sympatická postava jako Reed nebo Ella.
Ale zápletka kolem Hart byla zajímavá.

Denčaa
28.02.2019 4 z 5

V původní trilogii se mi Easton docela zamlouval, působil jako kamarád, který je vždy připraven pomoct dívce v nesnázích a pro ochranu bratrů nešel k ráně daleko. Ale v této knize mi přišel jako puberťák, který si neváží ničeho co má a myslí pouze na sebe. A když už něco chtěl napravit, tak to ještě víc pohnojil. Musím však říct, že tam bylo vidět pěkný posun charakteru k lepšímu. A to se mi v knihách hodně zamlouvá. Byť je to opět skvěle napsaná kniha a čte se prakticky sama, mrzel mě vzorec, který autorka u vztahu hlavních hrdinů používala - Easton a Hartley se pohádají, Easton se kvůli tomu opije a pak se následně usmíří. A tak to bylo několikrát dokolečka. Hartley jsem hodně fandila, aby měla happy end a také jsem byla velice zvědavá, co zapříčinilo její roztržku s rodinou. Prozatím to na "Papírovou princeznu" nemá, ale slušně jí pokračování šlape na paty. Autorka opět dokazuje, že psát umí.

Lenka_S
28.02.2019 3 z 5

Novela o Gidovi byla, dle mého názoru, zbytečná vsuvka. Vyústění se dalo zapracovat do hlavního příběhu. Tentokrát ale nejsem nadšená ani z příběhu o Eastonovi. Z předchozích dílů jsem ho měla ráda, dělal na mě dojem nešťastného kluka co má srdce na dlani, ale to co se z něj vyklubalo se mi nelíbí.

Erin Watt
americká