Padlý dědic

Easton Royal je bohatý, chytrý a sexy. Jediné, po čem v životě touží, je bavit se. Následky svých činů nikdy nedomýšlí, protože ani nemusí. Dokud se neobjeví Hartley Wrightová, která jeho bezstarostným životem otřese. Je jediná, která ho odmítla, přestože ji přitahuje. Easton se v ní nevyzná, a tím spíš jí nedokáže odolat. Hartley o něj nemá zájem. Tvrdí, že by měl nejdřív dospět. Možná má pravdu. Výčitky. Pravidla. Nepřátelé. Poprvé v životě Eastonovi jméno Royalů k ničemu není. A brzy zjistí, že čím výš začínáte, tím tvrději můžete spadnout. Kniha obsahuje i bonusovou novelu Poskvrněná koruna Gideon, nejstarší z bratrů Royalových, byl z nich vždy ten nejrozumnější a odjakživa se s láskou staral o matku i mladší sourozence. Jako všichni Royalové má ovšem i on svou temnou stránku a tajemství, které dlouho střežil a jež ho připravilo o Savanninu lásku. Savanna by na minulost po Gideonově boku nejradši zapomněla. Teď, když spolu obývají stejný kampus, to ale tak jednoduché není. Nemůže popřít, že ji Gideon stále přitahuje, na jeho zradu však zapomenout nedokáže. Získá Gideon její srdce? Přesvědčí Savannu, aby mu dala druhou šanci?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380048/padly-dedic-jfl-380048.jpg 4.3193

Royalové (4.)

Fallen Heir, Tarnished crown (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Baronet

Bobina74

No, s dalším a dalším dílem nám to trochu, ale jistě upadá....První část s Gideonem jsem se rozmýšlela zda neodložit, ale druhá část s Eastonem už tak hrozná nebyla. Co jsem vůbec nepochopila byla metamorfóza Eastona, jako by autor najednou psal o úplně nové postavě oproti prvním dílům.
P.s.: Další díl ještě dám, ale dál.....nevím, nevím....

janno69

Joooo, tihle Royalové, Vás opravdu zničí. I tento díl byl skvělý. Jen mě mrzí, že Gideon a Savanna nemají svou vlastní kompletní knihu, novela byla moc pěkná, ale zbytečně krátká a uspěchaná. Eastona prostě nelze nemilovat, i když se většinou chová jako debil, v hloubi srdce je to zlatíčko. Jdu se pustit do Prohnilého království, už se na něj těším.

Elčokča

Přesto, že nemám ráda nedořešené konce, v tomto případě se mi líbil a jen díky němu dávám 4*.Oproti předchozím dílům, kde byl Easton sympaťák, mi tady vůbec nesedl. Hlavně mě štvalo, jak se na každé 5. straně chvástal- Já jsem Easton Royal.

Kekik

Plný počet hvězd patří pouze Padlému dědici.
Poskvrněná koruna- Tak tady mě autorky poprvé zklamaly. Na příběh Gideona a Savanny jsem se velmi těšila. Když jsem zjistila, že se střídá současnost s minulostí, těšila jsem se ještě více. Zklamalo mě, že když byl děj v minulosti, důležité okamžiky tam chyběly, jiné byly velmi uspěchané a tak to bylo i v současnosti. Jejich příběh by si zasloužil samostatnou knihu, kde by vše začalo pěkně od začátku a byli bychom u všech jejich radostí a starostí... Škoda, velmi by mě jejich celý příběh zajímal. Hodnocení- 3 hvězdy.
Padlý dědic- Tak tady jsem si spravila chuť. Easton pokazil fakt vše, co se dalo. Padlý dědic má grády a Easton dokonce odstrčil Reeda z pomyslného žebříčku Royalů. Takovýhle "grázlíci" u mě vedou. No a konec ??? Jasně že jsem hned hmátla po pátém dílu. Těch otázek, na které chci znát odpověď, je vážně dost. Hodnocení- plný počet.

astra3

Byla by to taková docela pěkná romantika, kdyby Easton nebyl pořád v lihu a celé to nějak dopadlo. Teď musíme čekat na pokračování.

Jupijow

Trochu nechápu, proč se oba příběhy nevypravávěly paralenně, škoda. Easton byl vždy zajímavější charakter než Gid, ale v téhle knížce už byl spíš trapný a omezený, než vtipný a okouzlující. Takže by mě vůbec nevadilo, kdyby Gid a Sav měli vice prostoru. Minimálně proto, že mi jejich příběh příjde víc realnější (tak jak to jen jde v Royalovic svetě :) ).

veronika0382

Všichni, kdo četli alespoň nějaký díl, vědí, že ani nevíme proč, ale série je čtivá a návyková, a to vysoce! Infarktové konce nás štvou a zároveň nám berou dech. Opět pecka :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách.

ves.lucie

Je škoda, že se u tohoto dílů nevěnovali více Gideonovi a Sav, myslím, že z jejich příběhu nebylo odhaleno vše a myslím, že bychom si "zasloužili" vědět více :-D když už nás ti Royalové mají zničit :-)

Easton byl frajer a parádní postava už od prvního dílu, ale někdy mě v tomto díle tak točil, že jsem si říkala, že už to snad není možné, že nepřemýšlí a hned střílí co má na jazyku :-) závěr byl trochu dramatický a jsem zvědava, jak to autorka dotáhne v posledním díle.

Celu sérii doporučuji, je to skvělé čtení!!!

Monika82

Eston mě bavil už od začátku, tak že jsem ráda že vyšla knížka o něm. Je super a můžu jenom doporučit.

erulka

Myslím si, že autorka velmi kvalitně navázala na předchozí tři díly. Život Eastona byl zajímavý a čtivý. Konec mě opět velmi překvapil a těším se na další díl. Součástí knihy je i novela, která se věnuje Gideonovi. Zde mě mrzí, že některé věci nebyly vůbec vysvětlené, třeba jak se Dina dostala k fotkám Samanthy apod. Třeba bude i Gideonův příběh pokračovat v další knize, uvidíme, nechám se překvapit.

mourek-veronika

Na Eastonovu knihu jsem se moc těšila, protože jsem se po Paláci lží ještě nechtěla s Royaly rozloučit. Eastona jsem měla z bratrů Royalových nejradši hned po Reedovi, ale musím přiznat, že mě docela nepříjemně překvapil. Myslela jsem si, že jeho chování v původní trilogii už bylo dost za hranou, ale tentokrát byl namol prakticky pořád, choval se sobecky, neustále měl potřebu se vytahovat a nejhorší na tom všem bylo, že si ani nepřipouštěl, že dělá něco špatně. Pokaždé, když se mu někdo snažil pomoct nebo ho trochu umírnit se na ty lidi akorát utrhoval a ještě si připadal děsně ukřivděně. A to, jak měl pořád potřebu připomínat, že to byl on, kdo se s Ellou líbal jako první, a tvrdil, že ji vlastně Reedovi přenechal, mě taky neskutečně štvalo.
Na druhou stranu Hartley jsem si docela oblíbila a mrzelo mě, že máme celou dobu k dispozici jen Eastonův pohled. Na to, kolik toho musela vytrpět, se snažila nedat na sobě nic znát, ke všem byla milá a přátelská, i když si to někdy nezasloužili. Moc ráda jsem viděla i kousky ze života Elly a Reeda, kteří pro mě byli takové světlo na konci tunelu a já skákala radostí pokaždé, když se v knížce objevili. Někde jsem četla, že Ella ztratila grády, ale musím říct, že se chovala stejně jako v předchozích dílech a nijak se nezměnila (a to myslím v tom nejlepším :)). Jak je už u Royalů zvykem, nejvíc šokujících věcí se stane na posledních stránkách a ani tady nechybí pořádně napínavý otevřený konec, takže další díl nejde moc odkládat.

Co se týče Poskvrněné koruny, byl to takový milý bonus. Gideona jsem si nikdy vyloženě neoblíbila, protože se v příběhu vždycky mihnul jen na chvíli, takže jsem neměla šanci ho moc poznat. Savana na mě předtím taky nijak velký dojem neudělala, ale v jejich příběhu byli oba sympatičtí a přála jsem jim, aby si minulost vyřešili a vrátili se k sobě. Trochu mi ale vadilo, že na jedné stránce je na něj Savana naštvaná a nechce mu odpustit a na další už spolu jedou na rande bez jakéhokoli předchozího vysvětlení. Měla jsem pocit, že jsem musela vynechat aspoň 20 stran, kdy došlo k nějakému smíru, a chvíli jsem byla dost zmatená.

dancav28

Knížka byla skvělá. Začnu poskvrněnou korunou. Tato část byla super, akorát mě mrzí, že jí autorka věnovala tak málo. Klidně bych z ní udělala samostatnou knihu. Příběh byl dobrý, ale nebylo by špatné ho více rozvést.

A kniha padlý dědic? No nemám slov. Ze začátku jsem tomu moc šancí nedávala, ale po pár stránkách jsem se začetla a bylo to v pohodě. Eastona jsem si oblíbila už dříve, takže i tady se mi líbil, akorát bylo někdy až moc otravné jak stále lezl ta Hartley. Ale jinak se mi kniha moc líbila. A ten konec? No budu se muset co nejdříve pustit do pátého dílu. Snad to bude o něco veselejší :)

Evickar

Musím říct, že Sav od Gideona bych asi na více stránkách nesnesla, obzvlášť při flashbacích. Takového rozmazleného fracka jsem snad ještě nikde neviděla. Easton opět po... všechno, co může. Svoje chyby neustále opakuje a ať už se stane cokoli, nikdy se z chyb nepoučí. Harley mi přišla jako jediná normální, stejně tak nový příchozí do fotbalového týmu. Takového kluka bych si představovala jako hlavního hrdinu. Jinak se kniha čte úplně sama a zhltla jsem ji za den. Mimochodem, asi poprvé mi Ella lezla hodně na nervy. Chvílemi jsem ji nemohla vystát... a Reed mi trochu chyběl, ale chápu, že je tato kniha o Eastonovi, ale i tak mi přijde, že ho spisovatelka úplně odsekla od rodiny.

Market = )

Hm, tak už chápu, proč si všichni pochvalovali spíš tu Gidovu část, ta se mi fakt líbila. Eastnova mi přišla zbytečně komplikovaná, ale to prostě zase asi narážim na to, že celá série není co do dramatičnosti úplně to, co bych si představovala :-D (a píšu to i proto, že už jsem v půlce posledního dílu a tam je to ještě horší...).

keiko33

Easton je Easton. Je to to taky somarik, aj ked sa tvari sebavedome, ma srdce na pravom mieste, ale to zistil az vdaka Hartley. Ten koniec bol teeeda.

rampapa

Easton je holt Easton.Na tuto knížku jsem se velmi těšila.A překvapila mě dosud tak jako žádná předtím. Velmi doporučuji.A těším se na další díl.

betule3

Na Padlého dědice jsem se šíleně těšila, protože sérii Royalové miluju. Poskvrněná koruna mi přišla trochu slabší. Ne, že by mě nebavila, ale přišlo mi, že Savanna Gidovi až moc lehce odpustila.
Padlý dědic byl skvělý (kdo by nemiloval Eastona?:)). Příběh byl jako vždy velmi čtivý a napínavý. A jak už je v téhle sérii zvykem - co to sakra bylo za konec?? Teď zase nevydržím čekat na další díl. :D
I když kniha neměla na původní trilogii, neskutečně jsem si její čtení užívala a moc mě bavila.

Barulinkas

Zatím asi nejslabší kniha ze série. Každopádně cením to, že jsme se mohli mrknout Eastonovi do hlavy, jelikož je to oblíbená postava a my jsme se mohli dozvědět víc. Nu a co? Že by se nám Easton vážně zamiloval?? No necháme se překvapit :-)

Lucuschka

První příběh mě docela zklamal-taková nemastná a neslaná romantika s rychlým happy endem až k neuvěření. Kdo zná Elle a její psaní o to větší zklamaní :-( Druhý příběh o Eastonovi mi ovšem spravil chuť a opět jsem začala věřit v lepší zítřky ohledně příběhů Elle a spol. ;-) Teď už budu jen vyhlížet netrpělivě pokračování a konec tohoto příběhu :-)

Petra.M

Nechci ani hodnotit novelu Poskvrněná koruna, která byla zařazena do této knihy. PROČ?! Shrnout na pár stránkách milion postav a ještě Gideonovu a Savanninu minulost i současnost zároveň byl podle mého úplně nesmyslný nápad. Buď napsat celý jejich příběh a nebo to nechat tak.
Tahle kniha má být přece hlavně o Eastonovi! A to se nakonec i docela povedlo, protože Easton Royal, to je úplně jiné kafe. Je to hlupák i chytrák, přitažlivý i otravný, boží i na zabití, a to je na něm to nejlepší. Jeho osobnost je jedinečná a přesto i reálná. Dělá chyby jako každý smrtelník a docela krutým způsobem za ty chyby pyká, i když mu to často ani nedochází. Líbilo se mi, jak se plácal v tom neznámém citu k Hartley, která byla tou hlavní "hrdinkou" v pravém slova smyslu.
Věřím a doufám, že další díl vydají co nejdřív, protože příběh Eastona a Hartley tímto dílem teprve začal.

Damienronnie

Zatiaľ najslabší diel , knihu som čítala 2 dni :O

Marie560

Napětí, poutavý děj. Super kniha.

tmaierova

Poskvrněná koruna- Bylo velmi zajímavé nahlédnout do života nejstaršího bratra,který byl v ostatních dílech opravdu vzdálený a k slovu se dostal je málokdy. Ale i přes to bych osobně řekla,že by autorky měly dotáhnout dějovou linku novely. Já osobně bych tam dala víc minulosti.
Padlý dědic- Když jsem zjistila,že se ke slovu konečně dostane Easton Royal skákala jsem do vzduchu radostí.Ale i když mám Eastona v lásce,musím uznat,že se místy v této knize choval jako d*bil. Jistě celý život po něm holky bezhlavě skákaly a když ho poprvé nějaká odmítne je to jistě šok. V celé knize mě asi nejvíc štvala Lauren,iritovalo jak má omotaná dvojčata kolem prstu.
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER!!!!!

Ten konec to co bylo? Jako kdo se zmohl na víc než si jen lehnout na postel a brečet? Ale mám pro vás dobrou zprávu SEBASTIAN ŽIJE. Četla jsem poslední díl v angličtině,protože mi to nedalo.

ajla5

Na část o Eastovi jsem se opravdu těšila. Vždyť víte: Easton, přece. Reed je samozřejmě skvělý a horoucí a tak věrný! Gideon mi přijde vzdálený a tak to asi má být. Ale zpět k padlému dědici. Easton je zářivý, všechno je s ním tak snadné jako dýchání a každé dvě minuty vás sežehne jeho samota. A pak znovu ta záře. Líbí se mu Hartley a to jako velice. Když ji nemůže oslnit po eastonovsku, rozhodne se polepšit a stát se jejím rytířem. To pak je kolotoč zkázy a ohňostroj marnosti v jednom. Až jsem se rozbrečela nad jeho snahou, následnými selháními, vztekem a kopáním okolo sebe. Je mi to líto, Eastone. Ale abych se tu už dlouho nerozněžňovala, jak mu řekla Hartley: Ty nejsi hrdina, ale padouch.

Tu pátou hvězdu jsem knize nedala kvůli otevřenému a přiznejme si to, děsivému konci. Nejradši bych tam vlítla a všechny ty chlapečky zachránila, ale to bych mohla skončit za katrem. Jsem prostě máma dvou kluků,no.

1moniccka

Za mě to byl nejslabší díl i když byl s vím způsobem jiný.Poskvrněná korunka byla strašně rychle ukončena.padlý dědic doufám že to nebude podle nazvu knížky pravda skončilo to hrozně už se nemůžu dočkat pokračovaní hlavně ať to skončí dobře jinak to nedočtu bez slziček

tereza..23

Poskvrněná koruna:
Čekala jsem víc. Když Ella nastoupila do Aston Parku, byla to právě Savanna, kdo ji varoval, aby se držela dál od Royalů. Nechápu tedy její chování v tomhle díle.
Za prvé: Podvedl ji. Se starší ženskou.
Za druhé: Poslala mu fotku, když byla nezletilá. Vážně, na co sakra myslela?
Za třetí: Chovala k němu nenávist tři roky, myslím. A najednou to dokáže jen tak odpustit? Sakra on ji podvedl. Ano, jsem zrovna jedna z těch, které nevěru neodpustí. Dobře, Gideon to udělat musel ale přišlo mi to strašně.. rychlé. Párkrát se pohádali, ona přiznala, že ví, proč ji podvedl a najednou ho zase strašně moc miluje..? Nevím..moc mi tenhle jak bych to nazvala..půldíl nesedl

Padlý dědic :
První by mě zajímalo, jestli Sebastian opravdu umřel. Doufám, že ne. Knihu jsem četla dva dny. Měla bych to asi i rychleji ale tenhle díl mě úplně nepohltil. Felicity je mrcha to je jasné. Nevím Reed a Ella mi víc sedli. Je zajímavé vidět to z Eastonova pohledu. Asi takový TEN okamžik, který v knize nastane byl, když se otec Hartley zmínil, že jeho otec by mohl být Steve a následná nehoda na konci. Určitě jsem ráda, že jsem si přečetla další díl ze série Royalové ale k tomuhle jsem se zatím nejméně upnula.

MarKy95

Knížka je čtivá, zajímavá. První část mě moc nebavilo, bylo to takové moc rychlé... Každopádně jsem zvědavá, jak to dopadne a nemůžu se dočkat.

Petra38

Uff no nevim jak to presne rict ale podle me to byl nejslabsi dil ze serie. Od Eastona jsem cekala vic. Vlastne jsem se na nej tesila, je to takovy rebel. Co se tyka Gideona tak to bylo takovy hrc- prc a najednou ho Sav zase hrozne milovala? No dobre no ,bylo to takovy nedotazeny. Proste tento dil ze me vykresal emoce az na uplnem konci pri te nehode s dvojcaty, to me sakra mrzi....

ajak

Je velice zvláštní se dostat do Eastonovi hlavy :D

Arianne

Celkem se mi to líbilo. Určitě je to velmi čtivé, stránky ubírají jako nic a za chvíli se řítíte ke konci. Nevím, buď je to tím, že střední mám dávno za sebou a ty jejich intriky mi přijdou zcestné, zbytečné a dětinské, možná nejsem ta pravá jižanka, abych to pochopila. Ale nějak nejsem schopná najít cokoli sympatického na takové postavě jako je Easton. Kdyby kdokoli do sebe otočil 3 flašky tvrdého chlastu, skončí v nejlepší případě na zemi v nejhorším v nemocnici, ale rozhodně se nejde procházet po pláži. Ella tu byla za totální blbku, tak arogantní a protivná, až jsem si říkala, jestli je to ta samá osoba. Hartley byla snad jediná, kvůli komu to stojí za to číst.
Co je mi líto, tak že Poskrvněná koruna byla tak zkratkovitá. Gideon by si zasloužil mnohem více místa, jak to se Savannah zkoulel, bylo ve finále trochu o ničem a je to neskutečná škoda. Rozhodně by stálo za to jejich příběh víc natáhnout, napnout a nenechat se lapit tak rychle. Nechápu, proč nemohl mít samostatnou knihu, nemusí být přece všechno nutně trilogie.

Elle Kennedy

Erin Watt (p)