Zvrhlý král

Zvrhlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495899/bmid_zvrhly-kral-HCf-495899.jpg 4 685 164

Royal Elite série

Mám jednoduchý plán. Dokončit školu Royal Elite a dostat se na vysněnou univerzitu. Stačí ale jediný pohled od krále školy a celý můj plán shoří na popel. Jediný pohled a zadusí mě. Jediný pohled a vynese můj rozsudek smrti. Jeho první slova promění můj život v nenapravitelný chaos. „Zničím tě.“ Všechno na Aidenu Kingovi je černé. Černá mysl. Černé srdce. Černá duše. Měla jsem držet jazyk za zuby a přetrpět čas, který mi ještě zbýval. Nemlčela jsem. Udělala jsem neodvolatelnou chybu, provokovala jsem krále na jeho trůně. Ďábla v jeho pekle. A nyní za to zaplatím. Je nebezpečné, když vás Aiden King nenávidí. Ale když po vás touží, je to smrtelné. Zvrhlý král je romance o středoškolském tyranovi pro zralé mladé čtenáře a obsahuje kontroverzní situace, které mohou někomu připadat urážlivé. V Aidenovi žádného hrdinu NENAJDETE. Pokud však toužíte po padouchovi, tak s chutí do toho a vítejte ve světě zvrhlého krále. Tato kniha je součástí trilogie, nejedná se o samostatný román.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Deviant King , 2019

Juici
26.04.2023 5 z 5

.. Všechno zčerná ..

Co to bylo?

Do prčic, to je tak sakra dobrý.

Jsem absolutní cílovka!

Dobře, dobře. Začnu tím, že kniha dost jasně upozorňuje, že to je dost přes čáru. I přes to se všichni komentující rozhodli, do toho jít. Potom nechápu ty reakce. Jako řekněme si, ano, je to mocný, nikdo z nás v reálném životě nepodporuje chování Aidena ani ostatních šikanujících. Nechceme to v životech, nechceme aby se to dělo. Ale! Čtete knihu. Čtete vymyšlený příběh. Určitě se chápeme :)

Vrátím se ke knize jako takové. Ano, opravdu mě to dostalo. Bylo to úplně jiné počtení, než na které jsem zvyklá. Bylo to moc, bylo to drsný, mělo to emoce. Jak jsem již psala, jsem absolutní cílovka této série. Šikanátoři, o kterých si myslím své, byli prostě nedílnou součástí příběhu. Tajemství hlavní hrdinky se mi začalo vykreslovat až v druhé polovině knihy. Do té doby jsem docela tápala, co bude asi za problém. Stejně tak mě znervózňovalo, jak se hlavní hrdina Aiden vybarví. Absolutně jsem neměla páru, co od něj čekat. Za to obrovské plus. Kniha mě slušně držela v nevědomí. Také mě některé úseky dostávaly do situace, kdy jsem měla rohlík na puse. Mezi tvrdostí se totiž našly občas i něžnější chvilky. Erotika rozepsána na jedničku. A ten konec? Jako která kniha nás nechá v takto rozjetém ději sakra?!

Ani jsem nestihla zavřít Zvrhlého krále a už startuji četbu druhého dílu.

Jsem nadšená!

TerapieKNIHOU
21.04.2023 4 z 5

"Duše se navzájem přitahují."

Knihu už mám doma nějaký ten pátek, ale hrozně mě odrazovala obálka, za mě nevkusná, laciná, prostě meh. Obálka anglického vydání od Blackthorn Books je teda úplně jiný kafčo. Nicméně jak se říká nesuď knihu podle obalu a nutno přiznat, že zde toto tvrzení jednoznačně platí, a to i přesto, že jsem s určitými věcmi při čtení hodně bojovala a měla smíšené pocity. Ale autorka hned na začátku varuje..

Elsa působí jako milá holka, co má celkem srovnané priority. Postupem času mi však přišlo, že je hrozně snadno ovlivnitelná. Aiden je na první pohled sice fešák, ale chováním žádný princ Charming rozhodně není. Morální kompas u něj opravdu nefunguje. Je to arogantní, manipulativní, drzý parchant, co nezná hranice, ale zároveň je to ten typ člověka, který přitahuje pozornost a nějakým zvráceným způsobem Vás fascinuje. Nicméně při konfrontacích s Elsou mu občas na malý okamžik spadne maska a vy si říkáte, jestli se za tou fasádou bad boye přece jen neskrývá něco víc. V konečném důsledku se Else vlastně ani nedivíte, že ji k němu něco táhne, a to i přesto, že se snaží odolat.

Z anotace můžete očekávat, že se jedná o středoškolskou dark romanci s takovou tou love-hate tématikou a scénami 18+. Knize jako takové nemohu odepřít čtivost, za 2 dny jsem neměla co dělat a musím říct, že mě hodně poháněla zvědavost a touha odhalit tajemstvími opředenou minulost hlavních postav.

Co je ale věc druhá je samotný příběh a vztah Elsy a Aidna - ten je svým způsobem tak zvrácený a toxický, že ve výsledku nevím, jestli se mi vlastně líbil nebo ne. Na konci knihy mě však čekal takový plot twist, že další díl si určitě přečtu a uvidíme, kam se jejich vztah posune.

Majuš333
17.04.2023 5 z 5

'Tvrzení, že čas všechno vyléčí, je jedna velká lež.'

Aj druhý raz som si to vychutnala rovnako :) 'Ocelová princezna' už čaká...

'Je snadné lehnout si a vzdát se, ale chce to odvahu, abyste dokázali vstát a bojovat.'

snílkařka
16.04.2023 4 z 5

Reakce na komentář Taťjana 1737.S vaším komentářem v něčem částečně souhlasím.Ale jak jste i psala je to čistě autorčina Fantazie kterou musíme také respektovat.Mě například přišlo trochu přetažené za vlasy věk hlavních hrdinů knihy asi bych ho já osobně o trochu navýšila aby tam byly znát i ty zkušenosti a prožitky s bolesti a že života.Jinak mi kniha nepřišla špatná a i děj mě zaujal na tolik že jsem neváhala koupit si druhý díl a až výjde risknu i ten 3. Není to samozřejmě žádné mistrovské dílo ale když Vás většinou kniha zaujme ať už negativně či pozitivně vždy vás něčím oslavila jinak by jste nenapsali komentář a jen ohodnocení.A tím komentářem už kniha je vždy zajímavá a nějak zaujala tak k nám vlastně promluvila nějak .

tatjana1737
15.04.2023 2 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Nechala jsem se nalákat vysokým hodnocením a nadšenými výkřiky v komentářích a knihu za stovku koupila na KD nalákána nějakou drsnější erotikou. Měla jsem poslechnout hlas rozumu, protože co KD většinou masivně samy chválí, to u mne bývá trefou vedle.

V úvodu: příšerná obálka (jejíž trend - soudě dle čerstvě vydaného druhého dílu - bude pokračovat v celé sérii). A pak... Prvních 100 stran jsem četla, protože jsem pořád nevěřícně čekala, co se z toho vyvrbí. Knihu jsem sice dala na jeden zátah, ale nemohu říct, že by to bylo kvůli tomu, že mne příběh pohltil a zápletka vtáhla.

Autorka měla v úvodním varování pravdu v tom, že Aiden je deviant. První den přijde k cizí holce a začne ji veřejně škrtit?? Pro celou školu je to v normě, neustálé verbální útoky a zlomyslnosti jsou celé další dva roky v cajku, protože šikana mezi elitními dětmi jenom kvete a "se s tim smiř". Dobře, vím, že je to fikce, že je to něčí fantazie, ale mně se to nelíbilo. Šikana není v pohodě a to, co Elsa a Kimberly musely prožívat kvůli partě pár vyvolených, ve mně vůči školní elitě rozhodně sympatie nevzbuzovalo.

Ostatně sama hlavní hrdinka nás první polovinu knihy přesvědčuje o tom, že Aiden je psychopat, magor, sociopat a úchyl a autorka se jí to ani nesnaží vyvrátit. (Však nás taky všechny varovala...) Jenže... Elsa zjistí, že jí to vlastně rajcuje. Tohle je obvyklý motiv, ale pro mně tím veškerá věrohodnost končila. Asi nejsou moje fantazie dostatečně submisivní, ale hrůza a vášeň jsou pro mne neslučitelné emoce a nevěřím, že po dvou letech utrpení by hrdince zapálená lýtka (resp. kun*a, abych respektovala jazyk hlavního hrdiny) zatemnila zdravý rozum. Scéna sexuálního útoku (a jinak se to nazvat nedá, a to nejsem žádná bojovnice za ženská práva) byla odporná, ne vzrušující. Jestli tohle je na středních školách v Británii v pořádku, nechci vědět, jací lidé zaplňují vrchní příčky s politice a význačných postech. (Ostatně Elsa sama mlčí, protože se bojí, aby to dědic impéria obchodně nezavařil jejím pěstounům.)

Aby bylo jasno, nejsem proti mužské dominanci v sexu, tu považuji za žádoucí. Nevadí mi ani líčení nějakých drsnějších praktik. Ty v knize vlastně ani tak drsné nebyly, spíše jejich opis mi přišel vulgární a nějak nevěřím tomu, že by nezkušená panna s nadšením přijímala bolestivou kopulaci do krku a přišlo jí to rajcovní. (Nu, pokud přijmu myšlenku, že Aidenovy preference a výrazivo jsou důsledkem zneužívání, autorka nám v zápletce kolem Elsiny minulosti naservírovala vysvětlení, proč to tak hrdinka má - a tím je to vlastně všechno omluvitelné.)

Elsina minulost a spojení s Aidenem bylo asi to jediné, co mne zaujalo, byť se obávám, že z náznaků jsem si to vcelku pospojovala dohromady. Zajímavým twistem by bylo, kdyby se ukázalo, že je do toho nějak zapojená i tetička, jejíž chování je divné. Na druhou stranu se mi nechce věřit, že by strýček netušil o tom, že osudy jejich schovanky jsou spojené s borcem, který s ní chodí. King starší působí jako totální magor, Silver mu zdárně šlape na paty.

S postupujícím dějem autorka opouští motiv šikany a přestože manipulace stále zůstává pod povrchem, Elsa se nechává unášet tím, co v ní Aiden vyvolává a čtenář si zpětně jeho chování omlouvá tím, že "on vlastně není tak zlý a svět je vlastně v pořádku". Stejně neuvěřitelné pro mne bylo i to, že se dvě školní vyvrhelky najednou stanou oblíbenými, zejména Kimberly by byla zcela bez sebeúcty. (Ačkoli, co já vím, co vlastně chudákovi Xanderovi udělala, že ji tak nesnáší - ale stejně miluje, jak je všem kromě Elsy zcela jasné.) I sama Elsa velice rychle zapomene na to, co vše musela prožívat, přestože - jak se díky Xanderovi dozví - za většinou z pomluv a ústrků stál sám její idol, pán a vládce Aiden King. (Nemohu se ubránit myšlence, že hrdinka naplňuje svůj severský vzhled i jméno, neb zcela zjevně trpí Stockholmským syndromem.)

Rina Kent píše čtivě, překlad ovšem místy kulhal a opakovaný motiv přiškrcení mi přišel stejně otravný jako Anino kousání do rtu v 50 odstínech. Stejně tak zasazení do středoškolského prostředí je pro mne nevěrohodné, chci věřit tomu, že takhle se středoškoláci nechovají. Beru, že literatura už má dnes i jiné funkce než čtenáře kultivovat, i u knih, které čtu pro pouhé pobavení a "vyčištění hlavy" ale stejně očekávám, že mi něco dají a něčím mne obohatí. U Zvrhlého krále se obávám, že si z toho někdo odnese maximálně to, že sexuální šikana je vlastně v pořádku...

Oceňuji slovní hříčky se jmény hlavních hrdinů v originálním jazyce (viz název - srov. s 50 Shades of Grey). Z celé knihy se mi ovšem nejvíc líbili Ronan a Cole, zejména za ně dávám ty dvě hvězdy v hodnocení. Druhý díl si - když už ne kvůli nim - možná přečtu, abych si ověřila (ne to, že se z toho bazénu dostane, protože je to trilogie a je jasné, že přežije, ale) hypotézu, jak to tedy bylo s úmrtím Elsiných rodičů, a budu upřímně doufat, že mne autorka nějak nachytá a není to tak, jak se zdá.

werunka488
15.04.2023 5 z 5

Musím říct že mě kniha velice překvapila, četla se sama ani odtrhnout jsem se od ní nemohla. Děj má úplně všechno, nejvíce se mi na tom líbila ta originalita. Děj je tak moc silný a konec tak napínavý že hned potřebuji druhý díl. Už se těším jak to všechno dopadne. ;) za mě 5/5

Littlemonday
09.04.2023 5 z 5

WOW!!! Naprosto úžasný román, který mě překvapil originalitou a směřováním děje.
Tak jak naznačuje anotace, rozhodně nečekejte nějaké milé počtení o dvou zamilovaných na pikniku. Je to drsné, surové, tajemné. A moc se mi to líbilo!

Hlavní hrdinka Elsa si moc nepamatuje svou minulost a tady se dostáváme k jedinému momentu, kdy jsem se zarazila - proč nepátrá a pořádně se nevyptává? Ale chápu, že v kontextu k příběhu je to všechno jak má být.

Většina postav má nějaké tajemství, něco skrývá, a mě velmi baví se jim postupně dostávat pod kůži.

Kniha je plná velmi živočišných, surových a až vulgárních erotických scén. Rozhodně nedoporučuji mladším čtenářům a citlivějším osobám.

Styl psaní je naprosto úžasný, listovala jsem knihou ani jsem nevěděla jak, přehledné dělení do kratších kapitol mi absolutně vyhovovalo.

Autorka již v předmluvě jasně píše, že se nejedná o samostatnou knihu a nelže - po dočtení budete chtít okamžitě další díl!

5/5

alzbeta2843
06.04.2023 4 z 5

Knihu som spočiatku odmietala prečítať. Jednak je to stredoškolské prostredie a jednak som čítala, že sú tam naozaj zvrátenosti. Nasvečuje tomu i upozornenie autorky. Nom tie zvrátenosti neboli zase také "zvrátené" ako som čakala. Ako som sama trochu už otrlá a zvrhlá, ale áno, čo iné očakávať o manipulatívneho psychopatického maniaka? Práve kvôli Aidenovi sa mi kniha páčila a čítala som ju jedným dychom. Určite by som to nechcela zažiť ani nikomu by som to nepriala, ale čítať o tom mňa baví :P

Sama som zvedavá ako sa príbeh vyvinie. Nemá nejaký nečakaný dej, teda mňa to až tak nešokovalo, ale som zvedavá ako sa k tomu hrdinovia postavia.

P.S.: Ostatní členovi elity sa mi veľmi páčili a dúfam, že sa preložia i ostatné príbehy o nich. Za mňa najepší bol Xander a Ronan :D

Dizzy3
06.04.2023 5 z 5

Uuu tohle byl celkem nářez! Ze začátku jsem si myslela, že se mi kniha nebude moc líbit protože - šikana?! škrceni?! Osahávaní bez souhlasu, které je celkem dost přes čáru?! Úplně jsem cítila Elsinu bezmoc..tak jak by se do něj po tomhle mohla zamilovat?! No a tak mám asi taky nějakou zvrácenou mysl, protože jsem Kingovi nakonec fandila a prostě tyhle extra ochranitelský typy já zkrátka můžu :D taková trochu guilty pleasure bych řekla :D navíc ji podle mne fakt miluje takže co :D příběh určitě není pro každého, ale já mám tyhle knihy ráda a ten konec wau! Čekala jsem, že to nebude jen tak něco, ale tohle?! Druhý díl už mám samozřejmě objednaný a budu těm dvěma držet pěsti!

dencazrnu
05.04.2023 2 z 5

Uf, upřímně vůbec nevím, co si o knize myslet. Vůbec nechápu ten poprask, radost a nadšení z této knihy. A i když autorka upozorňuje na to, že kniha je surová a pro vyspělé čtenáře, mě to prostě vadilo (a to nejsem nějaká upjatá puťka..). Já musím říct, že šikana a celkově prostředí této knihy se mi vůbec nelíbilo a není mi to blízké. Absolutně odsuzuji, že je někdo šikanován jen na základě toho, že je třeba tlustý nebo není bohatý. Hraní si na to, že já jsem lepší než ty, protože mám bohaté rodiče mě vysloveně vytáčí a vůbec si nedovedu představit, že bych v takovém kolektivu měla trávit každý den. Chování Elsie nechápu už vůbec. Nerozumím tomu, že člověku, který jí dělal denně peklo ze života začne důvěřovat. Bez ohledu na to, jaký k tomu měl důvod, jsou věci, které já bych prostě odpustit nedokázala. Erotické scény mě nebavily, protože to všechno okolo mě dokonale otrávilo, že jsem si to prostě nedokázala užít. Nejsmutnější na tom všem je, že se to všechno odehrává na střední škole. Být tohle chování mezi dospělými, možná bych to tolik neřešila. Ale tohle chování u dětí je opravdu smutné, protože jak víme, doopravdy se to děje. Celkově z knihy jsem poměrně zklamaná, po celou dobu čtení jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a absolutně nechápala, co se to tam děje. A k závěru, kdy zjistíme, že jsme vlastně nic nezjistili se asi už vyjadřovat ani nebudu. Druhý díl si s největší pravděpodobností nepřečtu, protože nejsem schopná dále číst o tom, jak se neustále někdo nad někým povyšuje a psychicky ubližuje druhým

Pajuss27
31.03.2023 4 z 5

Prečteno za den! Tak čtivá byla. Nevím proč, ale nejvíc jsem si oblíbila Xandera. Hlavní hrdiny jsem někdy nemohla vystát jak moc mě štvalo jejich chování. Ale ten konec????!!! Okamžitě potřebuju další díl!

JarunkaBerunka
29.03.2023 5 z 5

Boží, doporučuju

Jája92
28.03.2023 4 z 5

Zaujala mě anotace na Ocelovou princeznu, proto jsem se rozhodla, že se nejprve vrhnu na tuto knihu :-)
Líbí se mi vkusná obálka a upozornění autorky, že se jedná o drsnější čtení.
Přiznávám se, že při úvodní kapitole jsem si myslela, že už jsem na tuto knihu prostě stará a že mě nebude bavit číst o náctiletých.
Aiden, zvrhlý král mě však dostal. Stejně tak Elsa a její nejlepší kamarádka Kim.
Ovšem pořád nějak nevěřím že by Aiden v 18ti byl tak zkušený a "vyspělý". A že zrovna Aiden probudil v Else doslova sexuální šílenství...to je prostě naprosto mimo realitu.
Mám slabost pro knihy ze školního prostředí a když se v této objevilo téma šikany, zaujalo mě to ještě více.
Aiden má snad všechny nejhorší vlastnosti, jasné známky psychopata, přesto i on má svá tajemství, které souvisí právě s Elsou.
Dlouho se mi nestalo, abych hltala kapitolu za kapitolou a vystřídala snad všechny emoce u čtení.
Samozřejmě v průběhu čtení jsem již tušila, kam asi příběh směřuje, přesto mě konec navnadil na Ocelovou princeznu. Ale upřímně? Asi zrovna u téhle série bych si přála, aby Elsa a Aiden nakonec spolu neskončili jako pár.

helg_abooks
26.03.2023 5 z 5

Autorka upozorňuje hned na začátku knihy, že je to romance o středoškolském tyranovi. Pro zralé mladé čtenáře. Někomu může přijít hrubá a urážlivá. Pokud však toužíte po padouchovi, tak s chutí do toho a vítejte ve světě zvrhlého krále.
Souhlasím s autorkou. Když jsem začínala číst, měla jsem nějaká očekávání, protože to nebyl první erotický román v mých rukách. A jsem mile překvapená. Rina Kent má zvláštní styl psaní. Surový,drzý, sprostý až barbarský. Pokud na to nejste, pak raději zvolte jinou knihu.
Elsa byla vlastně hrozně fajn. Rodiče jí zemřeli, když byla malá a adoptovali ji teta se strýcem. Od té doby měla psychické i fyzické problémy. Ale!! Čím mě nehorázně iritovala? Tím, jak si celou dobu nechtěla přiznat, že ho vlastně TAKY CHCE. Že jí PŘITAHUJE.
A Aiden. U něj bylo vlastně všechno špatně. Jeho žárlivost, krutost a majetnickost. Totálně za hranou. A přesto mu jednoduše nejde odolat.
Ke konci už vycházela na povrch tajemství, které se zřejmě dozvíme až v dalším díle Ocelová princezna.
Je to zatím nejlepší erotický román co jsem četla. A teď už nutně potřebuji zase nějaké fantazy.

_Steff_
26.03.2023 2 z 5

Četla jsem jen, protože jsem věděla, že to bude blbost, u které se budu smát nelogickému dějí a hlouposti postav. Kniha splnila moje očekávání :D
Dvě hvězdičky za vtipnost :)

katasokolov
26.03.2023 4 z 5

Velice čtivá věc na jedno posezení.

Rozhodně si prostudujte upozornění od autorky na začátku textu, abyste potom nebyli překvapeni. Pokud do knihy půjdete s vědomím, že Aiden je prostě kretén, tak si ji budete schopni užít :).

Závěr knihy přichází se zvratem, který jsem si tak nějak domyslela v průběhu čtení, přesto se ale do dalšího dílu pustím. Zejména jsem zvědavá na odkrytí Elsiny minulosti, tahle postava byla napsaná vskutku zajímavě.

ElizPetrova
18.03.2023 3 z 5

Věděla jsem, do čeho jdu, takže mě šikana a násilí v knize ani nepřekvapily.. některé momenty v knize pro mě byly nesmyslné a nelogické, úplně si nemyslím, že by rozumný člověk vůbec do takového vztahu s naprostým psychopatem dobrovolně šel, ale tak co už.. začátek za mě byl takový rozpačitý, pomalý.. po cca 100 stránkách jsem se do knihy pořádně začetla a nakonec ji zhltla během jednoho odpoledne. Kniha na lepší hodnocení nicméně nemá, ale bavila mě, konec byl docela šokující, jsem zvědavá na další díly..

Nikusscha
14.03.2023 5 z 5

Děj se mi líbil a autorka to napsala velmi čtivé takže musíte číst a číst. Jsem zvědavá na druhý díl, který má vyjít na konci března

hrabalikoval
12.03.2023 3 z 5

Zajímavý příběh. Ale do čtení jsem se místy musela nutit. Každopádně konec je napínavý a skončilo to tak, že si ten druhý díl prostě přečíst musíte. Jsem na něj velice zvědavá a doufám že drama se trochu víc rozjede.

snílkařka
12.03.2023 4 z 5

Musí se člověk opravdu oprostit hodně od reality.A začíst se jen do světě Zvrhlého krále.Který za mě nebyl zas tak zvrhlý jen majetnický a dost tvrdohlavý a svými hláškami někdy dost na zabití ale pokud jako hlavní postava knížky Elsa jste do něj zamilovaný a zakoukaný přijde vám to místy i roztomilé a sexy a nebo mu zkrátka někdy toužíte dát lekci a srazit ten jeho namyšlený výraz z tváře.A to doufám že se jí tedy autorce podaří ve 2 díle.Jinak si nemyslím že by byl hlavní hrdina zatím tak zlý.Má tajemství...je zamilovaný tudíž i dost žárlivý když si někdo všímá nebo ubližuje osobě kterou má rád a kterou chce zkrátka chránit a někdy až tak moc že z toho vyjde někdy jako otravný blbec...Ale ve válce a lásce je vždycky všechno dovoleno pokud se tedy oba mají upřímně rádi a touží po sobě.Pokud to je jen jednostranná láska už to není to pravé a tam je velký vykřičník stop!A tam bych dala za pravdu těm co říkají to je psychopat...Ale naštěstí hodnotíme jen knihu a autorku beru taky z rezervou pač je to cizinka a v rámci kultůry a mentality to mají zkrátka trochu jinak v něčem než mi Češi.Asi jako kdyby byla přeložena naše autorka do jejich jazyka.Taky by se líbila ale pro nějaké čtenáře jistě také s otazníkem a pohoršené i s vykřičníkem.Druhý díl si určitě přečtu snad autorka moc nezklame nebo tedy český překlad.

sex šikana střední škola

Rina Kent