Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383006/romeo-a-julie-ZMm-383006.jpg 4 5425 5425

Kniha vydaná k představení ve Stavovském divadle (divadelní program). činohra 2003 Textové a hudební úpravy: Hudba: Daniel Fikejz Překlad: Josef Topol Inscenátoři: Dramaturgie: Daria Ullrichová Kostýmy: Zuzana Krejzková Režie: Vladimír Morávek Scéna: Jan M. Chocholoušek Role: Kníže Eskalus: František Němec (vlastní) Paris: Ondřej Pavelka (vlastní) Montek: Jiří Štrébl (host) Kapulet: Miroslav Donutil (vlastní) Romeo: Pavel Liška (host) Merkucio: Richard Krajčo (vlastní) Benvolio: Filip Rajmont (host) Tybalt: Vilém Udatný (vlastní) Bratr Lorenzo: Vladimír Javorský (vlastní) Bratr Jan: Michal Gulyáš (host) Baltazar: Jiří Král (host) Samson: Tomáš Karger (host) Řehoř: Radim Kalvoda (host) Petr: Milan Stehlík (vlastní) Lékárník: Jan Kačer (vlastní) Parisův panoš: Karel Pospíšil (vlastní) Paní Monteková: Zuzana Šavrdová (vlastní) Paní Kapuletová: Eva Salzmannová (vlastní) Julie: Kateřina Holánová (host) Chůva: Iva Janžurová (vlastní) Chorus: Kateřina Burianová (vlastní), Jitka Smutná (vlastní), Marika Skopalová (vlastní) Muzikant: Zdeněk Hrášek (externí spolupráce), Jiří Wehle (externí spolupráce) Spolupracovali: Asistent režiséra: Marika Skopalová Fonetická spolupráce: Zdena Palková Hudební příprava: Jana Vychodilová Inspicient: Václav Bláha Nápověda: Zuzana Němečková, Alena Kubečková Šerm : Václav Luks... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Národní divadlo (Praha)

Romeo and Juliet , 1595

Maguša
12.01.2013 5 z 5

No, ačkoli je to dost naivní, je to zatraceně krásné. Nejde hodnotit jinak, než pěti hvězdami, protože jsem to přečetla jedním dechem. Když budu mít možnost, tak vyrazím i na divadelní ztvárnění.

Jaymay
01.01.2013 3 z 5

na mě až moc velká romantika a ještě k tomu ve verších....

Aenag
17.11.2012 5 z 5

Podle mě nejlepší dílo, které kdy Shakespeare napsal. Je to taková humorná tragédie. Sama jsem hrála část této hry a hraje se velmi dobře.

AnnaSk
28.08.2012 5 z 5

Připadá mi, jako bych ten příběh znala už odmalička... Když se pak člověk seznámí s psanou formou, je to takový nový rozměr. Krásně napsané, krásně přeložené.

Natalis
28.08.2012 3 z 5

Světově profláklá klasika, jejiž děj je naprosto známý a já na konci prečim jako želva, no nic, myslím, že tenhle příběh nikoho neurazí, ale jelikož všichni víme, jak to dopadne, tak také nepřekvapí.

Lady_Ef
22.08.2012 4 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Možná jsem od ní čekala víc, přece jen je to slavný Romeo a Julie.. ale přestože jsem příběh znala, na konci jsem málem neudržela slzy.

Malin
18.08.2012 2 z 5

Mám docela ráda Shakespearovy komedie, k tragédiím se dostávám až teď. Musím ale říct, že hra Romeo a Julie mě nějak neoslovila.
Po smrti Tybalta jsem úplně ztratila motivaci to dočíst a Romeo mi začal být odporný. Láska odehrávající se během tak málo dnů se mi zdála tak neskutečná... navíc když Julie byla vlastně ještě malá holka.
Chystám se na to ale do divadla, tak třeba ještě změním názor. Uvidíme.

dendisek3
15.08.2012 2 z 5

Abych pravdu řekla, nevím co na té knížce všoichni vidí. Nijak mě nebavila, dočetla jsem ji spíš z toho důvodu že je to povinná četba k maturitě.

KristýnaČ
09.08.2012 4 z 5

Popravdě, očekávala jsem od toho víc. Všichni o tom mluvili jako o geniálním díle, vychvalovali až do nebes. Na mě ale tato romantická klasika takový dojem neudělala. Asi jednak proto, že jsem četla víc podobných námětů moderněji zpracovaných a jednak i proto, že jsem hlavní příběh znala, aniž bych to musela přečíst.
Příběh dvou lidí, nenaplněné lásky i tehdejší společnosti je však nesmrtelný a stojí za to ho znát.

Kiki C.
04.08.2012 5 z 5

Dokonalá kniha/hra. Miluju jí. Zkrátka, čte se dobře a má skvělej příběh. A na konci jsem věděla, že oba zemřou, ale i tak jsem do poslední chvíle doufala, že to přežijou! :))

Zuzvil
30.06.2012 3 z 5

Jedna z dalších klasik, která se nikdy neomrzí. V knížce (=divadelní hře) je kritizována zloba a nenávist mezi dvěma rody a ukazuje, jak láska a smrt dokáže udělat z nepřátel přátele, no a autor ve své době šel opravdu do extrémů, když láska, tak obří, hmatatelná a jasná, když nenávist, tak mstivá, zřejmá a velmi silná. Rozhodně nelituji, že jsem si knížku (hru) přečetla, ale určitě nebudu číst znovu.

ondra1995
20.06.2012 5 z 5

Nezapomenutelně tragický příběh neskonalé lásky.

Lomax
10.06.2012 5 z 5

100% LÁSKA. Chce snad někdo více?

joni
01.06.2012 5 z 5

klasika, kráásná klasika :)

Gahanka
29.04.2012 4 z 5

Příběh, který se mi nikdy neohraje. V dnešní době působí na některé směšně ( i na mě tak trochu působil), ale zůstává jedním z příběhů nejkrásnějších.

Džizetka
18.03.2012

K této tvorbě snad není co dodat.Každý jej zná a většiny se i dotkne.Shakespeare byl...geniální. Není mnoho lidí,co se můžou chlubit tím,že jejich dílo přetrvává staletí a KAŽDÝ jej zná.

eniete
17.03.2012 4 z 5

Romeo a Julie:
nezapomenutelná láska dvou lidí, kteří se milovali tak moc, že je nerozdělila ani smrt.Kvůli toho si jejich příběh lidé pamatují.Proto si vždycky spojují Romeovo jméno s tím Juliiným.

Aneeta
12.03.2012 5 z 5

Tahle kniha mě nikdy nezačne nudit! Nezapomenutelný příběh tragické lásky...

Lusinkaoko
07.03.2012 5 z 5

Romeo a Julie, krásná klasika :-) Pěkná knížka i divadelní představení :)

Jiitush
14.01.2012 2 z 5

Tak tomuhle příběhu jsem zkrátka nepřišla na chuť. Ano je to opravdu dojemný příběh dvou mladých lidí a jejich za hrob jdoucí lásce a ... bla bla bla. Dle mě je to jen nereálný sentimentální žvást. Ta tolik opěvovaná láska mladých lidí není nic jiného, než jen pubertální volání přírody. Nevěřím, že by se do sebe dva lidé, kteří znají tak akorát svá křestní jména a příjmení, do sebe zamilovali tak moc, až by byli pro sebe ochotni zemřít. Shakespeare nebyl špatný dramatik, ale tohle je prostě přehmat vedle.