Romeo a Júlia

Romeo a Júlia https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225590/bmid_romeo-a-julia-225590.jpg 4 5426 5426

Svetoznámy príbeh o veľkej láske a nenávisti v darčekovej úprave - originálna umelecká ručná knihárska práca.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Nestor

Romeo and Juliet , 1595

Amyexis
02.01.2012

Toto je klasika..místy jsem se trochu nudila, občas to bylo takové nereálné, ale celkově to bylo velice pěkné..balkonová scéna..

St. Jimmy
08.12.2011 4 z 5

Vždycky jsem si tuto knihu chtěl přečíst, tak jsem byl rád, že se mi konečně dostala do ruky. Co bylo na příběhu rozhodně nejkrásnější (a co je nejkrásnější i ve skutečném životě) jsou dva milenci, oddaní sobě navzájem, až za hrob. Co mě naopak hodně zarazilo a mrzelo, bylo nepřátelství dvou rodů, které zapříčinilo konec života a lásky Romea a Julie. Smutné, že mír nastal až po jejich tragické smrti.

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Klasika. Náš učitel nám vždy nadhazoval otázku: "Je to skutečně tragédie? Není naopak největším štěstím umřít milován a milující? Pokračovala by jejich láska i po letech?"

lady
06.12.2011 5 z 5

Shakespeare je úžasný.Viděla jsem tu divadelní hru a potom jsem si přečetla knihu.

anthea
27.10.2011 5 z 5

Tenhle příběh nestárne. Hlavně mám ráda styl Shakespearova psaní, ovšem trochu mě zklamal překlad Martina Hilského, přišlo mi to moc moderní.

Bára1182
27.09.2011 4 z 5

Hezká, ale trochu nereálná knížka :))

Hancza
07.09.2011 4 z 5

Nesmrtelná klasika, kterou by si měl přečíst snad každý

Andulino
25.08.2011 4 z 5

Příběh lásky Romea a Julie je světoznámý – natočeno bylo mnoho filmů, zahráno bylo mnoho divadelních her, napsáno bylo mnoho recenzí… Přesto se tato kniha stále líbí, dojímá a šokuje. Možná ale byla škoda, že už jsem dopředu věděla, jak příběh skončí. Konec mě mrzel, a koho ne – zbytečná smrt mladých milenců… Také se mi líbily romantické scény na balkónku a v Juliině ložnici. Možná by nebylo na škodu trošku romantiky přenést i do dnešních moderních vztahů. Vždyť takové vyznání lásky se musí líbit každé ženě…

Smiragl
18.07.2011 5 z 5

Bez tohoto se snad ani nedá žít :) a úplně nejlepší je to přímo v angličtině :)

kristynkat
11.07.2011 5 z 5

Originální knížka. je důkazem, že film nikdy nevystihne děj jako samotná slova na papíru

tynacte
25.05.2011 2 z 5

Je smutné vzpomenout na minulost, kdy byl sňatek domluven rodiči, a pravá láska byla výjimečná. Kniha se mi líbila hlavně kvůli ději a hlavní zápletce. Jinak mě občas dlouhé a někdy i nesrozumitelné verše unavovali a nebavili. Špatný konec se mi vlastně líbil, protože kniha neskončila jako vždy klišé „..a žili šťastně až do smrti..“. Vzít si život v tomhle případě by se dal brát jako zbabělí čin, já to ale brala jako pravý a nefalšovaný důkaz lásky. Kniha se mi líbila a slova Romea, mě někdy opravdu dojala.

Dalibor
23.05.2011 3 z 5

Když jsem viděl film a až pak jsem to četl... Kniha mě již moc už nezaujala... Asi to byla chyba. :(

Vendulik
17.05.2011 3 z 5

Velmi krasná knížka

Pájice
20.04.2011 4 z 5

Od tak proslulého díla jsem asi čelala něco trochu víc. Nedokáži ale popsat, co přesně. Ale i tak to bylo pěkné. :)

Kvikvinka
16.04.2011

Klasika, která nezklame. Téma nešťastné lásky je nekonečné. Toto drama je jedinečné a bude mít u mě vždy své místo.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Claire
31.03.2011 4 z 5

Do této divadelní hry jsem byla nucena povinnou četbou a i přes to že jsem celý děj znala, věděla jak skončí, jaké jsou postavy, tak se mi tako kniha velice líbila. Až budu mít v nejbližší době čas určitě budu číst další shakespearovy hry :))

S1M0NE
28.03.2011 4 z 5

I když (asi jako každý) znám ten příběh a i když vím, že to stejně špatně skončí...přesto mě to dojalo. Ne že bych byla kdoví jaký čtenář Shakespeara, toto je třetí hra, kterou jsem od něj četla, přesto ho musím obdivovat. To jak dokázal psát a že jeho hry se staly doslova nezapomenutelnými, musím smeknout.

Addie
27.03.2011 4 z 5

Nevím, čím to je, snad tím, že nejsem kdovíjaká romantička, ale příběh těchto dvou mi připadal chvílemi zkrátka přeslazený a utopický, přestože chovám úctu k jeho osudu. Možná jsem moc velká realistika na to, abych uvěřila a nechala se tím vším unést. Přesto nemohu říct, že jde o kýč, vždyť je to příběh, který inspiroval tisíce dalších!
Pro mě tedy dílo klasikovo, který nemohl zklamat formou, a tak pro mě malinko zvítězila nad obsahem.

kapllu
21.03.2011 4 z 5

Moc se mi líbilo, že Shakespeare s ničím neotálel, děj se ničím nezdržoval a všechno spělo k nešťastnému konci... Love story jako hadr a přece mě bavila.