Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/bmid_plaz-v-chorvatsku-2ue-445073.png 4 1508 333

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

Anor505
13.06.2023 5 z 5

Knížku jsem si šetřila na správnou příležitost, teď jsem ji dočetla na dovolené u moře a jsem spokojená. Autorka tyhle lehké romantické příběhy prostě umí. Tentokrát jsme se podívali do Chorvatska a atmosféra horkého léta, vůně moře, borovic a tradiční chorvatské kuchyně z knihy jen dýchá.

Luna5000
08.06.2023 5 z 5

Autorka nezklamala a opět mě vzala na výlet tentokrát na pláže zalité sluncem. Do Chorvatska zrovna odjíždím příští týden a tak výběr knihy ,pro atmosféru a přiblížení země, byl naprosto jasný. Kniha se báječně četla (jako i ty ostatní). Tuto autorku doporučuji všem kterým můžu a na další knihy se už teď velice těším.

Aligi
01.06.2023 3 z 5

Ideální četba na dovolenou. Líbí se mi příběh, i když scénář je pokaždé téměř stejný, ale autorka ta místa popisuje tak barvitě, až si člověk přeje taky být.

Mikoláška
19.05.2023 4 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda, její knížky jsou hezké pohlazení na duši. Vůbec mi nevadí, že se jedná v podstatě o pořád stejný scénář, baví mně velmi ta různorodá prostředí, kam člověk opravdu má chuť vyrazit. A vůbec neškodí, hýčkat si tu naději, že hrdinové mají své sny, které se jim vyplní. Protože proboha, proč ne :)

Peťula91
18.05.2023 5 z 5

Tato knížka byla první, kterou jsem od Julie Caplin četla. Příběh z prosluněného Chorvatska rychle vtáhne do děje a hezky se čte díky autorčiným popiskům samotných míst. Ideální četba na letní dny. :-)

Sarah11
06.05.2023 3 z 5

Atmosféra je opět skvělá, to autorka zkrátka umí. Maličko mě mrzí, že jsme nedostali větší náhled do života místních, ale to není hlavní problém, který jsem s knihou měla. Pro mě tady v první řadě příliš nefungovala chemie mezi hlavními hrdiny a mrzelo mě, že postava Maddie, se kterou jsme se poprvé setkali v Cukrárně v Paříži a která na mě působila sebevědomě a nespoutaně, je tady úplně jiný člověk. V této knize na mě naopak působila dost zakřikle a nesebevědomě. No, a Nick, to je kapitola sama o sobě... Někdy ho máte vážně chuť proplesknout, aby se probral, ale alespoň nebyl zlý jako Sebastian.
Kniha v podstatě jede podle takové klasické šablony jako filmy ze střední - máme tady partu bohatých děcek, včetně ďábelské krásky, která poplete hlavu obyčejnému klukovi, a "chuďasku" s ne úplně dokonalou postavou, která má ale obrovské nadání a vášeň, a která se tajně zamiluje do právě toho přítele své modelkovské sokyně, i když předstírá, že ho nesnáší. Ten později procitá a zjišťuje, že vztah s proradnou kráskou ho nenaplňuje a vlastně by chtěl tu úplně obyčejnou holku krev a mlíko. No, a závěr je nám všem jasný.
Autorka se tady snažila trochu zabrousit do tématu poruchy příjmu potravy, ale bohužel to potom nechala nějak vyšumět a nedotáhla to do konce, což je škoda.
Za mě pohodové letní čtení, když se vám nechce moc přemýšlet, ale mám od autorky jiné favority.

marcela4160
01.05.2023 4 z 5

Milá oddychová knížka s krásnou obálkou. Měla jsem pocit jako bych také byla na chorvatské pláži a cítila slaný mořský vzduch. Chybělo mi v knize ale více vhledu do způsobu života Chorvatů, tak jak je to například autorčině další knize - Hotýlek na Islandu. Za půlkou knihy jsem se začala nudit, bylo to už jen o vztazích, které čtenář prokoukne už na začátku, jak se budou dále vyvíjet.

BohyněKuchyně
11.04.2023 5 z 5

Podobný scénář každé z knih Julie Caplin aka Jules Wake mi vůbec, ale vůbec nevadí. Její knížky používá pro odlehčení od těžší literatury, těším se na ně jak malá a jsem moc ráda, že jich mám ještě pořád dost nepřečtených a že je tahle autorka dost plodná :-)
Hlavní hrdinka románu Pláž v Chorvatsku Maddie vystudovala dějiny umění, ale už se tak nějak smířila s tím, že umělkyně z ní nebude. Potřebuje si však vydělat nějaké peníze a tak přijme nabídku starat se o hosty na jachtě, která pluje podél chorvatského pobřeží. Práci jí dohodila kamarádka, jejíž bratr Nick se na lodi plaví se svou přítelkyní Tarou a jejími přáteli. Z počáteční antipatie mezi Nickem a Maddie se samozřejmě vyklube láska jako trám. Není to spoiler. Takhle je to ve všech knížkách Julie Caplin. Něco spolu zažijí, Nick se ukáže, že není takový kretén, jak vypadal a Maddie se samozřejmě splní i její pracovní sen. Miluju!!! A po každé knížce této autorky chci jet do míst, o kterých píše. Tak bacha na to!

emilieselden
10.04.2023 3 z 5

Za mě rozhodně jeden z lepších dílů série. Sympatické postavy, zajímavé prostředí, kde se děj odehrává. To bylo popsáno opravdu nádherně. Hned jsem měla chuť se tam vydat. 3,5*

marupospi
07.04.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky Julie Caplin, ale už teď vím, že určitě ne poslední. Děj mě hodně rychle vtáhl na chorvatské pláže, až mi chvílemi přišlo, že cítím sluneční paprsky na kůži a slyším mořské vlnky. Zaujalo mě jak autorka pojala hlavní postavy s kontrastem jejich okolí a díky tomu nevznikl úplně kýčový příběh. Bohužel i tak kniha byla hodně odpočinková a nechalo se dobře předpokládat jak to dopadne. Doporučuji jako jeden ze způsobů, jak si zkrátit čekání na léto.

knihomolka_eli
26.03.2023 5 z 5

Dej ďalšej knižky z Romantických útekov sa odohrával v Chorvátsku. Pri knihe som si príjemne oddýchla. Pripomenula mi našu minuloročnú dovolenku, krásny ostrov Brač a mesto Split. Toto leto určite nevynecháme ostrov Hvar. Autorka ho v knihe veľmi pekne opísala, nechýbali ani tipy na výlety a miesta, ktoré stojí zato navštíviť a jedlá, ktoré určite vyskúšame.

Maddie túži byť výtvarnou umelkyňou, no v tomto smere sa jej zatiaľ nedarí preraziť. Kamarátka Nina jej ponúkne letnú brigádu na luxusnej jachte v Chorvátsku, na ktorej hľadajú niekoho, kto bude variť a upratovať. Maddie ponuku príjme a začne pracovať pre Ivana na jeho jachte. Medzi hosťami je aj Ninin brat Nick, ktorý chodí s modelkou Tarou. Maddie práca baví, no pri plnení požiadaviek romaznaných hostí z módnej brandže má čo robiť. Na jachte sa plaví aj milionár Douglas, jeho priatelia Simon a Siri, modelky Cory a Tara. O Maddie sa zaujíma najmä Simon. Je jeho záujem skutočne úprimný?
Počas dovolenky to začne medzi pármi na palube škrípať. V tejto dusnej atmosfére si Maddie začne uvedomovať, že ju Nick stále viac priťahuje. Okrem toho Maddie v krásnej krajine objavuje stále viac inšpirácii na svoje maľby.

Samotný záver nebol nejakým extra prekvapením, to ale ani nie je ceľom týchto kníh. Kniha skončila pekne a romanticky, no postavy z príbehu si museli za svojím šťastím prejsť najskôr kľukatými cestami s nejednou prekážkou.

Z postáv sa mi okrem Maddie a Nicka veľmi páčila Siri. Bola temperamentná, energická a dokázala bez problémov Douglasovi šplechnúť pravdu do očí. Páčila sa mi aj Ivanova rodina a to ako hneď medzi seba prijali Maddie. Boli presne takí priateľskí a srdeční, akí sú Chorváti. Autorka to skvele vystihla.

Najviac na nervy mi šli Tara a Cory, boli tak strašne povrchné a namyslené, že som sa čudovala, čo na nich tí ich muži vidia. Tiež mi nebol sympatický Simon.

Teším sa na ďalšie knižky z tejto série. Okrem pekných romantických príbehov sa vždy teším aj na to, do akej krajiny nás autorka vezme nahliadnuť a čo nám z nej ukáže.

munka
23.03.2023 3 z 5

Pekné oddychové čítanie, ktoré zaostáva za predchádzajúcimi knihami, ale splnilo účel. Cestovala som po Chorvátsku a oživila spomienky na strávené dovolenky . Maddie som fandila a všetko dopadlo ako som očakávala. Teším sa na ďalšiu knihu.

Miriam
20.03.2023 4 z 5

Chtěla jsem nějakou knížku na povzbuzení, něco pohodového u čeho bych nemusela moc přemýšlet.
Zahřálo mě to pěkně, i když je prosinec. Moc milé čtení, hned bych se vydala k moři. Tak alespoň v dnešní koronavirové době jsem si plula pěkně po moři. Mám ráda knížky této autorky, přečtu si i její další.

Lucie21352
16.03.2023 5 z 5

Od Julie Caplinové čtu knihy moc ráda. Čtou se totiž skoro samy a je to úžasná oddechovka a zároveň inspirace na dovolenou. I když pochybuji, že si pronajmu jachtu. :-) Pláž v Chorvatsku je, oproti ostatním, napsána velmi napínavě. Pořád jsem si nebyla jistá, s kým nakonec hlavní hrdinka zůstane. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout u dobré knížky.

lucy.sankova
11.03.2023 4 z 5

Pátá kniha ze série Romantické útěky. Tady mi malinko chybí opět téma hygge a pečení, vaření, které se v předchozích knihách hodně vyskytují. Jinak příběh, vykreslení postav, jako vždy super. Samozřejmě od začátku tušíte, jak to všechno dopadne, ale tohle nejsou knihy k zamyšlení, ale k odpočinku.

18LenkA12
11.03.2023 5 z 5

Další z romantických útěků do krásných oblastí Chorvatka. To jak autorka popisuje krajinné poklady dané země je naprosto geniální. Jedná se o oddychovku a můžu ji jen doporučit.

kolacky
07.03.2023 4 z 5

Pěkné, předvídatelné a odpočinkové počtení.

petraj30
06.03.2023 4 z 5

Byl to celkem povedený příběh, ale mrzí mě, že se z této série pomalu vytrácí pečení a vaření.
Opravdu nevím, jak správně popsat Maddie. Byla v neustálém pohybu a její osobnost se mi nepřiblížila. Ostatní postavy mi přišly charakterově pestřejší, jen Nickovi trvalo dlouhou dobu než se konečně ke všemu vyjádřil. Pořád chtěl něco vysvětlovat, ale nedostal se ke slovu, chudák:-)
Téma příběhu bylo velmi zajímavé, ale více se rozebíraly problémy mezi snobskou společností a vaření ustupovalo hodně do pozadí.
Prostředí Chorvatska bylo krásně popsané. V tomto směru plní kniha přesně svůj účel a na chvilku unikám z reality do romantického prostředí. Těším se na další únik.

bee88maja
17.02.2023 4 z 5

I když jsem v minulosti z červené knihovny měla mžitky před očima, říkala jsem si: "takové klišé, jak to někdo může vůbec číst? "(blicí smajlík) :)

Julie Caplin ovšem použila dvě věci, které fungují i na drsňáky - jídlo a cestování.

"Drsnou holku" (co čte jen krimi,psycho,krváky) jsem tedy schovala do šuplíku, a vybalila jsem holku, co by procestovala svět a ochutnala co svět a jiné kultury nabízí, a když se k tomu přidá i trochu toho "erotična"... vrrrr. :D :) :)

Tohle byla třetí kniha ze série, do které jsem se ponořila, a zdá se, že ráda uteču i do dalších destinací - do Švýcarska, Tokia, Kodaně, Islandu, Skotska...atd

a možná mě to inspiruje a koupím si letenku, nebo sednu na vlak za vlastním dobrodružstvím :)

Gabriela456
07.02.2023 5 z 5

Za mě zatím nejlepší knížka v sérii. Děj příjemně utíkal, člověk se nenudil, dobrá zápletka. Skvělý způsob jak utéct z reality a chvíli si odpočinout.