Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3136 806

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Mojepočteníčko
19.10.2021 3 z 5

Bože! Já bych do té Kodaně jela hned ! Autorka prostředí svého příběhu krásně popsala. Bylo to milé, odpočinkové čtení se špetkou něčeho navíc. Dokonce jsem se zapomněla kyselit na romantickou linku a předvídatelnost Konec mi přišel zbytečně natahovaný, ale musela jsem ve výsledku uznat, že to tak bylo nejspíš potřeba Líbilo a doporučuji

punkgirl97
19.10.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Brala jsem ji jako příjemnou oddechovku plnou dobré kávy, lahodného pečiva, vynikajícího jídla a plného cestování a objevování nových věcí.

Jen jsem to nemohla číst, když jsem zrovna měla hlad, to mi žaludek výrazně protestoval, když se mé chuťové buňky protloukaly skrz lahodná slova o jídle.

Líbilo se mi, jak postavy vystoupily ze své komfortní zóny a zkusili něco nového. A co víc objevili své vnitřní já, které bylo skryto za fasádou kariéry a povrchních lidí.

K postavám jsem si pořádně vztah vytvořila až dýl. Zpočátku mi přišly hrozně vzdálené. Až, když se na scéně objevila Eva. Ta příběhu vmetla pravé kouzlo útulné kavárny a starostlivost o druhé. A totálně mě příběh chytl, když se na scéně objevil nabručený Josh, místy mě sice dost rozčiloval, ale jak se k němu chovali ostatní to mi to vynahradilo.

Jak už jsem psala, moc se mi líbila proměna mentality lidí, vlastní uvědomění, co je vlastně v životě nejdůležitější. A tyhle poselství v knihách jak víte mám moc ráda, takže za mě skvělá romantická kniha. A kdo nečetl, tak zkuste vstoupit do světa #hygge

4/5

Silencia
17.10.2021 4 z 5

Zatím mě asi bavila nejvíc z těch, co jsem četla. Brooklyn a Paříž. Ben je nejsympatičtější chlap a celkově to bylo moc příjemné. 4,5*

Knižnítoulky
16.10.2021 5 z 5

Již od prvních chvil na letišti musí Kate řešit jeden problém za druhým. Prožívala jsem s ní každou překážku, každou výhru i eleganci a cit, se kterým se s některými problémy popasovala. Každá postava měla svou vlastní linii a svůj příběh. Jejich vyústění v přátelství a soudržnost bylo krásné. A to ani nemluvím o něm … Ale to už se nechte překvapit a pusťte se do knihy, kterou mohu jen doporučit.

LiKa00
13.10.2021 5 z 5

Skvělá, nádherná, úžasná kniha. Opravdu moc se mi líbila. Atmosféra Kodaně a samotného tamního životního stylu působila tak nádherně uklidňující. Příběh byl čtivý, musela jsem číst pořád dál, jak mě to lákalo. Opravdu moc krásný příběh. Těším se až si přečtu autorčiny další knihy.

Miškus
08.10.2021 5 z 5

Krásné čtení u kterého musíme být po dekou a u sebe mít hrnek teplého čaje. Příběh je krásně napsaný. Moc doporučuji.

VladiKlaisner
05.10.2021 3 z 5

Pohodové čtení, příběh trochu fádní, ale určitě se k této autorce ještě vrátím. Z knihy dýchá atmosféra serveru, místních zvyků a chování lidí, které změní názory celé skupiny vč. hlavní protagonisty.

Katerina589
04.10.2021 5 z 5

Skvělá a odpočinková knížka, která pobaví a vytváří pohodovou atmosféru. Ideální na podzimní a zimní večery, nejlépe s kafíčkem nebo horkou čokoládou v ruce.

Bell@
04.10.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Julie Caplinové. Atmosféra Dánska na čtenáře skrz stránky úplně dýchá. Podobně tomu bylo také v Hotýlku na Islandu.

keselylenka
02.10.2021 3 z 5

Samozřejmě někde od desáté stránky víte o čem to bude a jak to dopadne, ale to nemění nic na tom, že jde o pohodové čtení. Zvládnete to za den nebo za víkend a skvěle si odpočinete.

Jenny46
26.09.2021 3 z 5

Knihu jsem si vybrala na cestování vlakem. Byla to dobrá volba, nenáročná odpočinková romantická četba 3,5*

booklover
23.09.2021 4 z 5

Za mě sladké až to bolí. Spousta věcí se neustále opakuje. Příběh byl také úplně jasný od začátku, přesto musím říct, že je to příjemná změna po všech těch kriminálkách a hororech. Taková jednohubka k vínu na terase.

JajaCZ
22.09.2021 2 z 5

(SPOILER) Veľmi ma to mrzí, ale kniha ma z veľkej časti nebavila. Hlavné postavy sa chovali hlúpo, nie ako dospelí ľudia. Chýbala logika. To vážne cestovalo 7 ľudí do Kodane, aby tam len jedli a chodili na výlety a nestretli sa tam so žiadnym Dánom? Kde zistili o čom hygge je? Na základe čoho nazbierali podklady pre svoje články a výstupy? 7dní radikálne zmenilo všetkým život? Novinár prišiel o svoje miesto po tom, ako odhalil špinavosti vo firme a tá následne zvolala tlačovku? Prečo? Na základe čoho? Noviny si dovolia vydať článok, ktorý zmenili, podpísaný človekom, ktorý ho nenapísal? Čítanie tejto knihy malo byť len odpočinkové a romantické, nečakala som ale takéto nezmysly. Autorke ešte dám šancu, pretože verím a dúfam, že som len nemala na čítanie správnu náladu, no nemôžem klamať, že som po tejto knihe neostala sklamaná.

Adelajda_4
21.09.2021 5 z 5

Po severských krimi, kterým jsem v poslední době holdovala, bylo tohle tak hezky oddychové a předpovídatelné, což mi ale vůbec nevadilo, ba naopak! Kniha mě v obchodě zaujala svou obálkou, nečekala jsem nic moc světoborného, ale byla jsem opravdu velmi příjemné překvapena. Primárně jde v knize o pracovní cestu do Kodaně, tu vede hlavní hrdinka knihy Kate a jede s ní několik novinářů. Zprvu se vše jeví jako klasická nudná pracovní cesta, ale Kodaň, v níž údajně žijí nejšťastnější lidé na světě, jim všem změní život. Někteří tam najdou lásku, jiní přátele a někdo zase sám sebe. Na četbě se mi líbil nejenom romantický příběh, ale i popis Kodaně jako takové.

hanap
21.09.2021 3 z 5

Červená knihovna, snaživá dívka-zápletka- konec dobrý všechno dobrý. A protože mám zrovna období, kdy jsem potřebovala číst něco takového, tak za mě dobrý.

kopeceli
08.09.2021 3 z 5

No jo, příběh jednoduchý, až to pěkný není. Překlad jakžtakž. Nasíralo mě neustálé připomínání a opakování, jak se Dánové radují ze života. Eva byla otřesně dokonalá a šťastná (a rozvedená). Musela jsem se snažit, abych dočetla, místy to dalo i dost práce, ale... Ten pocit hygge, ten tu knihu dělá! Já během čtení uklidila celý dům a místnost v práci, nakoupila vonné svíčky, nosila ze zahrádky kytky a užívala si radost, že mám v té únavě zase energii na to, abych viděla něco hezkého na každém dni. Ten hezký pocit uvnitř za to trápení stál.

mstychov
07.09.2021 5 z 5

Knizky Julie Caplin se pro me staly zavislosti. Miluju jeji smysl pro drama. Take absolutne strhujici zapletky mezi hlavnimi postavami. V Kavarne v Kodani jsem si nejvice zamilovala prostredi Danska. Cele to nadseni ohledne hygge se na me preneslo. Clovek ma pri cteni chut si predelat cely dum a zmenit zpusob uvazovani. Zkratka zpomalit a byt vic s nejblizsimi. Treba u salku dobre kavy. Me nejoblibenejsi postavy jsou Kate, Eva, Ben a Avril. Musim jen dodat, ze uz se tesim na dalsi knizku od Julie. Ve ctecce na me ceka Plaz v Chorvatsku.

hapac
07.09.2021 5 z 5

Na Kodaň vzpomínám moc ráda, příběh se zde odehrávající jsem si tak ráda přečetla, stejně jako i ostatní knížky J. Caplin. Možná , že to jsou naivní příběhy, ale což i takových je mi třeba a nestydím se za to, že si je čas od času přečtu a občas i mám slzu v oku. Netrpělivě čekám na Chatu ve Švýcarsku - sem s ní.

vikimi
03.09.2021 4 z 5

První půlku jsem hltala jako žíznivá. Parádně napsané. Druhá půlka už mě tolik nebavila, už mi to přišlo dlouhé. Ale stejně parádní příběh :)

katerina.marko
30.08.2021 5 z 5

Opět povedená, čtivá knížka. Ideální na pohodový večer pod dekou v útulném obýváku :-)