Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3136 806

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

VeronikaZe
23.01.2023 5 z 5

Panebože, to byla jízda.
Knihu jsem si neskutečně užila a už teď vím, že patří mezi mé oblíbené. Úplně mě mrzí, že jsem ji už dočetla, ale zároveň se těším, až si ji po nějaké době přečtu znovu!
Bylo to skvělé, postavy se mi moc líbily, všechny měly něco do sebe (kromě Joshe samozřejmě :D) a všechny jsem si zamilovala. Moc se mi líbilo, jak se postupně vyvíjely.
O romantické lince ani nemluvím, byla jsem z toho celá hotová a některé situace mě naprosto dostaly.
Moc se mi líbila i dějová linka v Kodani, bylo to skvělé, v Kodani jsem už byla, takže jsem si naprosto jasně vše vybavovala a představovala jsem si, že tam jsem s nimi.
Závěr knihy, prostě úžasný, někdy jsou takové happyendy potřeba :)

sgjoli
22.01.2023 3 z 5

Na úvod bych uvedla, že romanticky laděné příběhy příliš nevyhledávám, není to můj šálek čaje. Zároveň jsem ale zvědavec zvědavej a ráda si čas od času rozšiřuju obzory i o autory žánrů, které moc nečtu. A jelikož je Julie Caplinová u nás, zdá se, populární, tak jsem její tvorbu chtěla zkusit. Nakonec jsem sáhla po audioknize Kavárna v Kodani. A kupodivu, nebylo to zas tak hrozné. Hodně tomu asi i pomohla narátorka Veronika Lazorčáková, jejíž projev mi byl příjemný.
Je fakt, že člověk se u tohoto příběhu nevyhne určité předvídatelnosti, s níž v tomto žánru poněkud bojuju. Ráda se v knihách nechám překvapovat. Ale tady mi to překvapivě zas tolik nevadilo. Autorce přiznávám, že píše docela svižně, celkem uvěřitelně. Jasně, najdete tu pár klišé, bez toho by to asi nešlo, ale nějak jsem byla asi správně naladěná, že jsem se přes to uměla přenést.
Co se mi líbilo, bylo zobrazení hlavní hrdinky, které mi přišlo docela realistické - umím si představit, že by se s ní řada žen uměla ztotožnit. Kate je taková ta holčina, co je ve své práci dobrá, ale občas si nevěří, neumí vždy vidět své kvality, občas potřebuje povzbudit, ale zároveň se umí položit, když ji někdo emočně zadupává. Občas se tak možná cítí řada z nás. Přišlo mi to reálně popsané, ale přitom Kate nebyla vysloveně fňukna. Když jí bylo pomoženo, dokázala sama za sebe hezky zabojovat.
Moc fajn mi přišlo, že většina postav má nějaký vlastní příběh, i když to jsou postavy třeba vedlejší. Jsou dost dobře rozlišitelné - nesplývají, každá postava je jiná, osobitá. To moc oceňuji.
Jestli mi někdo pil krev, byl to Katein kolega Josh. Předpokládám, že autorka ho záměrně psala jako padoucha, kterého čtenář nemá mít rád. A to se autorce povedlo, protože já bych ho několikrát profackovala. Takže jestli tohle byl autorčin cíl, tleskám jí za to. :-D Pravda, neznáme jeho úhel příběhu, příběh sledujeme jednostranně z pohledu Kate, ale takhle je to prostě namachrovanej sobec, co si o sobě moc myslí. Vím, že takoví lidé jako Josh existují, ale já tyhle dravé, zákeřné a oportunistické typy prostě nemám ráda ani v reálu, takže ani v knihách většinou neplatí za mé oblíbence.
Ve výsledku je to taková milá, nenáročná oddechovka. Průměrná, ale fajn. 3 hvězdy mi přijdou akorát.

LuckaDea
19.01.2023 5 z 5

Ještě jsem nečetla všechny knížky z této série, ale už teď vím, že tato u mě bude patřit k těm nejoblíbenějším. Čtení Kavárny v Kodani byl skvělý relax a hned jsem dostala chuť na kávu nebo horkou čokoládu. Vzhledem k tomu, že mám ráda design, moc mě bavilo hlavní téma této knihy - dánský styl hygge (který ale samozřejmě není jen v bydlení, ale v celkovém stylu života). Romantická linka v knize mě bavila a vývoj vztahů mezi lidmi, kteří se na začátku vůbec neznali, byl super. Pokud máte chuť číst něco klidnějšího a oddechového, tuto knížku rozhodně doporučuji.

Arlienen
19.01.2023 4 z 5

Upřímně, já nejsem zrovna velkým fanouškem románů pro ženy. Nicméně jsem měla náladu na něco odlehčeného, u čeho nebudu muset tolik přemýšlet a prostě si čtení užiju. Přesně to se stalo. Kavárna v Kodani je krásná, oddechová četba, kterou jsem si náramně užila. Poznala jsem jinou tvář Dánska, než jakou jsem ji měla možnost poznat z pohledu Carla, Asada a Rose. Moc se mi líbilo podání Dánů a jejich chápání rovnocenosti lidí. Hned jsem dostala chuť se vydat do Kodaně a pochopit smysl "Hygge". Určitě si přečtu další díly, protože mi čtení knih od paní Caplinové zvedá náladu a v zimním období je to potřeba o to víc.

Kikulka97
16.01.2023 3 z 5

Potěš koště - to bylo nekonečné! Část odehrávájící se v Kodani mě bavila velmi, konec se strašně táhnul. Hlavní hrdinka přijela do Londýna a to, co se tam odehrálo, by vystačilo na další knihu (nebo telenovelu, jak se to táhlo). A přiznám se, že některé pojmy/části mi přišly, jak určené pro generaci úplně jinou generaci. Ale nalákala mě autorka docela na dvojku...

Silwinka87
15.01.2023 4 z 5

Knížku jsem si vybrala díky Čtenářské výzvě a taky na doporučení mé kamarádky. Vzhledem k tomu, že tento žánr nečtu, jsem moc neočekávala. Musím ale přiznat, že jsem byla překvapená. Není to klasická ,, romanťárna”.
Líbí se mi spojení cestování, jídla, kultury a lásky. Hned jsem měla chuť se do Kodaně vypravit a zažít ,,Hygge” na vlastní kůži.
Knížka se četla sama, prostě super oddechovka. Nečekala bych to, ale už jsem si objednala další knížku z této série.

Lka
15.01.2023 5 z 5

Audiokniha :
Pěkná odpočinková kniha. Přesně, co jsem očekávala když jsem si chtěla odpočinout od thrillerů.

katka.oo
14.01.2023 4 z 5

Po posledních dvou dílech jsem začala číst sérii od začátku a jsem spokojená, opět milé, pohodové čtení, příjemné odreagování, sympatické postavy, krásná Kodaň, mám úsměv na tváři a už na mě z poličky pokukuje další díl :-).

SvetPodleNiky
12.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka Kate touží po povýšení v PR agentuře, které se bohužel nekoná, a to díky jejímu milenci a zároveň kolegovi Joshovi, který jí místo vyfoukne před nosem. Když Kate v šibeničním termínu získá dánského klienta Larse, který po PR agentuře chce reklamu na nové "hygge" centrum v Londýně, čelí Kate výzvě. Larse přesvědčí a získává tak týden v dánské Kodani, aby pochopila systém hygge. Do Kodaně se vydává s šesti vlivnými lidmi, kteří mají udělat hygge reklamu - ať už to je food blogerka, TV moderátorka, nebo třeba novinář Ben, který Kate už od první chvíle pije krev svou nesnesitelnou povahou. Užíváme si dobrodružství, kdy tahle partička objevuje krásy Kodaně, dánského stylu života a poznávají i Evu, matku Larse a majitelku kavárny, kde Kate nachází útočiště. Během čtení pronikáme do života účastníků této výpravy a přihlížíme vznikající lásce Kate a Bena. Najdou společné štěstí i po sérii nedorozumění? A co Josh? Získá štěstí v práci, které získal podvodem? A je práce v PR to, co opravdu Kate chce?
••••••••••••••••••••••••
Musím říct, že se mi kniha moc líbila a úplně mě přenesla do Dánska, které jsem před šesti lety navštívila. Svět, kde se nechvátá a čas plyne pomalu. Zimní večer s knihou, teplou horkou čokoládou a vůní svíčky, která plápolá v obýváku - ať žije #hygge

kollorka
11.01.2023 5 z 5

Do tohohle deštivého počasí se tahle knížka hodila. O hygge jsem už četla a do Kodaně se určitě jednou podívám. Hezky čtivý příběh

Safrika
10.01.2023 4 z 5

Precteni za dva vecery. Ach… na tohle nebudu nikdy stara… po chmurnych knihach jsem tohle potrebovala, tesim se na dalsi dily.

LenkaM66
10.01.2023 5 z 5

Příjemné oddechové čtení, pro mě zatím asi nejhezčí ze série z těch co jsem četla :-)

Helin
09.01.2023 4 z 5

Pěkná jednoduchá oddechovka. Kniha se svižně čte, romantická zápletka je hlavní část knihy, ale moc se mi líbilo, jak autorka dokázala přiblížit Dánsko, dánskou kulturu a samotný princip Hygge. Nic mě v knize velice nepřekvapilo a některé věci se daly odhadnout dopředu, ale nakonec mi to ani nevadilo.

Knížku bych doporučila romantické duši, která si chce od všeho odpočinout a prostě se začíst do něčeho milého a nenáročného.

renisla
09.01.2023 4 z 5

Přečtená za jedno odpoledne. Od autorky moje první, ale již další číst nehodlám. Nelíbí se mi autorčin styl klouzání po povrchu.

majavcelicka
08.01.2023 5 z 5

Sladká oddychovka. Velice dobře se četlo. Konec byl trošku předvídatelný, ale nevadilo mi to.

Karoll_ina
04.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Klasická oddechovka zasazená do krásné země, konkrétně Dánska a jeho hlavního města Kodaně. Příběh typický na autorku, román s dobrým koncem. Za mě doporučuji!

avynka
02.01.2023 5 z 5

Sáhla jsem po této audioknize na doporučené jedné youtuberky a udělala jsem dobře. Příjemná oddechovka je přesně to, co mi sedí. Interpretace byla taky skvělá. Už se těším na další díla této skvělé autorky !!!

Sirina
30.12.2022 4 z 5

Po přečtení téhle knihy už rozumím, proč je autorka tak oblíbená. Její knihy se velmi dobře čtou.
Nehledejte v nich nic náročného, je to typická oddechovka.

Michalka98
29.12.2022 3 z 5

Marně se snažím přijít na to, proč je Julia Caplin tak oblíbená autorka. Kavárna v Kodani sice byla lepší než Čajovna v Tokiu - tu jsem četla loni, ale autorčina tvorba na mě působí jako průměr. Tady tomu nebylo jinak - průměrné postavy, průměrná dějová linka, průměrná romantika, průměrný styl psaní. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nedokážu u autorky najít to něco navíc. Mrzí mě to, protože mě tyto knihy lákají, ale zatím jsme si s Julií Caplin nějak neporozuměly - možná jednou.

JointlieKat94
28.12.2022 4 z 5

U této autorky prostě víte, co dostanete. Čekáte to a stejně Vás to prostě mile potěší. :)

Přiznávám ale, že se mi začátek četl hůř, nějak mi to nešlo.. jakmile ale přišla Kodaň, stránky ubíhaly, ani nevím jak. Taky bych tam jela. Moc se mi líbí to, jak autorka ta města tak krásně popisuje.. jako bych tam u toho byla. Fakt hezké. :)

Dokonce jsem si i vygooglila, jak se to hygge správně vyslovuje. Každou chvilku teď hygguju doma, povídám o Kodani, a doufám, že mě tam ten můj chlap vezme. :D