Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3153 810

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

katerina4564
01.07.2023 2 z 5

Tuto autorku jsem se rozhodla číst především kvůli všude číhající reklamě a pozitivním recenzím. Podle anotace to vypadlo na příjemnou oddechovku, ale nejsem si jistá, že to pro mne bylo oddechové čtení. Hned úvodem začnu tím, že mi knihu neustále znepříjemňovalo slovo hygge, chápu, že je to dánské označení stylu života, ale nemohla jsem si pro něj určit jednoznačnou výslovnost a když jsem si ji našla na googlu, stejně jsem si to nepamatovala. Když se pak slovo objevovalo v různých tvarech, tak to jsem byla v koncích, protože mě to neustále nutilo přemýšlet nad způsoby vyslovování.
Samotný příběh začal zajímavě, nicméně pak na mne novináři začali působit jako banda neandrtálců. Avril, novinářka, totální blbka, tomu nasadila korunu a byla mi v knize opravdu protivná. Do toho zmínka o bratrovi Katie, který staví repliky ze star wars, no to jsem šla do kolen. Scéna, kdy se ztratí Conrad, pro mne byla taky dost absurdní a ani mi to nepřišlo nikterak vtipné. Očekávala jsem, že se i dozvíme jak dopadne zákeřný Josh, zda za svoje jednání zaplatí, ale v podstatě zůstal bez trestu. Chvílemi jsem se ztrácela v tom ke komu patří přímá řeč a rušily mi to i chyby v překladu a občas i divný slovosled. V knize je také příliš detailních popisů míst, architektury a celkově prostředí, což u oddychového čtení není úplně dobré, jelikož musíte vynaložit hodně fantazie na představu, kde se vlastně děj odehrává.
Co je pro mne bohužel u spousty knih problém, že po prvním polibku si hned hlavní postavy začnou tykat.
Posledních 40 stran jsem přeskákala a celkově nemám z knihy pocit oddechovky, takže s dalšími knihami si dám zatím pauzu. Neříkám, že se jednalo o špatný námět, ale za mne špatně propracovaný.
Závěrem jedna poznámka, nesnáším slovo pitoreskní, má mnoho příjemnějších synonym, ale to je takový můj osobní problém.

terezička93
26.06.2023

velmi milé čtení a asi potřebuju na výlet do Kodaně :))

knihomol1985
15.06.2023 4 z 5

Pohodové čtení po celý rok i na dovolenou.

VerronikaH
08.06.2023 5 z 5

Tyhle knihy jsou jako pohlazení po duši. Člověk si u nich odpočine a příjemně zasní. Tuhle jsem zhltla ve formě audioknihy a bylo to snad ještě příjemnější, než kdybych jí sama četla. Úplně se mi to přehrávalo před očima, jak kdybych se dívala na film. Kate byla sympatická a dokázala jsem se s ní v lecčem ztotožnit. Ben je pro mě zatím nesympatičtější objekt zájmu, na jaký jsem v romantických útěcích narazila (přečtenou mám Čajovnu v Japonsku a Domek v Irsku). Myslím, že se k ní vrátím, jakmile budu mít potřebu uniknout z moderního uspěchaného světa do přívětivé Kavárny v Kodani, kde se kromě horké čokolády a neodolatelného pečiva servíruje vřelý úsměv a všeobjímající pohoda.

SoňaF
08.06.2023 4 z 5

Velmi příjemné čtení. Popis Kodaně úplně vyzývá strávit tam dovolenou a přivézt si domů kousek hygge :) Romantika, intriky, nová přátelství a krásně popsaná architektura = recept na skvělou knihu.

Knihomura
04.06.2023 3 z 5

Romantická oddychovka s dobrým koncem.

MishRarach
04.06.2023 5 z 5

Tahle kniha si mě neskutečně získala a probudila ve mně touhu se do Dánska vypravit a na vlastní kůži to hygge zažít.

Hobitka
31.05.2023 5 z 5

Čekala jsem pěknou romantiku, ozvláštněnou pobytem v Kodani. S tím, že autorka se opírá o zážitky z vlastních cest, především o ty gastronomické.
A to jsem opravdu dostala!
Té romantiky jsem tedy čekala trochu víc, ale jelikož mě k Romantickým útěkům nalákala především ta cestovatelská část, rozhodně si nestěžuju :)
Bylo to moc pěkné nahlédnutí pod pokličku hygge, při kterém se mi nejednou sbíhaly sliny.
Těším se na pokračování :)

odel
24.05.2023 4 z 5

Super oddechovka. :)
Posloucháno jako audiokniha.

marwinmh
24.05.2023 4 z 5

Tuhle knižní sérii mám moc ráda. Vždy jde o příjemné čtení z tak krásného prostředí, že máte chuť sbalit si kufry a vyrazit na cesty.
Objevování nových míst a kultury, sympatické postavy, zrod přátelství a nové lásky, samozřejmě zvraty, aby to nebylo vše zalité sluncem a nakonec happy end.
Příjemná a pohodová kniha.

knizni.taurus
22.05.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vybrala (přiznávám se) převážně kvůli obálky, protože podle mě je dokonalá. Vyzařuje z ní klid, pohoda a útulnost. Navíc anotace toho o knize moc neřekne, jen nastíní, kde se příběh bude odehrávat a čemu je tam věnována pozornost, a to tedy samotnému hygge a dánskému způsobu života.

Tahle kniha se určitě řadí k těm, u kterých budete při čtení dobře naladění. A taky zde najdete spoustu tipů, co navštívit v Kodani a u čtení budete mít chuť Dánsko hned navštívit.

Celý příběh je oddechový, vtipný, milý a romantický, a i když tušíte (pokud si v tomhle žánru holdujete stejně jako já) jak to skončí, tak vás bude bavit samotný příběh.

Postavy jsou velmi sympatické a velmi mě bavily přestřelky mezi Kate a vzteklou liškou :)). A i když je tahle kniha doprovázena spoustou klišé romantických knih, tak mě příběh moc bavil.

Jo! A určitě doporučuji si na tuhle knížku udělat čas. Fakt! Uvařte si kávu, čaj nebo třeba horkou čokoládu, zabalte se doma do deky a jen se začtěte do téhle hrozně milé knížky. Já se určitě pustím i do dalších dílů téhle série.

zuzca.h
10.05.2023 3 z 5

Lehká oddechovka. Děj předvídatelný, ale příjemný, četlo se to prakticky samo. Po přečtení mě láká navštívit Kodaň.

Nikkiproch
03.05.2023 2 z 5

Tohle nebyl můj šálek kávy. Naivní a předvídatelná romanťárna, jako film na Hallmarku. Ale neříkám, že špatná, je to takové milé oddechové čtení, ale pro jiné čtenáře/ky.

tlllk
01.05.2023 3 z 5

Po knihe som siahol hlavne kvôli výzve, zohnal som si audio ale po prvých minútach mi prišla tak prediktívna, že som sa až do konca pohyboval niekde medzi 2,5-2,8 násobku rýchlosti (bežne som na 1,35) a aj tak mala polka mozgu voľno. Bolo to milé a naivné ale v tom všetkom bola jednoduchá pravda, ktorá stojí za zamyslenie.

Mišmiš
30.04.2023 4 z 5

Za mě dokonalá romantická oddechovka :-) Moc se mi líbila a určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

PájaHája
29.04.2023 4 z 5

Další skvela romantická oddechovka

GaleW
27.04.2023 5 z 5

Zatím jsem četla 4 romantické útěky, Švýcarsko, Chorvatsko, Paříž a Kodaň. A za mě je Kodaň rozhodně a úplně bez řečí nejlepší. Doporučuji. Jen bych teď do té Kodaně nějak potřebovala zajet :-)

Aivlis
25.04.2023 2 z 5

Tentokrát pojdem v hodnotení trošku proti prúdu. Bavila ma Pekárna, Hrad i Domek, ale do Kavárny som sa zaboha nemohla začítať. Nejak mi to celé nerezalo, tak som odkladala a prekladala detektívkami, aby som sa mohla vrátiť do Kavárny odpočinúť si. Knihu som dočítala so sebazaprením, nejak mi hlavná hrdinka nesadla, ani Ben. Pripadali mi ako prerastené deti. Ale aby som iba nekritizovala, tak sa mi páčilo pojatie hygge, to ma fakt bavilo a pohladilo po duši. Rozhodne si prečítam aj ďalšie autorkine knihy, keď budem potrebovať odpočinkovú literatúru.

Janniska
23.04.2023 5 z 5

Musim uznat že to mělo všechno co má takový počteníčko pro holky mít.
Okamžitě jsem dostala chuť na kafe,skořicovýho šneka,cestování a sex.
Nechybělo tam ani žili šťastně až do smrti.
Prostě to,co každá knihoholka občas potřebuje.

kalamity14jane
19.04.2023 5 z 5