Podzim - Obrázkové příběhy

Podzim - Obrázkové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204093/bmid_podzim-obrazkove-pribehy-bkS-204093.jpg 5 95 16

Jednoduchou řečí obrázků vypráví renomovaná autorka a ilustrátorka dětských knih Rotraut Susanne Bernerová příběhy všedního dne, obratně a vtipně splétá dohromady drobné epizody. Malý čtenář může v knížce hledat postavičky a zvířátka a sledovat, co dělají od první do poslední stránky.

Encyklopedie Pro nejmenší
Vydáno: , Paseka

Herbst-Wimmelbuch , 2007

Jeninas
24.12.2023 5 z 5

I tato kniha ze série je skvělá, snad jen už hodně přeplněná. Ovšem když ji chce dítě prohlížet 4krát za den, alespoň máte pořád na co koukat. Husí člověk už mi tedy začal připadat jako úchyl, ale návrat popelářů je super :).

malámišička
22.04.2023 5 z 5

Tuhle taky, řekl syn v knihovně.
Já už souhlasila. I když jsem původně chtěla počkat do podzimu, jsme na Ročních obdobích oba závislí.

Briv
12.10.2022 5 z 5

* Knihu už máme minimálně rok doma a já jsem úplně zapomněla ji sem zapsat. Každopádně je to naprosto úžasná kniha a byla poslední ze série celého roku, která nám chyběla a bylo naprosto jasné, že ji určitě budu dokupovat. Naprosto ji milujeme, baví nás hledat různé zvířátka, postavy a zkoumat příběhy, které tam zažívají. To je tak krásná knížka pro děti.

Margaritta1987
04.01.2021 5 z 5

Všechny knihy od autorky patří už třetím rokem ke stálicí a věřím, že ještě pár let budou i s druhým synem. Jak stárne, tak knihu používáme různě. Nejdříve uvažujeme barvy, pak hledáme určité osoby (věci) na jednotlivých stránkách, doplňujeme slovní zásobu. Když je starší, tak vymyšlíme k obrázkům příběhy.

Leat
22.08.2020

Celá série Jaro, léto, podzim, zima a noc patří k mým nejoblíbenějším dětským knihám. Co se týká ,,hledacích knih" lepší jsem ještě neobjevila. Ostatní převyšuje svou kresbou, propracovaností. Knihy nabízejí nepřeberné množství zábavy. Budˇ sledujete své oblíbené postavy nebo pozorujete jak se mění podoba míst v jednotlivých ročních obdobích. Knihy si rády prohlížejí obě děti 2 a 4 a vždycky přijdeme na něco nového.

Martooni
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy z této edice jsou dokonalé a nejmenší děti je milují.

muchomurka
15.04.2020 5 z 5

Krásná knížka - skvělé ilustrace, na zadní straně seznámení s pár postavami, hádanka. Naši malou hodně baví.

TaLu
14.02.2020 5 z 5

Líbí se mi, že v této sérii nacházíme stejné postavy a tím se jejich příběh vytváří stále dál. A nejen postavy, samozřejmě s vnučkou hledáme i zvířátka.

Aknel26
25.08.2019 5 z 5

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

lagina
04.10.2017

Já se tak bavím, uvidíme, jak se bude líbit synovi :-)

Zuzvil
19.05.2017 5 z 5

Obě s dcerou milujeme knížky od této autorky, opravdu jsem zatím nenašla konkurenci. Všech 5 dílů (Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc) je bezkonkurenčních v tzv. kategorii "hledacích" knížek. Báječný mi také přijde formát, větší A4 a že se jedná o pevné desky, takže děti jen tak lehce nezničí. Vtipné, nápadité, hledací, prostě skvělé. Pro děti od cca 1,5 let do 99 let klidně, pokaždé najdete něco jiného, co vás zaujme. Příběhy postav na sebe navazují, ale můžete si vytvářet i příběhy své vlastní, je to prostě pecka :-)

Petja
04.01.2017

Super "hledací" knížka, v níž lze sledovat cestu jednotlivých postav. Knihy na sebe navazují, takže lze dále sledovat osudy hrdinů i v každém ročním období. Kniha obsahuje řadu detailů, ale na rozdíl od ostatních knih tohoto typu není chaotická. Dcerka čte tuto sérii od 2,5 let a opravdu si je oblíbila, stejně jako kalendář na r. 2016. Oceňuji také, že jde o pevné leporelo, které (doufám) dlouho vydrží, protože na začátku malé děti hledají jednotlivé obrázky, starší děti pak vymýšlejí celé příběhy. Prohlížení navíc baví i dospělé :-).

monushka
02.01.2017 5 z 5

Mladsi dcerka postupne dostala vsech pet knizek teto serie a musim rict, ze jsem lepsi knihy pro batolata nemela v ruce. Bavi jak mladsi dceru, ktera opakuje slova a hleda obrazky, tak starsi (sestiletou), ktera vypravi podle obrazku pribehy :)

arket
25.08.2016 5 z 5

Koupili jsme 1,5 r. synovi celou sérii a je z ní nadšený. I mne překvapuje, kolik příběhů se v této knížce dá najít. Doporučuji všem rodičům s malými dětmi.

Milinka8
05.01.2016 5 z 5

Mame vsechny rocni obdobi. Zacali jsme popisovat obrazky a vypravet pribehy, kdyz bylo dceri rok a pul. Napomohlo to k velice dynamickemu rozvoji jeji slovni zasoby.

lazenskaveverka
16.10.2015 5 z 5

(jaro-léto-podzim-zima-noc) Moje děti celou řadu milujou. Této dcera přezdívala "dýňová knížka".